• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התנהלות כלכלית לזוג

Haim942

משתמש רגיל
דירוג
76
היי לכולם. אנחנו זוג צעיר שעוברים לגור יחד.

אשמח לשמוע מאלו שמנהלים משק בית משותף (זוג/ זוג+) איך אתם מתנהלים מבחינה כלכלית? חשבון בנק משותף (איזה מהבנקים מציעים תנאים טובים)? חלוקה של התשלומים? וגם יתרונות לכל דבר, למה צריך לשים לב כדי לנהל זאת בצורה מיטבית.

תודה לעונים.

אם יש לכם בעבודה הייטקזון אז הבינלאומי מציעים מתנת הצטרפות של 1500 שח ופטור עוש (התנאים משתנים כל הזמן אז תבדקו את זה)
בפועלים לסטודנטים יש 3 שנים ללא עמלות עוש, ולמסיימי תואר עוד שנתיים ללא עמלות.
תשלומים, תמיד תשלום אחד, גג 2, כי אחרת גוררים את החובות וזה לא התנהלות כלכלית נכונה.
אם אתם בקושי סוגרים את החודש, או רוצים לנהל מעקב הוצאות, יש לעמותת פעמונים טופס אקסל כזה למעקב אחרי כל ההוצאות.

מהי הכנסתם המשותפת כרגע?

לדעתי הצנועה, רק חשבון משותף.
אין דבר כזה שלי ושלך בזוגיות.

לדעתי הצנועה, רק חשבון משותף.
אין דבר כזה שלי ושלך בזוגיות.
עד כמה שזה נשמע רומנטי, חשבון משותף זה פונקציונלי. אם טוב לכם עם חשבון משותף, מעולה. אם לא טוב לכם עם חשבון משותף, למה להתעקש?

עד כמה שזה נשמע רומנטי, חשבון משותף זה פונקציונלי. אם טוב לכם עם חשבון משותף, מעולה. אם לא טוב לכם עם חשבון משותף, למה להתעקש?

שוב, זו רק דעתי הצנועה.
בחרתי פרטנרית לכל אספקט בחיים שלי.

בחרתי פרטנרית לכל אספקט בחיים שלי.
זה אומר שחשבון משותף מתאים לכם.
זה לא אומר שהוא מתאים לכולם (גילוי נאות יש לנו 2 חשבונות משותפים ועוד אחד שרשום רק על שמי).
הדבר האחרון שהייתי רוצה לראות זה חברים שלי נפרדים בגלל שהמלצתי להם להיות בחשבון משותף בכל מחיר.

אנחנו זוג צעיר שעוברים לגור יחד.
האם הבנתי נכון שאתם עדיין לא נשואים?
אם כך זו דעתי:
חשבון משותף - לא ולא עד שמתחתנים.
צריכה משותפת - שכ"ד, מים, חשמל, ארנונה, כבלים, אינטרנט מזון וכו', כן מתחלקים 50-50
צריכה פרטית - לבוש קוסמטיקה, כל אחד משלם על עצמו.
בידור ופנאי - מתחלקים.
מנסיון העבר של ידידם, לא מומלץ לפתוח חשבון משותף עד לאחר החתונה.

אנחנו לא נשואים. אבל בהחלט רואים עצמנו כפרטנרים לחיים, אז מאוד מזדהים עם הדברים של @סטרבו. מבחינת הכנסה משותפת.. אנחנו מתכננים לבצע הפקדות חודשיות לפי התקציב שקבענו. סדר גודל של 5.5-6K לחודש.

לדעתי, עד שיש החלטה להתחתן רשמית - החשבונות צריכים להיות נפרדים ואת כל ההוצאות המשותפות לחלק 50-50.
אפשרות אחרת היא לפתוח חשבון משותף וכל חודש להזרים אליו סכום קבוע להוצאות המשותפות, אבל את הקניות האישיות עדיין לבצע עם כרטיסי האשראי האישיים.

מה עם מי שלא מתחתן?
עד למיסוד פורמלי (חתונה כזו או אחרת) או א-פורמלי (ברית זוגיות, ידועים בציבור, הסכם ממון) של הקשר.
אם לא מתוכנן מיסוד (כמה אנשים כאלו יש? פחות מאחוז מהאוכלוסיה?), אז לאחר תקופה ארוכה מספיק של מגורים משותפים.

היי לכולם. אנחנו זוג צעיר שעוברים לגור יחד.

אשמח לשמוע מאלו שמנהלים משק בית משותף (זוג/ זוג+) איך אתם מתנהלים מבחינה כלכלית? חשבון בנק משותף (איזה מהבנקים מציעים תנאים טובים)? חלוקה של התשלומים? וגם יתרונות לכל דבר, למה צריך לשים לב כדי לנהל זאת בצורה מיטבית.

תודה לעונים.
אנחנו פתחנו חשבון שלישי משותף רק לצרכי החיים המשותפים. מצאנו איזה מבצע בזמנו שבו לא משלמים עמלות 3 שנים ואפילו קיבלנו 800 שח מתנה.
כל חודשיים שלושה כל אחד מאתנו היה מעביר לשם סכום כסף זהה.
שילמנו משם את שכר הדירה, החשבונות ובילויים משותפים.
אחרי שהתחתנו פשוט איחדנו את כל השלושה לאחד.

אנחנו פשוט מחלקים בינינו מי משלם מה ולא מסתכלים כמה יוצא. בד״כ זה אני משלם שכ״ד וחשבונות והיא קניות ויציאות. לא מסתכל מה יוצא יותר וזזה לא מעניין אותי. בשבילנו, אם נתחשבן ונחשוב מי הוציא יותר זה לא יתרום לזזוגיות. אבל כמו שאמרו פה כבר זה אינדיבידואלי ושונה בין זוג לזוג. אין לנו חשבון משותף ולי חשבון משותף לא היה מתאים, אלא אם זה חשבון שמעבירים אליו שסכום קבוע ולא את המשכורת ובנוסף יש גם חשבון לבד.

לא לפתוח חשבון משותף בכלל. זה מתכון לצרות, לאובדן פרטיות ומריבות. אחת הסיבות שאנחנו שומעים על כך שכל זוג שני מתגרש היום הוא בין היתר, בגלל חשבון משותף. כמו שחברים ועסקים לא הולך ביחד, כך גם בזוגיות.

מה הרעיון של חשבון משותף ? חשבון משותף בעצם אומר : "אני לא סומך מספיק על בן הזוג שלי שיתנהל נכון עם הכסף, לכן אני רוצה לנטר ולפקח כל פעילות שלו בחשבון". אם אתם לא סומכים אחד על השני = אל תהיו אחד עם השני - מאוד פשוט.

אחד פה אמר שהוא בחר פרטנרית לכל אספקט בחיים שלו, אני חושב שזו בועה שבסוף תתפוצץ לו בפנים וזה לא יהייה נעים. לעולם אל תהפוך את בן/בת זוגך לכל עולמך, תמיד תשמור גם על ה"אני" הפרטי שלך בזוגיות עם גבולות ברורים. ככה תשמור על זוגיות בריאה.

ההבדלים בין זוגיות בריאה תומכת ואוהבת, לזוגיות תלותית, כובלת וחונקת - הם מאוד עדינים.
צריך מאוד אבל מאוד להיזהר, לא להיסחף ברצון "לשוויון בכל" ו"שיתוף בכל". כי ברגע שאחד מהצדדים ירגיש שהוא מתחיל לאבד את ה"אני" הפרטי שלו,
הוא עלול להתחיל להתנהג כמו ציפור שרוצה לצאת מהכלוב, גם אם הכלוב עשוי מזהב.

נערך לאחרונה ב:
לא לפתוח חשבון משותף בכלל. זה מתכון לצרות, לאובדן פרטיות ומריבות. אחת הסיבות שאנחנו שומעים על כך שכל זוג שני מתגרש היום הוא בין היתר, בגלל חשבון משותף. כמו שחברים ועסקים לא הולך ביחד, כך גם בזוגיות.

מה הרעיון של חשבון משותף ? חשבון משותף בעצם אומר : "אני לא סומך מספיק על בן הזוג שלי שיתנהל נכון עם הכסף, לכן אני רוצה לנטר ולפקח כל פעילות שלו בחשבון". אם אתם לא סומכים אחד על השני = אל תהיו אחד עם השני - מאוד פשוט.

אחד פה אמר שהוא בחר פרטנרית לכל אספקט בחיים שלו, אני חושב שזו בועה שבסוף תתפוצץ לו בפנים וזה לא יהייה נעים. לעולם אל תהפוך את בן/בת זוגך לכל עולמך, תמיד תשמור גם על ה"אני" הפרטי שלך בזוגיות עם גבולות ברורים. ככה תשמור על זוגיות בריאה, תומכת ואוהבת, אך בד בבד לא תלותית, לא כובלת ולא חונקת.

אבל זה די... לא. כשמתחתנים מתנהלים כיחידה כלכלית אחת, יש אחריות על שני הצדדים וצריך שקיפות.
חוץ מזה, לא כל דבר שמתנהל במשק הבית אפשר לכמת בכסף ואני חושבת שצריכים להתחשב בזה
שני הצדדים צריכים לדעת לאיפה הכסף הולך. אגב זה גם הרבה יותר יעיל.
וכן, חלק מהתכנון החודשי צריך להיות גם על דברים שיכול להיות שלא נסכים לגביהם אבל יש רצון של אחד הצדדים. להסתיר זה לא הדרך לפי דעתי. הבן זוג רוצה להוציא מלא כסף על משחק שהוא מכור אליו, אני רוצה ללכת למקס סטוק. הצבנו גבולות מוגדרים על מה מקובל בעיננו כדי לתחזק את התחביבים האלו וזהו

לפי דעתי, במינימום חשבון משותף כדי לדאוג לצרכי הבית. העברות קבועות של סכום מוגדר ומוסכם מראש כל חודש/כמה חודשים, כדי לשלם חשבונות, אוכל, שכירות וכו.

מה הרעיון של חשבון משותף ? חשבון משותף בעצם אומר : "אני לא סומך מספיק על בן הזוג שלי שיתנהל נכון עם הכסף, לכן אני רוצה לנטר ולפקח כל פעילות שלו בחשבון". אם אתם לא סומכים אחד על השני = אל תהיו אחד עם השני - מאוד פשוט..
חשבון משותף אומר שאנחנו יחידה כלכלית אחת. יש לנו הכנסות משותפות והוצאות משותפות ואנחנו מחליטים את כל ההחלטות הכלכליות הגדולות ביחד.

אם מדברים על אמון, יש לנו חברים שיש להם חשבונות נפרדים, פעם כשהנושא עלה היא אמרה שהיא מתעקשת על ההפרדה כי זה מגביל אותו לבזבז רק את המשכורת שלו שנמוכה משמעותית משלה.

מציע באופן כללי למעט בהכללות גורפות על החיים היקום וכל השאר.

KerenX , אוקהם -

הכל יפה על הנייר, אבל הסטטיסטיקה העגומה של גירושין מדברת בעד עצמה. תסתכלו מה קורה סביבכם - הרבנות מפוצצת. הגירושין כבר עולים על הנישואין. ישראל היא מעצמת מתגרשים! בועת הנישואין כבר התפוצצה מזמן, למה? הרבה סיבות , אבל בין היתר כי אנשים מאבדים פרופורציה בזוגיות ורוצים להשתלט על כל אספקט בחייו של הצד השני עד אובדן האני הפרטי שלו. בעידן הפוליטיקלי קורקט כולם רוצים שוויון ושיתוף בכל, ההבדלים המגדריים בין בני הזוג והאני העצמי הולכים לפח, ואז מתחילות הצרות. מה לעשות, אנחנו בבסיסנו בעלי חיים ואת מיליוני שנות אבולוציה לא מעניין הנסיון המלאכותי של האדם המודרני לעוות את המציאות ולתכנת את האדם מחדש. המציאות היא לא סרט רומנטי של דיסני.

גם אבא שלי פתח עסק משפחתי עם האחים שלו כי זה היה דבר מאוד ערכי , משפחתי רומנטי לעשות. איך זה נגמר בסוף? סכסוכים ועזיבת העסק. רק לאחר הרבה שנים מחוץ לעסק הם התחילו להתקרב חזרה. בנס זה לא נגמר בבית משפט. כסף וחברים לא הולך ביחד.

כך גם בזוגיות - חשבון משותף זה מתכון לצרות. צריך להתנהל כלכלית ביחד כזוג ,זה כן, אך עם הפרדה ברורה. צריך לסמוך על האחר שהוא מתנהל נכון. ולתת לו קצת עצמאות. צריך מאוד להיזהר לא לכבול את הצד השני יותר מדי.

אמרת: "להסתיר זו לא הדרך", זו בדיוק הנקודה שלי - אם את עד כדי כך לא סומכת על בן זוגך והתנהלותו עם כסף, עד כדי כך שאת רוצה לנטר כל תנועה בחשבון שלו, אל תהיי איתו.פשוט מאוד. האמון זה ה-בסיס העיקרי לקשר בריא. שאין אמון בין בני זוג, הזוגיות סופה להיכשל.

היום זה חשבון משותף, מחר זה להסתכל לו בשיחות הנכנסות, מחרתיים זה להציץ לו בוואטסאפ, ועוד שבוע זה לבדוק לאן הוא יוצא לבלות עם החברים. אין לזה סוף.
המשוואה שוב, היא מאוד פשוטה : אם לא סומכים אחד על השני = לא חיים אחד עם השני.

אפשר לפתוח חשבון משותף בצד, משני, ולהזרים כל חודש סכום מוגדר מראש לצרכי הבית. לעולם לא לסגור את החשבון האישי שלך! זו הדרך לגמור ברבנות ולהצטרף לסטטיסטיקה.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A התנהלות כלכלית הורה מזדקן אוף טופיק 13
ס התנהלות כלכלית בזוגיות צרכנות פיננסית 9
T התנהלות כלכלית נכונה - אתגר תכנוני צרכנות פיננסית 5
KickR התנהלות כלכלית בטיולים בחו״ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
Marinero פעילות חינוכית בנושא שיפור התנהלות כלכלית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
R התנהלות כלכלית עצמאית בגיל מבוגר יומני מסע אישיים 23
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
א התנהלות פיננסית ברילוקיישן לארה"ב צרכנות פיננסית 9
ס התנהלות בהחזקת שני חשבונות בנק למסחר שוק ההון 4
S התנהלות הצדדים בשכירות כאשר אין חוזה תקף נדל"ן 23
ר עצה לגבי התנהלות עם כסף בעוש/תיק ניע/משכורת נמוכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
E התנהלות נכונה מבחינת מיסוי לזוג נשוי שאחד מהם אזרח אמריקאי מיסים 7
האזרח החשדן התנהלות פיננסית משפחתית צרכנות פיננסית 6
פשוט התנהלות פיננסית בעת ירידה מהארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
B התנהלות מול בעל דירה אוף טופיק 27
grimble grumble התנהלות עם שני כרטיסי אשראי בנקאיים בשני בנקים שונים צרכנות פיננסית 12
W לבטים לגבי התנהלות עם דיירים שוכרים בדירה שלי נדל"ן 21
A התנהלות מול ספק אוף טופיק 5
B התנהלות פיננסית סביב רילוקיישן לבריטניה צרכנות פיננסית 8
א התייעצות לגבי התנהלות מול לקוח אוף טופיק 16
ס התנהלות בנקאית בסיסית ואבטחה צרכנות פיננסית 1
מתכנת התנהלות עם חשבון LinkedIn התפתחות אישית 6
T התנהלות לפני ואחרי הנפקה מיסים 12
yossik עובדת סיעודית - התנהלות כספית, זכויות וחובות אוף טופיק 55
MJJF התנהלות באמצעות סוכן פנסיוני לעומת התנהלות ישירה צרכנות פיננסית 3
I התנהלות בעייתית של סוכנות ביטוח צרכנות פיננסית 4
קירכהוף משבר כלכלי - התנהלות וטיפים בזמן משבר שוק ההון 26
ר התנהלות עם התיק בתקופת הקורונה שוק ההון 15
O התנהלות עצמאית מול רשויות המס צרכנות פיננסית 21
א התנהלות עם כסף בנסיעה ארוכה לחו"ל (אוסטרליה) צרכנות פיננסית 5
מ ריכוז פוסטים בנושא התנהלות נכונה בשוק מתפנצ'ר שוק ההון 5
Liron2035 שאלת התנהלות לגבי הקצאת נכסים ואיזון חודשי שלא יוצא לפועל שוק ההון 87
F איטליה - התנהלות פיננסית צרכנות פיננסית 18
A התנהלות גרועה של סוכנות הביטוח- מה לעשות? צרכנות פיננסית 4
ט התנהלות מול השתלמות ira(עצמאי) עם סכום התחלתי. שוק ההון 2
מ התנהלות - תשלומים ועו"ש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
amidar דוגמא (יפה?) ללימוד התנהלות פיננסית כבר מהבית... צרכנות פיננסית 5
M התנהלות עם קרנות זרות בבית השקעות/ברוקר מקומי שוק ההון 1
F קורס התנהלות פיננסית אקדמאית צרכנות פיננסית 0
Espresso התנהלות פיננסית בחו"ל צרכנות פיננסית 4
ק חדרי כושר, התנהלות מול מתעניין. אוף טופיק 12
מתכנת עצה לגבי התנהלות עם הזמנה מקוונת שלא סופקה צרכנות פיננסית 12
צ התנהלות עם מטבע זר בחו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 17
D התנהלות עצמית מול מס הכנסה שוק ההון 4
boredwhitecollar התנהלות בתיק השקעות שוק ההון 20
S עצה להמשך התנהלות פיננסית שוק ההון 53
ח התנהלות לא ברורה של דרקטוריון הבורסה אוף טופיק 1
ר התנהלות ישירות מול קרן הפנסיה צרכנות פיננסית 36
E אופן התנהלות נכון עם תיק השקעות שוק ההון 0
ח החלטת בית הדין בהאג והתארגנות כלכלית לקראתה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 12

נושאים דומים

Back
למעלה