עצה לגבי התנהלות עם הזמנה מקוונת שלא סופקה

מתכנת

מודרטור
דירוג
7,572
קניתי באיביי מוצר, המוכר Top rated וסיפק מספר מעקב,
אחרי בערך חודשיים של המתנה החבילה הגיעה לארץ אך נמסרה בעיר אחרת על פי מספר המעקב,
המוכר הזה נוכל כי החשבונות שלו באיביי ופייפל נסגרו, ולאחרונה עוד מספר לקוחות התלוננו שהוא סיפק להם מספר מעקב מזויף/של נמען אחר.
פייפל דחו את התביעה שלי היות והמרחק בין העיר בכתובת המשלוח לבין עיר המסירה קטן מ 5 ק"מ. (גוש דן)
טענה מקוממת משהו, כי בארץ אין מצב למסירה במרחק כזה, כי הם יודעים שהמוכר נוכל, וגם אפשר לראות בהזמנות קודמות באופן עקבי שהחבילות נמסרו בסניף דואר במרחק מאות מטרים מהכתובת.
פייפל ביקשו שאספק אישור מדואר ישראל בו יופיע שהחבילה המדוברת נמסרה לנמען אחר בכתובת אחרת ואז יזכו אותי.
פניתי אליהם טלפונית והם אכן מודים שהחבילה ממוענת לאדם אחר אלא שאת האישור המדובר מנפיקים רק בפניות הציבור ולא שירות הלקוחות, מוקד השירות משמש כפרוקסי לפתיחת הפניה ומעקב אבל לא ניתן ליצור קשר ישיר עם פניות הציבור, ואני רודף אחריהם כבר מעל חודש בשביל שיפיקו את האישור הנכסף.
חשבתי לפנות לחברת האשראי, אבל מבחינת פייפל היות התביעה נדחתה מהלך כזה יגרום לחשבון להכנס למינוס ולא בא לא להיאבק איתם.
אמנם מדובר על סכום של 50-60 שח בלבד אבל התקרית הזו די מקוממת.

אשמח לשמוע מחשבות נוספות.

RaeNye

משתמש בכיר
דירוג
1,011
סביר שתוצאת claim מוצלח מול חברת האשראי תהיה סגירת חשבון פייפאל שלך ובאן על הכתובת/טלפון/מייל/IP. שווה?

ETL

משתמש ותיק
דירוג
886
כמו שנכתב מעלי, פנייה לאיביי אמורה לסדר את העניין. מתוך כל (עשרות) הפעמים שקניתי מאיביי, אם המוצר לא הגיע קיבלתי החזר מלא של סכום הקניה. פעם אחת המוצר שהזמנתי הגיע חודש לאחר שקיבלתי את ההחזר.

מתכנת

מודרטור
דירוג
7,572
ניתן לפתוח תביעה רק מול אחד מבין השניים - איביי או פייפל, זה ההסכתם ביניהם.
מנסיוני, כאשר פותחים תביעה אצל אחד לא ניתן לפתוח אצל השני, מה גם שעבר יותר מדי זמן, אבל אנסה.
אני מעדיף בדרך כלל את פייפל כי הם נותנים יותר זמן (עד חצי שנה) וגם יש שירות טלפוני בעברית, כבר קרה שהתביעה נדחתה ואחרי הסבר טלפוני קצר השתכנעו וקיבלו אותה.
פייפל החזירו לי לא פעם את כל הכסף אך כאן מדובר במקרה שונה שהמוכר סיפק פרטי מעקב בניגוד לכל הפעמים האחרות שלא.

עריכה - תשובת איביי:
We're sorry there's an issue with this purchase. Unfortunately, PayPal reports that we can't open a case for this item.You can try to work out this problem by contacting the seller.

נימי

משתמש סולידי
דירוג
25
תוכל לספק לפייפאל הקלטה של השיחה הקודמת עם הדואר, או להתקשר שוב ולהקליט?

אגב, אם נמאס לך, אולי תמצא נחמה בלשלוח לפייפאל מייל שמבהיר שאתה כבר לא בטוח למה אתה צריך אותם. ראש שקט - מסתבר שהם לא מספקים, ואפילו להיפך. להבא, נשמע שיש לך אינטרס לחתוך אותם כמתווך, ואם יהיו בעיות, לדבר עם איביי או עם חברת האשראי. שיחשבו אם ה-lifetime value שלך כלקוח שווה להם 60 שקל.

Jane Doe

משתמש ותיק
דירוג
2,119
טיפ כללי שרלוונטי לכל חברה אמריקאית עם פייסבוק: אם פנייה אליהם לא עוזרת, כדאי לכתוב את השתלשלות העיניינים בדף הפייסבוק שלהם. זה מדהים איך חשיפה של הפרשה לעיניי הציבור פותרת את הבעיה כהרף עיין. קסם.
@מתכנת

גילגמש

משתמש בכיר
דירוג
1,469
ואני רודף אחריהם כבר מעל חודש בשביל שיפיקו את האישור הנכסף.
...
אמנם מדובר על סכום של 50-60 שח בלבד אבל התקרית הזו די מקוממת.

אשמח לשמוע מחשבות נוספות.
זה לא הרבה כסף אז הייתי ממשיך לנסות את נציב תלונות הציבור של הדואר. יש מערכות שעובדות לאט אבל זה לא אומר שלא יפתרו בסוף את הענין.
פניות הציבור של חברת ביטוח למשל סיפקה לי פתרון פעם אבל זה לקח חודש.

אם אתה לא מרוצה מתלונות הציבור של הדואר אתה יכול לפנות לנציב תלונות הציבור של המדינה
http://www.mevaker.gov.il/he/Ombudsman/Pages/ComplaintForm.aspx

Fitch

משתמש בכיר
דירוג
2,848
תלונות הציבור של הדואר לדעתי זה רק בפקס.
הייתי תורם לו את הכסף לתרופות וזהו.

מתכנת

מודרטור
דירוג
7,572
עדכון:
התקשרתי לדואר בערך כל יומיים, באחת הפעמים הנציגה הגדילה ראש, ולאור זאת שאני ממתין כבר מעל חודש לפניות הציבור, היא באה לקראתי ופשוט הדפיסה RAW את פרטי החבילה והנמען על בלנק של הדואר ושלחה אלי חתום.
מחלקת התביעות של פייפל שוב דחתה את הערעור. אולי כי האישור היה בעברית, אולי הנציג לא צרף את זה כראוי, לא יודע.
התקשרתי שוב לפייפל ונפלתי על נציג קצת יותר אנושי מקודמיו הרובוטיים, הוא ערער שוב וברוב טובו הרחיב לנמק שבישראל, בניגוד לארה"ב, 4 ק"מ לא נחשב מרחק סביר היות ומדובר על ערים אחרות לחלוטין.
הערעור התקבל.
אבל במקום להחזיר זיכוי לכרטיס האשראי זיכו את יתרת החשבון במטבע העסקה (דולר קנדי)
טוב, שיהיה.
כבר נמאס לי להתעסק עם זה..

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ayeletavr עצה פסיכולוגית/כלכלית לגבי ירושה צפויה צרכנות פיננסית 29
M עצה לגבי פתיחת חשבון בואנוגרד או ב IB ואיך להתמקח בעמלות כשמדובר בחשבון אינטרנטי שוק ההון 33
S עצה עבור משקיע בתולי לקראת כניסה ראשונה לשוק ההון שוק ההון 6
A בעיה עם כסף ש"נעלם" בהעברה ל Interactive Brokers- מבקש עצה צרכנות פיננסית 13
סול אבא מבקש עצה שוק ההון 9
L יעוץ בנושא משכנתא מבקש עצה מהמומחים נדל"ן 25
M דמי ניהול מטורפים ומנגד.... דרושה עצה שוק ההון 88
D חייל משקיע.. כנסו לטכס עצה שוק ההון 9
Kintsukuroi עצה בפוליטיקה ארגונית אוף טופיק 7
SGLT1 עצה לחסר הניסיון... יומני מסע אישיים 32
S עצה להמשך התנהלות פיננסית שוק ההון 53
D מבקשת עצה - תיק השקעות סולידי שוק ההון 19
waskindalost מחפש עצה : האם לוותר על הליסינג התפעולי ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16
א התייעצות לגבי התנהלות מול לקוח אוף טופיק 16
aminadav שאלה לגבי 6 כללי אצבע להרכבת תיק השקעות. בשביל לישון בשקט צריך להיות מוכן להפסיד את הכל, לא רק חצי, לא? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 23
M שאלה לגבי מיסוי שוק ההון 6
ז התלבטות מקצועית לגבי ניסיון התפתחות אישית 1
Y שאלות תם לגבי קרן גמל להשקעה + השקעה ב-S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
M שאלה לגבי מינוף. נדל"ן 24
T שאלות לגבי מניות SPAC שוק ההון 1
ישראלי מצוי מתלבט לגבי תואר שני במדעי המחשב- מכללה או האוניברסיטה הפתוחה התפתחות אישית 5
Shaz שאלה היפותטית לגבי אבטלה אוף טופיק 7
S לגבי אופק תעסוקתי לאחר לימודי סטטיסטיקה וכלכלה התפתחות אישית 9
ד שאלות בסיסיות לגבי פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Y התלבטות לגבי קניית דירה בנאות אפק בקריית ביאליק דרך מחיר למשתכן נדל"ן 5
M שאלה לגבי מה עוד ניתן לעשות על מנת להגיע לפרישה מוקדמת. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 72
A התלבטות לגבי סגירת משכנתא נדל"ן 3
ד התלבטות לגבי החלק של האג"ח בהנחה שתהיה אינפלציה שוק ההון 8
מ לגבי עניין התשואה, ו"תזמון" שוק ההון 12
c881 מידי פעם עולה שאלה לגבי לרכוש דירה עם בני משפחה פוסטים מאיכות נמוכה 22
מ התלבטות לגבי כדאיות חתימת קבע התפתחות אישית 11
I התלבטות לגבי כוון השקעה עם נתונים כפי שמפורטים .... נדל"ן 6
A שאלה לגבי RSU ברכישת חברה שוק ההון 1
A מדיניות מקום עבודה לגבי מסחר בני"ע של החברה אוף טופיק 2
ד שאלה לגבי קניית דירה מכונס נכסים נדל"ן 2
D התלבטות לגבי קניית דירה ליד מסילת רכבת בפרויקט שחלקו מחיר למשתכן נדל"ן 3
A שאלה לגבי נספח 1322 כאשר אין מכירות בשנת המס מיסים 1
ס התלבטות לגבי קניה או השכרה נדל"ן 14
עייף ומותש סעמק שאלה לגבי דמי ניהול ב s&p שוק ההון 29
R התלבטות לגבי מעבר להלמן למיטב לאור הרכישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
נמר הכסף התלבטות לגבי תיק מניות עולמי עם מספר ETF, וחוות דעת כללית על התיק שוק ההון 10
ק התייעצות לגבי מכירת דירה ראשונה ויחידה ולהשקיע ולעבור לשכירות. נדל"ן 9
כ תהיות לגבי לתיקון 190 כאלטרנטיבה לחשבון ממוסה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
S שאלה לגבי השקעה בהלוואות P2P השקעות אלטרנטיביות 6
B התייעצות לגבי דמי ניהול שוק ההון 8
O שאלה טכנית לגבי טופס 1301 מקוון: דיווח מס הכנסה ליחיד מיסים 1
T שאלה לגבי קניית כמות של יחידות באיגרת חוב ממשלתית לפני השלב הרציף בבורסת תל אביב שוק ההון 0
נירוש צריך חוות דעת לגבי PEPPER פוסטים מאיכות נמוכה 15
ד שאלה עקרונית לגבי מינוף צרכנות פיננסית 1
C שאלה לגבי אינפלציה והיפר-אינפלציה צרכנות פיננסית 12

נושאים דומים

למעלה