• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התיק שלי - הרצוי, המצוי והמסובך

FreeAgent

משתמש רגיל
דירוג
322
כבר מחקתי כמה טיוטות של לנסות לכתוב פה - אם אני מנסה להסביר את המניעים של כל דבר, יוצא לי מגילת אסתר.
מתישהו אני אעשה גם פוסט מקביל בסגנון 'יומן מסע'.

אני מתאר כאן את התיק ה'אידיאלי' שלי כרגע. יש לי אקסל שמחשב את היחסים המדויקים של כל חלק, ועוקב אחרי הייצוג שלו בניירות (כלומר אני מכניס כמה אני מחזיק מנייר, ובתחתית הדף מופיע עד כמה אני חורג).
אג"ח: 13% - חצי צמוד וחצי ריבית קבועה (5121686 ו5122973, ספציפית)
שאר התיק: 87%. המשקלים האלה הגיעו מglide path: לפי log(112-age)-1 - האקסל יעדכן את המשקלים אוטומטית כל שנה.
(המספר 112 מוצץ מהאצבע כך ש25% אג"ח מתאים בערך לגיל בו אני מצפה לשקול ברצינות פרישה).

התיק הוא בפועל רק חלקית - המעבר לIRA עדיין בתהליך, אז חלק מהתיק הוא רק בתכנון.

חלוקה בתוך ה'שאר':
מדד עולמי - 84% (VT או SSAC+WSML)
קרנות ריט (בעצם, מניות דיבידנד) - 6%
הימורים (ARK וכדומה) - 10%

החלק של המדד העולמי הוא לא באמת קרן אחת או שתיים, אלא אני מייצר שילוב שאמור לעקוב אחריו בערך:
1. מניות גדולות ארה"ב - 50% - חלק משמעותי מכוסה ע"י RSU.
2. מניות קטנות ארה"ב - 10%
3. מניות גדולות שאר שווקים - 35%
4. מניות קטנות שאר שווקים - 5%
SSAC מכסה את 1+3, VXUS את 3+4, WSML את 2+4 וR2US את 2. נשמע מסובך אבל עשיתי כמה ניסויים ולוקח שתי דקות למצוא כמה לקנות מכל קרן. אני מניח שמתישהו אכתוב סקריפט קטן שיעשה את זה בשבילי.
(המספרים כאן מעוגלים. באקסל ההנחות הן 56:44 בין ארה"ב לשאר, לפי MSCI, ו85:15 בין גדולות וקטנות)
עברתי על כמה נסיונות לייצר מדד דמוי ACWI שמאזן את הRSU, וזה היה הכי קל לאזן.

קרנות ריט: כרגע חלוקה בין ריט1 ומניבים. אני שוקל בכלל לקרוא לחלק הזה מחדש 'מניות דיבידנד' ולקנות DVY

הימורים: ARKK, IWMO, ביטקוין (GBTC כי זה קל לסחור בו, ביטקוין פיזי מסיבות היסטוריות).

כרגע כל הVXUS בתיק הממוסה, ושאר הקרנות הן איריות צוברות שלא ממש אכפת לי באיזה תיק יהיו.

יש כמה מקורות לעיוות בתכנית הזאת:
* SSAC טוענת לכסות 85% של השוק (וWSML בערך את ה15% התחתון). VXUS, מן הסתם, לא מכסה בדיוק אותם ניירות.
* R2US מכסה בערך 10% תחתון של ארה"ב וסנופי 80% עליונים - כך שיש מניות בינוניות אליהן כמעט ואין חשיפה בכלל. לא מצאתי קרן צוברת אירית שעוקבת אחרי מדד של מניות קטנות ארה"ב לפי MSCI.
* מן הסתם התיק לא ישאר באיזון בצורה מדויקת כמו אם הוא היה קרן בודדת. קרנות קטנות עלולות להיות יקרות לקנייה.
* הRSU לא מייצג את המניות ארה"ב הגדולות. אני פשוט לא רציתי עודף חשיפה לשוק הזה, אז אני מחשיב את הRSU כאילו היו סנופי.

שינויים צפויים:
* להעביר את הפנסיה לסנופי, ואז כל האקסל יתחרפן לגמרי. כרגע הפנסיה במסלול מניות, ואני מחשיב רק את החלק שעוקב אחרי ACWI ואת האג"ח. החלק שבת"א הוא "כסף אבוד" בינתיים
* החשיפה שלי לארה"ב גדולות תגדל ותקטן ללא שליטה בגלל הRSU. כשהיא תתאפס אני אוכל לפשט את המודל.

שאלות פתוחות
* VTI+VXUS זה כי זה זול יותר מVT? ההבדל באמת משנה? (מצחיק שאני שואל אחרי כל המיקרו-אופטימיזציה למעלה)
* אם אני מחזיק VTI+VXUS בממוסה וSSAC+WSML בפטור, איזה עיוות נוצר פה?
* אני חושב שאני מעדיף את SSAC+WSML על פני VTI+VXUS גם בממוסה. אני עוד צריך להחליט
* אם הפנסיה במסלול 100% סנופי, לספור את האג"ח? לפי משקל מלא שלו או חלקי?
* כמה יקר יהיה לקנות קרנות כמו R2US בIRA. מהמידע שיש לי, אין עמלות מינימום אבל יש "עמלות צד ג'"

שאלה לא קשורה או אולי כן,למה ARK ודומיו נחשב בעיניך להימור? (או שלא רק בעיניך)

הRSU לא מייצג את המניות ארה"ב הגדולות. אני פשוט לא רציתי עודף חשיפה לשוק הזה, אז אני מחשיב את הRSU כאילו היו סנופי.

לדעתי זה העיוות הכי גדול (אפילו אם היא אחת מחמשת הגדולות).
כל השאר נראה *לי* כמו אופטימיזציה שלא באמת תשנה הרבה.

שאלה לא קשורה או אולי כן,למה ARK ודומיו נחשב בעיניך להימור? (או שלא רק בעיניך)
שאלה לגמרי במקום, תודה.
שמתי כמה דברים שונים תחת אותה כותרת של 'הימור'
* ביטקוין הוא הימור. אני לא אהיה כל כך מופתע אם בסוף אני אמכור אותו בהפסד גדול
* לARK, לדעתי, יש סיכוי לא קטן לתת תשואת חסר על המדד. כלומר אני לוקח הימור שהיא 'תכה' את השוק.
* אותו דבר לIWMO (השקעה מבוססת מומנטום) - שמעתי שזה עובד, לפי הגרף זה עבד, אבל בעיקרון המדד הוא 'הכי טוב' (כי קשה להכות את המדד לאורך זמן).

לדעתי זה העיוות הכי גדול (אפילו אם היא אחת מחמשת הגדולות).
כל השאר נראה *לי* כמו אופטימיזציה שלא באמת תשנה הרבה.
כן, אין ספק שיהיה הבדל גדול ("טעות עקיבה" :)) בין תשואת הRSU לתשואת המשבצת שלה (ארה"ב גדולות).
אין לי שום פתרון שנותן תיק שעוקב אחרי המדד. אסור לי לגדר אותה, וזה טירוף (מבחינת מס) למכור אותה כל כך מוקדם.

כן, אין ספק שיהיה הבדל גדול ("טעות עקיבה" :)) בין תשואת הRSU לתשואת המשבצת שלה (ארה"ב גדולות).
אין לי שום פתרון שנותן תיק שעוקב אחרי המדד. אסור לי לגדר אותה, וזה טירוף (מבחינת מס) למכור אותה כל כך מוקדם.

זה לא קשור (לדעתי) לטעות עקיבה. זה קשור לסיכונים בסדרי גודל אחרים.
כל הרעיון של מדד רחב זה לקבל תשואה דומה בהפחתת סיכון באמצעות פיזור. את זה אתה לגמרי מאבד.

גם לי אין פיתרון טוב למשבצת המתאימה להגדרת ה- RSU. אצלי זה יותר דומה ל-
הימורים (ARK וכדומה) - 10%
רק ״קצת״ יותר מ- 10% ;)...

זה לא קשור (לדעתי) לטעות עקיבה. זה קשור לסיכונים בסדרי גודל אחרים.
כל הרעיון של מדד רחב זה לקבל תשואה דומה בהפחתת סיכון באמצעות פיזור. את זה אתה לגמרי מאבד.
אתה צודק. אני ניסחתי את זה לעצמי ככה (כ'טעות עקיבה'), ואז התחלתי לחשוב על זה ככה. יש במנייה בודדת סיכון הרבה יותר גדול (כמו שיודעים חבריי מטבע וחבריי מרד-האט)

המקור לרצון לאזן סביב הRSU הוא שאני מושקע בה 'כפול' - גם דרך RSU וגם דרך העבודה. ואז דרך אחזקת סנופי החשיפה נהיית משולשת. אני לא רואה דרך לצמצם אותה חוץ מלקנות פחות סנופי משתיק 'מאוזן' היה קונה.

גם לי אין פיתרון טוב למשבצת המתאימה להגדרת ה- RSU. אצלי זה יותר דומה ל-

רק ״קצת״ יותר מ- 10% ;)...
למה אתה מתכוון? לחשוב על הRSU כ'הימור' ולהתעלם ממנו חוץ מזה? אז כן נוצרת עוד יותר חשיפת יתר - מכיוון שאני קונה עוד מהמנייה הזו דרך סנופי

בשביל מה כל הסלט?
ניחוש שלי - לא תקבל מזה שום דבר שלא היית מקבל בקרן אחת, מלבד כאב ראש.

בשביל מה כל הסלט?
ניחוש שלי - לא תקבל מזה שום דבר שלא היית מקבל בקרן אחת, מלבד כאב ראש.
כאמור - הסלט נובע מרצון לא להגדיל יותר מדי את החשיפה שלי למעסיק - גם דרך הRSU וגם דרך המשקל הגבוה שלו בסנופי.

יש עוד שיקול שמשותף להרבה חברים פה בפורום - אם הפנסיה שלי היא בעוקבת סנופי, עדיין הגיוני לשים את כל שאר התיק המנייתי על VT?

יוצא לי מגילת אסתר *

התחלתי לקרוא והסתובב לי הראש.
הכרחתי את עצמי להמשיך ובא לי לקפוץ מהגג.
זה שאתה כנראה אדם חכם לא אומר שתיק ההשקעות שלך גם כן צריך להיות כזה.
לטעמי הלא מבוסס ולא מקצועי, עדיף לשמור על התיק שלך טיפש ופשוט.

* וחג שמח

התחבטתי בשאלות דומות והגעתי לרזולוציות עד לרמת ה WSML ואם כן אז למה לא ZPRV ו ZPRX בדומה למה שעשית פה.

המסקנה שהגעתי אליה היא שהזמן שלי שווה יותר מלהתעסק בדברים האלו, תיק פשוט יגדיל את הסיכויים שלי לעמוד בתוכנית לטווח ארוך ושני הדברים האלו ביחד יותר חשובים מאיזה פיזור אופטימלי תיאורטי.

אני ALL IN על SSAC, הפנסיה שלי היא גם על הסנופי הממונפת ואני ישן טוב בלילה עם ״החשיפה הכפולה״ - יש לי רק נייר אחד to care about.

בנוסף אני לא חושב שזה חכם להגדיר את החלק הספקולנטי כאחוז מהתיק. אני מגדיר אותו כחלק שאוכל לישון בלילה גם אם אאבד את כולו והוא בלתי תלוי בגודל התיק. אם התיק שלך הוא 1מיל, היית מרגיש בנוח לאבד 100K?

הכרחתי את עצמי להמשיך ובא לי לקפוץ מהגג.

התחבטתי בשאלות דומות והגעתי לרזולוציות עד לרמת ה WSML ואם כן אז למה לא ZPRV ו ZPRX בדומה למה שעשית פה.

הנחתי שאקבל תגובות שזה מסובך מדי. זה לא *עד כדי כך* מסובך. SSAC+WSML הוא לא המצאה שלי - העתקתי את זה מהפורום כאן. אצלי כרגע זה 4 קרנות ולא שתיים - כלומר פי ארבע יותר מסובך (פי שתיים, ואז מעלים בריבוע כי למה לא). כאשר התיק באיזון כסף חדש נכנס לSSAC+WSML ביחס קבוע.

אני אכן הסתכלתי על האפשרות להשתמש בקרנות שונות ל'מניות קטנות', וגם על לאזן גיאוגרפית (ארה"ב, אירופה, מתעוררים, יפן) - עשיתי כמה ניסויים וראיתי שזה לא קל לאזן.

כימאי, אתה מדבר על סיבוך אחר?

ייתכן שכל מטרת השרשור הזה הוא לשכנע את עצמי לוותר על המורכבות הזאת ולהשלים עם החשיפה העודפת

SSAC+WSML הוא לא המצאה שלי - העתקתי את זה מהפורום כאן. אצלי כרגע זה 4 קרנות ולא שתיים - כלומר פי ארבע יותר מסובך (פי שתיים, ואז מעלים בריבוע כי למה לא). כאשר התיק באיזון כסף חדש נכנס לSSAC+WSML ביחס קבוע.

נראה לי שהובנתי לא כראוי - לא טענתי שזה המצאה שלך, פשוט שיתפתי את הסיפור שלי ואמרתי שהייתי במצב דומה לשלך עם שאלות דומות, עד לרמה שקראתי בדיוק מה כל מדד מכיל (ככה הגעתי ל WSML - הבנתי שב SSAC חסרים ה small cap) והצעד הבא שלי בשרשרת ההתלבטויות היה ״אם כבר אני נחשף ל small cap, למה לא רק לפקטור small cap value כלומר להחליף את WSML ב ZPRV ו ZPRX - זה רק להוסיף עוד קרן״.

שם כבר הגעתי למסקנה שהמדד לסיבוכיות הוא לא כמות הניירות, אלא ה drag המנטלי שזה יוצר וכמות הזמן שמושקעת, ובמקום להתחבט ולהסתבך עם השאלות (ועוד שאלות נוספות שיגיעו בהמשך - כל מיקרו אופטמיזציה שכזו חושפת פתח לעוד אחת), בסוף עשיתי פנייה לאחור והלכתי להכי פשוט - נייר אחד.
ציטוט מהזן:
Simple is better than complex.

נראה לי שהובנתי לא כראוי - לא טענתי שזה המצאה שלך, פשוט שיתפתי את הסיפור שלי
לא נעלבתי או משהו :) אני מאוד שמח לשמוע מאנשים שעברו תהליך מחשבתי דומה. אני התכוונתי ששתי הקרנות זה לא מסובך, וכראיה זה כבר הובא לדיון כאן.

בסוף עשיתי פנייה לאחור והלכתי להכי פשוט - נייר אחד.
למה הלכת 'כל הדרך חזרה' עד לנייר אחד? ראיתי פה הרבה אזכורים לשילוב שלוש קרנות איריות (ארהב-אירופה-מתעוררים, אם אני זוכר נכון) וVTI+VXUS
למה רק SSAC ולא SSAC+WSML?

אם כבר אני נחשף ל small cap, למה לא רק לפקטור small cap value
בעיקרון ה10% הימורים אמור להיות ה'מעבדת ניסויים' - להיות הפתח לכל מיני שגעונות (לדוגמה: פקטור מומנטום) בלי לשנות את המשקלים בתיק. אין לי תכנית האם משהו יכול 'להתבגר' מהמעבדה ולהפוך לחלק מהתיק.

תודה רבה לכל התגובות. אני מנסה לחשוב על הסבר יותר קונקרטי/פרטני למה לפשט את החלק המנייתי.
* המורכבות בתהליך ההפקדה החודשי - כל פעם יהיה צריך לבדוק את מצב האיזון בין הפלחים. הפקדה חודשית צריכה להיות פעולה פשוטה מאוד - מקסימום לשמר איזון בין אג"ח למניות
* כמו שMidnight אמר, ה"סיכון" שיעלה עוד פעם צורך לבצע עבודת מחקר בנושא. עם כמות העבודה שהושקעה בנושא, תכנון התיק צריך "להספיק" להרבה שנים. זה, בשבילי, הטיעון שהרג את הרעיון המקורי של לפזר עם קרנות גיאוגרפיות: יצא לי סל קרנות מגניב, שנראה שמצליח לחקות את ACWI טוב, אבל אז הבנתי שלא רק קשה לשמור את התיק באיזון, קשה גם לשמור את המודל עדכני.

אז איפה זה שם אותנו?
13% אגח
72% VT
5% DVY
10% "הימורים"

* האם להחשיב את האג"ח שבפנסיה ממונפת על סנופי? קרן הפנסיה היא המקום הכי יעיל במס לאג"ח, כי שם מס רווח ההון הגבוה ביותר (פוסט בנושא )

הרושם שאני מקבל הוא שהתיק הדי מבולבל מתאר גם תהליך מחשבה קצת מבולבל... תכנית השקעה שמתחילה בתיאור הבא -
שאר התיק: 87%. המשקלים האלה הגיעו מglide path: לפי log(112-age)-1 - האקסל יעדכן את המשקלים אוטומטית כל שנה.
(המספר 112 מוצץ מהאצבע כך ש25% אג"ח מתאים בערך לגיל בו אני מצפה לשקול ברצינות פרישה).
(אהה???)
ותוך מספר שעות בודד עוברת ל-
להכי פשוט - נייר אחד.
ציטוט מהזן:
Simple is better than complex.
בקיצור- לפני ציטוטי הזן והיכולת לעשות דברים מגניבים באקסל (שנראה שהיתה מרכיב חשוב במערך ההחלטות לתיק הראשוני) נשאלת השאלה-מה מטרת התיק? שאלות כמו מהוא טווח ההשקעה, מה היעד הסופי, מה יכולת הסיכון, מהיא התשואה הנדרשת על מנת להגיע ליעד הן השאלות הקריטיות.

ולגבי סיפור הRSU נראה לי שאתה מחפש את המטבע מתחת לפנס. הסיכון המוגבר שלך נגרם ברובו הכמעט מוחלט מהשילוב בין הכנסה שוטפת לRSU מאותו מקור, אבל זה סיכון אינהרנטי במצבך ואין ממש מה לעשות אתו. תוספת הסיכון השולית מהחשיפה לאותו מקור דרך סנופי (שאינה יותר מ6% ובכל מקרה בקורלציה גבוהה למדד הכללי) היא לא משהו ששוה את כל האקרובטיקה שאתה מנסה לעשות כאן.

למה אתה מתכוון? לחשוב על הRSU כ'הימור' ולהתעלם ממנו חוץ מזה? אז כן נוצרת עוד יותר חשיפת יתר - מכיוון שאני קונה עוד מהמנייה הזו דרך סנופי

חשיפת היתר למניה הספציפית היא ברורה לגמרי, אבל זה מובנה (Built in) בעצם ההחלטה להשאיר את ה- RSU. זו החלטה לא פשוטה אבל בהחלט מובנת (בגלל היתרונות המיסויים) ומדברים על זה לא מעט כאן בפורום.
אבל אין בין זה ובין ההחלטה לקנות סנופי או מדד עולמי שום קשר. כמה כבר ״תוספת״ לחשיפה על המניה הספציפית הזו אתה מקבל אם אתה קונה סנופי? במקרה הכי ״חמור״ זה אם אתה עובד אפל ואז מדובר על 6.3% מהחלק שמושקע בארה״ב. ואם אתה קונה מדד עולמי זה יורד ל- 3.5%. זה נראה לך בכלל שווה התייחסות? בגלל זה לא תקנה את כל השוק האמריקאי? זה פשוט לא הגיוני (לדעתי).

חשיפת היתר למניה הספציפית היא ברורה לגמרי, אבל זה מובנה (Built in) בעצם ההחלטה להשאיר את ה- RSU. זו החלטה לא פשוטה אבל בהחלט מובנת (בגלל היתרונות המיסויים) ומדברים על זה לא מעט כאן בפורום.
אבל אין בין זה ובין ההחלטה לקנות סנופי או מדד עולמי שום קשר. כמה כבר ״תוספת״ לחשיפה על המניה הספציפית הזו אתה מקבל אם אתה קונה סנופי? במקרה הכי ״חמור״ זה אם אתה עובד אפל ואז מדובר על 6.3% מהחלק שמושקע בארה״ב. ואם אתה קונה מדד עולמי זה יורד ל- 3.5%. זה נראה לך בכלל שווה התייחסות? בגלל זה לא תקנה את כל השוק האמריקאי? זה פשוט לא הגיוני (לדעתי).
אני אתחיל עם משהו תיאורטי לגמרי: אם הייתה קרן זולה, יעילה, נסחרת, וכו' וכו' שעוקבת אחרי מדד "סנופי פחות אפל" או "ACWI פחות אפל", זה היה מצוין. האידיאל הוא להשלים למדד.
אני ניסחתי את זה לא כתוספת לחשיפה למנייה הזו, אלא - יש לי כבר X% מהתיק שיש לו קורלציה גבוהה לסנופי, אז אני אקנה פחות מהסנופי בהתאמה. גם כשהתחלתי להשקיע "באקראי", הייתה לי נטייה לא לקנות סנופי או לקנות מעט, נראה לי שזה נטיית מרדנות שלי ו/או סלידה כללית מארה"ב. בכל מקרה, כמו שאתה ניסחת טוב, ה'בעיה' עם הRSU היא לא שיש לה קורלציה לפלח מסוים, אלא סיכון מנייה בודדת, ולהחשיב אותה כמייצגת את סנופי לא מקטין את הסיכון הזה, וסתם יוצר חוסר איזון (תת-משקל לסנופי) וכאב ראש.

הזכרתי גם שיש עוד כלים שהם כן באמת סנופי - הקרן פנסיה. אפשר גם ממנה להחליט להתעלם (ולקבל חשיפה מוגברת לסנופי) אבל זה דורש טיעון אחר.

למה כזה אכפת לך מחשיפה לחברות קטנות?
חוסר החשיפה למניות קטנות הופיע כחסרון של חלק מהשילובים - לדוגמה בפוסט של הסולידית על מס דיבידנדים.
אם מזניחים את החשיבות של לתת "משקל הוגן" לקטנות, אז נשאר בתיק סנופי/VTI מול VXUS

אני מעריך דיבידנדים בעצמי אבל לא רואה מה הטעם בדבר כזה.
במקור היה לי מעין "15% נדלן" שנבע מהצעות של אנשים סביבי להשקיע בנדל"ן. קרנות ריט, אני חשבתי, הן דרך להשקיע בנדל"ן בני"ע.
למה לתת לריט משקל יתר מעבר למדד? המדד עוקב אחרי מניות לפי שווי שוק. מנייה שלא מחלקת דיבידנד, נותנת תשואה ע"י עלייה במחיר, שמתרגם לעלייה בשווי שוק. מנייה שמחלקת דיבידנד נותנת "תשואה עודפת" על פני המשקל שלה במדד כי יש לה גם תשואה מעליית מחיר וגם תשואה מדיבידנד. אז מדד שמשקלל "תשואה כוללת" צריך לתת משקל יתר (מעבר לשווי שוק) למניות שמחלקות דיבידנד. כמה לתת, אין לי מושג, וכך הגעתי ל5%
כל מה שכתבתי כאן הוא "סיבה", לא טעם. מה הטעם? לא יודע. להתנסות בהחזקת ני"ע שמשלם דיבידנד

תודה רבה לכולכם על התגובות. אני הולך לעשות עוד קצת חושבים ועוד קצת drawing board ולפשט את האקסל שלי

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
S התיק שלנו שוק ההון 7
א קלאסיקה זולה - התיק שלי שוק ההון 5
V התיק של VINCENT שוק ההון 4
guesto מה עשה התיק שלכם בשנת 2023? שוק ההון 25
S הלוואה כנגד התיק לצורך משכנתא? צרכנות פיננסית 9
מ מעביר את התיק השקעות ממיטב דש לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי שוק ההון 23
identitybridge חווות דעת בתשלום על התיק ביטוח לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R אשמח לחוות דעת על התיק שאני בונה שוק ההון 23
ב איך אתם עוקבים אחרי התיק שלכם? שוק ההון 17
א משקיע חדש-שאלה על הרכב התיק. שוק ההון 3
א התיק של אחד שמבין שוק ההון 19
א האם התיק שלי מפסיד כתוצאה מפיחות השקל? שוק ההון 6
fizban התיק של Fizban (מדדים - 93%, מניות - 7%) שוק ההון 18
J חלוקת התיק בין איריות לאמריקאיות? שוק ההון 17
נ העברת התיק\ יתרה דולרית מאקסלנס לIB-US פוסטים מאיכות נמוכה 2
נ העברת התיק\ יתרה דולרית מאקסלנס לIB-US שוק ההון 1
א האם זהו התיק המנייתי הפאסיבי הזול ביותר? שוק ההון 18
M האם יש סכום שממנו ״כדאי״ לפצל את התיק? שוק ההון 21
וינסנט כדאיות השקעה בחלק הסולידי של התיק שוק ההון 19
ב הצד הסולידי של התיק פוסטים מאיכות נמוכה 5
D האם אני מחויב בדיווח שנתי למס הכנסה על התיק בIBI? מיסים 10
sharon ניהול התיק במקרה לא צפוי שאני לא אוכל לנהל אותו בעצמי שוק ההון 20
R התיק (הראשון)שלי -ביקורות וחוות דעת שוק ההון 3
ז תהיות לגבי התיק ולגבי דיבידנד שוק ההון 15
V התיק שלי - אשמח להערות שוק ההון 15
guesto סקר: עד כמה פסיבי התיק שלכם? שוק ההון 28
yossik מה עשה התיק שלכם בשנת 2022? שוק ההון 57
Couch Potato קרנות אג"ח ושמירת ערך בחלק ה"סולידי" של התיק שוק ההון 3
D מיצוע התיק חודשי או רבעוני שוק ההון 1
Y החלק הסולידי של התיק בפקדון ל5 שנים שוק ההון 22
S שאלת בירור לגבי תמהיל התיק בהגעה לפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
I למכור את התיק לצורך רכישה דירה או להתמנף בזול? שוק ההון 3
S איך מחשבים CAGR על התיק שבניתי? שוק ההון 4
T האם התיק שלי בעייתי ומה עושים מכאן? שוק ההון 2
T האם התיק מפוזר מספיק? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
א אני מחפש הסבר ברור איך להעביר מלאומי לאקסלנס את התיק השקעות שלי פוסטים מאיכות נמוכה 1
איש ירח התיק של איש ירח שוק ההון 7
F ניצול ירידות לשינוי הרכב התיק שוק ההון 1
I מתלבט לגבי התיק שלי שוק ההון 1
ה התיק המורכב שלי (בן 20) שוק ההון 8
R התיק שלי לטווח הארוך (עשורים קדימה), אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 53
איש ירח כמה עשה התיק שלכם בשנת 2021 שוק ההון 27
מ איזון התיק שלי עקב הוספת ערך של - 50% שוק ההון 4
ה מה לעשות עם התיק שוק ההון 11
G קרן מחקה אגח ארהב. לטובת מיתון התיק שוק ההון 3
S התיק שלי: פשטות כערך שוק ההון 8
dorian התיק (המורכב מעט) שלי ושאלות שוק ההון 3
שם משתמש בעייתי כאשר עושים איזונים בתוך התיק, משלמים מס? שוק ההון 14