• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה לעשות עם התיק

הנביא יחזקאל

משתמש סולידי
דירוג
14
מתלבט מה לעשות עם התיק כרגע התיק כ 80-90 אחוז מניות נכון לעכשיו רוצה לפרוש עוד3 שנים
אפשרויות
1 לעבור למניות דיוידנד כך שגם אם השוק ירד אמשיך לקבל דיוידנד
2 לא לעשות כלום
3 לעבור לקרנות גמישות ולסמוך על הניהול שלהם
4 למכור חלק מסוים למזומן
החשש הוא שהשוק הולך לרדת ולא יהיה
זמן לתקן עד לפרישה
אם יש למישהוא עצות תובנות

נסה למזער חרטה מכסימלית.
לא משנה מה תעשה, אתה לא תעשה execution מושלם. אף פעם.
אם תמכור עכשיו חלק מהמניות והשוק ימשיך להדפיס כסף, תתחרט שמכרת משהו בכלל.
אם תמכור עכשיו חלק מהמניות והשוק יפול, תתחרט שלא מכרת יותר.
אם אתה מנסה לשפוט את הפעולות שלך על בסיס הביצועים של התיק בכל רגע נתון, תמיד תתחרט, לא משנה באיזה פעולה תנקוט.

דרך טובה בעיני לקבל החלטות כאלו היא לתכנן מראש מזעור חרטה מכסימלית.
למשל, אתה תוהה מה לעשות, ונגיד שההתלבטות היא רק סביב למכור מניות למזומן או לא, אז אני הייתי מנסח את אותה השאלה אחרת:
״איזה אחוז מזומן אני רוצה להחזיק״. זאת לא שאלה של ״האם למכור מניות או לא״, זאת שאלה של ״איזה אחוז מזומן אני רוצה להחזיק״, ובפרט וחשוב מאד, איזה אחוז מזומן אתה רוצה להחזיק היום, שימזער חרטה מכסימלית בתרחישים השונים שיכולים לקרות, הן בתרחיש של מניות ממשיכות לעלות והן בתרחיש של ירידות בשווקים. לרוב תגלה שפעולות קיצוניות, כמו למכור את כל המניות, או להחזיק אפס מזומן, יוצרות חרטה גדולה מדי בתרחשים מסויימית, ולכן הן לא אסטרטגיות טובות למזעור חרטה מכסימלית.
ככה, נגיד שהחלטת שאתה רוצה 30% מההון במזומן, אם וכאשר המניות ירדו חזק, ה-state of mind שלך לא צריך להיות ״חבל שלא מכרתי יותר״, כי ההחלטה שעשית מקודם לא הייתה ״למכור מניות״, ה-state of mind שלך צריך להיות ״אני מחזיק את כמות המזומן המתאימה לתרחיש הזה כפי שתכננתי מראש״.

לגבי השאלה הספציפית של הפרישה, יש גישות נורא מפורטות לגבי איך הכי טוב לתכנן את אחוז המשיכה בתחילת הפרישה כדי למזער סיכון, נראה לי @FIYaacov מכיר אותן היטב. וגם גישה שאפשר לנקוט בה זה פיזור, אתה יכול חלקית גם לעבור למניות דיבידנד (עד כדי השלכות המס של לעשות כזה שינוי), חלקית לקרנות גמישות (מנוהלות הכוונה?), חלקית להחזיק יותר מזומן וכד׳. לפזר בין גישות שונות זה גם חלק מאסטרטגיית מזעור חרטה מכסימלית.

לגבי השאלה הספציפית של הפרישה, יש גישות נורא מפורטות לגבי איך הכי טוב לתכנן את אחוז המשיכה בתחילת הפרישה כדי למזער סיכון, נראה לי @FIYaacov מכיר אותן היטב
תכלס @Yevgeny הוא המומחה היות והוא כבר בפרישה, והוא בחר בגישת Prime Harvesting הידועה. הוא יוכל לפרט עוד/ללנקק לאיפה שכתב על זה.

אני ספציפית מתכוון לנקוט במודל U בפרישה, מתוך סדרת הפוסטים של ERN
Safe Withdrawal Rate Series
ספציפית תרגמתי את מה שרלוונטי אליי לעברית, אפשר למצוא קישור לתרגום בדף פרופיל שלי.

נסה למזער חרטה מכסימלית.
לא משנה מה תעשה, אתה לא תעשה execution מושלם. אף פעם.
אם תמכור עכשיו חלק מהמניות והשוק ימשיך להדפיס כסף, תתחרט שמכרת משהו בכלל.
אם תמכור עכשיו חלק מהמניות והשוק יפול, תתחרט שלא מכרת יותר.
אם אתה מנסה לשפוט את הפעולות שלך על בסיס הביצועים של התיק בכל רגע נתון, תמיד תתחרט, לא משנה באיזה פעולה תנקוט.

דרך טובה בעיני לקבל החלטות כאלו היא לתכנן מראש מזעור חרטה מכסימלית.
למשל, אתה תוהה מה לעשות, ונגיד שההתלבטות היא רק סביב למכור מניות למזומן או לא, אז אני הייתי מנסח את אותה השאלה אחרת:
״איזה אחוז מזומן אני רוצה להחזיק״. זאת לא שאלה של ״האם למכור מניות או לא״, זאת שאלה של ״איזה אחוז מזומן אני רוצה להחזיק״, ובפרט וחשוב מאד, איזה אחוז מזומן אתה רוצה להחזיק היום, שימזער חרטה מכסימלית בתרחישים השונים שיכולים לקרות, הן בתרחיש של מניות ממשיכות לעלות והן בתרחיש של ירידות בשווקים. לרוב תגלה שפעולות קיצוניות, כמו למכור את כל המניות, או להחזיק אפס מזומן, יוצרות חרטה גדולה מדי בתרחשים מסויימית, ולכן הן לא אסטרטגיות טובות למזעור חרטה מכסימלית.
ככה, נגיד שהחלטת שאתה רוצה 30% מההון במזומן, אם וכאשר המניות ירדו חזק, ה-state of mind שלך לא צריך להיות ״חבל שלא מכרתי יותר״, כי ההחלטה שעשית מקודם לא הייתה ״למכור מניות״, ה-state of mind שלך צריך להיות ״אני מחזיק את כמות המזומן המתאימה לתרחיש הזה כפי שתכננתי מראש״.

לגבי השאלה הספציפית של הפרישה, יש גישות נורא מפורטות לגבי איך הכי טוב לתכנן את אחוז המשיכה בתחילת הפרישה כדי למזער סיכון, נראה לי @FIYaacov מכיר אותן היטב. וגם גישה שאפשר לנקוט בה זה פיזור, אתה יכול חלקית גם לעבור למניות דיבידנד (עד כדי השלכות המס של לעשות כזה שינוי), חלקית לקרנות גמישות (מנוהלות הכוונה?), חלקית להחזיק יותר מזומן וכד׳. לפזר בין גישות שונות זה גם חלק מאסטרטגיית מזעור חרטה מכסימלית.
תודה על התשובה המפורטת

כמה כסף יש בתיק?
מושקע באיריות צוברות?

2m
לא מושקע באיריות צוברות
לא יעוץ כלל אבל מה שאני הייתי עושה:
קודם כל משתמש בתזרים מהדיבידנדים, תוספת ככל שצריך מושך מהאג"חים, עד שיגמרו האג"חים וישארו לך רק מניות תזרים הדיבידנדים סביר שיעלה (דיבידנדים עולים לאורך זמן), את ההפרש החדש הדרוש והקטן יותר כבר מושך ממכירת מניות אבל במכירה בשכבות.
מניח ומקווה שיש לך עוד נכסים חוץ מ2M, זה לא מספיק לפרישה.

לא יודע מה התנאים האישיים של @הנביא יחזקאל אבל לפנסיונר יחיד עם בית מגורים זה בהחלט יכול להספיק, חסר מידע.
אם אין קרן פנסיה? אז אולי לחיי דלות מסכנים, כן.

תכלס @Yevgeny הוא המומחה היות והוא כבר בפרישה, והוא בחר בגישת Prime Harvesting הידועה. הוא יוכל לפרט עוד/ללנקק לאיפה שכתב על זה.

אני ספציפית מתכוון לנקוט במודל U בפרישה, מתוך סדרת הפוסטים של ERN
Safe Withdrawal Rate Series
ספציפית תרגמתי את מה שרלוונטי אליי לעברית, אפשר למצוא קישור לתרגום בדף פרופיל שלי.
אני תוהה לגביי מצב שמגיעים לקראת מועד הפרישה לאחוז משיכה fail-safe (או קרוב אליו, נניח 1%-4% סיכוי לכשל) בהקצאה מנייתית קבועה, האם כדאי בכל זאת להשתמש במודל הU או prime?

נערך לאחרונה ב:
מנייתית קבועה, האם כדאי בכל זאת להשתמש במודל הU או prime?
לא מכיר לעומק את הפריים, אבל לפחות בU המטרה שלו היא להוציא אחוז משיכה גבוה יותר, מהאחוז הסטטי, באותה רמת סיכון, אבל במחיר של לא ליהנות מעליות מוקדמות בפרישה (אין ארוחות חינם).

אם אתה בfail safe אני לא רואה סיבה לעשות U.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב עובר לברוקר ישראלי, מתלבט מה לעשות עם התיק האמריקאי שוק ההון 4
שניצלוינאי מה לעשות עם התיק "הישן"... שוק ההון 28
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 2
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 19
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
לאץ' איך לעשות סדר בדירה שכורה שהתנהלה עד כה בצורה לקויה? נדל"ן 19
T התמודדות עם מסרונים לא רצויים מה לעשות? אוף טופיק 13
AlexNOSAM מעבר לארצות הברית - מה לעשות עם הפנסיות וקה״שים למיניהם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
B האם לעשות הסבת מקצוע? התפתחות אישית 11
J מתלבט מאוד מה לעשות, אשמח לכל עצה והארה התפתחות אישית 9
ש מה לעשות בגירושין למכור או לקנות בית נדל"ן 11
Y מה לעשות עם עודפי עו"ש (קצר טווח) שוק ההון 8
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E האם דמי ניהול שאני משלם הם סבירים ומה לעשות עם כל המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
קפיטליסט_מרושע עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 57
R מה לעשות עם 2 מיליון שקל? נדל"ן 14
ל מה לעשות כשלא רוצים לעשות כלום? התפתחות אישית 76
ב קופת גמל לתגמולים - מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א מה לעשות עם קופת גמל הונית נזילה המיועדת לטווח בינוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
הפרופסור סתם מתוך סקרנות, איך זה לעשות PhD במקום כמו סטנפורד או הרווארד ? התפתחות אישית 1
O מה לעשות עם ההורים- חיסכון לילד שוק ההון 32
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
S לקוח לא משלם - מה לעשות? אוף טופיק 17
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
מ מה לעשות עם 80 אלף דולר? שוק ההון 7
י כרגע התחתנתי, מה צריך לעשות? אוף טופיק 13
N מתלבט מה לעשות ברקע הירידות האחרונות בשוק ההון שוק ההון 26
I מה לעשות עם ההשקעות בארץ בזמן רילוקיישן? שוק ההון 14
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
א לעשות פרויקטיים רק בשביל להשתפשף או שיש רעיונות טובים יותר התפתחות אישית 20
ש מרגיש שהולכים לי על הראש במשרד - מה לעשות? אוף טופיק 2
נ מתנגד להפיכה המשטרית, מה לעשות כצרכן פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 126
ד התלבטות באיזה מסלול לעשות פירעון חלקי של המשכנתא נדל"ן 15
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
E אני מתעד בהוצאות כל שקל כבר מעל שנה וחצי וזה מתחיל להתיש קצת. מה לעשות? להמשיך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
ר מה לעשות עם פנסיה לא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
O איזה הקצאת נכסים לעשות שוק ההון 3
יבגני_ל מה אפשר לעשות עם יתרה שימושית בחשבון ביטוח אובדן כוח עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R מה לעשות עם כספים שמיועדים לבניית בית ? שוק ההון 21
T הרגלי גלישה - מה ניתן לעשות? התפתחות אישית 10
E שאלה לגבי סכום דולרי גדול ומה לעשות איתו שוק ההון 52
T התחלתי לתת ל ChatGPT לעשות את העבודה שלי אוף טופיק 170
O כל כמה זמן מומלץ לשנות את הקצאת הנכסים בתיק השקעות ( לא לעשות איזון) בהתאם לשינוי פרופיל הסיכון? שוק ההון 1
D לבעלי חניה בבניין,. לא ביקשנו חלף חניה בתמ'א פינוי בינוי , לאחר תכנון וחתימה אבל טרם חתימה סופית., מה הכי טוב כרגע לעשות? נדל"ן 4
C עזיבת מקום עבודה - איך לעשות את זה נכון התפתחות אישית 19
נ דברים קטנים (וגדולים) שאפשר לעשות למען איכות הסביבה אוף טופיק 71
מ מה לעשות עם הכסף ששוכב בעו"ש פוסטים מאיכות נמוכה 2
W פרוייקטים שאפשר לעשות בתור סטודנט למדמח התפתחות אישית 23

נושאים דומים

Back
למעלה