IRA != חשבון פטור (או: עד כמה מסובך יכול להיות תיק הפנסיה)

הנושא בפורום 'צרכנות פיננסית' פורסם ע"י FreeAgent, ‏21/2/21 ב- 01:47.

data-full-width-responsive="true">
 1. FreeAgent

  FreeAgent משתמש סולידי

  הצטרף ב:
  ‏25/1/21
  הודעות:
  23
  לייקים שהתקבלו:
  11
  [מצטער אם זה לא החלק הנכון בפורום - נראה לי יותר מתאים כאן מאשר בפינת המשקיעים? למרות שרוב הנושא הוא מס רווח הון]
  ניסיתי לענות על השאלה: איך וכמה מהכסף בחסכונות הפנסיוניים שלי יהיו זמינים - כמה אפשר/כדאי/חייב לקבל כקצבה וכמה אפשר יהיה למשוך הונית. ממה שהבנתי יש לי הרבה סוגים שונים של כספים, עם חוקים שונים. אני אשמח אם יוכלו כאן לאשש/לתקן את מה שמצאתי.

  [יש קשר לIRA וחשבון פטור, אני אגיע לזה]

  תגמולים - בקרן פנסיה מקיפה ובקופת גמל - עד תקרה מסוימת, הכספים הם ל'קצבה מזכה' - כלומר הם היו פטורים ממס בהפקדה וישלמו מס לפי מדרגות במשיכה. עם פטור מקסימלי, קצבה מעל 20,129 (לפי הפטור המקסימלי ב2025) מגיעה למס שולי של 31% - יותר ממס רווח הון, למרות שרוב הכספים יהיו רווח הון. אין דרך להתחמק מזה, חוץ מלמשוך עם קנס של 35% - ואז יהיה מס רווח הון משם והלאה, אבל הקנס גדול מדי.
  ניתן להוון כספים מעבר לקצבה מינימלית, בתשלום אותו מס.
  (אם מעלים את הקצבה עוד יותר, ב6000 בערך, המס השולי הופך ל35% ואז משיכה 'שלא כדין' לוקחת אותו מס כמו הקצבה? איך זה הגיוני?)

  תגמולים מעבר לתקרה - בקופת גמל - משלמים מס בהפקדה ומיועדים ל'קצבה מוכרת' - לא משלמת מס במשיכה. ניתן להוון, בתשלום מס של 15% רווח הון נומינלי.

  פיצויים - בקרן פנסיה ובקופת גמל - עד לאחרונה (2017?) היו פטורים ממס ולכן ל'קצבה מזכה'. היום פיצויים מעל התקרה משלמים מס בהפקדה ולכן פטורים במשיכה (אז גם כאן יש פיצויים לקצבה מזכה ופיצויים לקצבה מוכרת)

  קרן השתלמות - עד לתקרה, הכספים פטורים ממס במשיכה עם ותק. מעל התקרה, הם משלמים מס רווח הון כמו כל השקעה פרטית. הכספים שבקרן השתלמות מעל התקרה בעצם משלמים דמי ניהול תמורת דחיית אירועי המס למועד המשיכה. לא משתלם, לדעתי.

  אני מקבל כמה מסקנות שהפתיעו אותי:
  * החשבון עם המס רווח הון הכי גבוה (שם כדאי לשים את החלק של התיק עם תוחלת התשואה הנמוכה, כמו אג"ח) הוא קרן הפנסיה (עליה יש שליטה רק חלקית) והכספים בקופת גמל המיועדים לקצבה מזכה (שם אפשר לנהל IRA, אבל לא יודע אם אפשר להפריד את הכספים הפטורים מהמוכרים).
  * בקרן ההשתלמות יש כספים מעבר לתקרה שמשלמים דמי ניהול סתם - אם אפשר למשוך אותם ולהעביר לחשבון הממוסה, זה עדיף (הם משלמים מס רווח הון בכל מקרה, ודמי ניהול יקרים יותר מעלויות אירוע המס באיזון התיק).
  * עדיין לא גיליתי איך אני יכול לגלות כמה פה וכמה פה. שאלתי את חברת הפנסיה, והם אמרו שהם יחזרו אלי. שאלתי את סוכן הקופת גמל (שאני עובר אליה כרגע) והוא אמר שהוא יוציא לי דוח כזה. נשמע כמו חיכוך גבוה.
   
  Limit, יובל, מאיר_ ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
 2. adamshalev

  adamshalev מודרטור

  הצטרף ב:
  ‏24/1/15
  הודעות:
  9,946
  לייקים שהתקבלו:
  17,969
  קה״ש עם הפקדות מעל התראה זה חשבון עם *דחיית מס*.
  זה נורא שימושי למי שקצת יותר פעיל ולא רק מחזיק VT.
  וגם יש מספיק דרכים לקבל דמי ניהול סבירים באזור 0.2%.
   
 3. FreeAgent

  FreeAgent משתמש סולידי

  הצטרף ב:
  ‏25/1/21
  הודעות:
  23
  לייקים שהתקבלו:
  11
  בהחלט - אם אתה מתחזק תיק פעיל, דחיית מס היא הטבה נהדרת. אם אתה רק מחזיק קרן אחת, דחיית המס לא קיימת (זו אותו אירוע מס כמו בתיק ממוסה).
  גם אם אתה מחזיק נייר שמשלם דיבידנדים שלא מוסו כבר לגמרי במקור - הקה"ש הופכת לקרן צוברת.

  אותי מעניינת כרגע המקסנה הראשונה - קראתי כאן שבגלל שיקולי המס, כדאי להחזיק את האג"ח בממוסה ואת המניות בפטור, וכך עשיתי בינתיים - את הכספים הפנסיוניים למנייתי (בקרוב IRA) ואג"ח במשקל מתאים בממוסה. אבל נראה שעדיף להעביר חלק מתאים בפנסיה לאג"ח ולהחזיק מניות בממוסה
   
 4. KickR

  KickR משתמש בכיר

  הצטרף ב:
  ‏18/6/19
  הודעות:
  2,383
  לייקים שהתקבלו:
  2,281
  פספסת את החלק שאפשר לקבל פטור מסוים ממס על קצבה מזכה, שמדרגת המס של ה-31% היא הגבוהה ביותר (כלומר רק על חלק מהכסף שנכנס לקצבה המזכה ועל הרווחים מהחלק הזה תשלם את המס ה"גבוה" יותר), שבגלל הקנס הפנסיה היא מקום שהרבה יותר "קל" להשקיע בו לטווח הארוך (לעומת תיק ממוסה שבו יותר "קל" לעשות שינויים / לנסות לתזמן).

  כמו כן, בזמן שהזכרת שבקרן השתלמות יש דמי ניהול, גם בקרן פנסיה יש (וגם בקופת גמל) ובכל המקומות הם "מורידים" מהשווי של הטבות המס השונות.
   
  קפיצת הדרך אוהב/ת את זה.
 5. FIYaacov

  FIYaacov מודרטור

  הצטרף ב:
  ‏22/3/15
  הודעות:
  14,487
  לייקים שהתקבלו:
  13,079
  תוכל להסביר? (פשוט לא בטוח שהבנתי)
  על קצבה מזכה אפשר להגיע גם ל-47% (ומס יסף)
   
 6. FreeAgent

  FreeAgent משתמש סולידי

  הצטרף ב:
  ‏25/1/21
  הודעות:
  23
  לייקים שהתקבלו:
  11
  לא פספסתי את החלק הזה - כתבתי שהמס השולי הוא 31% - מעבר לסכום מסוים, כל שקל נוסף ישלם 31% מס. אם אפשר "להעביר" את העודף הזה (לדוגמה, להשקיע שם חלק בנכסים עם תוחלת נמוכה במקום בחשבון עם מס נמוך יותר), זה כדאי.
  לא הבנתי את החלק השני. אם קל לא למשוך את קרן הפנסיה, אז צריך להתייחס אליה מבחינת חלוקת התיק כאילו המס בה נמוך יותר מהתיק הממוסה? גם אם יהיה בה מספיק צבירה שכל תוספת משלמת מס גבוה יותר?

  לדעתי טענות על מה קל יותר או פחות הן אינדיווידואליות. יש אנשים שקשה להם מאוד לנסות לתזמן את השוק, או בכלל לסטות מתכנית ההשקעה שלהם. אפשר גם לטעון שבקרן פנסיה קל מאוד לעשות שינויים - אני שולח טופס אחד עם חלוקה חדשה למסלולים, וכל עבודת המכירה/קנייה נעשית בשבילי.

  כמובן. אבל שם אתה מקבל תמורה על דמי הניהול בצורת הטבת המס - פטור חלקי או מלא, לא רק דחיית מס. לשלם דמי ניהול בשביל אפס הטבה (אם אתה מחזיק נייר אחד, מוכר אותו פעם אחת במשיכה ומשלם מס רווח הון מלא כי הכספים היו מעבר לתקרה) זה סתם לשלם.
  גם יש שם קנס יציאה שהוא גבוה מספיק למנוע אותך מלפדות את הקרן (אלא אם כן אתה חושב שתוכל להכות את השוק ב2+ אחוזים). לקרן השתלמות שיש בה רק כספים מעבר לתקרה (לא יודע אם אפשר להרכיב חיה כזו) אין קנס יציאה בכלל - אתה תשלם מס רווח הון מלא במשיכה ללא תלות במועד המשיכה. אני לא יודע מה המצב של כספים מעבר לתקרה בקרן השתלמות 'רגילה' - האם אפשר למשוך אותם בלי לפגוע במועד הותק ומצב הקרן באופן כללי
   
 7. KickR

  KickR משתמש בכיר

  הצטרף ב:
  ‏18/6/19
  הודעות:
  2,383
  לייקים שהתקבלו:
  2,281
  בתרחיש שהוא תיאר הוא הגיע ל-31% שזה יותר מ-25%, אולי לא הייתי ברור אבל התכוונתי ביחס לתרחיש שלו (הוא הציג את זה כאילו הכל ממוסה יותר מרווח הון, כשבפועל זה לא נכון).

  כמו שציין יעקב, מעל סכום מסוים (נניח ויש לך הכנסות נוספות במהלך השנה) אתה יכול לשלם גם יותר מ-31% מס על הקצבה המזכה, השאלה היא מה תכנית הפרישה שלך.

  אולי, ובכל זאת יש נתונים סטטיסטיים.
  כמו כן, די ניכר מהפוסט הראשון שלך שהקנס אפקטיבי נגדך (לא ששינוי מסלול זה לא "מסוכן" אבל לפחות נדמה שאתה לא תמשוך את הכסף).

  לאו דווקא, אבל נראה לי סביר יותר להאמין בדחיית המס בקרן פנסיה מאשר בתיק ממוסה (ושוב, זה נכון שקיים סיכון עדיין לשינויי מסלול ואפילו משיכה מוקדמת עם קנס, אבל אני חושב שההיקפים שבהם זה קורה נמוכים יותר).

  בקרן השתלמות אתה מקבל גם כן פטור חלקי ממס, לא הבנתי איך זה שונה לטענתך.
   
 8. FreeAgent

  FreeAgent משתמש סולידי

  הצטרף ב:
  ‏25/1/21
  הודעות:
  23
  לייקים שהתקבלו:
  11
  איך תארתי את זה ככה? כתבתי במפורש 'מדרגות מס', 'מס שולי' ("מס שולי הוא המונח לתיאור מדרגת מס הכנסה הגבוהה ביותר מתוך משכורתו של עובד"). הנושא הוא רק כספים מעל תקרה מסוימת, והמס החל עליהם. ברור שיש חלק מהקצבה שלא משלמת מס וחלק שמשלם מס נמוך.
   
  Limit אוהב/ת את זה.
 9. שוקי555

  שוקי555 משתמש סולידי

  הצטרף ב:
  ‏11/3/18
  הודעות:
  24
  לייקים שהתקבלו:
  12
  עד כמה שאני מבין ההפקדות שמשוייכות לקצבה מוכרת הן כל ההפקדות שלא התקבלו עבורן הטבת מס בזמן ההפקדה. כלומר גם הפקדות המעסיק לתגמולים ופיצויים מעבר לתקרות הרלבנטיות כפי שכתבת, אבל גם הפקדות העובד לתגמולים מעבר לתקרה המזכה בהטבת מס (609 ש"ח בחודש בשנת 2021).
  פרקטית, בשכר גבוה חלק גדול מאוד מההפקדות הוא באחת הקטגוריות האלו, וזה מוריד את שיעור המס האפקטיבי (הממוצע) שהכסף בפנסיה / קופ"ג יהיה חייב בו.

  מעבר לנקודה הקודמת לגבי המס האפקטיבי, החישוב פה הוא קצת טריקי כי זה נכון שבכספים של קצבה מזכה גם הקרן וגם הרווח יהיו חייבים במס שולי, אבל צריך לזכור שמדובר בכסף ש(בקירוב )מראש לא שילמת עליו מס שולי בכלל. למעשה המס השולי נדחה מרגע קבלת ההכנסה לרגע הפרישה (= אתה מקבל מינוף "חינם" על חשבון המדינה).
  תחושת הבטן שלי היא שמבחינת אופטימיזציית מיסוי, עדיף לכוון את החלק של התיק עם תוחלת התשואה הגבוהה לפנסיה (על פני חשבונות ממוסים רגילים) אבל עדיין לא הצלחתי להסביר לעצמי למה אז בהחלט ייתכן שאני מפספס :)

  יצא לי לנסות להבין את זה כמה פעמים וממדגם לא מייצג, חברות הפנסיה לא מצטיינות בלסמן ולתעד את הסטטוס של כל שקל בקופה (או שאולי האשמה היא במעסיקים שלא מדווחים כמו שצריך?).
  אם מבצעים ניודים ואיחודים של קופות אז בכלל אפשר לשכוח מרישום מדוייק. אם אני לא טועה @נדב הזכיר באחד הפוסטים באתר שלו שברשות שוק ההון מודעים לבלגן ומנסים למצוא פתרונות.
  בינתיים אני מחשב לעצמי את החלוקה בין הסכומים (לפי ההפקדות שאני יודע שהיו) ואני מקווה שמתישהו עד שאפרוש תהיה דרך לתקן את הרישומים.
   
 10. FIYaacov

  FIYaacov מודרטור

  הצטרף ב:
  ‏22/3/15
  הודעות:
  14,487
  לייקים שהתקבלו:
  13,079
  זוהי התקרה להטבת הזיכוי על ההפקדה.
  לטובת קצבה מוכרת התקרה היא 7% מהשכר הממוצע במשק (ב-2021 - 10,551 ולכן - 739 ש"ח לחודש). אני חושב על זה כמעין "השתתפות עצמית" שצריך לספוג כדי לקבל את הקצבה המוכרת (אבל בתכלס אם היה אופציה לקטום הייתי קוטם ב-609).
   
  שוקי555 אוהב/ת את זה.
 11. שוקי555

  שוקי555 משתמש סולידי

  הצטרף ב:
  ‏11/3/18
  הודעות:
  24
  לייקים שהתקבלו:
  12
  צודק. תודה על התיקון!
   
 12. FreeAgent

  FreeAgent משתמש סולידי

  הצטרף ב:
  ‏25/1/21
  הודעות:
  23
  לייקים שהתקבלו:
  11
  אני לא חושב שזה נכון למזג הכל ביחד ולדבר על שיעור מס ממוצע. כמו שמתייחסים לכלי החיסכון השונים בתיק בנפרד. תחשוב על זה כעל שתי קרנות: באחת יש כספים פטורים (מעל התקרה) ותשלם קצבה מוכרת ללא מס. השנייה היא הקרן ה'רגילה', שתשלם קצבה מזכה עם מס לפי מדרגות. מעל סכום מסוים, המס השולי בקרן השנייה נהיה גבוה, ואז אפשר לחשוב על להוון את העודף, בין אם בפועל ובין אם דרך הסטת החלקים בתיק.
  בפרישה תהיה הפרדה כזו: בהתחשבנות המס יקבעו איזה סכום פטור ומה גובה הקצבה המוכרת ומה גובה הקצבה המזכה.
  אפשר (אולי?) גם להפריד אותם בפועל: לפתוח קופת גמל ולהעביר אליה רק את הכספים הפטורים.
  באותה מידה אפשר להעמיד פנים שניתן לחלק את הקרן לקצבה מזכה לחמש קרנות: אחת פטורה ממס, אחת ממוסה ב10%, אחת ב14%, אחת ב20% ואחת ב31%

  כן, בקרן לקצבה מזכה מדובר בדחיית מס משמעותית מאוד - מההפקדה ולא רק אירועי מס. אם אתה מושך את הכסף ומשלם 35% קנס, אתה צריך להשיג 2% תשואה עודפת על פני יותר מעשרים שנה כדי לחפות על זה - לא אפשרי בעליל (לא סביר שהאי יעילות של ניהול הקרן כל כך גרוע שהוא מפגר אחרי המדד ב2%, ואי אפשר 'להכות' את המדד עשרים שנה).
  אבל הנושא כאן הוא הכסף שכבר יושב בקרן, ובמיוחד ב"קרנות" הממוסות יותר מתוך החמש המדומות שלנו. כשקשה לי להסביר את האינטואיציה, אני עושה סימולציה. קח שני חשבונות, אחד ממוסה ב25% על הרווח, השני ב31% על כל המשיכה. אחד נותן 7% תשואה והשני 2%. מי עדיף לשים איפה?
  מסתבר שיש עדיפות לחלוקה ה'הגיונית' (תשואה נמוכה במס הון, תשואה גבוהה במס-שולי-גבוה), אבל של פחות מחמש אחוז, גם אחרי 30 שנה.
  מול ה"קרן" של 20% מס שולי, התוצאה נראית מפתיעה: הקרן מס שולי נותנת נטו נמוך יותר ב24 שנה הראשונות (לוקח 24 שנה לריבית-דריבית לעקוף את המס שחל על כל הקרן במשיכה), אבל כבר מהשנה הראשונה עדיף לשים בה את החלק עם התוחלת תשואה הגבוהה.
  בעצם זה הגיוני: אם המס במשיכה הוא 25% על כל הסכום, זה לא משנה איזה חלק אתה שם באיזה קרן (כי המס על הרווח יהיה אותו דבר, ואת המס על הבסיס הראשוני אתה משלם בלי קשר לכמות הרווח).
  אז אם אני יכול 'לכוון' כך שהאג"ח הוא ב"קרן" עם המס הגבוה, זה עדיף לי. אבל פחות משהייתי חושב, כנראה. בשביל 3% יותר כסף בפרישה אני אוותר על הכאב ראש הזה. וזה הרבה פחות מ3% - זה 3% כפול החלק של הכספים שמעבר למדרגת המס בחלק המזכה של הפנסיה.
  גם ההיפך נכון - להשתמש בכלי פטור ממס (קה"ש) זה יעיל משמעותית מאשר החשבון הממוסה. אבל קרן פנסיה, שמשלמת 10% מס, וכספים פטורים (שמשלמים 15% נומינלי בהיוון) נותנים יתרון הרבה יותר קטן, אז פחות חשוב "לדחוף" את האג"ח החוצה מהם.

  זה ממש מדאיג.
   
  שוקי555 אוהב/ת את זה.
 13. קפיצת הדרך

  קפיצת הדרך משתמש בכיר

  הצטרף ב:
  ‏17/2/19
  הודעות:
  1,478
  לייקים שהתקבלו:
  1,780
  אפשר ״למשוך״ קצבה עד דרגת המס הרצויה לך ואת השאר להשאיר בפנסיה (מה שבתגמולים הכוונה) ולהוריש ללא מס.
   
  Limit ו-FreeAgent אוהבים את זה.
 14. נדב

  נדב משתמש ותיק

  הצטרף ב:
  ‏12/7/15
  הודעות:
  908
  לייקים שהתקבלו:
  1,492
  אפשר להעביר טפסי 106 לקופות בסוף שנה והם יבצעו את התיקון ולאחר מכן פשוט להקפיד שהמעסיק ידווח כנדרש.
   
 15. zohare

  zohare משתמש ותיק

  הצטרף ב:
  ‏7/12/19
  הודעות:
  382
  לייקים שהתקבלו:
  169
  @נדב , מנצל לשאול:

  1. בעיה לבנות על זה. אני עובד מדינה והמעסיק לא מסוגל לדווח כנדרש למרות שהערתי את תשומת ליבו מספר פעמים. יותר מזה, אצלי מתבצעת חלוקה בין פנסיה/לביטח מנהלים ובשניהם הקצבה המוכרת 0 למרות שבשתי ההפקדות אני עובר את התקרה.

  2. האם טפסי 106 מספיקים כדי לפתור את העניין? נניח ועד הפרישה עברתי 10 פעמים חברות שונות, האם טפסי 106 יספיקו כדי לעשות סדר לפני הפרישה או שצריך לסנכרן בין כל החברות? הרי יש גם רווחים שנצברו בהפקדות. אני ניסיתי להסדיר את העניין בחברה אחת ולקח לי כמעט חצי שנה. מאז אני מפחד לנייד את הקופות לחברה אחרת.
   
 16. מאיר_

  מאיר_ משתמש ותיק

  הצטרף ב:
  ‏26/12/18
  הודעות:
  196
  לייקים שהתקבלו:
  105
  עירבבת בין גמל לקצבה וגמל להשקעה, אלה 2 מוצרים שונים לגמרי שרק נקראים בשמות דומים.

  פתרון לבעיית המיסוי אם אתה לא צריך את הכסף של הפנסיה, לאחר הפרישה להעביר הכל לקופת גמל לקצבה ואז היורשים יקבלו אותו פטור ממס.
  שים לב שאם הכסף נשאר בקרן הפנסיה אם קיימים יורשים לפי התקנון של קרן הפנסיה הם יקבלו קצבה חודשית ולא את כל הכסף פטור ממס, לכן כדאי להעביר לקופת גמל לקצבה.
   
 17. יובל

  יובל משתמש ותיק

  הצטרף ב:
  ‏25/1/15
  הודעות:
  386
  לייקים שהתקבלו:
  431
  כדאי לקרוא את הפוסט של @נדב בנושא חוזר מרכיבי חשבון בקופת גמל. להבנתי אפשר בעת הפרישה להחליף בין קצבה מוכרת במוצר אחד לקצבה מזכה במוצר אחר, כל עוד סה"כ הקצבה מכל סוג נשאר זהה. ספציפית יש בפוסט סעיף "צביעת כספים פטורים ממס להגדלת הקצבה" לפיו אפשר לסווג תגמולים בקרן הפנסיה כקצבה מוכרת בשביל לקבל קצבה פטורה ממס, תמורת סיווג תגמולים בקופת גמל כקצבה מזכה אותה אפשר להוריש בפטור ממס.
   
  FreeAgent אוהב/ת את זה.
 18. FreeAgent

  FreeAgent משתמש סולידי

  הצטרף ב:
  ‏25/1/21
  הודעות:
  23
  לייקים שהתקבלו:
  11
  נשמע מסובך אך מעולה. תודה!
  אז אם הבנתי נכון: מעבירים את הסיווג של כספים מוכרים לקרן אחת ומושכים ממנה קצבה מוכרת. שאר הכספים (נמצאים בקופת גמל) מהוונים או משאירים בקופה והם יהפכו לירושה ללא מס (כספים שחייבים ב15% נומינלי עדיין יהיו חייבים, כספים שהיו חייבים במס שולי לא).

  מה קורה אם רוצים למשוך את הכספים שנשארו בקופת גמל? עושים 'קיבוע זכויות' שני? אני מניח שאותם חוקים חלים, לא? (כספים מוכרים אפשר להוון עם 15% מס וכספים מזכים ישלמו מס שולי)
   
 19. שוקי555

  שוקי555 משתמש סולידי

  הצטרף ב:
  ‏11/3/18
  הודעות:
  24
  לייקים שהתקבלו:
  12
  אני חושב שזו הייתה דרך ההסתכלות הנכונה אם באמת אפשר היה להפריד בין הכספים כמו שכתבת. בפועל אני לא מכיר דרך כזו היום (אולי חוץ מלהפקיד מראש את התשלומים הפטורים והלא-פטורים לקרנות אחרות?), ולכן בעיני המצב הוא כזה:
  בפרישה תהיה התחשבנות כלשהי שתחלק את הרווחים בקופה בין רווחים שמקורם בתשלומים (הפקדות) פטורים לכאלו שאינם פטורים. נניח לצורך העניין שהרווחים שמקורם בתשלומים שאינם פטורים יהיו X אחוזים מכלל הרווחים. זה אומר שכל שקל נוסף שיתקבל כתוצאה מתשואה עד אז יהיה חייב במס שולי על X אגורות מתוכו, ובמס 15% נומינלי (או פטור במקרה של קצבה) על השאר. עכשיו אפשר, בהינתן ההנחות על המס השולי בפרישה, להבין מה המס האפקטיבי שהרווחים יהיו חייבים בו.
  אם יש דרך לפצל בין הסכומים הפטורים והלא-פטורים אני מסכים שאין צורך להסתבך ואפשר להסתכל על החלקים האלו בנפרד.
   
 20. נדב

  נדב משתמש ותיק

  הצטרף ב:
  ‏12/7/15
  הודעות:
  908
  לייקים שהתקבלו:
  1,492
  1. אם תרצה לבחור בחברה ספציפית שאצלה תרשם הקצבה המוכרת תידרש לסנכרן בין החברות
  2. טפסי 106 יסייעו בתיקון סיווג. נניח בהלמן אלדובי יש לך את הרובד השני והוא לא סווג תקין. ניתן באמצעות טופס 106 לתקן את הסיווג בהלמן אלדובי.

  לגבי תיקון בגמל הוא לא מורכב לגבי דיווחי עבר
   
  zohare אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
ירושת חשבון השקעות פטור ממס צרכנות פיננסית ‏6/5/20
הודעה מוזרה על ביטול פטור מס בחשבון IRA צרכנות פיננסית ‏30/1/20
עלויות רואה חשבון, עוסק פטור צרכנות פיננסית ‏23/11/19
חשבון השקעה פטור ממס - כמו קות גמל להשקעה? צרכנות פיננסית ‏6/7/18
פתיחת חשבון בנק באינטרנט ללא צורך הגעה לסניף צרכנות פיננסית ‏10/2/21
 1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.