• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעת נדל"ן בבאר שבע - בעד או נגד

אם אין לך רזרבות ואתה לא חוסך כלום כל חודש עדיף שתתרחק מהעסק הזה
לכן אני אקח מלכתחילה משכנתא גדולה יותר ואניח בצד לבלתמים

כלומר אתה מתייעץ בפורום אם לדעת החברים כאן משתלם לעבור על החוק?
זה הוויד שלי

אתה יכול לקנות דירה באזורים הסטודנטיאליים, לקבל 4-5% תשואת שכירות, שתספיק כדי להחזיר את המינוף שאתה לוקח.
לדוג'?
אני בעיקר צריך שכירות שתכסה לפחות 2/3 מההחזר של המשכנתא

משפט שצרם לי שכתבת תלוי לגמרי בשוכרים,
זה קונספט די נפוץ אצלינו (חרדים). יש לי חבר שיש לו דירה מפוצלת בקרית חיים

תוך כדי הדברים אני חוכך לגבי השקעה במשרדים להשכרה (לא שאני מכיר משהו ספציפי)
יש לכם רעיונות או היכרות עם מוצר כזה?

באמת תודה לכולכם על העצה וההכוונה

באר שבע היא עדיין השקעה טובה אם אתה קונה דירה מוצלחת. לא יודע מי קהל היעד שלך ואיפה אתה רוצה לרכוש דירה, אבל אצל סטודנטים דירות 3 חדרים ל2 שותפים \ זוג במיקום טוב ושנראות טוב נחטפות מהר. מהר מאד.

אין פה מחסור בדירות להשכרה לסטודנטים או בכלל, אך כן יש מחסור בדירות נעימות וסבירות שבן אדם נורמלי ירצה לגור בהן. לבעלי דירות משום מה יש טעם רע במיוחד.

יש הרבה דירות משופצות בטעם רע, יש את ההמצאה המזוויעה הזאת שבעלי דירות קוראים לה 'סוויטות' (לכל חדר יש שירותים ומקלחת פרטיים) שמכערת ומקטינה את הדירה, דירות מחולקות, או סתם דירות קטנות . הרבה דירות שמשווקים כ3 או 4 חדרים נעות בין 55 מ"ר ל3 חדרים ל72 ל4 חדרים.

אני מכיר מישהו (סטודנט) ששוכר דירה מחולקת ('סוויטות') עם חלונות קטנים ברחוב גרוע (אליהו הנביא) עם שותפים, הדירה עצמה פיצית. משו כמו 50 ומשו מ"ר בלחץ ל3 אנשים. כל אחד משלם כמעט 1200 שקל לחודש לא כולל חשבונות.
זו תשואה מטורפת. דירות חדשות ליד הפארק הנחל עם מרפסת ו4 חדרים מושכרות בשוק סביב ה3600- 3800 שקל בחודש.

מה המחיר שם?
תלוי איפה, די יקר באופן כללי. 1,400,000 נגיד ככה, יש גם יותר . זו השקעה רק אם יש כיסים עמוקים וסבלנות. חצי מהשכונה הזאת עדיין אתר בנייה. לטווח של 5+ שנים זו השקעה טובה למי שיש את הכסף, המיקום עצמו טוב וברגע שהשכונה תתפתח היא תהיה הרבה יותר אטרקטיבית.

קצת כמו שכונת אגמים באשקלון. למי שהיה את הכסף להשקיע שם לפני כמה שנים הרוויח, עליית המחירים שם משמעותית. בנוסף בונים ליד השכונה אקו - פארק ענקי וגם האגם עצמו בתהליכי בנייה כך שעליית המחירים שם עד לא נעצרה... ואשקלון עצמה מתפתחת, עבדתי שם שבוע בשנה שעברה, עיר מאד יפה ומטופחת ברובה הגדול.

אני מכיר מישהו (סטודנט) ששוכר דירה מחולקת ('סוויטות') עם חלונות קטנים ברחוב גרוע (אליהו הנביא) עם שותפים, הדירה עצמה פיצית. משו כמו 50 ומשו מ"ר בלחץ ל3 אנשים. כל אחד משלם כמעט 1200 שקל לחודש לא כולל חשבונות.
זו תשואה מטורפת. דירות חדשות ליד הפארק הנחל עם מרפסת ו4 חדרים מושכרות בשוק סביב ה3600- 3800 שקל בחודש.
זאת נגיד דוגמא לא טובה לדעתי, מדובר ברחוב הכי זול בבאר שבע, ומלא בנרקומנים וכו, אז סביר מאוד שלא ישכירו שוב לסטודנטים במחיר הזה, או לא לשלושה. חוץ מזה מסכים עם מה שכתבת.

באמת קיבלתי כאן קצת רגליים קרות...

מה דעתכם על השקעה במשרדים?

יש גם השקעות טובות בדירות בבאר שבע, פשוט תזהר מהחלומות, אם משהו נשמע לך טוב מידי כדי להיות אמיתי אולי הוא לא אמיתי.
בתור חרדי אשר הגישה שלו למידע יותר מוגבלת אתה חייב להזהר כפליים לפני שאתה נכנס להשקעה כזאת.

זה בערך כמו שתפתח אשכול שאתה מתלבט אם להשקיע בקרן סל, ותקבל רגליים קרות ותרצה להשקיע באופציות...
עסק הרבה יותר מסוכן מדירה, הרבה אנשים איבדו כך את כספם .
בכל מקרה, באר שבע עדיין שווה השקעה , אבל לפני צריך לעשות המון המון שיעורי בית... לחרוש דפי פייסבוק, להגיע לעיר ולהיות בה, לדבר עם אנשים וכו'. :lol:

זה בערך כמו שתפתח אשכול שאתה מתלבט אם להשקיע בקרן סל, ותקבל רגליים קרות ותרצה להשקיע באופציות...
עסק הרבה יותר מסוכן מדירה, הרבה אנשים איבדו כך את כספם .
בכל מקרה, באר שבע עדיין שווה השקעה , אבל לפני צריך לעשות המון המון שיעורי בית... לחרוש דפי פייסבוק, להגיע לעיר ולהיות בה, לדבר עם אנשים וכו'. :lol:
הרגליים הקרות הן מתשואות טובות מידי לנתוני הפתיחה
אין באפשרותי לקנות דירה ב-1.3M

אבל האם משרד שעולה 500K מושכר באלפיים ש"ח? זה ריאלי?

אבל האם משרד שעולה 500K מושכר באלפיים ש"ח? זה ריאלי?
א ל - ת ק נ ה - מ ש ר ד - ל ה ש ק ע ה - ל ע ו ל ם ! ! !

כל הפרסומים על משרדים בודדים להשקעה שאתה נחשף אליהם הם עסקאות גרועות במקרה הטוב והונאות גמורות במקרה הפחות טוב,

קשה מאוד עד בלתי אפשרי להשכיר משרד בודד, זה עולם שבו אתה משכיר קומה/ות או לא משכיר בכלל,

העלויות של משרד ריק גבוהות מאוד, ומי שמנסה לדחוף לך את המשרד לא מספר לך את זה,

עלויות המימון גבוהות יותר מנדלן למגורים (אין משכנתא..),

הנכס לא סחיר (מה תעשה כשתרצה לממש?),

אין לך מושג באמת מה המחיר "האמיתי" של המשרד שדוחפים לך (זה לא שיש איזה יד 2 או מדלן), ולכן מן הסתם "יתפרו" אותך במחיר,

אפילו ל"תשואה מובטחת" לזמן מסויים אל תאמין. לרוב מדובר על % כלשהו מהכסף ששילמת שחוזר אליך בחזרה, ואז חפש אותם..

בקיצור לאא

אם כבר אז ריטים בתחום

האם פות"ש לקח בתחשיבים שלו איך יראו "היחסים" של התושבים באזור הדרום עם הפורעים בעוד 10-20 שנה?
מדובר באוכלוסיה מוגנת.

האם פות"ש לקח בתחשיבים שלו איך יראו "היחסים" של התושבים באזור הדרום עם הפורעים בעוד 10-20 שנה?
מדובר באוכלוסיה מוגנת.
שכונות הווילות מסביב לעיר, והערים השכנות כמו מיתר\להבים\עומר סובלות מהנושא, בתוך באר שבע זה לא באמת מאוד משנה לתושבים לדעתי, כמובן שעסקים משלמים פרוטקשן וכו.

באר שבע עיר מצויינת, הכל תלוי מה אתה מחפש, יש מציאות ויש הכל, אבל גם יש ביקוש מאו גדול בקרבת האוניברסיטה ששם יש ביקוש מאוד גבוהה לדירות להשכרה (מלבד האוניברסיטה יש גם את בית חולים סורוקה לידו)
יש המון יתרונות וחסרונות לכל צד, קח בחשבון שככל שאתה מתקרב לאוניברסיטה המחירים עולים מאוד.

בבאר-שבע המחירים זולים כי היא רחוקה ממרכז הארץ. תמיד המחירים שם היו זולים יותר מאשר במרכז.
עליות המחירים בבאר-שבע בתקופה 2009 - 2016 היו הגבוהות ביותר מכל איזורי הארץ בתקופה הזו (באחוזים כמובן). לגבי העליות בשנה - שנתיים אחרונות נדמה לי שהמחירים שם מדשדשים אבל ככלל נראה לי שעליות המחירים שם מאז שנת 2009 הן יותר מהממוצע הארצי. המחירים שם כלל וכלל לא שפויים. הם נשמעים נמוכים יחסית למרכז אבל הם גבוהים בהרבה (במונחים של המשכורת הממוצעת) ממה שהיו בעבר.
באר-שבע זו אומנם עיר גדולה שיש בה הרבה שרותים לאזרחים אבל נראה לי שהם פחות טובים מהמרכז. בכל אופן בתי החולים במרכז נראים לי טובים יותר. לדעתי יש גם יותר מקומות עבודה במרכז.
התחבורה למרכז היא לא כל כך נוחה. לדעתי ברכב פרטי זה יקח שעה ורבע לפחות. ברכבת זה בערך גם שעה ורבע אבל צריך להביא בחשבון גם זמן נסיעה לרכבת, ההמתנה לרכבת וזמן הנסיעה מהרכבת למקום חפצך.
אני לא בטוח שניתן לפצל דירה של 65 - 70 מ"ר. כדאי שתבדוק זאת במו עינך.
לדעתי מחיר של 670K לדירה ישנה בגודל הזה זה מחיר סביר. לדעתי שכר דירה שנתי הוא בערך 4%.

שכונות הווילות מסביב לעיר, והערים השכנות כמו מיתר\להבים\עומר סובלות מהנושא, בתוך באר שבע זה לא באמת מאוד משנה לתושבים לדעתי, כמובן שעסקים משלמים פרוטקשן וכו.
לא נכון. בטח שמשנה.

מה המחיר שם?
תלוי איפה, די יקר באופן כללי. 1,400,000 נגיד ככה, יש גם יותר
@חול כבד אתה מוכן להסביר לי איפה התשואה המטורפת?

@חול כבד אתה מוכן להסביר לי איפה התשואה המטורפת?
התשואה המטורפת הייתה מכוונת כלפי הדירה באליהו הנביא. בדירות של שכונת פארק הנחל התשואה היא הרבה פחות, 3600-3800 זה לדירות שנקנו כשהשכונה התחילה להבנות ואני מעריך שהן נקנו בסביבות 1.1 מיליון - 1.2 מקסימום.
בכל מקרה אם נסתכל על בניין שהוא סטודנטיאלי לגמרי כמו רגר 155 - לפי אתר הנדל"ן הממשלתי כמעט ולא נמכרו שם דירות בשנים האחרונות. דירה שנמכרה בשנת 2016 נמכרה ב770 אלף ש"ח , דירת 4 חדרים של 80 מ"ר. נגיד כל שותף משלם 1100 ש"ח - נכון להיום זו תשואה של 5.1 אחוז בערך, ואם בעבר כל אחד שילם נגיד 900 שקל , אז עדיין יש לנו תשואה 4.2 אחוז, וזה לא רע בכלל.
אני מעריך שדירה כזאת היום הייתה נמכרת ב-900 אלף ש"ח פלוס, אבל עדיין יש 'מציאות'.

גדול עליי להגיב אם נדל"ן בבאר שבע עולה או יורד ולמה. מהסיבות שציינת הערכתי לפני שנתיים וחצי שאנחנו בדרך למטה (או אולי לדשדוש) אבל מאז המחירים עלו מאוד.

מה שכן צריך לקחת בחשבון זה שאנחנו בסביבת ריבית עולה וגם יש אינפלציה. משכנתא כרגע כנראה יקרה משמעותית ממשכנתאות שניתנו בעבר ולא ברור לי כמה מרווח ישאר לך בין הריביות על המשכנתא לבין שכר הדירה. (מדובר ב~4% אולי 5% אם תמצא מציאה) ברוטו לפני הוצאות. כמובן שאם מחירי הדירות נומנילית יעלו אז תרוויח אבל אחרת (אם למשל ערך הדירה לא יעלה) זו עלולה להיות מהומה רבה על דבר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E השקעת נדל"ן בארה"ב - דוגמא שוק ההון 15
ה השקעת נדל"ן בחו"ל-טיביליסי בגאורגיה נדל"ן 11
Y השקעת נדל"ן תוך לקיחת מינוף נדל"ן 12
חושב בגדול השקעת נדל"ן - שכירות מכסה משכנתא פוסטים מאיכות נמוכה 4
S שוק ההון מול השקעת נדל"ן בחו"ל נדל"ן 4
S השקעת נדל"ן עם שותף כללי, ממה להיזהר? נדל"ן 8
א שאלות בנושא השקעת נדל״ן בחו״ל נדל"ן 100
S הלוואה לצורך השקעת נדל"ן בארה"ב נדל"ן 0
Aranchik השקעת נדל״ן בפולין נדל"ן 38
H השקעת נדל"ן בפורטוגל נדל"ן 1