• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעת הנדל"ן הראשונה שלי והתלבטות לגבי תמהיל משכנתא

הורדוס

משתמש בכיר
הצטרף ב
14/1/21
הודעות
1,375
דירוג
1,189
קןדם כל, תודה לכל המגיבות והמגיבים בפורום, למדתי מכם המון.

בחודשים האחרונים חשבתי הרבה על הרעיון לממש את רוב תיק ההשקעות ולקנות דירה, בשנתיים האחרונות תיק ההשקעות שלי הניב תשואה יפה מאוד למרות הרבה החלטות רחוקות מחכמות שעשיתי בדרך, אבל קשה לי להאמין שהמדדים ימשיכו לעלות באותו הקצב בשנים הקרובות וגם עניין אותי להשקיע בנדלן.

בשנה האחרונה עזרתי להוריי לרכוש דירה להשקעה ולמדתי הרבה על התחום בתהליך. מהלמידה שלי הגעתי למסקנה שבסבירות גבוהה אוכל להרוויח 20-30% תשואה על ההון העצמי בהשקעה בדירה בבאר שבע העיר בא אני כרגע גר, ברמת וודאות יחסית גבוהה למרות שכמובן הכל יכול לקרות, לכן ב22 לנובמבר, טיפה אחרי שהתחילה הסערה הנוכחית במניות הצמיחה, מימשתי את רוב תיק ההשקעות כדי להיות מחויב להחלטה, ויצאתי לדרך.

התחלתי לחפש דירות בקצב יותר רציני, התמקדתי באזורים סביב אונ' בן גוריון, כי יש לי היכרות טובה עם האזור, וכי לדעתי האזורים האלו מתאימים עסקת השבחה במסגרתה אקנה נכס במצב לא טוב, אשפץ ואמכור למשקיעים אחרים בעוד כמה שנים, יש שוק טוב למכירה של הדירות האלו כי סטודנטים נחשבים שוכרים טובים יחסית לשוכרים באזורים אחרים עם מחירי דירות דומים בבאר שבע.

ראיתי כל מיני דירות, דיברתי עם הרבה מתווכים, עד שערב אחד מתווך שהכרתי שלח לי פרטים על דירה ב-770K, בגודל 75 מטר, בקומה ראשונה, באזור שבו דירות בגודל הזה, גם בקומות גבוהות יותר, לא משופצות, נמכרות בקצת פחות מ-900K. הלכתי בשמונה בערב איתו לראות את הדירה, הדירה הייתה במצב מוזנח, אבל יצאתי מנק' הנחה שאני צריך להחליף בה הכל ועדיין אני בעסקה מעולה, העברתי הצעה בכתב על 750K באותו הרגע כי 770K נרשם כמחיר שיווק וזה בד"כ הטווח שיורדים בו. לא רציתי לנסות להוריד יותר כי חששתי שזה יגרום לפספוס של העסקה. והוא דרש תיווך של 30K שזה כפול ממה שנהוג, אבל בגלל שבסך הכל זה מחיר שעדיין משאיר לי רווח יפה הסכמתי.

עלויות ותשואה צפויה על ההון העצמי תוכלו לראות כאן.

הנחתי הרבה הנחות מחמירות, מקווה שמספיק, למשל תיווך במכירה שלא בהכרח אקח, 20K הוצאות לא מתוכננות, ועוד.

התשלום האחרון למוכרת יהיה לכל המאוחר בתחילת מרץ, אז יש לי מספיק זמן בשביל לשפץ ולהשכיר אותה עד התקופה בה רוב הסטודנטים מסיימים\מתחילים חוזים.
את מחיר השכירות הצפוי קבעתי על בסיס הידע שלי לגבי שוק השכירות לסטודנטים סביב בן גוריון, ועל בסיס מודעות של דירות אחרות ברחוב הזה.

את מחיר המכירה הצפויה קבעתי לפי:
1. תשואת שכירות שהמוכר יקבל של קצת יותר מ 4.5%.
2. דירה זהה בבניין ליד שנמכרה עכשיו ב975 ומושכרת רק ב3500 (כי לא עשו שירותים ומקלחת בכל חדר כמו שאני אעשה ובכללי שיפוץ פחות מקיף). ועוד דירה דומה כמה בניינים ליד גם במחיר הזה.
3. הנחה שבשנה וחצי הקרובות המחירים לא ירדו וככה"נ ימשיכו לעלות בקצב איטי לפחות.
4. התייעצות עם כמה מתווכים ועיגול כלפי מטה של מה שהם אמרו.
5. הנחה שהלימודים הפרונטליים באונ' ימשיכו, הגל הנוכחי קצת מעלה ספקות, אבל גם בשנה בה למדו לחלוטין בזום מי שנפגע היו בעלי הדירות הממש גרועות בעיקר.

ההתלבטות שלי כרגע היא על תמהיל המשכנתא:
אני ככה"נ אמכור את הדירה ואחזיר את המשכנתא תוך שנה וחצי – שנתיים, אני רוצה להימנע מעמלת פירעון מוקדם גבוהה מצד אחד, אבל גם מחלק גדול צמוד למדד כדי להישמר מאינפלציה שתגדיל את החוב שלי.

לכן הלכתי על התמהיל הבא:
33.34% - קל"צ ל15 שנה
50% - פריים ל30 שנה
16.6% - צמודה משתנה כל 5 ל30 שנה

לגבי הקל"צ – כל עוד הריבית במשק לא תרד לא תהיה עמלת פירעון מוקדם, ויש סבירות מאוד נמוכה לזה שהיא תרד להבנתי.
משתנה כל 5 – משלמים עמלת היוון רק אם הריבית ירדה, וגם אז רק על הזמן עד לחלון יציאה של החמש שנים.
אני לוקח את ההלוואה ב75% מימון, משכורת נטו 5800 בחודש, וערבות של ההורים עם משכורת גבוהה יותר, כרגע החזר חודשי עומד על 2600 לפי ההצעות.

הצעות שקיבלתי:
מזרחי: 1.3% בפריים, 2.35% במשתנה כל 5, 2.98% בקלצ.
דיסקונט: 1.95% בפריים, 1.39% במשתנה כל 5, 2.95% בקלצ.
פועלים: פחות טוב משתי האחרות, שלחתי לפקיד את האחרות והשיב כי לא יוכל לשפר.
לאומי: הגשתי באתר ועדיין לא הצלחתי לתפוס אותם כדי לקבוע פגישה.

יכול להיות שאגלה בהמשך מה פספסתי, יכול להיות שלא ארכוש עוד דירות בהמשך כדי לא להרוס לעצמי את הסטטיסטיקה, בכל אופן ימים יגידו.

אשמח לשמוע את דעתכם, במיוחד לגבי תמהיל המשכנתא.
 
בהצלחה בעסקה.

לגבי הצמודה משתנה - אתה מתכנן לפרוע מיידית?

מה היכולת שלך להתמודד עם עלייה בהחזרים החודשיים במקרה של מדד / עליית ריבית?
תנסה לבדוק מה קורה אם אתה מקצר את הקל"צ בשנה - זה מוריד מדרגת תקופה, אולי תגרד 2 עשיריות אחוז מזה.

בכל אופן - אם הכוונה שלך היא למכור עוד שנתיים, הפרש של עשירית אחוז בריבית תיתרגם לכ 500 ש"ח בשנה בסך הכל. נניח תוריד את הריבית הממוצעת ב 0.3-0.4%, זה יוצא עדיין זניח ביחס לתשואה שאתה צופה וביחס להוצאות אחרות שיהיו לך על הדירה.
 
בהצלחה בעסקה.
תודה רבה, ותודה על התגובה המפורטת.

לגבי הצמודה משתנה - אתה מתכנן לפרוע מיידית?
לא,
אני מכניס את רוב הכסף שיש לי, ועוד הרבה שאין לי לעסקה הזאת, השארתי עוד קצת בבורסה אבל מעדיף לא לגעת.

מה היכולת שלך להתמודד עם עלייה בהחזרים החודשיים במקרה של מדד / עליית ריבית?
השכירות שלי תהיה בתרחיש פסימי 3600, בתמהיל הנוכחי ההחזר ההתחלתי הוא 2600, אז זה לא מדאיג אותי, אבל גם לא רוצה להגדיל בהמון מראש כדי לשמור על מרווח ביטחון.

תנסה לבדוק מה קורה אם אתה מקצר את הקל"צ בשנה - זה מוריד מדרגת תקופה, אולי תגרד 2 עשיריות אחוז מזה.
תודה, אנסה.

בכל אופן - אם הכוונה שלך היא למכור עוד שנתיים, הפרש של עשירית אחוז בריבית תיתרגם לכ 500 ש"ח בשנה בסך הכל. נניח תוריד את הריבית הממוצעת ב 0.3-0.4%, זה יוצא עדיין זניח ביחס לתשואה שאתה צופה וביחס להוצאות אחרות שיהיו לך על הדירה.
מסכים, חשבתי על זה, אבל קודם כל "אם כבר אז כבר", בינתיים לא יהיו הרבה התעסקויות אחרות בנושא, רק תקופת מבחנים לעבור בהצלחה בעה o_o, ואני רוצה לגדר את עצמי למצב בו אשנה את דעתי ואחליט להחזיק יותר, למרות שזה ממש לא הכיוון כרגע.
 
יכול להיות שאגלה בהמשך מה פספסתי, יכול להיות שלא ארכוש עוד דירות בהמשך כדי לא להרוס לעצמי את הסטטיסטיקה, בכל אופן ימים יגידו.

היי
לדעתי כדאי שתשאיר את הדירה ולא תמכור,
במקביל תתמקד בהגדלת שכר העבודה והחיסכון כדי לשכפל שוב השקעה דומה,
שים לב, שני דירות דומות מייצרות יותר משכר העבודה שלך כיום, אם תתמיד
בתהליך זה הוא משנה חיים, לאן תוביל אותך מכירת הדירה עם רווח ?

בעוד 15 עד 20 שנים כאשר מחיר הדירה והשכירות יהיו כפולים תצטער שמכרת.

בהצלחה !
 
היי
לדעתי כדאי שתשאיר את הדירה ולא תמכור,
במקביל תתמקד בהגדלת שכר העבודה והחיסכון כדי לשכפל שוב השקעה דומה,
שים לב, שני דירות דומות מייצרות יותר משכר העבודה שלך כיום, אם תתמיד
בתהליך זה הוא משנה חיים, לאן תוביל אותך מכירת הדירה עם רווח ?

בעוד 15 עד 20 שנים כאשר מחיר הדירה והשכירות יהיו כפולים תצטער שמכרת.

בהצלחה !
תודה רבה:)
שכר העבודה שלי היום הוא לא מייצג, אני עובד במשרת סטודנט בהיקף חלקי. ואחרי התואר ארוויח הרבה יותר.
מכירה של הדירה יכולה להוביל לרכישה של שתי דירות בסדר גודל דומה עוד שנתיים, עם הכסף מהמכירה ועוד כסף שאחסוך עד אז, המשך החזקה של הדירה יכול להביא לי תשואה של 10%+- על ההון העצמי בשנה להערכתי, אבל גם לגרום לי לשלם מס רכישה על הדירה השנייה. בעוד פעולות מוצלחות של קנייה ומכירה יכולות להניב תשואה כפולה לדעתי.

זאת שיטה שדורשת כמובן הרבה יותר עבודה, אבל אני רק בן 25 ויכול להרשות לעצמי לעבוד קשה.

אני לא נעול מראש ואעשה את החשבון הזה מחדש בעוד שנה וחצי.
 
בעוד פעולות מוצלחות של קנייה ומכירה יכולות להניב תשואה כפולה לדעתי.
היי
פעולות של קניה ומכירה עם רווח, דורשות קניית דירות מתחת למחיר השוק האמתי,
קשה לאתר נכסים אלו בשוק שעולה בעוצמה.

באסטרטגיה זו צריך להביא בחשבון עלויות רכישה, עלויות מכירה, מס רווחי הון,
ומאחר ומדובר בתהליך שלוקח זמן, קשה לנחש באיזה מחיר תמכור ומה יהיה מצב השוק נקודתית בעוד שנתיים.

פעולות של קניה ומכירה זה אסטרטגיה יזמית, היא יכולה להניב תמורה גבוה יותר, יש בזה התעסקות זה הופך לעבודה,
ורמת הסיכון גבוה יותר, זה בסדר אם זו הבחירה שלך.

בחירת אסטרטגיית השקעה תלויה ביעד של המשקיע, אם היעד שלך הוא הכנסה פסיבית חודשית משכירות,
יתכן שכאשר תרצה להחנות את הרווחים מפעילות קניה ומכירה ברכישת נכס להשכרה, אתה עלול לגלות שמחירי
הנכסים עלו והרווחים שצברת פחות באים לידי ביטוי.

נקודה נוספת, בשווקים השונים יש תקופות של שפל ואפילו ירידת מחירים ודשדוש במשך שנים,
בשוק כזה האסטרטגיה של קניה ומכירה פחות עובדת.

לדעתי אתה צריך קודם כל לקבוע יעד להכנסה חודשית פסיבית, ולאחר מכן לנסות להבין כיצד אתה מגיע ליעד זה,
יש לך וויב חיובי ונכון, למרות שתשלם שכר לימוד, אין לי ספק שתצליח.
 
הדיירת שלחה הודעה שיש לה רטיבות בתקרה מהדירה מעל ואני הייתי שמח...

אז באיחור קל מעדכן על התקדמות העסקה, סיימתי לשפץ ולרהט את הדירה בחודש אוגוסט, עלה קצת יותר ממה שהערכתי, 130 אלף לעומת 110, השכרתי את הדירה ב1 לספטמבר ב4000 לחודש שזה 100 שקל יותר ממה שתכננתי, אם הייתי מסיים עם השיפוץ מוקדם יותר והיה לי יותר זמן לפרסם לפני תחילת שנת הלימודים הייתי מנסה להשכיר במקצת יותר, לא שעוד כמה שקלים כל חודש יהיו נורא משמעותיים, אבל הם מאוד יעזרו לי למקסם מחיר במכירה של הדירה.

לגבי סיפור הרטיבות, מייד אחרי שהדיירת פנתה אליי התקשרתי לבעל הדירה מעל, הוא אמר לי שמכר את הדירה והעביר לי את המספר של בעל הדירה החדש, שאלתי אותו בכמה הוא מכר ומסתבר שהוא מכר ב900 אלף, שזה 20% יותר ממה שאני שילמתי, הדירה באותו גודל, באותו מיקום, קומה יותר גבוהה ללא מעלית, באותו מצב לפי מה שהוא אמר והוא מכר אותה תוך שבועיים. דיברתי עם הבעלים החדש של הדירה מעל, הוא הסביר שבדיוק באותו יום שיפץ את המקלחת וזאת הסיבה לרטיבות, הוא סיים לדאוג לאיטום אצלו והגיע אחרי כמה ימים לצבוע לאחר שהאזור התייבש, לא 100% כמובן והוא יגיע לצבוע שוב בהמשך.

חוץ מזה הייתה גם עסקה אחת על דירה כמעט זהה לשלי, על אותו הרחוב, 100 מטר הצידה, שנמכרה ב1.2, ועוד כמה בסביבות ה1.1 אז אני אופטימי לגבי מחיר המכירה כאשר תעבור שנה וחצי ויהיה לי פטור ממס שבח. כמובן ששוק הנדלן נכנס עכשיו לתקופה פחות טובה, אבל ימים יגידו עוד מה יהיה, ואני יכול להגיד שלפחות בבאר שבע עדיין נסגרות עסקאות באותה רמת מחירים מלפני כמה חודשים.

עוד לא החלטתי מה יהיה הצעד הבא אחרי שאמכור את הדירה הזאת, הכיוון הוא או עוד עסקה במטרה לרווח יחסית מהיר בסיבוב של עד שנה וחצי, או פשוט לקנות דירה במיקום מרכזי יותר (לא באר שבע) ולהחזיק לטווח ארוך.
 
חוץ מזה הייתה גם עסקה אחת על דירה כמעט זהה לשלי, על אותו הרחוב, 100 מטר הצידה, שנמכרה ב1.2, ועוד כמה בסביבות ה1.1 אז אני אופטימי לגבי מחיר המכירה כאשר תעבור שנה וחצי ויהיה לי פטור ממס שבח.
מתי היו העסקאות האלו?
בחודשים האחרונים חלה ירידה די חדה בקניית דירות להשקעה בגלל עליית הריבית. יחד עם ההעלאות הקרובות הצפויות (כנראה שתי ההעלאות הקרובות יוסיפו ביחד עוד כאחוז לריבית) שוק הנדל"ן ייכנס להערכתי לתרדמת חורף לתקופה מסויימת.
 
מתי היו העסקאות האלו?
בחודשים האחרונים חלה ירידה די חדה בקניית דירות להשקעה בגלל עליית הריבית. יחד עם ההעלאות הקרובות הצפויות (כנראה שתי ההעלאות הקרובות יוסיפו ביחד עוד כאחוז לריבית) שוק הנדל"ן ייכנס להערכתי לתרדמת חורף לתקופה מסויימת.
העסקה של ה1.2 הייתה באפריל, והאחרות גם לא בחודשים האחרונים, מסכים לגבי תרדמת החורף.
 
מה בסוף נסגר עם המשכנתא?
איזה תמהיל קיבלת?
בטח במושגים של היום זה זהב טהור...
 
התמהיל שקיבלתי ככהנ יותר טוב ממה שהיית מקבל אם היית ניגש לקחת משכנתא בזמן הקרוב, אבל אני לא חושב שבהמון, כי גם לקחתי את המשכנתא כאשר המשכורת שלי הייתה חמישית ממה שאני מרוויח היום ונעזרתי בערב בשביל לאשר את המשכנתא.

שקלתי לקחת 50% פריים ולא שליש, אבל לא חשבתי שהריבית תעלה ככ הרבה, וכל עוד לא תהיה העלאה קיצונית זה לא ישנה הרבה כי אני לא מתכוון להחזיק את הדירה לטווח ארוך כיוון שאני חושב שבבאר שבע עליית הערך תהיה נמוכה יותר מבמרכז ואז הריביות לא ישנו המון בשבילי.

:התמהיל המקורי שלקחתי היה
%50 (281,429) ריבית פריים מינוס 0.35, ל30 שנה.
%33 (187,656) בריבית קלצ של 3.71% ל15 שנה.
16.7% במשתנה צמודה כל חמש שהחזרתי מיד.

הלוואות משלימות:
20,000 ללא ריבית ל5 שנים.
100,00 בפריים מינוס חצי ל10 שנים.
80,000 בקבועה לא צמודה של 1.8%, זה נקרא הלוואות חשכ"ל שהמדינה נותנת למשרד החינוך, עבור כל מיני מטרות ובניהן עזרה לבן ברכישת דירה, שיפוץ ועוד משהו קטן, ההלוואת האלו הן ל8-10 שנים תלוי בהלוואה, אני בעצם לקחתי כמה של סה"כ 100,000.

אז התמהיל הסופי שלי הוא:
57% - 381,429 בפריים.
43% - 287,656 בקבועה לא צמודה.
 
ולקחתי גם גרייס לחצי שנה, אז כרגע התזרים טיפה שלילי אני משלים 150 שקל בחודש להחזרים מהכיס, ובהמשך הוא יגיע ל1500 השלמה מהכיס בחודש, אבל הגעתי לזה מבחירה, הייתי יכול לפרוס את כל המשכנתא ל30 שנה, לא לפרוע את המשתנה צמודה ולשלם יותר ריביות אבל בתזרים יותר נוח.
לתקופה קצרה לא מפריע לי שהתזרים שלילי ואני בכל מקרה חוסך הרבה יותר מ1500 שקל כל חודש.
 
התמהיל שקיבלתי ככהנ יותר טוב ממה שהיית מקבל אם היית ניגש לקחת משכנתא בזמן הקרוב, אבל אני לא חושב שבהמון, כי גם לקחתי את המשכנתא כאשר המשכורת שלי הייתה חמישית ממה שאני מרוויח היום ונעזרתי בערב בשביל לאשר את המשכנתא.

שקלתי לקחת 50% פריים ולא שליש, אבל לא חשבתי שהריבית תעלה ככ הרבה, וכל עוד לא תהיה העלאה קיצונית זה לא ישנה הרבה כי אני לא מתכוון להחזיק את הדירה לטווח ארוך כיוון שאני חושב שבבאר שבע עליית הערך תהיה נמוכה יותר מבמרכז ואז הריביות לא ישנו המון בשבילי.

:התמהיל המקורי שלקחתי היה
%50 (281,429) ריבית פריים מינוס 0.35, ל30 שנה.
%33 (187,656) בריבית קלצ של 3.71% ל15 שנה.
16.7% במשתנה צמודה כל חמש שהחזרתי מיד.

הלוואות משלימות:
20,000 ללא ריבית ל5 שנים.
100,00 בפריים מינוס חצי ל10 שנים.
80,000 בקבועה לא צמודה של 1.8%, זה נקרא הלוואות חשכ"ל שהמדינה נותנת למשרד החינוך, עבור כל מיני מטרות ובניהן עזרה לבן ברכישת דירה, שיפוץ ועוד משהו קטן, ההלוואת האלו הן ל8-10 שנים תלוי בהלוואה, אני בעצם לקחתי כמה של סה"כ 100,000.

אז התמהיל הסופי שלי הוא:
57% - 381,429 בפריים.
43% - 287,656 בקבועה לא צמודה.
מקסים,
אני לקחתי משכנתא ביוני, וקיבלתי תנאים קצת פחות טובים,
52% קל"ץ 4.35 ל25 שנים
34% פריים ל- 25 שנים
14% משתנה כל חמש שנים ל"צ 3.6 ל20 שנים

היום זה יהיה רק יותר גרוע,
אני שמח שהשכלתי לקחת יותר מחמישים אחוז קל"ץ, כי בעלית הריבית הבאה הפריים שלי יהיה יותר יקר מהקל"ץ...
 
התמהיל שקיבלתי ככהנ יותר טוב ממה שהיית מקבל אם היית ניגש לקחת משכנתא בזמן הקרוב, אבל אני לא חושב שבהמון, כי גם לקחתי את המשכנתא כאשר המשכורת שלי הייתה חמישית ממה שאני מרוויח היום ונעזרתי בערב בשביל לאשר את המשכנתא.

שקלתי לקחת 50% פריים ולא שליש, אבל לא חשבתי שהריבית תעלה ככ הרבה, וכל עוד לא תהיה העלאה קיצונית זה לא ישנה הרבה כי אני לא מתכוון להחזיק את הדירה לטווח ארוך כיוון שאני חושב שבבאר שבע עליית הערך תהיה נמוכה יותר מבמרכז ואז הריביות לא ישנו המון בשבילי.

:התמהיל המקורי שלקחתי היה
%50 (281,429) ריבית פריים מינוס 0.35, ל30 שנה.
%33 (187,656) בריבית קלצ של 3.71% ל15 שנה.
16.7% במשתנה צמודה כל חמש שהחזרתי מיד.

הלוואות משלימות:
20,000 ללא ריבית ל5 שנים.
100,00 בפריים מינוס חצי ל10 שנים.
80,000 בקבועה לא צמודה של 1.8%, זה נקרא הלוואות חשכ"ל שהמדינה נותנת למשרד החינוך, עבור כל מיני מטרות ובניהן עזרה לבן ברכישת דירה, שיפוץ ועוד משהו קטן, ההלוואת האלו הן ל8-10 שנים תלוי בהלוואה, אני בעצם לקחתי כמה של סה"כ 100,000.

אז התמהיל הסופי שלי הוא:
57% - 381,429 בפריים.
43% - 287,656 בקבועה לא צמודה.
הלוואה בריבית חשכ"ל לא משתנה מידי תקופה, אלא נשארת קבועה לכל אורך תקופת ההחזר?
וגם מעניין מה יותר משתלם עכשיו - הלוואה של 100K בפריים מינוס חצי או הלוואה של 100K עם ריבית קל"צ של חשכ"ל שכרגע עומדת על 3.39 ?
 
הלוואה בריבית חשכ"ל לא משתנה מידי תקופה, אלא נשארת קבועה לכל אורך תקופת ההחזר?
וגם מעניין מה יותר משתלם עכשיו - הלוואה של 100K בפריים מינוס חצי או הלוואה של 100K עם ריבית קל"צ של חשכ"ל שכרגע עומדת על 3.39 ?
קבועה לכל אורך חיי ההלוואה.
פריים מינוס חצי היום זה 3.75%, אני הייתי מעדיף קבועה על 3.39% כמובן, אפילו שיכול להיות שהפריים יהיה זול יותר בעתיד.
החסרון בהלוואות האלו הוא הפריסה הקצרה יחסית למשכנתא.
 
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
K השקעת יורו שהתקבל כירושה שוק ההון 2
I אופציות - מה האסטרטגיה שלכם לחיסכון/השקעת סכום המימוש? שוק ההון 5
S השקעת כספים בתור אזרח אמריקאי צעיר מיסים 0
א המשך השקעת כספי פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
SolidBixby השקעת במדדים דרך חברה ישראלית שוק ההון 5
M השקעת 100K ביורו סולידית שוק ההון 8
A השקעת במתחם האלפיים/אלף דרך יזם נדל"ן 5
E השקעת נדל"ן בארה"ב - דוגמא שוק ההון 15
ה השקעת נדל"ן בחו"ל-טיביליסי בגאורגיה נדל"ן 11
ה השקעת סכום לסגירת מסלול משכנתא - עכשיו או לחכות נדל"ן 7
G השקעת ערך והשקעת צמיחה בחשבונות פטורים וחייבים במס שוק ההון 5
B אסטרטגיית השקעת חסכון חודשי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
Y השקעת נדל"ן תוך לקיחת מינוף נדל"ן 12
א השקעת כסף מחשבון אמריקאי בארה"ב שוק ההון 10
חושב בגדול השקעת נדל"ן - שכירות מכסה משכנתא פוסטים מאיכות נמוכה 4
O השקעת כספי חתונה שוק ההון 26
B השקעת כספים המיועדים לבניית בית שוק ההון 8
O השקעת סכום גדול בבת אחת או באופן הדרגתי שוק ההון 7
ל השקעת סכום שמיועד לתשלום לקבלן שוק ההון 2
niceguy23 השקעת lump sum בזמנים של all time high - לבטים שוק ההון 49
C השקעת נדל"ן בבאר שבע - בעד או נגד נדל"ן 46
י השקעת סכום כסף לטווח קצר שוק ההון 3
ע השקעת דיבידנדים, איך להשקיע אחרי הפיזור? שוק ההון 18
ג כיצד לחשב את התשואה על השקעת בשוק ההון של המינוף שוק ההון 3
Z השקעת כסף במקום שדיאג לתשואה יותר מהפר"י שוק ההון 4
נ השקעת PFIC אצל בן הזוג הלא-אמריקאי שוק ההון 17
Myrath השקעת ביניים שוק ההון 4
E השקעת דולרים דרך חברה ישראלית שוק ההון 0
H פרעון מוקדם למשכנתא או השקעת הסכום? שוק ההון 5
O השקעת כסף להעלאת הכנסה עתידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
D השקעת כספי פיצויים שוק ההון 1
S שוק ההון מול השקעת נדל"ן בחו"ל נדל"ן 4
A השקעת הכנסה בהייטק בחברה אחרת - חברת ארנק? התפתחות אישית 7
S השקעת נדל"ן עם שותף כללי, ממה להיזהר? נדל"ן 8
R התלבטות לגבי השקעת סכום כסף לכמה שנים (רילוקיישן) שוק ההון 4
א שאלות בנושא השקעת נדל״ן בחו״ל נדל"ן 100
S הלוואה לצורך השקעת נדל"ן בארה"ב נדל"ן 0
M השקעת סכום כסף גדול לתקופה של מספר שנים שוק ההון 5
מ כדאיות מחיר למשתכן כ'השקעת ערך'? אגמים נתניה נדל"ן 39
ת השקעת כספי פיצויים בניגוד להוראת המעסיק (ללא סעיף 14) צרכנות פיננסית 7
R השקעת ערך וקרנות מחקות ישראליות/זרות נקובות בשקלים שוק ההון 3
א השקעת הכנסות משכר דירה בחו"ל שוק ההון 9
ש השקעת קרן השתלמות IRA בקרנות BlackRock החדשות שוק ההון 23
א השקעת נדלן באנגליה שוק ההון 2
D השקעת שוקולד מריר מהכנסה בדולרים שוק ההון 2
Aranchik השקעת נדל״ן בפולין נדל"ן 38
H השקעת נדל"ן בפורטוגל נדל"ן 1
unrealx השקעת הפיקדון הצבאי שוק ההון 7
Myrath השקעת 200 אלף ש"ח באופן פאסיבי שוק ההון 52
ע זכאות מחיר למשתכן אל מול השקעת נדל''ן בחול נדל"ן 16

נושאים דומים

Back
למעלה