• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השפעת מלחמת רוסיה-אוקראינה על הכלכלה העולמית

אתמול הצטרפתי בלייב לפודקאסט של סם הריס שארח את גארי קרספארוב, היה מרתק מאוד.
כמה רשמים, פוטין הוא מהאסכולה הישנה של רוסיה, כמו שידוע, שמאמין בעליונות שלה ובזכות שלה לאוקראינה, לאורך השנים הוא הכין לעצמו רשת ענפה של קשרים עסקיים ופוליטיים במטרה למשוך בהם במקרה הצורך ולהגן על פעולותיו, הוא הקפיד להעמיד את המערב במבחנים וראה שהמערב לא מגיב ולכן הקשה לעצמו לפלוש לאוקראינה, הוא העריך שהמערב לא יגיב.

בגדול גארי אומר שהסנקציות הם מעט מדי ומאוחר מדי, הן היו יכולות למנוע את העימות אבל כרגע, הן לא מסוגלות לסיים אותו, פוטין לא יסוג לאחור בגללן, מה שכן יכול לסיים את העימות זה כניסה לפעולה צבאית של המערב מולו, כפי שההיסטוריה מררה, רק עמידה איתנה מול דיקטטור יכולה להכניע אותו, שום פתרון דיפלומטי לא יעזור, זו תפיסתו לפחות מהכרותו של פוטין.

אם המערב לא יתערב באופן אקטיבי, זה יהווה תקדים לפוטין להתקדם לארצות אחרות, בכל מחיר.

הדבר שיכול אולי לעצור אותו זה לחץ מאסיבי של אזרחי רוסיה, אבל קשה לו לראות את זה, בנוסף הוא מציין שאם יפרוץ עימות צבאי אמיתי עם המערב, החיילים הרוסים לא יקריבו את עצמם עבור זה, הוא אומר שטייסים רוסים לא ילכו למות בקרבות אוויר מול נאט"ו ויש סיכוי שהמרד יבוא מהצבא הרוסי, מה שיכול למנוע הסלמה של העימות.

המערב חייב להתעורר ולהגיב ולא בסנקציות כי זה מאוחר מדי.

אני הייתי בעד התערבות צבאית, עד לרגע שבו פוטין נופף בקלף הגרעיני. הוא עשה את זה כל כך מהר שזה מרתיע.
בכל זאת מעצמה עם 6000 פצצות גרעין, שלפחות שליש מהם תקינות ומוכנות לשיגור על פי הערכות מודיעניות שקראתי בעיתונות.
זה דיי מספיק למחוק את כל אירופה וארה״ב אם הוא ממש רוצה.
אני עדיין סבור די בביטחון שזה להרתעה בלבד ואין לו שום כוונה כזו, אבל אם ידחקו אותו לקיר, גם הרציונלי שבאדם יכול ללכת צעד אחד רחוק מדי.

בנוסף, הייתי בעד התערבות צבאית לפניי שראיתי עד כמה אפקטביות, נשכניות ומהירות הסנקציות על רוסיה. מי שעוקב ישים לב שהקרמלין יותר ויותר ככל שהימים חולפים מוציא הצהרות מרוככות יותר בדבר הדרישות שלו להפסקת הלחימה. מה זה אם לא הסנקציות?

המערב חייב לוותר על האגו, היטלר דיקטטור משוגע אי אפשר לעצור אותו אירופאים ימותו
גולדה חייבת לוותר על האגו המצרים והסורים כבר בתוך ישראל והם משוגעים אי אפשר לעצור אותם
הויאטנמים והאפגנים חייבים לוותר על האגו ולהכנע לאמריקאים מדובר במעצמה גרעינית

אחרי זה מופתעים למה המערב רופס.. מאשימים פה את זלנסקי על זה שתקפו אותו ושהוא לא נכנע
כנראה רוצים ללמוד לדבר סינית ורוסית בכוח

גולדה חייבת לוותר על האגו המצרים והסורים כבר בתוך ישראל והם משוגעים אי אפשר לעצור אותם

אחרי זה מופתעים למה המערב רופס.. מאשימים פה את זלנסקי על זה שתקפו אותו ושהוא לא נכנע

להיטלר לא היה גרעין
בארה״ב לא שלטה דיקטטורה של אדם אחד
למצרים והסורים לא היה גרעין

בנוסף, לא הייתה מעולם אחדות כזו נשכנית ואפקטיבית של המערב של סנקציות.
זה יעיל יותר(והכי חשוב - בטוח יותר) מהתערבות צבאית נכון לעכשיו.

להיטלר לא היה גרעין
בארה״ב לא שלטה דיקטטורה של אדם אחד
למצרים והסורים לא היה גרעין

בנוסף, לא הייתה מעולם אחדות כזו נשכנית ואפקטיבית של המערב של סנקציות.
זה יעיל יותר(והכי חשוב - בטוח יותר) מהתערבות צבאית נכון לעכשיו.
לא הבנתי הוא הולך להשתמש בגרעין על האוקראינים?
חשבתי שהוא רק רוצה שלא יצטרפו לנאטו ולעשות דה נאציפיקציה

לא הבנתי הוא הולך להשתמש בגרעין על האוקראינים?
חשבתי שהוא רק רוצה שלא יצטרפו לנאטו ולעשות דה נאציפיקציה

אתה טוען שהמערב צריך להתערב צבאית באוקראינה עם חיילים על הקרקע אם הבנתי אותך נכון.

קראתי טענה די הגיונית, שמי שאחראי על התקרבות אוקראינה למערב, שפוטין משתמש בה כסיבה למלחמה, הוא אדם אחד. קוראים לו פוטין. אוקראינה היא דמוקרטיה. ברגע שפוטין לקח ממנה בכוח את המחוזות הפרו-רוסיים, הוא שינה את הרכב המצביעים בה והחליש מאוד את העמדה הפרו-רוסית. בנוסף זה כמובן גרם לתושבים הנותרים לחשוש מאוד מרוסיה.

אתה טוען שהמערב צריך להתערב צבאית באוקראינה עם חיילים על הקרקע אם הבנתי אותך נכון.
לא, אם המערב יכל לעשות את זה הוא לא היה משדר לפוטין במשך חודשים שהוא לא יעשה את זה, ואז גם המלחמה כנראה הייתה נמנעת.
אני טוען שלזלנסקי ולאוקראינים אסור להכנע למרות כל הקשיים, ושהמערב צריך לתמוך בהם ואף להעלות את התמיכה, המשחק של הגרמנים בנדמה לי עם הגז הרוסי למשל הוא פשוט הזוי.
צריכים לבודד אותו לחלוטין ולשלוח לאוקראינים את כל התחמושת שיכולים כולל את המיגים הפולנים.

בנוגע לגרעין אני מאמין שמדובר בposturing מצידו של פוטין, גם אם המערב היה מתערב אקטיבית בתוך אוקראינה אני לא חושבשהוא היה משתמש בגרעין. בין לחמש את הראשים לבין להשתמש בהם יש פער אדיר.

• אהבתי
Reactions: Roi

לא אמרתי לוותר על האגו. האוקראינים יצטרכו לעשות ויתור כואב על אדמות. בסוף יהיה הסכם, הרוסים חזקים יותר משמעותית והמערב לא מוכן להילחם עבור אוקראינה.
השאלה אם אוקראינה תגיע מתוך פוזיציה של עוצמה כשהסנקציות בשיאן, הרחוב הרוסי בלחץ מנסה למשוך את כספו מהבנקים, הצבא הרוסי עדיין לומד ומתארגן מחדש, המנהיגות הרוסית מחפשת דרכים עוקפות סנקציות בעוד הצבא האוקראיני מצליח לקבל אספקה ושולט ברוב הערים המרכזיות.... או שזה יהיה מפוזיציה של חולשה כאשר מה שיישאר מאותן ערים זה איי חורבות והצבא הרוסי יתאושש, יפיק לקחים ויעבור לשיטות לחימה אפקטיביות יותר.
האוקראינים ניצחו את המלחמה הזו, הם מנעו את התוכנית המקורית של כיבוש אוקראינה כולה או התקנת ממשלת בובות דיקטטורית. צריך וכדאי לסיים את זה עכשיו.

לא, אם המערב יכל לעשות את זה הוא לא היה משדר לפוטין במשך חודשים שהוא לא יעשה את זה, ואז גם המלחמה כנראה הייתה נמנעת.
אני טוען שלזלנסקי ולאוקראינים אסור להכנע למרות כל הקשיים, ושהמערב צריך לתמוך בהם ואף להעלות את התמיכה, המשחק של הגרמנים בנדמה לי עם הגז הרוסי למשל הוא פשוט הזוי.
צריכים לבודד אותו לחלוטין ולשלוח לאוקראינים את כל התחמושת שיכולים כולל את המיגים הפולנים.

בנוגע לגרעין אני מאמין שמדובר בposturing מצידו של פוטין, גם אם המערב היה מתערב אקטיבית בתוך אוקראינה אני לא חושבשהוא היה משתמש בגרעין. בין לחמש את הראשים לבין להשתמש בהם יש פער אדיר.

אני בעד. מזמן היו צריכים להשתמש בכל הנשק שאגרו במלחמה הקרה. סתם מעלה חלודה.

נערך לאחרונה ב:
בוא נאמר ויהיה הסכם, אוקראינה ויתרה על שטחים ונשארה דמוקרטית.
מה הלאה? אוקראינה לא תצטרף לנאט״ו, מדינה שבורה כלכלית, חברתית, תשתיתית.
אני חושב שזה יהיה רק עניין של זמן עד שפוטין יכניס לשם משטר משלו או יכנס הפעם עם צבא מיומן יותר ומאורגן יותר.
לא חושב שהאוקראינים צריכים לחתור לסכם כזה מהר.

הם בפוזיציה שהם לא יצאו ממנה בכל מקרה.

או שהם יחתמו על הסכם עם רוסיה ללא הצטרפות לאיחוד וישארו מדינה שבורה כלכלית וחברתית.

או שהם יהפכו לזירה של מלחמת פרוקסי עקובה מדם שתרסק אותם טוטאלית.

והקטע הוא שאני בטוח שאוקריאנה היא לא יותר מכלי משחק של המערב ומשתמשים בהם בשביל להוציא את רוסיה מהזירה הגיאו-פוליטית.

נופף בקלף הגרעיני. הוא עשה את זה כל כך מהר שזה מרתיע.
אני לא מאמין שהוא יפעל גרעינית, זה איום ריק מתוכן, מה גם שהוא לא לוחץ על הכפתור בעצמו, לפני זה יש כמה וכמה מוחות בדרך, זה מזכיר לי את החייל הרוסי שמנע מלחמה גרעינית כשסרב למלא אחר הפקודה של שיגור הטילים.

הם בפוזיציה שהם לא יצאו ממנה בכל מקרה.
מסכים לגבי החלק הזה.
לדעתי המצב הכי טוב שאליו הם יכולים לשאוף זה הסכם שישמור אותם דמוקרטית עם ערבות רוסית ומערבית ובנוסף תקציב לשיקום מצד המערב, כמובן בעד ויתור על השטחים של מזרח אוקראינה שפוטין כל כך רוצה.
כרגע לפי איך שזה נראה לאוקראינים יש עוד מה לתת במלחמה כדי לסחוט הסכם כזה.

בוא נאמר ויהיה הסכם, אוקראינה ויתרה על שטחים ונשארה דמוקרטית.
מה הלאה? אוקראינה לא תצטרף לנאט״ו, מדינה שבורה כלכלית, חברתית, תשתיתית.
אני חושב שזה יהיה רק עניין של זמן עד שפוטין יכניס לשם משטר משלו או יכנס הפעם עם צבא מיומן יותר ומאורגן יותר.
לא חושב שהאוקראינים צריכים לחתור לסכם כזה מהר.
לנאט"ו היא לא תצטרף כי זה יהיה חלק מההסכם. מצד שני, הם יכולים לדרוש הצטרפות לאיחוד האירופי בנקודת הזמן הזו כשדעת הקהל האירופית היא לטובתם. בנוסף, כספים רבים לשיקום תשתיות.
גם לאוקראינים תהיה הזדמנות לשפר את ההגנה וההתקפה שלהם. הגבולות שלהם ימשיכו להיות ברי הגנה עם עומק אסטרטגי רב. הדרישה לדה מיליטריזציה כבר הוסרה וכנראה תכלול רק איזור חיץ מסויים.

לפי המודיעין האמריקאי, ההתקפה על קייב תתחיל בשבוע הבא לכל המאוחר. כשזה יגיע, הסכם יהיה מאוחר מדי ופוטין יקבל את החלפת השלטון שהוא רוצה. גם אם זה ייקח שבועות של כתישה ארטילרית.

אתמול קראתי כתבה ב-The Economist שרוסיה בכוונה כמעט ולא משתמשת בחיל האוויר שלה כדי לשמר את היכולות למקרה של אסקלציה מצד המערב.

הם גם משתמשים בפצצות טיפשות כדי לא לבזבז פצצות חכמות וזה מצריך מהטייסים לטוס בגובה נמוך. לכן אוקריאנים מצליחים להפיל הרבה מטוסים.

אני מסכים, אבל עדיין זה סיכון. כי במידה ואנחנו טועים , אין דרך חזרה.

לא אמרתי לוותר על האגו. האוקראינים יצטרכו לעשות ויתור כואב על אדמות. בסוף יהיה הסכם, הרוסים חזקים יותר משמעותית והמערב לא מוכן להילחם עבור אוקראינה.
השאלה אם אוקראינה תגיע מתוך פוזיציה של עוצמה כשהסנקציות בשיאן, הרחוב הרוסי בלחץ מנסה למשוך את כספו מהבנקים, הצבא הרוסי עדיין לומד ומתארגן מחדש, המנהיגות הרוסית מחפשת דרכים עוקפות סנקציות בעוד הצבא האוקראיני מצליח לקבל אספקה ושולט ברוב הערים המרכזיות.... או שזה יהיה מפוזיציה של חולשה כאשר מה שיישאר מאותן ערים זה איי חורבות והצבא הרוסי יתאושש, יפיק לקחים ויעבור לשיטות לחימה אפקטיביות יותר.
האוקראינים ניצחו את המלחמה הזו, הם מנעו את התוכנית המקורית של כיבוש אוקראינה כולה או התקנת ממשלת בובות דיקטטורית. צריך וכדאי לסיים את זה עכשיו.
למה? מה יעזור להם לוותר על שטחים?
הרוסים לא הצליחו להכניע את האפגנים במשך עשור כשהיה להם צבא ענק עם כל המשאבים של ברה"מ, ללא סנקציות וללא ציוד מתקדם לאפגנים למה שהאוקראינים יוותרו?
מדובר במלחמת העצמאות שלהם והם צריכים להבהיר שהם לא יכנעו, אחרת הנגיסה בטריטוריות שלהם תמשך לעד, אתה לא חושב שפוטין מעוניין רק בדונבאס נכון?
אני מסכים, אבל עדיין זה סיכון. כי במידה ואנחנו טועים , אין דרך חזרה.
גם עבור פוטין, זו המשמעות של MAD.
בתור מי שרוצה להחזיר את רוסיה לגדולתה לא נראה לי שלחטוף NUKES אמריקאים יקדמו אותו יותר מדי.

למה? מה יעזור להם לוותר על שטחים?
הרוסים לא הצליחו להכניע את האפגנים במשך עשור כשהיה להם צבא ענק עם כל המשאבים של ברה"מ, ללא סנקציות וללא ציוד מתקדם לאפגנים למה שהאוקראינים יוותרו?
מדובר במלחמת העצמאות שלהם והם צריכים להבהיר שהם לא יכנעו, אחרת הנגיסה בטריטוריות שלהם תמשך לעד, אתה לא חושב שפוטין מעוניין רק בדונבאס נכון?
ראית איך נראית אפגניסטן? ברור שאפשר להמשיך במשך עשרות שנים עד שהרוסים ייצאו מהשטחים שעויינים עבורם, יבססו רצועת ביטחון. ומהצד השני תהיה אוקראינה אולי דמוקרטית אולי תחת שליט צבאי בסגנון הטליבאן. קצת קשה לשמור על דמוקרטיה תחת שלטון צבאי ארוך. זה יהיה ניצחון פירוס.

אם היית שואל אותי לפני שבועיים אם פוטין יעצור בדונבאס אז הייתי אומר שלא. הייתה לו איזשהו תפיסה של הצבא שלו ושל העם האוקראיני שלא עמדה במבחן המציאות. אני חושב שזה השתנה ועם הסכם שבו שני הצדדים יכריזו על ניצחון אפשר לסיים את זה לשנים רבות.

ראית איך נראית אפגניסטן? ברור שאפשר להמשיך במשך עשרות שנים עד שהרוסים ייצאו מהשטחים שעויינים עבורם, יבססו רצועת ביטחון. ומהצד השני תהיה אוקראינה אולי דמוקרטית אולי תחת שליט צבאי בסגנון הטליבאן. קצת קשה לשמור על דמוקרטיה תחת שלטון צבאי ארוך. זה יהיה ניצחון פירוס.

אם היית שואל אותי לפני שבועיים אם פוטין יעצור בדונבאס אז הייתי אומר שלא. הייתה לו איזשהו תפיסה של הצבא שלו ושל העם האוקראיני שלא עמדה במבחן המציאות. אני חושב שזה השתנה ועם הסכם שבו שני הצדדים יכריזו על ניצחון אפשר לסיים את זה לשנים רבות.
אם זה השתנה זה רק מדגיש את זה שאין להם על מה לוותר, השאיפות שלו על כל אוקראינה לא ישתנו אלא רק יידחו ולתת לו פרסים על תוקפנות לא יקדמו את אוקראינה במאומה. נצחון מבחינתם יהיה לבנות את המדינה מחדש בשלמות טריטוריאלית.
אין לו את היכולת להחזיק כיבוש של עשור ואוקראינה בסופו של דבר תיבנה מחדש על ידי השקעות עתק שיזרמו לשם, זה לא אפגניסטן.

אני כבר לא בטוח שהוא חושב שהם לא זכאים להגדרה עצמית. כעת הסכם יהיה מתוך עמדה של כבוד ולא מתוך עמדה של כניעה מוחלטת כפי שהיה קורה לפני הלחימה. הסכם כניעה לפני המלחמה היה מגביר את התיאבון של פוטין. במצב הנוכחי הוא יגיע לסיפוקו מהסכם פשרה.
אם הצצת בניתוחים של פוטין שצירפתי - היית מקבל מס' סיבות טובות לחשוב שמה שכתבת פה שגוי

בגדול גארי אומר שהסנקציות הם מעט מדי ומאוחר מדי, הן היו יכולות למנוע את העימות אבל כרגע, הן לא מסוגלות לסיים אותו, פוטין לא יסוג לאחור בגללן, מה שכן יכול לסיים את העימות זה כניסה לפעולה צבאית של המערב מולו, כפי שההיסטוריה מררה, רק עמידה איתנה מול דיקטטור יכולה להכניע אותו, שום פתרון דיפלומטי לא יעזור, זו תפיסתו לפחות מהכרותו של פוטין.

אני הייתי משתמש בידע של קספרוב כרוסי משכיל - לגבי רוסיה, התפיסה הרוסית, הלכי הרוח ברוסיה וכו' -
להסתמך על העצות שלו בנושאים צבאיים וגאו-פוליטיים זה רלוונטי בערך כמו להסתמך על דעתו של ה-"פסיכולוג המפורסם בעולם" (כמו שמישהו פה כתב מתישהו) בנושא שלא קשור לפסיכולוגיה. איזו היכרות יש לקספרוב עם פוטין שחורגת מזו של אחרים?

אם המערב לא יתערב באופן אקטיבי, זה יהווה תקדים לפוטין להתקדם לארצות אחרות, בכל מחיר.
את זה ההיסטוריה כבר הוכיחה.

הדבר שיכול אולי לעצור אותו זה לחץ מאסיבי של אזרחי רוסיה, אבל קשה לו לראות את זה, בנוסף הוא מציין שאם יפרוץ עימות צבאי אמיתי עם המערב, החיילים הרוסים לא יקריבו את עצמם עבור זה, הוא אומר שטייסים רוסים לא ילכו למות בקרבות אוויר מול נאט"ו ויש סיכוי שהמרד יבוא מהצבא הרוסי, מה שיכול למנוע הסלמה של העימות.
אחלה ספקולציה.
קספרוב גם מדמיין קרבות אוויר משום. אין שום סיבה להאמין שיהיו קרבות כאלה.
אם יהיה איום משמעותי על רוסיה - זה ידרדר למלחמה גרעינית.
אין לרוסיה שום סיבה להכנס לקרב קונבנציונאלי שהיא יודעת מראש שתפסיד בו.

אין לו את היכולת להחזיק כיבוש של עשור ואוקראינה בסופו של דבר תיבנה מחדש על ידי השקעות עתק שיזרמו לשם, זה לא אפגניסטן.

לא רק שלפוטין אין יכולת להחזיק כיבוש של עשור -
לפחות לפי הפרשנים וכו' - אין לו בכלל יכולת להחזיק את המלחמה עצמה - כל יום לחימה עולה לו 15 מיליארד דולר (לפי ההערכות ששמעתי).
במצב של סנקציות וכלכלה קורסת, הוא כבר עכשיו ב-"גירעון" על המלחמה הזו, עם כל יום שעובר.
האם הנתונים האלה נכונים או שמא מדובר בסתם חשיבה אופטימית ו-WISHFUL THINKING - אין לי מושג.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A לגבי השפעת מטח בקרנות חוץ שוק ההון 6
ד השפעת מכירת פסגות על פסגות טרייד שוק ההון 3
ב השפעת המלחמה על הריבית של פיקדונות דולריים בבנקים צרכנות פיננסית 5
Y השפעת מט״ח על קרן אירית מחקה מדד שנסחרת בשקלים שוק ההון 0
א השפעת מות ההפיכה המשפטית על שווקים בישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 499
Y השפעת מט״ח על קרנות הנסחרות בשקלים שוק ההון 265
דו דו השפעת דיבידנד על שערי קניה ומכירה בחישובי דף עזר 1325 מיסים 1
I השפעת קריסת SVB על הכלכלה הישראלית שוק ההון 19
הטירונית אג"ח ממשלתי 5116181 MTF מחקה תל גוב-כללי - השפעת הארועים הפוליטיים על הקרן שוק ההון 22
Y השפעת הרפורמה המשפטית על שוק ההון בישראל שוק ההון 429
C ״השפעת המיסוי הריאלי אל מול הנומינלי חזקה יותר בטווח הקצר״ שוק ההון 3
ב השפעת הלוואה קודמת על פרופיל לווה למשכנתא נדל"ן 6
S השפעת האינפלציה והעלאת הריבית על מגזר ההייטק פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 9
ש השפעת מעבר בנק על דירוג האשראי צרכנות פיננסית 0
A השפעת הריבית העולה והאינפלציה על מחירי הנדל״ן נדל"ן 109
E השפעת הירידות בבורסה על היום-יום ומצב הרוח שוק ההון 63
D מניות דואליות - השפעת מחיר המניה והבדלים בימי מסחר שוק ההון 1
L השפעת הוצאות על פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
א השפעת מט"ח על נייר 1159235 שוק ההון 2
ס השפעת עלייה קלה בריבית הפריים נדל"ן 33
N השפעת שער הדולר על קרן שקלית שוק ההון 34
ר ילדים במהלך התואר - השפעת הורות על התפתחות אישית התפתחות אישית 14
E השפעת שער הדולר על שער הפאונד אוף טופיק 2
E השפעת מט"ח על תיק ההשקעות שוק ההון 1
לא חשוב שמות השפעת תופעת הפרישה המוקדמת על המשק הישראלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 42
B השפעת שינוי שער הדולר על מניות זרות לא דואליות שוק ההון 5
E השפעת ג'ו ביידן על המדדים שוק ההון 3
M השפעת קבלת מענקי CARES act על דילול בעלי המניות? שוק ההון 1
נ השפעת המגפה בעולם על דור הY והZ, דעתכם בנושא? אוף טופיק 47
G השפעת הגישה של טראמפ על השוק אוף טופיק 29
ה השפעת הקורונה על נדלן - דיון תיאורטי נדל"ן 363
ר השפעת דמי ניהול על מחיר קרן סל שוק ההון 14
O השפעת מכירת בית השקעות על תנאים קיימים שוק ההון 2
P השפעת "הכנסות פטורות" על חישוב סך ה"הכנסה" צרכנות פיננסית 20
A השפעת קרבה לבית ספר על איכות חיים ושווי הנכס נדל"ן 9
מוריארטי השפעת היפראינפלציה על מיסוי ניירות נקובים בדולר מיסים 14
Yos השפעת ירידה במס רווח הון על שינוי הקרנות שוק ההון 8
P השפעת ירידות בשוק ההון על נדל"ן רגיל/להשקעה? נדל"ן 32
כ השפעת תשלום ריבית (קופון) על מחיר וגרף של אג"ח שוק ההון 4
א השפעת פ"מ על זוגיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 25
ש השפעת עליית ריבית על תיק לטווח יחסית קצר שוק ההון 2
painblanc השפעת הברקזיט על ETF'S שבסיסן באירלנד ונסחרות בלונדון שוק ההון 1
H השפעת דמי הניהול על החיסכון הפנסיוני צרכנות פיננסית 3
ז השפעת שינויי שערי מטבע חוץ על רווחי\הפסדי הון מיסים 144
yossik השפעת הריבית במשק (עולה או יורדת) על תשואות מניות דיבידנד שוק ההון 9
A השפעת דמי הניהול על ביצועי תעודות סל וקרנות מחקות שוק ההון 3
ד פיצוי על הפסקת חוזה שכירות - מלחמת חרבות ברזל מיסים 0
TalYaro1 חישוב והשוואת ריביות משכנתא בזמן מלחמת חרבות ברזל. נדל"ן 1
Shnizelia מלחמת "שמחת תורה" עם פוטנציאל למלחמת לבנון ה-3 פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 4017
S שאלה בעקבות מלחמת הסחר בין ארה"ב-סין שוק ההון 49

נושאים דומים

Back
למעלה