• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השפעת מלחמת רוסיה-אוקראינה על הכלכלה העולמית

פוסט שמצאתי ברשת

לא לייבא הנה תוכן חיצוני מועתק!!!! פעם הבאה אתה נחסם

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
כי הוא לא מוכן לטילים של NATO ליד הגבול בדיוק כמו שארה"ב לא תסכים לטילים רוסים ליד הגבול.

כי הוא לא מוכן לטילים של NATO ליד הגבול בדיוק כמו שארה"ב לא תסכים לטילים רוסים ליד הגבול.
זה לא היה עיקרי הדברים שלו.
רוב הנאום היה סקירה היסטורית על זה שאוקראינה היא לא מדינה והיא שייכת לרוסיה. אני אפילו לא בטוח שהוזכר משהו על טילים.

המשפט שלך רק משמיט את העובדה הפשוטה שמדובר בטילי נ"מ וטילים נגד טילים. איך טילי הגנה מסכנים את ביטחונה של רוסיה?

לא חושב שזו סיבה מספיק מוצדקת כדי לכבוש מדינה/חלקים נרחבים ממנה.
יש דרכים אחרות פחות פוגעניות בשני הצדדים שאפשר לעשות לפני פלישה.

א) אין נשק גרעיני של נאט"ו בשום מדינה שגובלת עם רוסיה, הציטוט שהבאת הוא שקרי
ב) הטילים שהוא מתנגד להצבתם הם טילים להגנה אווירית והוא דווקא הזכיר אותם בנאום וטען שזה בגלל שאותן מערכות יכולות לשמש גם (לכאורה) לשיגור טק"ק

זה ממש כמו המם של פיוצ'רמה, אנחנו נוכיח לשכנים שלנו שהם לא צריכים לחשוש מפני הטילים שלנו, בכך שנתקוף אותם עם הטילים שלנו!

נ.ב. התחלנו...

1645680195062.png

נערך לאחרונה ב:
ביטקוין קורס, זהב מזנק.

כל מי שטען שביטקוין הוא safe haven אוכל את הכובע.

נפט פרץ את מחסום ה-100 דולר לחבית.

יואו וממשיך לעלות בלייב!!!! טירוף בחיים לא ראיתי כזה דבר

נערך לאחרונה ב:
המשפט שלך רק משמיט את העובדה הפשוטה שמדובר בטילי נ"מ וטילים נגד טילים. איך טילי הגנה מסכנים את ביטחונה של רוסיה?

תיאורטית גם טיל גרעיני הוא טיל הגנה. חוץ מזה לך תדע מה הם באמת מחזיקים שם. אתה באמת חושב שהם מוסרים סודות צבאיים לכל אומפה לומפה?

תיאורטית גם טיל גרעיני הוא טיל הגנה.
כנראה שאתה תמשיך לטעון שפוטין הוא רק שה תמים שמנסה להגן על רוסיה מהמערב הרשע שמנסה לאיים עליהם.
אני לא מבין אם אתה סתם מטריל או שאתה באמת מאמין למה שאתה כותב. בכל אופן ויתרתי, אין לי סבלנות לדיוני סרק.

חוץ מזה לך תדע מה הם באמת מחזיקים שם. אתה באמת חושב שהם מוסרים סודות צבאיים לכל אומפה לומפה?
ראה מעלה.

כנראה שאתה תמשיך לטעון שפוטין הוא רק שה תמים שמנסה להגן על רוסיה מהמערב הרשע שמנסה לאיים עליהם.
אני לא מבין אם אתה סתם מטריל או שאתה באמת מאמין למה שאתה כותב. בכל אופן ויתרתי, אין לי סבלנות לדיוני סרק.

אני מנסה לטעון שאף אחד לא תמים בעולם הזה. אין שחור או לבן. חיים הם לא Lord of the Rings כוחות האור VS כוחות האופל. אל תחשוב שמישהו אומר לך את האמת רק כי הוא לכאורה בצד שלך.

תחשוב באופן עצמאי
תחקור
ותצא מנוקדת הנחה שכולם משקרים גם פוטין, גם אדון ביידן, גם ג'רום פאוול וגם ברית נאט"ו

אני מנסה לטעון שאף אחד לא תמים בעולם הזה. אין שחור או לבן. חיים הם לא Lord of the Rings כוחות האור VS כוחות האופל. אל תחשוב שמישהו אומר לך את האמת רק כי הוא לכאורה בצד שלך.

תחשוב באופן עצמאי
תחקור
ותצא מנוקדת הנחה שכולם משקרים גם פוטין, גם אדון ביידן, גם ג'רום פאוול וגם ברית נאט"ו
בשביל כוח והשפעה לא חייבים לנהוג באלימות ולפתוח במלחמות
אפשר להתנהג כמו בני אדם ולשפר את המדינה לעשות פעולות שיחזקו את כלכלת המדינה לפתח ולייצר
מלחמות רק יוצרות נזק והרס

תחשוב באופן עצמאי
תחקור
וגם תזכור שהעולם מלא בפייק ניוז, כולל מצד אלו שהמציאו את המושג.
אולי דווקא האתרים שבהם "גילית את האמת" בעצם מאכילים אותך בשקרים, ובטוקבקיסטים וצייצנים שמנסים לקדם את האג'נדה שלהם ולגרום לך לחשוב שהצד השני תמיד משקר.

בכל אופן זה יגמר מהר. לדעתי אוקראינה תיכנע עוד 2-3 ימים.

מחירי מזון יעופו לשמיים. זה המצב לפני הפלישה לאוקראינה.

Food.jpg

כתב אורח בדה מרקר (ויועץ לקרנות גידור) כבר ממליץ למכור חלק ניכר ואפילו כל התיק:
"לדעתי, משקיע שמנהל את סיכוניו בצורה זהירה, חייב להחזיק בתנאים הנוכחיים 40% לפחות מהתיק — במזומן. אם הוודאות לעימות כולל תגבר, הצעד האחראי הבלתי נמנע יהיה להגיע לתיק שכמעט כולו מזומן.

אנא זכרו, אם הסכנה תחלוף כפי שכולנו מקווים, ההזדמנויות יחזרו — גם אם במחיר גבוה יותר".

מעניין אם את אותן המלצות מיושמות גם אצל קרנות הגידור להן הוא מייעץ.

אני מסכים פה עם @LevAizik, העיוורון האידיאולוגי קיים פה אצל חלק מהמשתמשים בפורום והתגובות הציניות לא תורמות לדיון. אנשים מתקשים להפריד בין עמדתם האישית לבין ראיה אובייקטיבית של המציאות.

מעצם היותי ישראלי, אני תומך בארה"ב, בעולם החופשי ובדמוקרטיה ועדיין תמיד צריך לזכור שאנשים פועלים לפי תמריצים (וגם מדינות), זה נכון גם לארה"ב הנאורה ש"מלקטת" בעלות ברית לברית נאטו ובכך מקרבת כוחות צבא, מודיעין ואמצעי מלחמה משוכללים לגבולות רוסיה מזה 30 שנים. אין פה צודק או טועה - יש פה משחק אימפריאליסטי שבו אוקראינה הימרה ומצאה את עצמה בצד הלא נכון של יחסי הכוחות האימפריאליים באזורה.

ברור שאני בעד ארה"ב, אבל זה לא אומר שאני לא יכול לראות את החלק שלה בסבל שהאוקראינים/גיאורגים/אחרים עברו וימשיכו לעבור כי לנאטו חשוב לדחוף לפוטין אצבע בעין.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד האם יש דרך לנטרל השפעת הדולר במסלולים כמו עוקב SP500 בפנסיה וקרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
F דעתכם האישית על השפעת הבינה המלאכותית על חברות הטק אוף טופיק 8
ר השפעת יחסי ישראל-אירלנד על קרנות איריות שוק ההון 21
A לגבי השפעת מטח בקרנות חוץ שוק ההון 6
ד השפעת מכירת פסגות על פסגות טרייד שוק ההון 3
ב השפעת המלחמה על הריבית של פיקדונות דולריים בבנקים צרכנות פיננסית 5
Y השפעת מט״ח על קרן אירית מחקה מדד שנסחרת בשקלים שוק ההון 0
א השפעת מות ההפיכה המשפטית על שווקים בישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 499
Y השפעת מט״ח על קרנות הנסחרות בשקלים שוק ההון 265
דו דו השפעת דיבידנד על שערי קניה ומכירה בחישובי דף עזר 1325 מיסים 1
I השפעת קריסת SVB על הכלכלה הישראלית שוק ההון 19
הטירונית אג"ח ממשלתי 5116181 MTF מחקה תל גוב-כללי - השפעת הארועים הפוליטיים על הקרן שוק ההון 22
Y השפעת הרפורמה המשפטית על שוק ההון בישראל שוק ההון 429
C ״השפעת המיסוי הריאלי אל מול הנומינלי חזקה יותר בטווח הקצר״ שוק ההון 3
ב השפעת הלוואה קודמת על פרופיל לווה למשכנתא נדל"ן 6
S השפעת האינפלציה והעלאת הריבית על מגזר ההייטק פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 9
ש השפעת מעבר בנק על דירוג האשראי צרכנות פיננסית 0
A השפעת הריבית העולה והאינפלציה על מחירי הנדל״ן נדל"ן 109
E השפעת הירידות בבורסה על היום-יום ומצב הרוח שוק ההון 63
D מניות דואליות - השפעת מחיר המניה והבדלים בימי מסחר שוק ההון 1
L השפעת הוצאות על פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
א השפעת מט"ח על נייר 1159235 שוק ההון 2
ס השפעת עלייה קלה בריבית הפריים נדל"ן 33
N השפעת שער הדולר על קרן שקלית שוק ההון 34
ר ילדים במהלך התואר - השפעת הורות על התפתחות אישית התפתחות אישית 14
E השפעת שער הדולר על שער הפאונד אוף טופיק 2
E השפעת מט"ח על תיק ההשקעות שוק ההון 1
לא חשוב שמות השפעת תופעת הפרישה המוקדמת על המשק הישראלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 42
B השפעת שינוי שער הדולר על מניות זרות לא דואליות שוק ההון 5
E השפעת ג'ו ביידן על המדדים שוק ההון 3
M השפעת קבלת מענקי CARES act על דילול בעלי המניות? שוק ההון 1
נ השפעת המגפה בעולם על דור הY והZ, דעתכם בנושא? אוף טופיק 47
G השפעת הגישה של טראמפ על השוק אוף טופיק 29
ה השפעת הקורונה על נדלן - דיון תיאורטי נדל"ן 363
ר השפעת דמי ניהול על מחיר קרן סל שוק ההון 14
O השפעת מכירת בית השקעות על תנאים קיימים שוק ההון 2
P השפעת "הכנסות פטורות" על חישוב סך ה"הכנסה" צרכנות פיננסית 20
A השפעת קרבה לבית ספר על איכות חיים ושווי הנכס נדל"ן 9
מוריארטי השפעת היפראינפלציה על מיסוי ניירות נקובים בדולר מיסים 14
Yos השפעת ירידה במס רווח הון על שינוי הקרנות שוק ההון 8