• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הרכבת תיק השקעות

עשיר לעתיד

משתמש רשום
דירוג
0
היי, אני מתעניין כרגע בשני דברים ואשמח לעצות מבעלי ניסיון:
1. אני כרגע מתכנן את הצעדים לקראת בניית תיק השקעות סולידי למדי(לא אתנגד גם ל-1-2% מעל תשואת השוק). דהיינו תיק השקעות בסיסי שמבוסס על שיטת "קנה והחזק", בעיקר אחזיק נפח של קרנות מחקות מדד או תעודות סל(העדפה לקרנות). מנגד אשלב גם אגרות חוב בעלות דירוג גבוה, אולי אשלב גם קרנות נדל"ן ואנסה להשיג פיזור ככל הניתן בשווקים בינלאומיים(אם למישהו יש הצעה בנושא אשמח לשמוע). אני כרגע פחות בקיא בכל קרן וקרן או בכל אגרת חוב, מתחיל לחקור את זה אחרי שרכשתי ידע בסיסי כבר( קראתי את "המשקיע הנבון" ו"הליכת אקראי בוול סטריט" ועשיתי גם קורס בשוק ההון).
על כל הפנים - איפה אני יכול להשיג את העמלות הטובות ביותר ? כלומר, על איזה בית השקעות אתם ממליצים( מעדיף כאלה עם תיק השקעות ובעלי ניסיון)? זה יכול לחסוך לי זמן בחיפוש. כמובן הפעולות מסחר שאני מתכנן נמוכות עד לא קיימות.
2. קראתי לאחרונה על מסחר אלגוריתמי (באמצעות רובוטים) מישהו ניסה את זה ויכול לספר אם מסחר באמצעות רובוטים הוא אכן יעיל ? לפי הבנתי מסחר שכזה שמשלב מספר אסטרטגיות השקעה( כל רובוט עם אסטרטגיה משלו)זו שיטה יעילה שיכולה לעבוד. מה גם שזה פאסיבי לחלוטין ומנטרל השפעות רגשיות(תאוות בצע, פחד וכו')שמזיקות לנו. מאידך אני יודע שזה דורש הרבה פעולות מסחר ואני חושב שהעמלות אוכלות את הרווחים.
בסופו של דבר שווה להיכנס לזה ?

אתה רוצה לחקות מדדים רחבים שלמעשה הם השוק ולשלב אגח בדירוג גבוהה אבל להביא תשואה מעל השוק ב 1-2% (שזה לא מעט) קצת קשה לי להבין איך הדבר הזה הולך להיות
אתה רוצה למעשה לנסות לתפוס מדדים שלא בדיוק מחקים את השוק שלדעתך יתנו "פשוט" תשואה עודפת?

בסופו של דבר שווה להיכנס לזה ?
אם אתה בעל שליטה בבנק או בחברה עם משאבים פיננסיים בסדר גודל דומה, כדאי לבדוק את האפשרות (ואז - לא לעשות את זה כאן בפורום).
אם אתה סתם משקיע קטן ופרטי - תברח מזה כמו מאש.

לא אתנגד גם ל-1-2% מעל תשואת השוק
גם אני לא.
למעשה, אני לא אתנגד גם 100% או 1000% מעל תשואת השוק.
בפועל, אני משקיע בעיקר בקרנות סל, שאמורות לחקות את השוק.

על איזה בית השקעות אתם ממליצים
כדאי שקודם תבין אלו מוצרים אתה הולך לקנות בבית ההשקעות הזה, כדי שתוכל להתמקח על עמלות רלוונטיות עבורך.
בגדול, בתי ההשקעות בארץ שהייתי בודק הם פסגות, מיטב דש, אקסלנס וIBI.
יש כאן בפורום גם כאלו שמשתמשים בבתי השקעות בחו"ל. הפופולרי שבהם הוא אינטרקטיב ברוקרס. יש כמה דרכים להתקשר איתו, והפורום מלא בדיונים על זה. אני אישית משקיע דרכו.

אני כרגע פחות בקיא בכל קרן וקרן
אתן לך רשימה שאני נתקלתי בהן במהלך לימודיי, דרכה תוכל להתקדם. בסוף אתה ממש לא צריך את כל מה שיהיה כתוב פה, רק חלק קטן מהן.

קרנות אמריקאיות:
מניות:
VT
VTI
VXUS
VOO
VXF
VEA
VWO
VGK
VPL

מניות נדל"ן:
VNQ
VNQI
RWO
REET

אג"ח:
VGSH
VGIT
VGLT
EDV
TLT
VTIP

זהב:
GLD
IAU
BAR

קרנות מאוגדות באירלנד נסחרות בלונדון (כתבתי רק מנייתיות):
IWDA
EIMI
IMID
VWRA
WDSC
WSML
SWRD
CSPX
VUSD
VUAA
VWRD

קרנות מאוגדות באירלנד נסחרות בארץ (כתבתי רק מנייתיות):
1159250
1159094
1159169
1159235

חסר פה קרנות אג"ח בארץ, וגם אג"ח ישיר בארץ, וגם את AGGG מאירלנד.
רובן מוזכרות פה בפורום, תוכל להריץ חיפוש, וכדאי שתכיר גם אתרים כמו ETF.COM, JUSTETF.COM אתר מאיה ועוד כמה.

אתה רוצה לחקות מדדים רחבים שלמעשה הם השוק ולשלב אגח בדירוג גבוהה אבל להביא תשואה מעל השוק ב 1-2% (שזה לא מעט) קצת קשה לי להבין איך הדבר הזה הולך להיות
אתה רוצה למעשה לנסות לתפוס מדדים שלא בדיוק מחקים את השוק שלדעתך יתנו "פשוט" תשואה עודפת?

לא אמרתי שאני מכוון לתשואה של 1-2% מעל תשואת השוק, אלא שלא הייתי מתנגד.
בכל אופן אני מתכנן להכניס קרנות מדד מחקות למניות צמיחה ובנוסף למצוא מניות טובות שאני אוכל להחזיק בהן לאורך זמן, בעיקר כאלה עם מכפיל רווח נמוך שמתומחרות נמוך מהשווי האמיתי שלהן( מודה לכך שזה לא תמיד עובד, אבל שווה לנסות בהיקף מצומצם). אני יודע שזה לא יביא לי תשואה של יותר מ-7-10% ואני גם לא רוצה יותר מפאת הסיכון. אני מאמין שעם החזקה גדולה יחסית של מניות ונדל"ן אפשר להגיע בממוצע לתשואה של 1-2% מעל ממוצע השוק, מה גם גם שאני מאוד צעיר(בן 21) אז אני יכול להרשות לעצמי.

אם אתה בעל שליטה בבנק או בחברה עם משאבים פיננסיים בסדר גודל דומה, כדאי לבדוק את האפשרות (ואז - לא לעשות את זה כאן בפורום).
אם אתה סתם משקיע קטן ופרטי - תברח מזה כמו מאש.

למה לברוח מזה ? אשמח להסבר. מסחר עם רובוטים זה מעט שונה ממסחר אנושי יומי במניות

גם אני לא.
למעשה, אני לא אתנגד גם 100% או 1000% מעל תשואת השוק.
בפועל, אני משקיע בעיקר בקרנות סל, שאמורות לחקות את השוק.

זו גם ההעדפה שלי. אני פשוט רוצה גם להכניס מניות צמיחה ונפח המניות שלי בתיק יהיה גדול(זה גם מתאים לגילי, אני בן 21). לכן תשואה של 1-2% היא ריאלית, אבל אני מודע שהפסדים לא קטנים יכולים להיות.

כדאי שקודם תבין אלו מוצרים אתה הולך לקנות בבית ההשקעות הזה, כדי שתוכל להתמקח על עמלות רלוונטיות עבורך.
בגדול, בתי ההשקעות בארץ שהייתי בודק הם פסגות, מיטב דש, אקסלנס וIBI.
יש כאן בפורום גם כאלו שמשתמשים בבתי השקעות בחו"ל. הפופולרי שבהם הוא אינטרקטיב ברוקרס. יש כמה דרכים להתקשר איתו, והפורום מלא בדיונים על זה. אני אישית משקיע דרכו.

מה העמלות ? יש שוני במס רווחי הון ששווה לנצלו ?

אתן לך רשימה שאני נתקלתי בהן במהלך לימודיי, דרכה תוכל להתקדם. בסוף אתה ממש לא צריך את כל מה שיהיה כתוב פה, רק חלק קטן מהן.

קרנות אמריקאיות:
מניות:
VT
VTI
VXUS
VOO
VXF
VEA
VWO
VGK
VPL

מניות נדל"ן:
VNQ
VNQI
RWO
REET

אג"ח:
VGSH
VGIT
VGLT
EDV
TLT
VTIP

זהב:
GLD
IAU
BAR

קרנות מאוגדות באירלנד נסחרות בלונדון (כתבתי רק מנייתיות):
IWDA
EIMI
IMID
VWRA
WDSC
WSML
SWRD
CSPX
VUSD
VUAA
VWRD

קרנות מאוגדות באירלנד נסחרות בארץ (כתבתי רק מנייתיות):
1159250
1159094
1159169
1159235

חסר פה קרנות אג"ח בארץ, וגם אג"ח ישיר בארץ, וגם את AGGG מאירלנד.
רובן מוזכרות פה בפורום, תוכל להריץ חיפוש, וכדאי שתכיר גם אתרים כמו ETF.COM, JUSTETF.COM אתר מאיה ועוד כמה.

תודה על הרשימה, אבדוק באתרים. למה הקרנות מאוגדות דווקא באירלנד ?

לא אמרתי שאני מכוון לתשואה של 1-2% מעל תשואת השוק, אלא שלא הייתי מתנגד.
בכל אופן אני מתכנן להכניס קרנות מדד מחקות למניות צמיחה ובנוסף למצוא מניות טובות שאני אוכל להחזיק בהן לאורך זמן, בעיקר כאלה עם מכפיל רווח נמוך שמתומחרות נמוך מהשווי האמיתי שלהן( מודה לכך שזה לא תמיד עובד, אבל שווה לנסות בהיקף מצומצם). אני יודע שזה לא יביא לי תשואה של יותר מ-7-10% ואני גם לא רוצה יותר מפאת הסיכון. אני מאמין שעם החזקה גדולה יחסית של מניות ונדל"ן אפשר להגיע בממוצע לתשואה של 1-2% מעל ממוצע השוק, מה גם גם שאני מאוד צעיר(בן 21) אז אני יכול להרשות לעצמי.

אתה יכול בדרך הזאת להגיע גם ל 1-2% מתחת לממוצע השוק כן?
נדלן לא דווקא נותן תשואה עודפת על השוק.. וככה גם המניות שתבחר
אבל החלטה שלך..
בכל אופן אם אתה משלב אגח איכותי התשואה שלו תהיה מאוד נמוכה ואז תהיה צריך לקחת סיכון גדול יותר במניות כדי להכות את השוק

בשביל תשואה גבוהה יותר חייבים לקחת יותר סיכון אבל זה לא עובד ככה הפוך.. זה שתסתכן יותר לא דווקא יביא לך תשואה גבוהה יותר
אני בעצמי ניסיתי לתפוס כל מני מניות בכל מני דרכים.. כתבתי תוכנה שתסנן לי את כל המניות ב S&P 500 בכל מני דריכים וזה אף פעם לא עבד לי... אולי זה כי לא חיכתי מספיק זמן.. אבל את זה אני כבר לא אדע

אבל מעניין אותי למה דווקא נדלן? מה מיוחד בנדלן בכלל?

למה הקרנות מאוגדות דווקא באירלנד ?
בגדול, לאירלנד יש הסכמים עם ארה"ב שגופים שמאוגדים באירלנד משלמים רק 15% מס דיבידנדים על הדיבידנדים שהם מקבלים ממניות של חברות שמאוגדות בארה"ב. יש לזה (ולפרמטרים נוספים) מגוון יתרונות וחסרונות.
תוכל לקרוא כאן, כאן, כאן, כאן ובעוד מקומות רבים ברחבי הפורום.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס הרכבת תיק ראשון מבוסס שוקולד מריר שוק ההון 11
M הרכבת קופת גמל 60+ באופן מלאכותי שוק ההון 1
C דעתכם על הרכבת התיק הזה שוק ההון 20
Odysseus ביטוחי בריאות - הרכבת המעטפת הנכונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 58
c881 הימורים עלות הרכבת החדשה בגוש דן אוף טופיק 42
wa11a הרכבת הקלה בפרט וחבורה ציבורית בכלל אוף טופיק 17
M חיסכון לילדים או תיק השקעות מרוכז שוק ההון 3
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
מ תיק ראשון - צעדים אחרונים שוק ההון 5
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
D דעתכן.ם על הרכב תיק ראשוני שוק ההון 6
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
L התייעצות על תיק קיים שוק ההון 11
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? מיסים 0
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
S איזון תיק והוספת חלב וסוכר לתמהיל שוק ההון 12
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
עידו ג ניהול תיק קהילתי - עצות והמלצות שוק ההון 8
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
ר תיק השקעות לטווח בינוני לסטודנטית שוק ההון 7
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10

נושאים דומים

Back