• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

העברת קרנות איריות ל-IB או מכירה וקנייה מחדש

אגוז_קוקוס

משתמש רגיל
דירוג
405
רציתי להתייעץ: יש לי חשבון השקעה בבית השקעות ישראלי שמקושר לחשבון הבנק שלי (כלומר אני יכול להעביר כספים ומניות רק לחשבון הבנק). בחשבון ההשקעה יש לי יחידות של הקרן האירית העולמית של בלאקרוק - כרגע עם הפסד קל מאז הקנייה.
אני מעוניין להעביר את האחזקה הזו ל-IB. כפי שאני רואה יש שתי אפשרויות:

אפשרות א
מכירה של יחידות הקרן האירית בבית ההשקעות הישראלי (אין מס רווחי הון כי אין רווח) -> העברת שקלית לחשבון הבנק הישראלי המקושר -> העברה שקלית ל-IB -> קניית התעודות מחדש ב-IB

אפשרות ב
פתיחת חשבון מסחר בבנק הישראלי המקושר לחשבון בבית ההשקעות הישראלי -> העברת יחידות הקרן האירית מבית ההשקעות הישראלי לחשבון השקעות בבנק ישראלי -> העברת יחידות הקרן מהבנק ל-IB

אפשרות א' נראית לי פשוטה מאוד בירוקרטית לעומת אפשרות ב' ודורשת לשלם על שערי המרה מש"ח לדולר ועמלת מכירה וקנייה מחדש.
אפשרות ב' דורשת לשלם את עלות העברת הניירות ומס רווחי הון (אם היה כזה, ואין).

אני מפספס משהו?

אפשרות א' נראית לי פשוטה מאוד בירוקרטית לעומת אפשרות ב' ודורשת לשלם על שערי המרה מש"ח לדולר ועמלת מכירה וקנייה מחדש.
אל תשכח שזה ארוע מס לכל דבר.
אם אתה ברווח זה אומר שתצטרך לשלם מס רווחי הון, אם אתה בהפסד זה אומר שתצטרך מעכשיו להגיש דוחות כדי לגלגל את ההפסד קדימה (בהנחה שאין לך מול מה לקזז אותו השנה) או לוותר על זיכוי המס על ההפסד
אפשרות ב' דורשת לשלם את עלות העברת הניירות ומס רווחי הון (אם היה כזה, ואין).
לא, במקרה כזה אין ארוע מס. אתה רק משלם עמלת העברה על הניירות.
הייתרון פה שאתה מעביר את הניירות עם המחיר המקורי שלהן.

כן סליחה, צודק, התכוונתי לכתוב:
אפשרות ב' דורשת לשלם את דמי העברת הניירות, אבל אין מס רווחי הון מעורב.

עמלת ההמרה ועמלות הקנייה ב IB מאוד נמוכות. בהנחה שההפסד אינו בגובה משמעותי הייתי הולך על אפשרות א׳ מטעמי פשטות. אפשרות ב׳ תדרוש ממך כנראה להקדיש לא מעט זמן כדי להגיע לגורם הנכון בבנק שלך שיבין מה בדיוק אתה רוצה.

גישה אחרת לאותה בעיה: להזרים כסף חדש לIB ולהמתין עם ההעברה (זה מה שאנחנו עשינו לפני שנתיים). יש יתרונות וחסרונות שגם אותם אתה כנראה מבין, אבל זאת גם אופציה.

קח בחשבון שבאפשרות ב' יתכן ותצטרך להמיר את הניירות בבנק/בבית ההשקעות לגרסא האירופאית שלהם (אני טרם הצלחתי להעביר את הישראלית ל IB).

עמלת ההמרה ועמלות הקנייה ב IB מאוד נמוכות. בהנחה שההפסד אינו בגובה משמעותי הייתי הולך על אפשרות א׳ מטעמי פשטות. אפשרות ב׳ תדרוש ממך כנראה להקדיש לא מעט זמן כדי להגיע לגורם הנכון בבנק שלך שיבין מה בדיוק אתה רוצה.
אני לא חושב שזה ממש נמוך. עמלת מכירה בבתי השקעות זה בערך 0.07% (שזה כמו דמי ניהול שנתיים בקרנות גדולות) ולזה מוסיפים את הקניה שזה עוד 0.07%. זה כבר מחיקה של בערך 0.14% מהתיק. בנוסף, מפסידים פה עניין של מדד ומקבלים סיכון שהמדד פתאום יזנק בדיוק ביום שמוציאים את הכסף ואז חייבים להיכנס במחיר הרבה יותר גבוה. אני אישית הייתי מרגיש מאוד לא בנח לצאת מהשוק לכמה ימים ולחזור.

אני אישית הייתי מתעקש להעביר אלא אם כן מדובר בסכום זניח עבורי. למעשה, אני בדיוק באותה דילמה בגלל שאני משלם סתם לבית השקעות ישראלי עמלת שימוש חודשית ולטווח של כמה שנים עדיף לי לעבור לIB. הנקודה המעניינת זה שבישראל משלמים על הקרן העולמית השקלית מס ריאלי בלבד ואני לא רוצה לשלם מס לפי שער החליפין (שיגדיל את המס משמעותית בנקודה זו של הזמן). בזמן ארוך מספיק זה זניח, אבל רק אם המדד יעלה ככה שרב התיק הוא רווחים, מה שלטעמי לא יקרה בשנתיים+ הקרובות.

יש פירוט של התהליך מאופציה ב' כאן
תודה, מכיר את הלינק. 2 שאלות:
1. לא יותר פשוט לנסוע לברוקר הישראלי פעם אחת לצורך הזדהות ואז להעביר ישירות ממנו במקום כל הטרטור מכל בנקים ישראליים לא יעילים?.
2. האם נדרשת המרה של ה - ETF מהגרסא הישראלית לגרסת הבריטית ב USD, ואם כן האם IB מבצעים את ההמרה?.

תודה לעונים.

2. האם נדרשת המרה של ה - ETF מהגרסא הישראלית לגרסת הבריטית ב USD, ואם כן האם IB מבצעים את ההמרה?.
הברוקר הישראלי אמר לי שהוא יכול לבצע זאת, אז אולי שווה להתחיל בזה.
אם אופציה 1 באמת נכונה אז בוודאות הייתי בוחר בה.

הברוקר הישראלי אמר לי שהוא יכול לבצע זאת, אז אולי שווה להתחיל בזה.
אם אופציה 1 באמת נכונה אז בוודאות הייתי בוחר בה.
תודה. סביר שאם הברוקר הישראלי יבצע את זה (כמו כל דבר פה) יהיה לזה עמלת שחיטה. השאלה האם IB לא יכולים לבצע את ההמרה בהרבה יותר זול?.

האם האפשרות הזו (העברת ETF בגרסא הישראלית ל IB המרה שם לגרסת USD הבריטית) נבדקה?.

תודה. סביר שאם הברוקר הישראלי יבצע את זה (כמו כל דבר פה) יהיה לזה עמלת שחיטה. השאלה האם IB לא יכולים לבצע את ההמרה בהרבה יותר זול?.

האם האפשרות הזו (העברת ETF בגרסא הישראלית ל IB המרה שם לגרסת USD הבריטית) נבדקה?.
הבנק שלי טען שאינטראקטיב לא מוכנים לקבל נייר ישראלי מתושב ישראל. המרה בבנק הייתה עולה 30 דולר עמלה לבנק + עמלות לבורסות. בחרתי בסוף להשאיר בבנק.

יש התייחסות שלי בדיוק לזה לקראת סוף הדיון בלינק שנשלח פה.

היי,
מודה לכולם על התשובות.
יש איזו התקדמות? מידע חדש לגבי התהליך?.

כן, החלטתי למען הפשטות למכור ולקנות. את הפסד רווחי ההון (הלא גדול) אתחיל לגלגל בדוחו״ת קדימה למס הכנסה (שאני ממילא מגיש). העברת מזומן מבית ההשקעות הישראלי לבנק ומשם ל-IB לקחה יומיים כצפוי והייתה פשוטה. סה״כ, עבורי, שווה את חוסר כאב הראש.

היי,
מודה לכולם על התשובות.

כן, החלטתי למען הפשטות למכור ולקנות. את הפסד רווחי ההון (הלא גדול) אתחיל לגלגל בדוחו״ת קדימה למס הכנסה (שאני ממילא מגיש). העברת מזומן מבית ההשקעות הישראלי לבנק ומשם ל-IB לקחה יומיים כצפוי והייתה פשוטה. סה״כ, עבורי, שווה את חוסר כאב הראש.
האם הסכום המדובר גדול?
אני גם שוקל לעבור לib ויש לי קרנות איריות בבורסת תל אביב בסכום גדול, קראתי את השרשורים שהיו כאן על המרה דואלית + העברת התיק לib ואני לא בטוח שיש לי זמן\אנרגיות לתהליך הזה, אז שוקל גם להנזיל את הקרנות ולהעביר לib.

האם השיקולים שלך כללו גם את הנקודות הבאות?:

1) לקחת בחשבון שתפסיד הרבה כסף אם הגורל ירצה וההנזלה של הקרנות תהיה בימים של עליות? - פתרון חלקי למצב זה למכור בשלבים: להעביר כל תקופה סכום מסויים...תלוי כמה מהר רוצים שהמעבר יקרה

2) חלק מהקרנות האיריות שנסחרות בארץ ממוסות לפי מדד המחירים לצרכן, אני חושב שיש כאן יתרון מיסוי גדול (לא בדקתי וניתחתי, פשוט ההיגיון אומר כך)...לא יודע עד כמה היתרון הזה גדול ביחס למכירה בשכבות, במיוחד שמדובר על השקעה לטווח ארוך...יש למישהו מידע?
* למרות שאם חוששים מהמצב בארץ אז הסעיף הזה אולי לא כ״כ רלוונטי

גישה אחרת לאותה בעיה: להזרים כסף חדש לIB ולהמתין עם ההעברה (זה מה שאנחנו עשינו לפני שנתיים). יש יתרונות וחסרונות שגם אותם אתה כנראה מבין, אבל זאת גם אופציה.
מה עושים בסוף ההמתנה? מעבירים בכל זאת או שיש רעיון אחר?

מה עושים בסוף ההמתנה? מעבירים בכל זאת או שיש רעיון אחר?
מה שאני חושב שצריך לעשות (אני בתהליך):
1. להמיר את הנייר הישראלי מבורסת תל אביב לגרסא בבורסת לונדון - יש על זה עמלה רנדומלית ואני מצאתי שמשתלם להעביר את התיק לחבר בורסה שלוקח עמלות המרה נמוכה של דואליות (נראה שאפשר להמיר כל נייר אפילו בסכומים של ~100 ש"ח), ובכל אופן להיזהר מעמלות באחוזים. (אלא אם כן התיק מאוד קטן ואז זה אולי יתרון)
2. להעביר את התיק (אם המערכת סגורה אז או לפתוח אותה עם הזדהות או להעביר לבנק) לIB עם הרבה כאבי ראש. גם פה אולי שווה להעביר קודם לחבר בורסה שיודע להעביר לIB (כי נראה שיש כאלו שאין להם מושג מה זה או שלא בא להם לנסות ולעשות את המינימום).

עמלות נדרשות:
1. המרת ניירות ערך דואליים.
2. עמלות העברה של ניירות ישראלים/זרים. (בבנק יש איזה פיקוח וזה 5 ש"ח).
3. אם בנק מעורב בתהליך אז יש "עמלת שמירה" על התיק וצריך להיזהר פה.

ידוע לך אילו חברי בורסה "יודעים" להעביר ל-IB?
אני בתהליכים ועדיין לא יודע מי יצליח. מה שכן אני יכול להגיד שבנק הפועלים כנראה לא יודע/רוצה לדעת ושם הם לא יודעים מה זה "המרת ניירות דואליים" לטענתם ומציעים מכירה וקנייה בעמלה מופרכת (עם מס מופרך והזוי) לכן אישית לא הייתי מנסה לעשות איתם שום תהליך בסגנון. בבית ההשקעות שלי יודעים על מה מדובר, אבל רוצים עמלה של ~900 ש"ח לנייר שזה נראה לי מופרך גם ולכן מברר עם בתי השקעות אחרים.

אני בתהליכים ועדיין לא יודע מי יצליח. מה שכן אני יכול להגיד שבנק הפועלים כנראה לא יודע/רוצה לדעת ושם הם לא יודעים מה זה "המרת ניירות דואליים" לטענתם ומציעים מכירה וקנייה בעמלה מופרכת (עם מס מופרך והזוי) לכן אישית לא הייתי מנסה לעשות איתם שום תהליך בסגנון. בבית ההשקעות שלי יודעים על מה מדובר, אבל רוצים עמלה של ~900 ש"ח לנייר שזה נראה לי מופרך גם ולכן מברר עם בתי השקעות אחרים.
מעולה. אם תצליח להגיע לתשובה או אם למישהו אחר יש תשובה בעניין אשמח שישתף

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
painblanc העברת קרנות איריות לברוקר בארה״ב שוק ההון 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
E העברת קרנות פנסיה/השתלמות/גמל להשקעה צרכנות פיננסית 2
yanosh34 ותק קרנות השתלמות לאחר העברת כספים שוק ההון 5
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
T העברת כספים מהארץ לחו"ל ביורו צרכנות פיננסית 0
N העברת דולרים מPayPal לחשבון בנק שקלי צרכנות פיננסית 6
N העברת כספים מחו״ל (דולרים) לארץ (שקלים) צרכנות פיננסית 8
S העברת דולרים ללא המרה מבנק הפועלים בישראל לחשבון דולרי בבנק WISE צרכנות פיננסית 3
ל העברת מניות במתנה לילדים - פיצול שכבות שוק ההון 9
T כדאיות העברת כספים מקופת גמל לפנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
L העברת דולרים מבנק ישראלי לIB שוק ההון 4
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
G העברת ני"ע זרים (ארה"ב) מחבר בורסה בארץ לחבר בורסה בחו"ל (אינטרקטיב ברוקרז) שוק ההון 2
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
R העברת מט״ח מפידליטי לחשבון בנק בארץ שוק ההון 3
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
E העברת פוזיציה מפסגות טרייד לאינטראקטיב - הוראות העברה? שוק ההון 2
S העברת קרן השתלמות לעובדי הוראה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L העברת כספים מביטוח מנהלים לגמל - יתרה שאינה מובנת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
E העברת ניירות ערך דרך הבנק לIB שוק ההון 4
F העברת ניירות בין ברוקרים מחול לארץ ומאחד לאחד לארץ שוק ההון 9
T העברת שקלים ולא דולרים ל IB צרכנות פיננסית 6
B העברת כסף מ IB לצורך תשלום צרכנות פיננסית 6
C העברת מט"ח מברוקר בחו"ל לברוקר בארץ שוק ההון 12
Omer Daniel העברת תיק השקעות מאקסלנס לIB : אירוע מס? שוק ההון 1
ה העברת תיק השקעות בין אחים מיסים 9
B העברת דולרים ללא המרה מישראל לחשבון Mercury מבנק מזרחי מיסים 0
M העברת ניע׳׳ז מIB לברוקר ישראלי מיסים 2
קפיטליסט_מרושע העברת מניות ל IB - מס רווחי הון מיסים 5
Y מעסיק לא מאשר העברת קרן פנסיה למסלול מחכה snp500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
E העברת תיק השקעות לחול שוק ההון 23
א העברת תשלום ארנונה ומים לשוכרים נדל"ן 8
D העברת תיק השקעות לInteractive Brokers דרך הבנק שוק ההון 7
מ העברת כספים לברוקר זר לבנק בחו״ל וספציפית לגבי IB שוק ההון 1
S העברת כספי פיצויים לקופת גמל והמשך הפקדות תגמולים לקרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O העברת כספים מ IBKR לבנק הבינלאומי צרכנות פיננסית 10
ס העברת צבירת פנסיה לקופת גמל IRA שוק ההון 31
הדבורה מיה "העברת" עוסק פטור לבת הזוג לצורך אופטימיזציה מיסים 5
4 העברת הפסד שבח לשנים הבאות פוסטים מאיכות נמוכה 2
W העברת מניות לאחותי - השלכות מיסוי מיסים 0
U העברת ניעז מברוקר בחו"ל לחשבון בבנק בישראל מיסים 1
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R העברת תיק השקעות מפידליטי לבנק בארץ שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה