• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

העברת חסכונות לחו"ל

• פותח הנושא rial
  • פורסם בתאריך
ומה לגבי קה"ש שרובה לא פטור ממס? הפקדה פי 3 מתקרה למשל? גם אז עדיף לפדות ולהשקיע לבד?
אז אפילו אין טעם לחכות שהיא תיהיה נזילה.
למשוך מייד את כל מה שמעל התקרה ולהשאיר את מה שמתחת עד שהקרן תיהיה נזילה.

אם הייתי עם 0 דמי ניהול, לכאורה היה כדאי להשאיר את זה עד אינסוף ולצבור רווחים פטורים.
גם אז לא. כי 0 דמי ניהול אומר שאתה עדיין משלם בין 0.5% ל 1% על כל ה"מסביב" (הוצאות ניהול השקעות, חוסר יעילות מזומן, חוסר יעילות דיבידנד וכו). וזה מספיק כדי להפוך את הקה"ש ללא כדאית.
אם אתה בIRA זה סיפור אחר (כי אז אין את ה"מסביב"), וגם שם רק אם דמי הניהול שלך לא גבוהים.
איפהשהוא יש דמי ניהול שמתחתם כדאי להשאיר ומעליהם כדאי למשוך. לא ?
כמובן. זה תלוי בטווח השקעה ועוד כל מיני דברים. אבל ממה שאני זוכר המספר שהגיעו אליו בחישובים בפורום אומר כ0.2-0.3%.
אם אתה משלם מעל זה (כולל הכל) אז לא משתלם להשאיר. ומאחר ובקה"ש מנוהלת (כלומר לא IRA) העלויות מסביב הן הרבה מעל 0.3%, היא לא תיהיה משתלמת גם בדמי ניהול 0%.

כך בחשבון שגם בארהב יש סיכון גדול לאניפלציה אולי אפילו יותר מישראל
כלומר בשנה אחרונה היה בארהב סביב ה10 אחוז אינפלציה כאשר בישראל רק 5 אחוז
המשמעות היא שאתה תאבד באיפלציה את כל התשואה על הפיקדון + ההבדלים בשער המטבע
גם אם אתה חושב שצריך להתחשב באינפלציה המדינתית. זה לא קשור לעניין. אינפלציה היא ירידה בכוח הקנייה במדינה בה אתה צורך, זה לא קשור למטבע שבו אתה מחזיק את החסכונות שלך. האינפלציה שהוא מרגיש (בערך) היא האינפלציה בישראל אם הוא חי בישראל (בעצם זו האינפלציה האישית שלו אבל זה דיון אחר). גם אם הכסף שלו מוחזק בדולרים בארה"ב כי הוא לא צורך בארה"ב. בכל מקרה האינפלציה בעבר לא משנה שום דבר לגבי הפקדות בהווה, זה כבר קרה ולא בטוח שיקרה.

למשוך מייד את כל מה שמעל התקרה ולהשאיר את מה שמתחת עד שהקרן תיהיה נזילה.
איך זה נעשה טכנית?
נניח מושכים פעם בשנה את הסכום שמעל התקרה, ואז צריך לפתוח קרן חדשה? כאשר יש לך מספר קרנות הן מוצגות יחד באתר של הבנק המנהל?
יצא לך לעשות את זה ונתקלת בבעיות כלשהן?

אינפלציה היא ירידה בכוח הקנייה במדינה בה אתה צורך, זה לא קשור למטבע שבו אתה מחזיק את החסכונות שלך.
לא מדוייק. אפשר להסתכל על אינפלציה כעל ירידה בשווי המטבע.

• אהבתי
Reactions: A42
איך זה נעשה טכנית?
מתקשרים לחברת הגמל ומבקשים למשוך.
נניח מושכים פעם בשנה את הסכום שמעל התקרה, ואז צריך לפתוח קרן חדשה?
הגיוני שכן. אי אפשר להפקיד לקרן שהתחלת למשוך ממנה.
כאשר יש לך מספר קרנות הן מוצגות יחד באתר של הבנק המנהל?
אתה מדבר על IRA? כן, כל הקרנות מוצגות ביחד שם.
יצא לך לעשות את זה ונתקלת בבעיות כלשהן?
לעבוד עם מספר קרנות השתלמות שונות יצא לי. למשוך את מה שמעל התקרה לא יצא.

כל אחד יכול להסתכל איך שהוא רוצה, יש חופש ביטוי. אבל כשהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מודדת אינפלציה היא משווה מחירים של סלי מוצרים והוצאות לא ערכים של מטבעות.

כל אחד יכול להסתכל איך שהוא רוצה, יש חופש ביטוי. אבל כשהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מודדת אינפלציה היא משווה מחירים של סלי מוצרים והוצאות לא ערכים של מטבעות.
זו רק צורת מדידה.
להגיד שסל מוצרים עולה יותר שקלים אקוויולנטי לאמירה שכל שקל קונה חלק קטן יותר מסל המוצרים.

אם אנשים מוכנים לשלם יותר על אותו סל מוצרים, אי אפשר לומר שערך המטבע איתו הם משלמים פחת?

היא משווה מחירים במטבע מסויים. כלומר היא משווה את ערך המטבע לסל מוצרים.
אתה יכול להגיד שסל המוצרים התייקר ואתה יכול להגיד שערך המטבע ירד. זה אותו דבר.

• אהבתי
Reactions: A42
זו רק צורת מדידה.
להגיד שסל מוצרים עולה יותר שקלים אקוויולנטי לאמירה שכל שקל קונה חלק קטן יותר מסל המוצרים.
אם אנשים מוכנים לשלם יותר על אותו סל מוצרים, אי אפשר לומר שערך המטבע איתו הם משלמים פחת?
היא משווה מחירים במטבע מסויים. כלומר היא משווה את ערך המטבע לסל מוצרים.
אתה יכול להגיד שסל המוצרים התייקר ואתה יכול להגיד שערך המטבע ירד. זה אותו דבר.
לאו דווקא, כי אולי אני יכול לקנות בחו"ל הרבה יותר, כי שער החליפין עובד לטובתי, את זה הם לא מודדים. לא הייתי קורא לזה ירידה בערך המטבע.

לאו דווקא, כי אולי אני יכול לקנות בחו"ל הרבה יותר, כי שער החליפין עובד לטובתי, את זה הם לא מודדים. לא הייתי קורא לזה ירידה בערך המטבע.
גם השינוי בסל המצרכים נמדד רק בארץ.

תחשוב על זה בצורה הזאת
מחר יש אנפלציה מטורפת בארה"ב בשיעור 50 אחוז
כלומר 1 דולר בארהב פתאום קונה רק חצי ממה שהוא קנה לפני

ברור שתיהיה לזה השפעה לשער המטבע
וכתוצאה מזה שער המטבע הרי ירד

כלומר אם דולר היה שווה 4 שקלים הוא יהיה שווה עכשיו בערך 2 שקלים

זה לא יחס ישר, ויש עוד הרבה גורמים
ולא כל עליית מדד בכמה אחוזים משפיעה באותה מידה על השערים

אבל זה בהחלט משפיע בצורה מהותית
ואם החשש של פות"ש שמטבע השקל יקרוס, זה נותן לו הגנה מספיק טובה
מהצד השני בתרחיש הסביר הוא לא ירוויח מזה ועלול להפסיד בכלל שגם בארה"ב יש אנפלציה ושם השוק יותר פתוח מישראל אז היא יותר חופשית לעלות לדעתי האישית

מה זה לאו דוקא?
אם א' עולה יחסית לב' אז בהגדרה ב' יורד יחסית לא'
זה מתמטיקה בסיסית. זה לא עניין של דיעה או של לפעמים. זה ככה תמיד, בהגדרה.

המצב בחו"ל לא רלונטי וגם השער לא. בסוף במדינה שיש אינפלציה (ובאותה מדינה בלבד) שווי המטבע הזה ירד יחסית לסל צריכה ממוצע. בהגדרה.

תחשוב על זה בצורה הזאת
מחר יש אנפלציה מטורפת בארה"ב בשיעור 50 אחוז
כלומר 1 דולר בארהב פתאום קונה רק חצי ממה שהוא קנה לפני

ברור שתיהיה לזה השפעה לשער המטבע
וכתוצאה מזה שער המטבע הרי ירד
אינפלציה בגלל מחירי מוצרים עולים בארה״ב ==> מחירים עולים בארץ (אנחנו קונים שם דברים) ובעצם בכל העולם.
ולכן גם השקל שווה פחות.
לכן לא בטוח ששער המטבע בכלל ישתנה.

לחזות שערי מטבע עקב שינוי במשתנה אחד (אינפלציה בארה״ב) נראה לי בעייתי. יש עוד הרבה מאוד דברים משפיעים.

אינפלציה בגלל מחירי מוצרים עולים בארה״ב ==> מחירים עולים בארץ (אנחנו קונים שם דברים) ובעצם בכל העולם.
ולכן גם השקל שווה פחות.
לכן לא בטוח ששער המטבע בכלל ישתנה.

לחזות שערי מטבע עקב שינוי במשתנה אחד (אינפלציה בארה״ב) נראה לי בעייתי. יש עוד הרבה מאוד דברים משפיעים.
נכון שיש הרבה גורמים
ובראשם ביקוש

אבל עשינו על זה פעם דיון ארוך בפורם

בגדול לא יכול להיות הפרשים מהותים באינפלציה מבלי שזה ישפיע על שער המטבע בצורה די דומה
אחרת אותו אחד בארהב שהסל שלו התייקר פי 2
אבל השער מול השקל נשאר זהה אז הוא פשוט יקנה את המוצרים שלו בישראל וישלח אותם לארהב
(או בדוגמא היותר מציאותית מקנדה/ מקסיקו בדיוק כמו שבישראל אנחנו קונים מסין...)

גם השינוי בסל המצרכים נמדד רק בארץ.
אני טענתי
אינפלציה היא ירידה בכוח הקנייה במדינה בה אתה צורך
טענו כנגדי ש:
ועכשיו אתה אומר לי שהאינפלציה היא לוקאלית? You are preaching to the choir זו בדיוק הנקודה! אינפלציה היא בדיוק מה שמודדים, לא יותר ולא פחות, שינוי מחיר במטבע המקומי של סל נתון לאורך זמן במדינה ספציפית. שינוי בשווי המטבע? קשור לאינפלציה, יש קורלציה לאינפלציה, מעיד על אינפלציה, אבל הוא לא זהה, זה לא דבר לוקאלי והרבה יותר מורכב.
דוגמא נוספת, לזו שהבאתי לעיל: מחירי הנדל"ן עולים, ההשפעה על האינפלציה היא אפס כי זה לא חלק מהסל הנמדד, האם יש או אין כאן ירידה בשווי המטבע?

בגדול לא יכול להיות הפרשים מהותים באינפלציה מבלי שזה ישפיע על שער המטבע בצורה די דומה
מה זה "מהותי"? מה זה "ישפיע" יש קורלציהאבל זה בטוח לא זהה. והראיה? ישראל ב-20 השנים האחרונות. מחירים של מוצרים זה לא כמו מניות, זה לא שוק משוכלל, לאותו קרטון חלב יש מחיר שונה שתלוי איפה אתה קונה אותו, לפעמים אפילו איך אתה נראה.

אני טענתי

טענו כנגדי ש:

ועכשיו אתה אומר לי שהאינפלציה היא לוקאלית? You are preaching to the choir זו בדיוק הנקודה! אינפלציה היא בדיוק מה שמודדים, לא יותר ולא פחות, שינוי מחיר במטבע המקומי של סל נתון לאורך זמן במדינה ספציפית. שינוי בשווי המטבע? קשור לאינפלציה, יש קורלציה לאינפלציה, מעיד על אינפלציה, אבל הוא לא זהה, זה לא דבר לוקאלי והרבה יותר מורכב.
דוגמא נוספת, לזו שהבאתי לעיל: מחירי הנדל"ן עולים, ההשפעה על האינפלציה היא אפס כי זה לא חלק מהסל הנמדד, האם יש או אין כאן ירידה בשווי המטבע?
נכון שהבדיקה בפועל היא של סל ספציפי, כי אין אפשרות למדוד שינוי בכל המחירים במשק.
אבל, המטרה היא לעשות קירוב של יוקר המחיה ולכן משתמשים בנתון של המדד בקשר לשינוי ביוקר המחיה ובכוחו של המטבע המקומי (למשל, בהצמדה בהלוואות שקליות).
וברור שמדברים על סל מוצרים בישראל כי אנחנו חיים בישראל. אם יוקר המחיה של הישראלי הממוצע היה כולל קניית מלפפונים ביוון, היינו משנים את ההגדרות.
אגב, המדד מודד צריכה ולא השקעה ולכן מחירי הנדלן כן רלוונטיים, אלא שמודדים מחירי שכירות ולא קנייה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
T העברת כספים מהארץ לחו"ל ביורו צרכנות פיננסית 0
N העברת דולרים מPayPal לחשבון בנק שקלי צרכנות פיננסית 6
N העברת כספים מחו״ל (דולרים) לארץ (שקלים) צרכנות פיננסית 8
S העברת דולרים ללא המרה מבנק הפועלים בישראל לחשבון דולרי בבנק WISE צרכנות פיננסית 3
ל העברת מניות במתנה לילדים - פיצול שכבות שוק ההון 9
T כדאיות העברת כספים מקופת גמל לפנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
L העברת דולרים מבנק ישראלי לIB שוק ההון 4
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
G העברת ני"ע זרים (ארה"ב) מחבר בורסה בארץ לחבר בורסה בחו"ל (אינטרקטיב ברוקרז) שוק ההון 2
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
R העברת מט״ח מפידליטי לחשבון בנק בארץ שוק ההון 3
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
E העברת פוזיציה מפסגות טרייד לאינטראקטיב - הוראות העברה? שוק ההון 2
S העברת קרן השתלמות לעובדי הוראה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L העברת כספים מביטוח מנהלים לגמל - יתרה שאינה מובנת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
E העברת ניירות ערך דרך הבנק לIB שוק ההון 4
F העברת ניירות בין ברוקרים מחול לארץ ומאחד לאחד לארץ שוק ההון 9
T העברת שקלים ולא דולרים ל IB צרכנות פיננסית 6
B העברת כסף מ IB לצורך תשלום צרכנות פיננסית 6
C העברת מט"ח מברוקר בחו"ל לברוקר בארץ שוק ההון 12
Omer Daniel העברת תיק השקעות מאקסלנס לIB : אירוע מס? שוק ההון 1
ה העברת תיק השקעות בין אחים מיסים 9
B העברת דולרים ללא המרה מישראל לחשבון Mercury מבנק מזרחי מיסים 0
M העברת ניע׳׳ז מIB לברוקר ישראלי מיסים 2
קפיטליסט_מרושע העברת מניות ל IB - מס רווחי הון מיסים 5
Y מעסיק לא מאשר העברת קרן פנסיה למסלול מחכה snp500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
E העברת תיק השקעות לחול שוק ההון 23
א העברת תשלום ארנונה ומים לשוכרים נדל"ן 8
D העברת תיק השקעות לInteractive Brokers דרך הבנק שוק ההון 7
מ העברת כספים לברוקר זר לבנק בחו״ל וספציפית לגבי IB שוק ההון 1
S העברת כספי פיצויים לקופת גמל והמשך הפקדות תגמולים לקרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O העברת כספים מ IBKR לבנק הבינלאומי צרכנות פיננסית 10
ס העברת צבירת פנסיה לקופת גמל IRA שוק ההון 31
הדבורה מיה "העברת" עוסק פטור לבת הזוג לצורך אופטימיזציה מיסים 5
4 העברת הפסד שבח לשנים הבאות פוסטים מאיכות נמוכה 2
W העברת מניות לאחותי - השלכות מיסוי מיסים 0
U העברת ניעז מברוקר בחו"ל לחשבון בבנק בישראל מיסים 1
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R העברת תיק השקעות מפידליטי לבנק בארץ שוק ההון 2
S העברת קופ"ג וקה"ש ל-IRA עבור אמא + תכנון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ת העברת סכום גדול מבנק אמריקאי לבנק בישראל השייכים לאותו אדם צרכנות פיננסית 27
M העברת דולרים מהארץ ל IB צרכנות פיננסית 8

נושאים דומים

Back
למעלה