• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הלוואה מהברוקר במקום למכור עם מס (מק"מ בחסר)

Itzik 2020

משתמש רגיל
דירוג
27
האם אפשר למכור בחסר מק"מ כנגד ביטחונות אחרים בחשבון?
איך מחשבים את עלות הכסף (כיום בעיקר העמלות)?
יש דרכים אחרות להנזיל תיק מבלי למכור אותו (בברוקר ישראלי)?
למה השווי לבטחונות של קרן מחקה בברוקר ישראלי קרובה ל15% ובברוקר בחול היא קרוב ל90%?

המטרה:
במקום למכור מניות ברווח וליצור ארוע מס, למכור בחסר ולקבל כסף מזומן.

נערך לאחרונה ב:
מישהו ניסה ויכול להסביר על התהליך?
רעיונות אחרים?

לא הבנתי למה אתה קורא לזה 'שורט על מק"מ', בשורה התחתונה אתה פשוט רוצה לקחת הלוואות לצרכי מחיה כדי לא למכור מניות. לא?

הלוואה מברוקר ישראלי היא באזור 3-5 +P
האם גם בחישוב עמלות וריביות מכירה בחסר עדין תהייה זולה יותר או לא?

הלוואה מברוקר ישראלי היא באזור 3-5 +P
האם גם בחישוב עמלות וריביות מכירה בחסר עדין תהייה זולה יותר או לא?
לא בדקתי את זה אבל צא מנקודת הנחה שהם לא מטומטמים ולא יאפשרו לך לקחת הלוואה עם ריבית נמוכה יותר בדרך עקיפה.

...בשורה התחתונה אתה פשוט רוצה לקחת הלוואות לצרכי מחיה כדי לא למכור מניות. לא?
זה מה שאני רוצה לעשות, אני רוצה לקחת הלוואה לצרכי מחיה אבל מנסה להימנע מלשלם את מס רווחי ההון, ונראה שהלוואה בגין הכספים שלי זה הפתרון.
איך עושים את זה נכון? עדיף אולי לעשות את זה מול מכשירים פיננסיים אחרים כמו פוליסת חיסכון או קופת גמל להשקעה?

זה מה שאני רוצה לעשות, אני רוצה לקחת הלוואה לצרכי מחיה אבל מנסה להימנע מלשלם את מס רווחי ההון, ונראה שהלוואה בגין הכספים שלי זה הפתרון.
איך עושים את זה נכון? עדיף אולי לעשות את זה מול מכשירים פיננסיים אחרים כמו פוליסת חיסכון או קופת גמל להשקעה?

IB, הלוואה דולרית בריבית 1.58%

אבל מנסה להימנע מלשלם את מס רווחי ההון,
האם אפשר לשאול מדוע?
האם ערכת חישוב ניתוח מספרי המראה שזו גישה כדאית יותר, וחשוב מכך, האם ערכת ניתוח סיכונים פרטני הלוקח בחשבון תרחישים שונים ותוצאותיהם?
נראה לי (מבלי לפגוע, אינני מכיר אותך אישית ואת הלך המחשבה שלך), שאנשים "מתלהבים" מהאפשרות "להשאיר" את ניירות הערך שלהם אצלהם (רשמתי במרכאות מכיוון שהם משמשים כערבון וכבר אינם לגמרי שלהם) מבלי להבין את הסיכון וההפסדים הפוטנציאליים שהם לוקחים על עצמם.

זה בסדר להשתמש בכספים שלך (ואפילו לשלם עליהם מס רווחי הון). בשביל זה הם שם.

האם אפשר לשאול מדוע?
האם ערכת חישוב ניתוח מספרי המראה שזו גישה כדאית יותר, וחשוב מכך, האם ערכת ניתוח סיכונים פרטני הלוקח בחשבון תרחישים שונים ותוצאותיהם?
הסיבה מדוע:
נגיד ואני צריכה 50 א"שח למחייה ויש לי תיק השקעות של 2 מיליון ש"ח.
במקום למשוך 50 א"שח ולשלם 25% מס רווחי הון על ה 50 א"שח האלה - אני יכולה לקחת הלוואה ב 1.58% ואז אני אשלם רק 1.58% על אותו סכום.
מכיוון ש הסכום הזה הוא אחוז קטן מ 2 מיליון ש"ח, גם אם התיק פתאום ייפול בערכו בחצי - לא יהיה חשש למרג'ין קול.

זה ההיגיון שעומד מאחורי זה. אני אשמח להבין ממך איפה הטעות כי זאת סתם מחשבה\רעיון ואני מנסה לתקוף את הרעיון כדי לנסות להבין אם זה רעיון טוב.

לא שווה. עדיף תקחי הלוואה מהבנק, אפשר לקבל היום הלוואות בפחות מ2% ריבית.. דרך הברוקר זה 4-6%

במקום למשוך 50 א"שח ולשלם 25% מס רווחי הון על ה 50 א"שח האלה - אני יכולה לקחת הלוואה ב 1.58% ואז אני אשלם רק 1.58% על אותו סכום.
נשמע לי שאת מרוכזת מאד בגובה הריבית. מקווה שאת זוכרת שגם את *הקרן* צריך להחזיר. לרוב ההתחלה היא מיידית ולאורך זמן וקצב שנקבעים בחוזה מחייב מול גוף אחר ויש לעמוד בהם.
אני לעומת זאת, מלווה את הסכום הזה *לעצמי* באפס אחוז ריבית (0%), ואני יכול להחזיר את הקרן, או לא להחזיר את הקרן, במועד שאבחר ובקצב שאבחר ללא תלות או מחוייבות באף אחד אחר. מעבר ליתרון הפיננסי הברור, חוסר התלות הזאת מבחינתי הוא גורם מכריע בהיבט ניהול הסיכונים בחיי.
מכיוון ש הסכום הזה הוא אחוז קטן מ 2 מיליון ש"ח, גם אם התיק פתאום ייפול בערכו בחצי - לא יהיה חשש למרג'ין קול.
אז את מודעת לכך שחשש כלשהו בכל זאת קיים, ואת גם מגבילה את עצמך בסכום ביחס לשווי שלך. ומה אם את מעריכה בחסר את הסיכוי שהתיק יפול ביותר מחצי ובדיוק יהיו ברבורים שחורים נוספים בעולם ובחייך האישיים? ומה אם אז האחוז הזה כבר לא יהיה כל כך קטן ביחס לשווי שלך? ומה שחשוב זה שכשלקחת הלוואה מישהו אחר (ולא את) מחליט מה זה אחוז קטן ומה זה לא אחוז קטן. אז למה להיות כל הזמן חייבת משהו למישהו כשהחשש הזה מקנן אצלך (והוא צריך להיות, רק טיפשים לא חוששים).
מכיוון ש הסכום הזה הוא אחוז קטן מ 2 מיליון ש"ח,
אם הוא אחוז קטן אז למה לא לקחת מעצמך ולהשתמש בו? נשמע שאת מאד נרתעת (מדוע?) מתשלום מס רווחי הון - אז כדאי להזכיר שזה מס רק על רווחי ההון, לא על ההשקעה העצמית שלך, כך שהסכום הזה יהיה בעצם ממש ממש קטן.
אז תשתמשי בו - בשביל זה הוא שם - למחייה. אנחנו רוצים להשתמש בתיק ההשקעות שלנו, ואנחנו רוצים לעשות זאת בעודנו בחיים.

ERN בדיוק פרסם פוסט מאוד מקיף בנושא, ממליץ לקרוא

אמל''ק - זה יכול להשתלם למי שלווה אחוז נמוך מהתיק שלו. ברגע שמושכים חלק משמעותי מהתיק הסיכון למרג'ין קול מזנק.

וגם, הוא מסתמך על אינטראקטיב ברוקרז עם הלוואה דולרית. בארץ נראה לי ששוחטים אותך בריביות ובבטחונות (וגם בחו''ל, אינטראקטיב די חריגים לטובה לעומת ברוקרים אחרים)

אמל''ק - זה יכול להשתלם למי שלווה אחוז נמוך מהתיק שלו. ברגע שמושכים חלק משמעותי מהתיק הסיכון למרג'ין קול מזנק.
מה שאני הבנתי מהמאמר שקישרת:
אם מישהו כבר נמצא בשלב המשיכה ואמור למשוך 4% מהתיק שלו לצורך מחייה:
אז במקרה ואפשר לקחת הלוואה בריבית ממש נמוכה (כמו בתקופת ריבית אפסית ומ IB ששם ההלוואה זולה) וגם במקרה השוק נפל - אז במקום למשוך 4% מהתיק, עדיף לו למשוך רק 3% מהתיק ו 1% לקחת כהלוואה (כתוספת\השלמה) ובכך למזער את הנזק לתיק במשיכה שהיא מימוש הפסד.

מה שאני הבנתי מהמאמר שקישרת:
אם מישהו כבר נמצא בשלב המשיכה ואמור למשוך 4% מהתיק שלו לצורך מחייה:
אז במקרה ואפשר לקחת הלוואה בריבית ממש נמוכה (כמו בתקופת ריבית אפסית ומ IB ששם ההלוואה זולה) וגם במקרה השוק נפל - אז במקום למשוך 4% מהתיק, עדיף לו למשוך רק 3% מהתיק ו 1% לקחת כהלוואה (כתוספת\השלמה) ובכך למזער את הנזק לתיק במשיכה שהיא מימוש הפסד.
במאמר הוא מדבר על משיכה קבועה של הלוואה לאורך כל חיי הפרישה, לא רק אחרי נפילה בשוק (כשהמטרה היא לא לשלם מס רווח הון). וזה עובד עבור 1% הלוואה ו-3% משיכה מהתיק, אבל מייצר תרחישים מלחיצים למדי.

כנראה שאם אתה לווה רק אחרי נפילות, הסטטיסטיקה תעבוד יותר טוב (אולי אפילו אפשר רק ללוות ולא למשוך בכלל מהתיק בזמני קריסה). הוא הבטיח להתייחס לזה בפוסט נוסף...

במאמר הוא מדבר על משיכה קבועה של הלוואה לאורך כל חיי הפרישה, לא רק אחרי נפילה בשוק (כשהמטרה היא לא לשלם מס רווח הון). וזה עובד עבור 1% הלוואה ו-3% משיכה מהתיק
איך משיכה של 3% והלואה של 1% מהתיק מונעת תשלום מס רוחי הון? על הרוחים מהמכירה של 3% צריך לשלם מס בכל מקרה.

מודה שלא קראתי את המאמר.

איך משיכה של 3% והלואה של 1% מהתיק מונעת תשלום מס רוחי הון? על הרוחים מהמכירה של 3% צריך לשלם מס בכל מקרה.

מודה שלא קראתי את המאמר.
כן אבל על ה-1% הלוואה אתה לא משלם, כלומר חסכת רבע מתשלום המס. זה עוד כלי ל"תכנון מס" בפרישה, כמו ניצול נקודות זיכוי, מכירה בשכבות או מכירה מחשבונות פטורים (קרן השתלמות).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ח הלוואה מקרן השתלמות וקרן כספית פוסטים מאיכות נמוכה 3
ל האם למשוך קרן השתלמות לטובת סילוק הלוואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
M אינטראקטיב ברוקרס - הלוואה בדולרים ומכירה לשקלים? שוק ההון 6
א הלוואה דמי מפתח נדל"ן 1
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
D קרן השתלמות שמשתחררת לי (נושא- הלוואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
נ איזו הלוואה היא בתנאים טובים יותר צרכנות פיננסית 18
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
M חישוב החזר עבור הלוואה בריבית משתנה/צמודה צרכנות פיננסית 1
O האם לסגור הלוואה צרכנות פיננסית 1
S הלוואה כנגד התיק לצורך משכנתא? צרכנות פיננסית 9
9 משכנתא, או הלוואה מקופות גמל / השתלמות? נדל"ן 3
R החזר הלוואה | סיוע בהבנה של ההלוואה והאם ניתן לשפר אותה שוק ההון 4
Princess_Peach סגירת הלוואה בריבית גבוה כשאין הכנסות/חסכונות צרכנות פיננסית 21
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
U משכנתא או הלוואה "לכל מטרה" נדל"ן 9
D הלוואה 200,000 שח צרכנות פיננסית 5
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A שימוש ב-3 כרטיסי אשראי בשביל להשיג הלוואה בריבית 0% שוק ההון 168
A אפשרויות הלוואה ארוכות טווח צרכנות פיננסית 1
ד הלוואה לפני משכנתה נדל"ן 8
M הטבת פתיחת חשבון- מענק או הלוואה צרכנות פיננסית 6
Y האם לסגור הלוואה על קרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
N דרכים אופטימליות להשקעה של 100,000 ש"ח (הלוואה / מכירת מניות / חיסכון) שוק ההון 6
Lag הלוואה ללא ריבית לטובת השקעה שוק ההון 25
AbuNafha ביטוח SIPC בחשבון Margin עם הלוואה פעילה שוק ההון 1
D לקיחת הלוואה מקרן פנסיה לטובת השקעה במדד (למשל s&p) שוק ההון 2
I משיכת קרן השתלמות לטובת סגירת הלוואה וכיסוי מינוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
doc29 העלאת דמי ניהול בקופת גמל ללא הפקדות ועם הלוואה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S פרעון הלוואה ללא ריבית והאם זה בכלל משתלם ? צרכנות פיננסית 3
ב השפעת הלוואה קודמת על פרופיל לווה למשכנתא נדל"ן 6
מ הלוואה לתקופה קצרה צרכנות פיננסית 2
ג מס על הלוואה בריבית השקעות אלטרנטיביות 1
R סגירת הלוואה לכל מטרה בעזרת הלוואה כנגד קרן השתלמות . פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
Flex האם לסגור הלוואה על רכב צרכנות פיננסית 6
S הלוואה ללא ריבית מהמשפחה לרכישת דירה וענייני מס שבח - האם יש בעיה משפטית ? צרכנות פיננסית 14
S האם יש מבצע שווה על הלוואה בהצטרפות למועדון /בנק מסוים ? צרכנות פיננסית 0
C חישוב כדאיות לקיחת הלוואה והחזר משכנתא נדל"ן 9
O לקיחת הלוואה מהקבלן נדל"ן 3
GeraltOfHaifa חוב למס הכנסה - האם אפשרי לקבל הלוואה גדולה ללא פקדונות? צרכנות פיננסית 21
האזרח החשדן הלוואה מקרן השתלמות או מקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ת הלוואה צמודת מדד או פריים צרכנות פיננסית 36
א הלוואה לחברת השקעות נדל״ן נדל"ן 8
A בתי השקעות שמוכנים לתת הלוואה כיום כנגד קה"ש נזילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ס משקפי ראייה ללא לקיחת הלוואה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
השקעה לא מזל מה נכון לעשות עם 60 אלף שקל - דיבידנד VS הלוואה צרכנות פיננסית 29
ה הלוואה בתור מינוף לעומת קרן ממונפת שוק ההון 35
T מחשבוני הלוואה האם אפשר לסמוך עליהם? צרכנות פיננסית 6
ד הלוואה מקרן השתלמות\קרן פנסיה - לעבור ממיטב למוסד אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2

נושאים דומים

Back
למעלה