• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

הלוואה מהברוקר במקום למכור עם מס (מק"מ בחסר)

Itzik 2020

משתמש ותיק
דירוג
27
האם אפשר למכור בחסר מק"מ כנגד ביטחונות אחרים בחשבון?
איך מחשבים את עלות הכסף (כיום בעיקר העמלות)?
יש דרכים אחרות להנזיל תיק מבלי למכור אותו (בברוקר ישראלי)?
למה השווי לבטחונות של קרן מחקה בברוקר ישראלי קרובה ל15% ובברוקר בחול היא קרוב ל90%?

המטרה:
במקום למכור מניות ברווח וליצור ארוע מס, למכור בחסר ולקבל כסף מזומן.

נערך לאחרונה ב:

Itzik 2020

משתמש ותיק
דירוג
27
מישהו ניסה ויכול להסביר על התהליך?
רעיונות אחרים?

guesto

משתמש ותיק
דירוג
508
לא הבנתי למה אתה קורא לזה 'שורט על מק"מ', בשורה התחתונה אתה פשוט רוצה לקחת הלוואות לצרכי מחיה כדי לא למכור מניות. לא?

Itzik 2020

משתמש ותיק
דירוג
27
הלוואה מברוקר ישראלי היא באזור 3-5 +P
האם גם בחישוב עמלות וריביות מכירה בחסר עדין תהייה זולה יותר או לא?

guesto

משתמש ותיק
דירוג
508
הלוואה מברוקר ישראלי היא באזור 3-5 +P
האם גם בחישוב עמלות וריביות מכירה בחסר עדין תהייה זולה יותר או לא?
לא בדקתי את זה אבל צא מנקודת הנחה שהם לא מטומטמים ולא יאפשרו לך לקחת הלוואה עם ריבית נמוכה יותר בדרך עקיפה.

Anrala

משתמש רשום
דירוג
2
...בשורה התחתונה אתה פשוט רוצה לקחת הלוואות לצרכי מחיה כדי לא למכור מניות. לא?
זה מה שאני רוצה לעשות, אני רוצה לקחת הלוואה לצרכי מחיה אבל מנסה להימנע מלשלם את מס רווחי ההון, ונראה שהלוואה בגין הכספים שלי זה הפתרון.
איך עושים את זה נכון? עדיף אולי לעשות את זה מול מכשירים פיננסיים אחרים כמו פוליסת חיסכון או קופת גמל להשקעה?

תל אביבי

משתמש בכיר
דירוג
2,665
זה מה שאני רוצה לעשות, אני רוצה לקחת הלוואה לצרכי מחיה אבל מנסה להימנע מלשלם את מס רווחי ההון, ונראה שהלוואה בגין הכספים שלי זה הפתרון.
איך עושים את זה נכון? עדיף אולי לעשות את זה מול מכשירים פיננסיים אחרים כמו פוליסת חיסכון או קופת גמל להשקעה?

IB, הלוואה דולרית בריבית 1.58%

כימאי

משתמש בכיר
דירוג
2,276
אבל מנסה להימנע מלשלם את מס רווחי ההון,
האם אפשר לשאול מדוע?
האם ערכת חישוב ניתוח מספרי המראה שזו גישה כדאית יותר, וחשוב מכך, האם ערכת ניתוח סיכונים פרטני הלוקח בחשבון תרחישים שונים ותוצאותיהם?
נראה לי (מבלי לפגוע, אינני מכיר אותך אישית ואת הלך המחשבה שלך), שאנשים "מתלהבים" מהאפשרות "להשאיר" את ניירות הערך שלהם אצלהם (רשמתי במרכאות מכיוון שהם משמשים כערבון וכבר אינם לגמרי שלהם) מבלי להבין את הסיכון וההפסדים הפוטנציאליים שהם לוקחים על עצמם.

זה בסדר להשתמש בכספים שלך (ואפילו לשלם עליהם מס רווחי הון). בשביל זה הם שם.

Anrala

משתמש רשום
דירוג
2
האם אפשר לשאול מדוע?
האם ערכת חישוב ניתוח מספרי המראה שזו גישה כדאית יותר, וחשוב מכך, האם ערכת ניתוח סיכונים פרטני הלוקח בחשבון תרחישים שונים ותוצאותיהם?
הסיבה מדוע:
נגיד ואני צריכה 50 א"שח למחייה ויש לי תיק השקעות של 2 מיליון ש"ח.
במקום למשוך 50 א"שח ולשלם 25% מס רווחי הון על ה 50 א"שח האלה - אני יכולה לקחת הלוואה ב 1.58% ואז אני אשלם רק 1.58% על אותו סכום.
מכיוון ש הסכום הזה הוא אחוז קטן מ 2 מיליון ש"ח, גם אם התיק פתאום ייפול בערכו בחצי - לא יהיה חשש למרג'ין קול.

זה ההיגיון שעומד מאחורי זה. אני אשמח להבין ממך איפה הטעות כי זאת סתם מחשבה\רעיון ואני מנסה לתקוף את הרעיון כדי לנסות להבין אם זה רעיון טוב.

Eugene

משתמש ותיק
דירוג
227
לא שווה. עדיף תקחי הלוואה מהבנק, אפשר לקבל היום הלוואות בפחות מ2% ריבית.. דרך הברוקר זה 4-6%

כימאי

משתמש בכיר
דירוג
2,276
במקום למשוך 50 א"שח ולשלם 25% מס רווחי הון על ה 50 א"שח האלה - אני יכולה לקחת הלוואה ב 1.58% ואז אני אשלם רק 1.58% על אותו סכום.
נשמע לי שאת מרוכזת מאד בגובה הריבית. מקווה שאת זוכרת שגם את *הקרן* צריך להחזיר. לרוב ההתחלה היא מיידית ולאורך זמן וקצב שנקבעים בחוזה מחייב מול גוף אחר ויש לעמוד בהם.
אני לעומת זאת, מלווה את הסכום הזה *לעצמי* באפס אחוז ריבית (0%), ואני יכול להחזיר את הקרן, או לא להחזיר את הקרן, במועד שאבחר ובקצב שאבחר ללא תלות או מחוייבות באף אחד אחר. מעבר ליתרון הפיננסי הברור, חוסר התלות הזאת מבחינתי הוא גורם מכריע בהיבט ניהול הסיכונים בחיי.
מכיוון ש הסכום הזה הוא אחוז קטן מ 2 מיליון ש"ח, גם אם התיק פתאום ייפול בערכו בחצי - לא יהיה חשש למרג'ין קול.
אז את מודעת לכך שחשש כלשהו בכל זאת קיים, ואת גם מגבילה את עצמך בסכום ביחס לשווי שלך. ומה אם את מעריכה בחסר את הסיכוי שהתיק יפול ביותר מחצי ובדיוק יהיו ברבורים שחורים נוספים בעולם ובחייך האישיים? ומה אם אז האחוז הזה כבר לא יהיה כל כך קטן ביחס לשווי שלך? ומה שחשוב זה שכשלקחת הלוואה מישהו אחר (ולא את) מחליט מה זה אחוז קטן ומה זה לא אחוז קטן. אז למה להיות כל הזמן חייבת משהו למישהו כשהחשש הזה מקנן אצלך (והוא צריך להיות, רק טיפשים לא חוששים).
מכיוון ש הסכום הזה הוא אחוז קטן מ 2 מיליון ש"ח,
אם הוא אחוז קטן אז למה לא לקחת מעצמך ולהשתמש בו? נשמע שאת מאד נרתעת (מדוע?) מתשלום מס רווחי הון - אז כדאי להזכיר שזה מס רק על רווחי ההון, לא על ההשקעה העצמית שלך, כך שהסכום הזה יהיה בעצם ממש ממש קטן.
אז תשתמשי בו - בשביל זה הוא שם - למחייה. אנחנו רוצים להשתמש בתיק ההשקעות שלנו, ואנחנו רוצים לעשות זאת בעודנו בחיים.

Ran

משתמש ותיק
דירוג
801
ERN בדיוק פרסם פוסט מאוד מקיף בנושא, ממליץ לקרוא

אמל''ק - זה יכול להשתלם למי שלווה אחוז נמוך מהתיק שלו. ברגע שמושכים חלק משמעותי מהתיק הסיכון למרג'ין קול מזנק.

וגם, הוא מסתמך על אינטראקטיב ברוקרז עם הלוואה דולרית. בארץ נראה לי ששוחטים אותך בריביות ובבטחונות (וגם בחו''ל, אינטראקטיב די חריגים לטובה לעומת ברוקרים אחרים)

Anrala

משתמש רשום
דירוג
2
אמל''ק - זה יכול להשתלם למי שלווה אחוז נמוך מהתיק שלו. ברגע שמושכים חלק משמעותי מהתיק הסיכון למרג'ין קול מזנק.
מה שאני הבנתי מהמאמר שקישרת:
אם מישהו כבר נמצא בשלב המשיכה ואמור למשוך 4% מהתיק שלו לצורך מחייה:
אז במקרה ואפשר לקחת הלוואה בריבית ממש נמוכה (כמו בתקופת ריבית אפסית ומ IB ששם ההלוואה זולה) וגם במקרה השוק נפל - אז במקום למשוך 4% מהתיק, עדיף לו למשוך רק 3% מהתיק ו 1% לקחת כהלוואה (כתוספת\השלמה) ובכך למזער את הנזק לתיק במשיכה שהיא מימוש הפסד.

Ran

משתמש ותיק
דירוג
801
מה שאני הבנתי מהמאמר שקישרת:
אם מישהו כבר נמצא בשלב המשיכה ואמור למשוך 4% מהתיק שלו לצורך מחייה:
אז במקרה ואפשר לקחת הלוואה בריבית ממש נמוכה (כמו בתקופת ריבית אפסית ומ IB ששם ההלוואה זולה) וגם במקרה השוק נפל - אז במקום למשוך 4% מהתיק, עדיף לו למשוך רק 3% מהתיק ו 1% לקחת כהלוואה (כתוספת\השלמה) ובכך למזער את הנזק לתיק במשיכה שהיא מימוש הפסד.
במאמר הוא מדבר על משיכה קבועה של הלוואה לאורך כל חיי הפרישה, לא רק אחרי נפילה בשוק (כשהמטרה היא לא לשלם מס רווח הון). וזה עובד עבור 1% הלוואה ו-3% משיכה מהתיק, אבל מייצר תרחישים מלחיצים למדי.

כנראה שאם אתה לווה רק אחרי נפילות, הסטטיסטיקה תעבוד יותר טוב (אולי אפילו אפשר רק ללוות ולא למשוך בכלל מהתיק בזמני קריסה). הוא הבטיח להתייחס לזה בפוסט נוסף...

סולידי

משתמש בכיר
דירוג
1,773
במאמר הוא מדבר על משיכה קבועה של הלוואה לאורך כל חיי הפרישה, לא רק אחרי נפילה בשוק (כשהמטרה היא לא לשלם מס רווח הון). וזה עובד עבור 1% הלוואה ו-3% משיכה מהתיק
איך משיכה של 3% והלואה של 1% מהתיק מונעת תשלום מס רוחי הון? על הרוחים מהמכירה של 3% צריך לשלם מס בכל מקרה.

מודה שלא קראתי את המאמר.

Ran

משתמש ותיק
דירוג
801
איך משיכה של 3% והלואה של 1% מהתיק מונעת תשלום מס רוחי הון? על הרוחים מהמכירה של 3% צריך לשלם מס בכל מקרה.

מודה שלא קראתי את המאמר.
כן אבל על ה-1% הלוואה אתה לא משלם, כלומר חסכת רבע מתשלום המס. זה עוד כלי ל"תכנון מס" בפרישה, כמו ניצול נקודות זיכוי, מכירה בשכבות או מכירה מחשבונות פטורים (קרן השתלמות).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
השקעה לא מזל מה נכון לעשות עם 60 אלף שקל - דיבידנד VS הלוואה צרכנות פיננסית 1
ה הלוואה בתור מינוף לעומת קרן ממונפת שוק ההון 19
T מחשבוני הלוואה האם אפשר לסמוך עליהם? צרכנות פיננסית 6
ד הלוואה מקרן השתלמות\קרן פנסיה - לעבור ממיטב למוסד אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
bayov מה תנאי הלוואה סבירים היום עבור 100K ל-36 חודשים צרכנות פיננסית 8
ptom הרהורי כפירה (הלוואה לצרכים אישיים) צרכנות פיננסית 37
H שאלה לגבי עמלות כרטיס אשראי והאם בגלל הלוואה לא ניתן לעזוב. צרכנות פיננסית 7
י הלוואה מקופת גמל (קצבה ופיצויים) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
W התייעצות לגבי הלוואה מעמותת "עוגן" צרכנות פיננסית 22
E שאלה על הלוואה לטווח ארוך השקעות אלטרנטיביות 10
T הלוואה כנגד תיק מניות שוק ההון 6
א מי נותן הלוואה כנגד קרן השתלמות בתנאים טובים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
D הלוואה מקרן עוגן צרכנות פיננסית 10
ח שאלה לגבי השקעה בעזרת הלוואה שוק ההון 21
לאץ' החזר הלוואה על חשבון קרן השתלמות שוק ההון 22
M הלוואה כנגד קרן פנסיה באלטשולר שחם פוסטים מאיכות נמוכה 1
M הלוואה בישראל לצורך השקעה בנדלן בארה"ב מיסים 3
ס יש בתי השקעות שמאפשרים לקחת הלוואה בתנאים טובים? שוק ההון 13
מ הלוואה תמורת פתיחת חשבון צרכנות פיננסית 7
ס הלוואה מקרן פנסיה - תושב חוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A ניצול קופת גמל להשקעה בשביל הלוואה שוק ההון 9
Z התלבטות בנוגע לכספי פיצויים/קרן השתלמות/הלוואה לצורך רכישת רכב צרכנות פיננסית 9
A פירעון הלוואה מול פתיחת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ כדאיות לקיחת הלוואה מקופת גמל להשקעה לצורך קניית דירה להשקעה נדל"ן 9
Wonko האם החזר הלוואה הוא הוצאה? צרכנות פיננסית 16
ה מעבר בנק בזמן הליך סגירת הלוואה צרכנות פיננסית 1
א רכישת רכב - הלוואה על קרן ההשתלמות צרכנות פיננסית 5
A לקיחת הלוואה מ"כלל" בריבית פריים מינוס חצי צרכנות פיננסית 2
כ הלוואה מבית השקעות זר שוק ההון 16
ת לקחת הלוואה לדחות את ההחזר בחצי שנה ואז להחזיר צרכנות פיננסית 3
G הלוואה כנגד RSU פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ל לתת הלוואה להורים - מה המחיר של זה? שוק ההון 19
S הלוואה כנגד תיק השקעות - מיטב דש שוק ההון 0
The Doctor קבלת הלוואה כנגד מניות בסטארטאפ פרטי השקעות אלטרנטיביות 3
S משכנתא בחול מול הלוואה בארץ נדל"ן 15
H תנאי הלוואה וחשבון עו"ש בבנק יהב צרכנות פיננסית 12
F הון עצמי לדירה - מכירת מניות, margin, הלוואה כנגד קה"ש או "למשכן" דירה של הורים? נדל"ן 13
י הלוואה צמודה למחירי דיור מיסים 12
L לקחתי הלוואה בריבית אפס צמודה... טעות? צרכנות פיננסית 3
F הלוואה כנגד פנסיה/קהש וכו, איך להשיג ריביות טובות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N הלוואה מקרן פנסיה ומקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P קבלת הלוואה קצרה תוך כמה שעות? פוסטים מאיכות נמוכה 25
ח דוח שנתי - ריבית על הלוואה לא בנקאית מיסים 2
ת הלוואה כנגד שיעבוד תיק מניות. אפשרי? שוק ההון 25
stamEhad בניית תמהיל תיק השקעות שכולל הלוואה (שאלה טכנית) שוק ההון 3
ה הלוואה ללא ריבית צרכנות פיננסית 26
S הלוואה לצורך רכישת עסק+פרמטרים בחוזה רכישה התפתחות אישית 0
S כדאיות סגירת הלוואה כנגד נכס מניב לעומת אחזקה של אג"ח\מזומן נדל"ן 17
N הלוואה (לא משכנתא) לרכישת דירה בחו"ל נדל"ן 13
M הלוואה מהבנק למינוף צרכנות פיננסית 2

נושאים דומים

למעלה