• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הגשת דוח מס הכנסה עבור מסחר ב-IB

עברתי על השרשור הארוך ולמדתי הרבה, תודה לכל מי שתרם.

שאלה אחת שראיתי שנשאלה פעמיים ולא נענתה: האם ניתן להתחשב בדמי ניהול קבועים (נניח 10$) כהפסד הון? (ואם כן, איך מכניסים את זה?)

• אהבתי
Reactions: d4c
האם ניתן להתחשב בדמי ניהול קבועים (נניח 10$) כהפסד הון? (ואם כן, איך מכניסים את זה?)
ניתן.
אני אישית מוסיף את זה בטופס 1325 שאני מפיק (בגליון גוגל), פשוט בטור של ההפסדים, ואז גורר את מלוא ערך ההפסד (גם ממכירות וגם מעמלות ניהול) לטופס 1322 כדי לקזז מול רווחי הון ודיבידנדים.
לחלופין, הבנתי שאפשר פשוט להוסיף את זה לערך ההפסדים בטופס 1322, ולרשום הערה בצד או לצרף נספח.

ניתן.
אני אישית מוסיף את זה בטופס 1325 שאני מפיק (בגליון גוגל), פשוט בטור של ההפסדים, ואז גורר את מלוא ערך ההפסד (גם ממכירות וגם מעמלות ניהול) לטופס 1322 כדי לקזז מול רווחי הון ודיבידנדים.
לחלופין, הבנתי שאפשר פשוט להוסיף את זה לערך ההפסדים בטופס 1322, ולרשום הערה בצד או לצרף נספח.
צריך רק להגיש דוחות האלה או שיש הצהרות הון למיניהם ושאר תסביכים ודוחות שאני צריך להגיש?

קראתי פה לא מעט אבל מתקשה להגיע למסקנה סופית. אם אני משקיע דרך ברוקר זר בניירות ערך אמריקאיים דרך ETF אמריקאית מחלקת אז אני לא חייב בדיווח למס הכנסה בגלל הדיבידנדים, כי כבר ניקו מהם 25% במקור, נכון? לפחות ע"פ הגישה הרווחת פה.
מצד שני, יש מדינות בעולם שלא מנקות במקור מהדיבידנדים את מלוא הסכום שישראל דורשת לקבל, ולכן כדי להימנע מחובת דיווח למס הכנסה אפשר להשקיע בהן דרך קרן צוברת? (בארה"ב אני מעדיף ישירות ולא דרך קרן אירית צוברת)

אשמח להבהרות, תודה!
בסופו של דבר אני לא מתכנן למכור בכלל ניירות ערך בזמן הקרוב ומנסה להימנע במידת האפשר מדיווחים מיותרים למס הכנסה.

יש בפייסבוק קבוצה חדשה שנתקלתי בה "תשאלו רואה חשבון".
נראה לי כמו מקום טוב לקבל בו הבהרות מאיש מקצוע

אני משקיע דרך ברוקר זר בניירות ערך אמריקאיים דרך ETF אמריקאית מחלקת אז אני לא חייב בדיווח למס הכנסה בגלל הדיבידנדים, כי כבר ניקו מהם 25% במקור, נכון? לפחות ע"פ הגישה הרווחת פה.
לא מדוייק, למשל יכול להיות שאתה חייב במס יסף (עוד 3%).

שאלה האם זה משתלם להשקיע דרך ברוקר זר ביחס לכל מילוי הטפסים?
ממה שהבנתי דרך השקעה בIB הם מנקים מס אמריקאי ואז אני צריך לנקות עוד מס' לא?

שאלה האם זה משתלם להשקיע דרך ברוקר זר ביחס לכל מילוי הטפסים?
ממה שהבנתי דרך השקעה בIB הם מנקים מס אמריקאי ואז אני צריך לנקות עוד מס' לא?
מה שנוקה כבר כמו על הדיבידנדים לא צריך ניקוי חוזר..

מס על מכירה לא הם מנקים והכל אתה צריך לנקות פה מול מס הכנסה

לא מדוייק, למשל יכול להיות שאתה חייב במס יסף (עוד 3%).
נכון, אני יודע שאם יש הכנסה מספיק גבוהה מדיבידנדים או תיק בשווי מספיק גדול או העברה מספיק גדולה לתיק בשנה אחת וכו' אז יש צורך בדיווח בכל מקרה, כיוונתי למקרה יותר "רגיל".
אני בן 24 עם תיק סביר והמקרים האלה לא תופסים לגביי, לא בא לי סתם להתעסק עם דיווחים מיותרים בשנים הקרובות, ולכן חשבתי במקום להשקיע בקרן בסגנון VXUS לבחור בקרנות צוברות לצרכי ההשקעות מחוץ לארה"ב, בהנחה שעל קרנות ארה"ב שמחלקות דיבידנדים שמגיעים אך ורק מתוך ארה"ב אני לא צריך לדווח.

ולכן חשבתי במקום להשקיע בקרן בסגנון VXUS לבחור בקרנות צוברות לצרכי ההשקעות מחוץ לארה"ב, בהנחה שעל קרנות ארה"ב שמחלקות דיבידנדים שמגיעים אך ורק מתוך ארה"ב אני לא צריך לדווח.
מה שמשפיע על המיסוי וחובת הדיווח בשלב הזה הוא מיקום ה ETF ולא החברות שהוא מחזיק.
אין הבדל בין VTI ל VXUS למשל.

מה שמשפיע על המיסוי וחובת הדיווח בשלב הזה הוא מיקום ה ETF ולא החברות שהוא מחזיק.
אין הבדל בין VTI ל VXUS למשל.

תודה על התשובה, נראה שאני מעט מבולבל.
אם אני מבין נכון המצב של VXUS הוא כזה: המניות מעבירות לקרן דיבידינד ומנכות ממנו מס במקור למדינת המניה, ולאחר מכן הקרן עצמה מנכה עוד 25% לטובת ארה"ב לפני שהיא מעבירה את הדיבידנד אליי.
לכן הסיבה להשקיע במדינות מחוץ לארה"ב דרך קרן אזורית שמתאימה להן (ז"א לא VXUS) לא קשורה בכלל לחובת דיווח אלא לכפל מיסוי דיבידנדים. הגיוני?

אם אני מבין נכון המצב של VXUS הוא כזה: המניות מעבירות לקרן דיבידינד ומנכות ממנו מס במקור למדינת המניה, ולאחר מכן הקרן עצמה מנכה עוד 25% לטובת ארה"ב לפני שהיא מעבירה את הדיבידנד אליי.
נכון
לכן הסיבה להשקיע במדינות מחוץ לארה"ב דרך קרן אזורית שמתאימה להן (ז"א לא VXUS) לא קשורה בכלל לחובת דיווח אלא לכפל מיסוי דיבידנדים. הגיוני?
הגיוני.
הבעיה שאין קרן מקבילה ל VXUS באירלנד, לפחות ממה שאני מכיר.
ולכן הגישה שלי היא או VWRA האירית או VT (או שילוב של VTI/VXUS) האמריקאית.
לקחת את VTI ולהשלים עם מספר קרנות איריות זה לדעתי סתם מסובך ויקר יותר

היי,
משהו יודע מה אומר החלק של Forex בדוח של IB בטבלה של Realized & Unrealized Performance Summary?
והאם אני אמור להתחשב בו כשאני ממלא דוח למס הכנסה?

דוגמא לטבלה (Realized & Unrealized Performance Summary):
https://ibb.co/4WCS6KB

תודה!

נערך לאחרונה ב:
משהו יודע מה אומר החלק של Forex בדוח של IB בטבלה של Realized & Unrealized Performance Summary?
מתייחסים להמרות שעשית כעסקאות לכל דבר. יש מדינות שממסות רווחים מפעילות מטח.

והאם אני אמור להתחשב בו כשאני ממלא דוח למס הכנסה?
לא. ישראל היא לא אחת מאותן מדינות.

עד כמה העניינים בדו"ח מסתבכים אם בנוסף לקרנות מוסיפים גם מספר מניות ספציפיות (בסכומים קטנים, לא יותר מכמה אלפים בודדים) שגם נותנים דיבידנדים? (או ליתר דיוק, מניות מעבר לVT שאני רוצה להחזיק)
סך הכל הוספה של עוד כמה שורות לדו"ח אם אני מבין נכון?

לגבי החובה בהגשת הדו"ח השנתי
בחוברת דע זכויותיך וחובותיך של מס הכנסה לשנת 2019 קים הסעיף הזה (עמ' 3, סעיף 1, י)לגבי יחיד שחייב בהגשת דוח: "יחיד תושב ישראל שהעביר במהלך 12 חודשים כספים אל מחוץ לישראל בסכום כולל של 500,000 ש''ח או יותר."
באותה חוברת לשנת 2011 אין את הסעיף הזה. מישהו יודע על זה משהו?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A הגשת דוח מס הכנסה לקבלת החזר מיסים 21
G האם ניתן לדחות הגשת דוח מס על הפסדי הון עבור מסחר בברוקר זר? שוק ההון 0
G האם ניתן לדחות הגשת דוח מס על הפסדי הון עבור מסחר בברוקר זר? מיסים 0
XpH הגשת דוח מס הכנסה במסחר ב IB מיסים 2
G הבדלים בין מגן מס בברוקר ישראלי לבין הגשת דוח שנתי בברוקר זר מיסים 9
מ סטטוס הגשת דוח מס הכנסה מיסים 1
Y הגשת דוח שנתי באיחור שוק ההון 39
avi.perez הגשת דוח שנתי + נספח הון (מכירת דירה) מיסים 3
S הגשת דוח שנתי 1301 כשישנו הסכם ממון ברקע מיסים 1
מ הגשת דוח שנתי - עוסק פטור ובעלי תיק השקעות מיסים 6
I הגשת דוח שנתי לקיזוז הפסד רווחי הון מיסים 1
T סכום אינפלציוני - טופס 1399 (הגשת דוח שנתי) מיסים 0
R דחיית הגשת דוח שנתי על רווחי הון לצורך התקזזות על הפסדים מיסים 7
א תאריך הגשת דוח שנתי לעצמאים מיסים 2
ת הגשת דוח שנתי - רווחי הון אצל ברוקר זר - IB מיסים 36
M הגשת דוח על אינטראקטיב ברוקרס, עוסק פטור, קיזוז הפסדים וריבית מניירות ערך מיסים 9
Mose רואה חשבון או הגשת דוח שנתי עצמאית מיסים 5
P הגשת דוח שנתי אונליין - האם דברים מחושבים נכון? מיסים 4
S הגשת דוח שנתי לשכיר למס הכנסה עם טופס 867 מיסים 16
H בעניין הגשת דוח רווחים שנתי למס הכנסה שוק ההון 0
Dim פתיחת חשבון ב IB ואי הגשת דוח צרכנות פיננסית 29
F הגשת דוח שנתי דרך המפ"ל שוק ההון 10
פסיוני הגשת דוח שוק ההון 13
S הגשת דוח למס הכנסה עקב דיבידנדים בחשבון UBS(INTC) ESPP צרכנות פיננסית 13
O שאלה לגבי הגשת דוח למס הכנסה עבור מסחר בארהב. שוק ההון 37
adamshalev תבנית הגשת דוח שנתי למס הכנסה לשכיר עם השקעות בארץ ובחו"ל צרכנות פיננסית 127
Namy גלגול סעיף 46 לשנים עוקבות ללא הגשת טופס מיסים 9
N הגשת דו''ח ראשון על דיווידנדים אצל ברוקר זר לאזרח ארה''ב תושב ישראל מיסים 6
ח הגשת תביעה נגד מעסיק בבית הדין לעבודה אוף טופיק 2
S הגשת בקשה להחזר מס הכנסה דרך finupp - בדיקה בסימולטור לאחר הגשה הראה חוב ולא זיכוי - הצילו! מיסים 21
F תשלום חוב למס הכנסה לאחר הגשת דו''ח מיסים 3
ישראלי מצוי הגשת קורות חיים -בעל מגבלות רפואית התפתחות אישית 0
Y הגשת דו״ח מס עבור הפקדות של יותר מ500 אלף מיסים 0
Z ממתי סופרים שנות התישנות מתאריך הגשת הדו״ח או מתאריך עידכון שומה? מיסים 3
ז קבלה סעיף 46 אחרי הגשת דו"ח מיסים 0
I כפל ביטוחים ,החזרי ביטוח ותקוף הגשת תביעה. צרכנות פיננסית 0
ח הגשת דוחות מס רטרואקטיבית לתושב חוץ מיסים 9
T הגשת בקשה להחזר מס (טופס 135) באופן עצמאי בפעם הראשונה מיסים 20
A מישהו מכיר רו״ח שיתאים לאזרח אמריקאי, תושב חוזר, עם הגשת מסים של סוחר תחת MTM election? מיסים 10
Cleo החזרת משלוח יקר לחו"ל על חשבוני + הגשת בקשה להחזר מכס - טיפים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
H הגשת טופס 1301 לשנת 22 מיסים 17
S הגשת דו״ח שנתי למס הכנסה על מסחר באופציות ב IB מיסים 1
A שאלה לגבי הגשת דוחות ובקשה להמלצה מיסים 23
ה הגשת בקשה להחזר מס- זוג נשוי מיסים 6
Shnizelia הגשת תביעה נגד מקום עבודה לשעבר אחרי תביעה ייצוגית אוף טופיק 20
כ הגשת דו"ח שנתי למס לחשבון IB מיסים 5
O הגשת דו״ח שנתי - חלוקת דיבידנד אצל ברוקר זר מיסים 14
S טיפים ותובנות - הגשת דו"ח שנתי 1301 למס הכנסה (כולל רווח הון בחו"ל) מיסים 19
deussex הגשת בקשה להחזר מס מקוונת, שנתקע באמצע באתר מיסים 3
S עזרה בנושא הגשת טופס 1301 מיסים 13

נושאים דומים

Back