• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הגשת דוח מס הכנסה עבור מסחר ב-IB

כשיש רווח במטבע אחד והפסד בשני, אז הרווח/הפסד לצורך מס הוא 0.
בשאר המקרים הרווח/הפסד שלך הוא המינימום בערך מוחלט מבין שניהם (כלומר מה שיותר קרוב ל0).

ואם יש אחד הפסד והשני שלילי זה לא משנה מה זה מה?

כמו שברווח אתה "נהנה" מהרווח הקטן מבין השתיים, כך בהפסד אתה יכול ליהנות גם רק מההפסד הנמוך מבין השתיים.
אכן, מקבל. מה שנשאר מוזר זה שזה לא בא לידי ביטוי בטופס בכלל (יהיה שם מחיר מתואם זהה למחיר המקורי, כי המדד לא עלה, תהיה שם תמורה נמוכה מהמחיר המקורי, אבל גם ברווח וגם בהפסד יהיה כתוב 0...). יש דרך נורמלית לבטא את זה בדו"ח?

@Shaz אם כל העיסקאות שלך כאלה, יתכן שאתה בכלל לא צריך להגיש כלום למס הכנסה (אני לא מומחה או איש מקצוע, אל תסמוך עלי)

@Shaz אם כל העיסקאות שלך כאלה, יתכן שאתה בכלל לא צריך להגיש כלום למס הכנסה (אני לא מומחה או איש מקצוע, אל תסמוך עלי)
יש לי שם גם tqqq ברווח קצת יותר רציני בדוק עליו יהיה מס

ואם יש אחד הפסד והשני שלילי זה לא משנה מה זה מה?
נכון. אם במטבע אחד אתה ברווח ובשני בהפסד זה רווח 0 מבחינת מס. לא איזה מטבע ברווח ואיזה בהפסד.

כן, לאפשר ל(1+מדד) גם להיות קטן מ-1 במקרה של הפסד (שזה מה שהגוגל שיט שלי עושה).
ואז יוצא כביכול רווח הון ריאלי חיובי. עדיין מציק לי:(
7i3T646.png

ואז יוצא כביכול רווח הון ריאלי חיובי. עדיין מציק לי:(
7i3T646.png
אז תשנה את 1+מדד לערך שיתן לך בדיוק מחיר מתואם ששווה לתמורה. או שפשוט תרשום במחיר המתואם את התמורה.

נערך לאחרונה ב:
אז תשנה את 1+מדד לערך שיתן לך בדיוק מחיר מתואם ששווה לתמורה. או שפשוט תרשום במחיר המתואם את התמורה.
נהה אני סתם מתקטנן, לא הולך לכתוב בגלל זה בדו"ח מספרים מונפצים:) (אם זה בכלל יהיה רלוונטי)

נהה אני סתם מתקטנן, לא הולך לכתוב בגלל זה בדו"ח מספרים מונפצים:) (אם זה בכלל יהיה רלוונטי)
מה שחשוב שיופיע נכון הסכום של הרווח או ההפסד באחת משתי העמודות האחרונות.
על כל השאר אם וכאשר ישאלו אותך בביקורת, תראה להם את החישוב.

כמו שברווח אתה "נהנה" מהרווח הקטן מבין השתיים, כך בהפסד אתה יכול ליהנות גם רק מההפסד הנמוך מבין השתיים.

אז ככה בשורה הראשונה של BND התקבול הוא 34/40 כפול 3358.40 שזה $2854.64 והבסיס כפי שרשום $2798.24 כלומר לכל הפחות יש פה רווח.
נמיר לשקלים לפי הערכים שציינת לעיל:
בסיס: 10166.01 תקבול: 9942.71

במצב כזה כשיש רווח בדולר והפסד בשקלים, אז אין רווח ואין הפסד והתוצאה היא אפס עגול (גם אין מס :) ).

שורה שנייה:
התקבול הוא 6/40 כפול 3358.40 שזה $503.76 והבסיס כפי שרשום $497.46 כלומר לכל הפחות יש פה רווח.
נמיר לשקלים לפי הערכים שציינת לעיל:
בסיס: 1759.52 תקבול: 1754.60

במצב כזה כשיש רווח בדולר והפסד בשקלים, אז אין רווח ואין הפסד והתוצאה היא אפס עגול (גם אין מס :) ).

כלומר נראה שהחישובים שלך נכונים, אך לא המסקנה.

עוד שאלה, גם אם לא מכרתי את הדולר לשקלים זה עדיין רלוונטי לחשב את זה בשקלים?

עוד שאלה, גם אם לא מכרתי את הדולר לשקלים זה עדיין רלוונטי לחשב את זה בשקלים?
בהחלט. אין קשר אם אתה ממיר את זה חזרה לשקלים או קונה עם זה עוד מניות או מחליט לקנות עם זה ביטקוין או להתחיל לעשות מסחר סווינג, אירוע המס הוא מכירת המניות, ומשכך מחשהים את הרווח/הפסד לפי תאריכי ההמרה שם הקנייה והמכירה ולא שום תאריך אחר, וללא תלות בשום פעולה אחרת.

כשיש רווח במטבע אחד והפסד בשני, אז הרווח/הפסד לצורך מס הוא 0.
בשאר המקרים הרווח/הפסד שלך הוא המינימום בערך מוחלט מבין שניהם (כלומר מה שיותר קרוב ל0).
אולי זה יעזור למישהו, או יפשט למישהו את הנוסחה בגליון הנתונים – אפשר לחשב את הרווח/הפסד לצורך מס גם בתור החציון מבין שלושה ערכים: הרווח/הפסד במטבע אחד, הרווח/הפסד במטבע השני, ו-0 (אפס). זה נותן את אותה תוצאה.

לדוגמה, אם במטבע אחד יש רווח של 4 ובשני הפסד של 5, אז הרווח/הפסד לצורך מס הוא החציון מבין 4, מינוס 5, ו-0, וזה יוצא כמובן 0. דוגמה אחרת, רווח של 4 ורווח של 5, מחשבים את החציון מבין 4, 5, ו-0, ומקבלים רווח לצורך מס של 4. דוגמה שלישית, הפסד של 4 והפסד של 5, מחשבים את החציון מבין מינוס 4, מינוס 5, ו-0. נשאיר את זה כתרגיל לקוראים.

הערה: הרו"ח שלי לא נכנס לרזולוציות האלה, אלא מחשב בצורה כוללנית ופשוטה/פשטנית, שחוסכת עבודה. אפרט בהודעה נפרדת.

לפעמים, מטעמי פשטות, משתמשים בממוצע שע"ח באותה שנה/חציון ולא בשע"ח של אותו יום ספציפי
פשטות/עצלנות potato tomato :) הפרקטיקה עולה על כל דמיון.
מעניין אם יעלו עליי אם אבחר כל נייר לחשב לפי האופטימלי מבין שע"ח פרטני לשע"ח ממוצע שנתי.
או להחליף כל שנה בהתחשב באופטימלי הכולל.
לא ממליץ. מציע לדווח כחוק (שהיבש הוא לפי שע"ח פרטני).

פשטות/עצלנות potato tomato :) הפרקטיקה עולה על כל דמיון.
מעניין אם יעלו עליי אם אבחר כל נייר לחשב לפי האופטימלי מבין שע"ח פרטני לשע"ח ממוצע שנתי.
או להחליף כל שנה בהתחשב באופטימלי הכולל.
לא ממליץ. מציע לדווח כחוק (שהיבש הוא לפי שע"ח פרטני).

עוד שאלה שעלתה לי יש T. Price ,C. Price בעקרון אני לקחתי בחשבון את C. Price כי זה מה שנסגר בפועל ומה שנשלח זה למעשה לא השער שהמניה נמכרה בה נכון?

הרו"ח שלי לא רצה לעשות חישובי שכבות מורכבים לפי תאריכים ושערי חליפין שונים. בשנה הראשונה לאחר שפתחתי את החשבון הזר, הכנתי עבורו מראש גליון נתונים עם פילוח לשכבות ומחירים ותאריכים ושערי חליפין ורווח נומינלי וריאלי וקובע. הוא לא רצה להשתמש בזה. הפריע לו שהמספרים לא לקוחים ישירות מהדוח של בית ההשקעות, ויהיה לו קשה להסביר את זה אם ישאלו אותו. (בזמנו לא ידעתי להוציא דוח שבו השכבות כבר מפולחות מטעם בית ההשקעות, ולגבי כל שכבה שנמכרה כתוב באיזה תאריך ומחיר היא נקנתה. אבל נראה לי שזה בעיקר בגלל שהוא לא רצה להתעסק בזה והם לא עובדים ככה).

בקיצור, הוצאתי לו Activity Statement מקוסטם שכולל, בנוסף לפעולות (Trades), גם את ה-Realized Summary בדולרים (=מטבע הבסיס שלי), והוא פשוט לקח את הרווח/הפסד הממומש הכולל, מכל הניירות ביחד (לא כולל רווח/הפסד מאחזקת מטבעות), ותרגם את הסכום הדולרי לשקלים. בשנה הראשונה הוא תרגם את כל הסכומים הדולריים (רווח הון ממומש, תקבולי ריבית, וכו') לפי השער היציג הממוצע הרשמי של אותה שנה. בשנה השנייה הייתה מכירה מאוד גדולה במחצית הראשונה של השנה, שדרשה תשלום מקדמה, אז בדוח השנתי הוא תרגם את כל הסכומים הדולריים לפי שער החליפין בתאריך של אותה מכירה. נראה מה יעשה השנה.

נערך לאחרונה ב:
לקח את הרווח/הפסד הממומש הכולל, מכל הניירות ביחד (לא כולל רווח/הפסד מאחזקת מטבעות), ותרגם את הסכום הדולרי לשקלים
זו גם החוויה שלי מ2 רו"חים שונים.. זאת נראית לי הפרקטיקה הנפוצה ועוד לא שמעתי על רו"ח שמתנהל אחרת.

• אהבתי
Reactions: ogi
לקח את הרווח/הפסד הממומש הכולל, מכל הניירות ביחד (לא כולל רווח/הפסד מאחזקת מטבעות), ותרגם את הסכום הדולרי לשקלים
כלומר, מתעלם לחלוטין מה"מדד"?
עוד שאלה שעלתה לי יש T. Price ,C. Price בעקרון אני לקחתי בחשבון את C. Price כי זה מה שנסגר בפועל ומה שנשלח זה למעשה לא השער שהמניה נמכרה בה נכון?
T.price זה המחיר בו אתה ביצעת את העיסקה, לא C.price (ושים לב שזה לא כולל את העמלה, בשונה משורת ה-closed lot שבה זה כן כולל)

כלומר, מתעלם לחלוטין מה"מדד"?
דוקא נשמע שהוא מתייחס למדד. הבעיה היחידה שהוא מתייחס אליו תמיד, גם כששער הדולר יורד.
הרי הרווח ה"ריאלי" הוא הרווח בדולרים כפול שער הדולר ביום המכירה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A הגשת דוח מס הכנסה לקבלת החזר מיסים 21
G האם ניתן לדחות הגשת דוח מס על הפסדי הון עבור מסחר בברוקר זר? שוק ההון 0
G האם ניתן לדחות הגשת דוח מס על הפסדי הון עבור מסחר בברוקר זר? מיסים 0
XpH הגשת דוח מס הכנסה במסחר ב IB מיסים 2
G הבדלים בין מגן מס בברוקר ישראלי לבין הגשת דוח שנתי בברוקר זר מיסים 9
מ סטטוס הגשת דוח מס הכנסה מיסים 1
E הגשת דוח שנתי מיסים 13
Y הגשת דוח שנתי באיחור שוק ההון 39
avi.perez הגשת דוח שנתי + נספח הון (מכירת דירה) מיסים 3
S הגשת דוח שנתי 1301 כשישנו הסכם ממון ברקע מיסים 1
מ הגשת דוח שנתי - עוסק פטור ובעלי תיק השקעות מיסים 6
I הגשת דוח שנתי לקיזוז הפסד רווחי הון מיסים 1
T סכום אינפלציוני - טופס 1399 (הגשת דוח שנתי) מיסים 0
R דחיית הגשת דוח שנתי על רווחי הון לצורך התקזזות על הפסדים מיסים 7
א תאריך הגשת דוח שנתי לעצמאים מיסים 2
ת הגשת דוח שנתי - רווחי הון אצל ברוקר זר - IB מיסים 36
M הגשת דוח על אינטראקטיב ברוקרס, עוסק פטור, קיזוז הפסדים וריבית מניירות ערך מיסים 9
Mose רואה חשבון או הגשת דוח שנתי עצמאית מיסים 5
P הגשת דוח שנתי אונליין - האם דברים מחושבים נכון? מיסים 4
S הגשת דוח שנתי לשכיר למס הכנסה עם טופס 867 מיסים 16
H בעניין הגשת דוח רווחים שנתי למס הכנסה שוק ההון 0
Dim פתיחת חשבון ב IB ואי הגשת דוח צרכנות פיננסית 29
F הגשת דוח שנתי דרך המפ"ל שוק ההון 10
פסיוני הגשת דוח שוק ההון 13
S הגשת דוח למס הכנסה עקב דיבידנדים בחשבון UBS(INTC) ESPP צרכנות פיננסית 13
O שאלה לגבי הגשת דוח למס הכנסה עבור מסחר בארהב. שוק ההון 37
adamshalev תבנית הגשת דוח שנתי למס הכנסה לשכיר עם השקעות בארץ ובחו"ל צרכנות פיננסית 127
S חובת הגשת דווח שנתי למס הכנסה 2023 מיסים 7
Namy גלגול סעיף 46 לשנים עוקבות ללא הגשת טופס מיסים 9
N הגשת דו''ח ראשון על דיווידנדים אצל ברוקר זר לאזרח ארה''ב תושב ישראל מיסים 6
ח הגשת תביעה נגד מעסיק בבית הדין לעבודה אוף טופיק 2
S הגשת בקשה להחזר מס הכנסה דרך finupp - בדיקה בסימולטור לאחר הגשה הראה חוב ולא זיכוי - הצילו! מיסים 21
F תשלום חוב למס הכנסה לאחר הגשת דו''ח מיסים 3
ישראלי מצוי הגשת קורות חיים -בעל מגבלות רפואית התפתחות אישית 0
Y הגשת דו״ח מס עבור הפקדות של יותר מ500 אלף מיסים 0
Z ממתי סופרים שנות התישנות מתאריך הגשת הדו״ח או מתאריך עידכון שומה? מיסים 3
ז קבלה סעיף 46 אחרי הגשת דו"ח מיסים 0
I כפל ביטוחים ,החזרי ביטוח ותקוף הגשת תביעה. צרכנות פיננסית 0
ח הגשת דוחות מס רטרואקטיבית לתושב חוץ מיסים 9
T הגשת בקשה להחזר מס (טופס 135) באופן עצמאי בפעם הראשונה מיסים 20
A מישהו מכיר רו״ח שיתאים לאזרח אמריקאי, תושב חוזר, עם הגשת מסים של סוחר תחת MTM election? מיסים 10
Cleo החזרת משלוח יקר לחו"ל על חשבוני + הגשת בקשה להחזר מכס - טיפים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
H הגשת טופס 1301 לשנת 22 מיסים 17
S הגשת דו״ח שנתי למס הכנסה על מסחר באופציות ב IB מיסים 1
A שאלה לגבי הגשת דוחות ובקשה להמלצה מיסים 23
ה הגשת בקשה להחזר מס- זוג נשוי מיסים 6
Shnizelia הגשת תביעה נגד מקום עבודה לשעבר אחרי תביעה ייצוגית אוף טופיק 20
כ הגשת דו"ח שנתי למס לחשבון IB מיסים 5
O הגשת דו״ח שנתי - חלוקת דיבידנד אצל ברוקר זר מיסים 14
S טיפים ותובנות - הגשת דו"ח שנתי 1301 למס הכנסה (כולל רווח הון בחו"ל) מיסים 19

נושאים דומים

Back
למעלה