• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם הייתם משלמים כל חודש כדי לא למכור מניות מתוך לחץ בירידות?

• פותח הנושא CR7
  • פורסם בתאריך

CR7

משתמש רגיל
דירוג
79
היי,
רעיון שמתגלגל לי בראש כבר תקופה :)
פתאום קורה משבר והשוק יורד. הרבה אנשים מוכרים את המניות בירידה, ובעצם 'נועלים הפסדים'.
יש לי רעיון לעסק שיבצע את התהליך הבא:

1. בשוטף, אתה נרשם לשירות ומשלם סכום חודשי קבוע (מודל מנוי). לכל מי שנרשם, מוצמד 'יועץ השקעות' שתפקידו להגדיר איתכם בזמן ההרשמה את התנאים בהם מותר למכור ני"ע מהתיק.

2. כחלק מהתהליך ההרשמה, עבור פקודות מכירה בלבד אנחנו מייצרים מצב טכני שבו נדרש אימות של יועץ ההשקעות בתהליך המכירה- כך שלא תוכלו לבצע את המכירה בפועל באופן עצמאי. (אני יודע שזה מורכב טכנית וכו' וכו', בואו נעזוב את זה רגע ונשאיר את זה תיאורטי).

3. בתוך פרק זמן קצר, ה'יועץ' מאשר את המכירה, רק במידה והיא עומדת בתנאי המכירה שהוגדרו מראש על ידכם.

המטרה היא ליצור 'מנגנון גיבוי' שמונע מכם למכור את המניות בזמן לחץ, בניגוד ל'חוזה ההשקעה' המקורי.

אשמח לשמוע דעות, רעיונות, כיוונים, והאם זה שירות שהייתם משלמים עליו כצרכנים? :)

אתה רוצה לתת שירות לאנשים לחוצים, בזמן שהם צריכים כסף, ע"י מניעה של הגישה שלהם לכסף של עצמם?

לפעמים יש רעיונות שמספיק לנסח אותם מחדש כדי להבין למה לא כדאי להיות נותן השירות.

זו דעתי.

האם לאדם המשתמש בשירות יש את הזכות לשנות את תנאי המכירה?
אם לא, נשמע כמו רעיון גרוע.
אם כן, אין שום בעיה - כשארצה למכור אשנה את תנאי המכירה ל"מותרת מכירה בהתאם לבקשת המשתמש" ובכך אעקוף את המגבלה.

אממממ, פשוט לא.
היי,
פתאום קורה משבר והשוק יורד. הרבה אנשים מוכרים את המניות בירידה, ובעצם 'נועלים הפסדים'.

1. בשוטף, אתה נרשם לשירות ומשלם סכום חודשי קבוע (מודל מנוי). לכל מי שנרשם, מוצמד 'יועץ השקעות' שתפקידו להגדיר איתכם בזמן ההרשמה את התנאים בהם מותר למכור ני"ע מהתיק.

2. כחלק מהתהליך ההרשמה, עבור פקודות מכירה בלבד אנחנו מייצרים מצב טכני שבו נדרש אימות של יועץ ההשקעות בתהליך המכירה- כך שלא תוכלו לבצע את המכירה בפועל באופן עצמאי. (אני יודע שזה מורכב טכנית וכו' וכו', בואו נעזוב את זה רגע ונשאיר את זה תיאורטי).

3. בתוך פרק זמן קצר, ה'יועץ' מאשר את המכירה, רק במידה והיא עומדת בתנאי המכירה שהוגדרו מראש על ידכם.

המטרה היא ליצור 'מנגנון גיבוי' שמונע מכם למכור את המניות בזמן לחץ, בניגוד ל'חוזה ההשקעה' המקורי.

אמממממ, פשוט לא.

אתה רוצה לתת שירות לאנשים לחוצים, בזמן שהם צריכים כסף, ע"י מניעה של הגישה שלהם לכסף של עצמם?

לפעמים יש רעיונות שמספיק לנסח אותם מחדש כדי להבין למה לא כדאי להיות נותן השירות.

זו דעתי.
איזה כיף לראות את זה! באמת כשמנסחים את זה ככה זה נראה מאוד גרוע.
תודה! :)

היי,

נסתכל למשל על הפנסיה
הפנסיה נועדה למנוע מאנשים למשוך את הכסף לפני הזמן ולתת למישהו אחר לנהל להם את הכסף
במשבר של הקורונה היו אנשים ששינו מסלול ממנייתי ל"בטוח", כלומר אג"ח
נכון, הם לא משכו את הכסף, אבל קיבעו הפסדים, ואח"כ פיספסו את העליות

אני לא חושב שיש דרך למנוע מאנשים שלא יודעים להתמודד עם ירידות לעשות טעויות

נזכרתי בסצינה מהסרט the big short, שאנשים זועמים התקשרו לדרוש את הכסף שלהם בחזרה כשהוא הגביל משיכות

היי,

דן אריאלי הציע רעיון דומה - לא לשמור את הסיסמה ובכך לאלץ אותך לשחזר אותה לפני שתוכל למכור (אני מאמין שהוא הציע את זה בימים בהם היית צריך להתקשר לשרות לקוחות כדי לשחזר סיסמה) .

דן אריאלי הציע רעיון דומה - לא לשמור את הסיסמה ובכך לאלץ אותך לשחזר אותה לפני שתוכל למכור (אני מאמין שהוא הציע את זה בימים בהם היית צריך להתקשר לשרות לקוחות כדי לשחזר סיסמה) .
זה מה שאני עושה כל פעם שיש ירידות משמעויות. ניסיתי להפוך את הרעיון לעסק, פחות או יותר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ כמה הייתם משלמים היום במזומן על 250K צבירה בפנסיה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
מ מה הייתם עושים במצבי? שוק ההון 8
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
T איפה הייתם ממליצים ללמוד ולהבין על משכנתא? נדל"ן 8
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
O האם הייתם משקיעים את הכסף של ההורים בקרן כספית? שוק ההון 1
ס שתי קרנות סל זהות בביצועים, אך שונות במחיר, עמלות וגודל. מה הייתם קונים? שוק ההון 8
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
C מה הייתם עושים עם שבוע חופשי רק לטפל בבירוקרטיה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
C אם הייתם מהגרים למדינה עם 0% מס רווחי הון האם הייתם משנים את תמהיל ואופי תיק ההשקעות שלכם? מיסים 8
M האם הייתם מרגישים בנוח לחסוך את חסכונות חייכם בקרן מחקה עולמית\סנופי *סינטתית*? פוסטים מאיכות נמוכה 13
K הייתם קונים אצל רמאי משתלם? אוף טופיק 19
V איזה מסלול הייתם מסלקים? נדל"ן 24
S האם הייתם פורשים במצבי? נדל"ן 14
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26
C על מה הסתכלתם לפני קניית הבית הראשון, ומה הייתם עושים אחרת? נדל"ן 9
I דולרים בחשבון - מה אתם הייתם עושים? אוף טופיק 16
R מה אתם הייתם עושים? משכנתא לדירה ראשונה ממשתכן שמחוסר ברירה היא להשקעה נדל"ן 9
ס אם הייתם יכולים להשקיע עד 40k ללא מס אבל מחפשים סיכון נמוך שוק ההון 6
M כיצד הייתם מנצלים את קיפאון הייצור שנוצר עקב הקורונה שוק ההון 5
new-investor ב-מה הייתם משקיעים, אג״ח ממשלתי או אג״ח עולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 10
נ איך הייתם משקיעים את כספיכם שלכם בשנת 1900? אוף טופיק 21
Ron.B מחאת הדיור- איך הייתם מנהלים אותה? אוף טופיק 255
A חשבון קיזוז ריבית (משכנתא) - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 2
N בכמה הייתם מעריכים את החסכון הכספי של אי-הבאת ילדים? אוף טופיק 326
aminadav מאיזה סכום השקעה הייתם מחלקים את הרכישה לכמה חלקים כדי לא להשפיע על המחיר? שוק ההון 30
א איך הייתם בונים תיק ראשוני פשוט? שוק ההון 14
P 800K ששוכבים בעו"ש. מה אתם הייתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
Y עבור איזה סכום הייתם מגישים דו"חות כדי לקבל החזר מס מיסים 9
L כיצד הייתם ממליצים לי להשקיע את הכסף במצבי נדל"ן 6
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S מה הייתם עושים במצבי? שוק ההון 18
R מה הייתם עושים במקום שלי נדל"ן 52
מומו הברווז "יש לך תיק אחד" - איך הייתם מתייחסים לנדלן? שוק ההון 17
N בעל הבית גונב חשמל בצורה מתוחכמת, איך הייתם פועלים במצב הזה? אוף טופיק 211
C איזו דירה הייתם לוקחים? נדל"ן 10
S איך הייתם משקיעים בתקופה זו 1M ש"ח במידה ונדרש תזרים חודשי שוק ההון 84
D שאלת נדל"ן - מה הייתם מעדיפים? נדל"ן 22
ה רבותי ההיסטוריה חוזרת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 18
Yuval328 איך הייתם פועלים אם ביום אחד הערך המנייתי בתיק היה נופל ב10%? שוק ההון 17
U אם מחר בנק ישראל מקפיץ את ערך הדולר מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 15
ש מה הייתם עושים עם 2-3 מיליון שקל שוק ההון 15
ב מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 52
T מה הייתם עושים במקומי? צרכנות פיננסית 17
F מה הייתם עושים עם 2M ש"ח? שוק ההון 50
ח איפה הייתם שמים כסף שנועד לבניית בית? שוק ההון 39
C איך הייתם מסווגים את התיק הזה? שוק ההון 16
ה למכור או להחזיק חזק מה אתם הייתם עושים שוק ההון 46

נושאים דומים

Back
למעלה