• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם ביטוח מנהלים באמת לא כדאי ומה האינטרס של חברות הביטוח?

איציקב

משתמש רשום
דירוג
0
שלום,

יש לי ביטוח מנהלים משנת 2008 עם מקדם מובטח של 201, דמי ניהול מהפקדה 0% ו-1.25% מהצבירה. אני מפקיד מעל סף המס.
לאחרונה אני שומע הרבה מסביבי (מחברים ומסוכן הביטוח שלי) שכדאי לנייד את רוב הכסף וההפקדות מביטוח המנהלים לקרן פנסיה משלימה (או קופת גמל).
הסיבה המרכזית היא דמי הניהול הגבוהים.
יש משהו אחד שלא ברור לי והוא האינטרס של חברות הביטוח.
אם ביטוח המנהלים הוא כל כך יקר עקב דמי הניהול, הרי שישנה כדאיות לחברות הביטוח לשמר אותו. בפרט, אם יש לקוח שרוצה לנייד את הכסף למוצר או חברה אחרת, הייתי מצפה שחברת הביטוח תציע הצעה אטרקטיבית יותר מבחינת דמי הניהול כדי לשמר את הלקוח (זה קרה לי בקרן הפנסיה).
עם זאת, אני לא שומע על מקרים כאלה, מה שגורם לי לחשוב, שאולי יש בביטוח המנהלים כדאיות אחרת ללקוח, שגורמת לחברות הביטוח "להיפטר" מהמוצר הזה.
אני מוסיף לזה את זה שסוכני ביטוח דוחפים חזק את המעבר מביטוח מנהלים לקרן פנסיה משלימה, מה שגורם לי לחשוב, שהם מקבלים פרמיה מחברות הביטוח על כל מעבר כזה.

אשמח להבין:
(1) למה חברות הביטוח לא נלחמות להשאיר אצלם ביטוחי מנהלים (בהנחה שזה המצב)?
(2) האם כדאי לנסות להוזיל את דמי הניהול על ביטוח המנהלים במקום לנייד לקרן פנסיה משלימה?

במצב דומה לשלך, ביטוח מ2007 בכלל, מקדם דומה, לאחר שאיימתי לעזוב הפחיתו דמי ניהול ל1% מהצבירה ו0 מהפקדה.
לא החלטתי עדיין מה לעשות עם זה

בתור לקוח, לדעתי החיסרון המרכזי הוא לא רק דמי הניהול הגבוהים, אלא עניין המחוייבות לחברה בה אתה נמצא.
להבנתי, ברגע שאתה בעל ביטוח מנהלים בחברה מסויימת, ואתה מחליט לנייד את ביטוח המנהלים לחברה אחרת - הפוליסה הקיימת נעלמת, והמקדם המובטח (שהוא לכאורה מה ש"החזיק" אותך) נעלם. אז למעשה, אתה כפוף לגחמות החברה בה אתה נמצא.

בהחלט מאפיין שלילי אחד הוא דמי ניהול גבוהים. מאפיין שלילי אחר (ולדעתי לא פחות חשוב) הוא צמצום המסלולים בהם אתה יכול לנהל את הפוליסה.
למשל, הייתה תקופה שחברת כלל לא הציעה מסלול צמוד SNP, אבל חברות אחרות כן. מה תעשה בכזה מצב אם אתה רוצה בהכרח מסלול SNP?

גילוי נאות: הייתי במצב דומה לשלך וניידתי לקופת גמל.

לא ממליץ לא מייעץ וכו'

לי נאמר בעבר שאם אסכים לוותר על המקדם המובטח, ניתן יהיה להוריד את דמי הניהול מ1.1 ל0.6

אולי המקדם הזה גורם לחברות הביטוח כאב ראש אקטוארי שלא שווה להן להתעסק בו. מה גם שנאסר לשווק את המוצר הזה כבר שנים. אבל זו רק ספקולציה

לי נאמר בעבר שאם אסכים לוותר על המקדם המובטח, ניתן יהיה להוריד את דמי הניהול מ1.1 ל0.6

אולי המקדם הזה גורם לחברות הביטוח כאב ראש אקטוארי שלא שווה להן להתעסק בו. מה גם שנאסר לשווק את המוצר הזה כבר שנים. אבל זו רק ספקולציה
בלי מקדם מובטח היתרון העיקרי שנותר לביטוח מנהלים מול קרן פנסיה הוא האכ"ע, ואז נשאלת השאלה אם שווה לשלם דמי ניהול כה גבוהים לעומת פנסיה + מטריה ביטוחית (אמנם זה עדיין לא אכ"ע של ביטוח מנהלים אבל כנראה שנותן כיסוי די מספק לרוב האנשים)?

אישית הגעתי למסקנה שלא המקדם ולא הביטוחים מצדיקים לשלם 1100 שקל בשנה על כל 100 אלף צבירה. במיליון אתה כבר בסכום 5 ספרתי של דמי ניהול

לכל החברות שמציעות ביטוח מנהלים (ישן, חדש, וואטאבר) יש גם מוצרים אחרים (פנסיה, קופות גמל, וכו') - אז מבחינתם - תבחר מה שבא לך.
תסמוך עליהם שהם יודעים לתמחר כל מוצר בהתאם לכמה שהוא משתלם להם כלכלית (ובהתאם לסיכון שגלום בו מבחינתם).

בסופו של דבר למרות שביטוח מנהלים הוא בעייתי מאוד - הרבה סוכני ביטוח ממשיכים להמליץ עליו בדיוק בגלל העמלות הגבוהות שבו.

אני חושב שעשיתי מתישהו חישוב שכדאי שמקדם מובטח של 203 (מה שיש לי) יהיה משתלם יותר מהאלטרנטיבה, תוחלת החיים צריכה לעלות למעל 96 (או משהו בסגנון).

אני כל הזמן שוקל לעבור וכל הזמן מתלבט ומהסס בדיוק בגלל עניין ה-"חוזה" שכבר "אין להשיג כמותו" -
וגם "מי יודע איזה פיתוחים טכנולוגיים עוד יהיו שיעלו את תוחלת החיים בעשורים הקרובים"

מה שסוכן הביטוח הקיים שלי המליץ לי לעשות בינתיים (וקיבלתי את המלצתו) - זה להפחית את ההפקדות לביטוח המנהלים הישן למינימום ההכרחי כדי לשמר את הפוליסה,
ובמקום זה להפקיד לביטוח מנהלים חדש עם דמי ניהול נמוכים

ההתלבטות שלי היא :

1. האם להכנע ולוותר על ביטוח המנהלים הישן (שיש לי בו מאות אלפי שקלים)
2. האם לעשות סיבוב פרסה עם ביטוח המנהלים החדש ולעבור במקום זה לקופת גמל (ואולי IRA?)

אני מחפש יועץ פנסיוני טוב אבל נראה שזה מוצר נדיר מאוד כי אני לא שומע אף אחד ממליץ או מדבר על כאלה כמעט...

למ

למה לא לקרן פנסיה?
אני כבר מפקיד לקרן פנסיה עד התקרה בחצי השני של המשכורת שלי

מעדיף לא לשים את כל הכספים הפנסיוניים באותו סוג של מכשיר, ואישית אני גם לא מת על הרעיון של ערבות הדדית בכספים שלי.

לא מכיר טוב את העולם של ביטוחי מנהלים, אבל יכול להיות מצב של lose-lose במוצר כזה.
תחשוב על 2 קרנות:
א. משקיעה ב S&P500
ב. משקיעה ב S&P500 עם גידור ליין יפני
באיזה מהקרנות דמי הניהול גבוהים יותר? באיזה עדיף לך לבחור? כנראה שנסכים שקרן (ב) פחות טובה גם לחברה וגם בשבילך.

אם אתה לא חושש מ״אריכות חיים״, אז אתה סתם משלם על ביטוח/גידור שאינך צריך, והקרן משלמת בצורך להתכונן למקרי ביטוחי, כך ששניכם מפסידים.

בנוסף, אריכות חיים היא ביטוח יחודי במובן שאי אפשר למצע אותה באופן טוב על פני כמות גדולה של אנשים. אם יהיו פיתוחים רפואיים ול״כולם״ תהיה אריכות ימים גבוהה יותר, אז הקרן תצטרך כמות עצומה של כסף - ובכלל לא ברור שיהיה לה מאיפה.

לדעתי:
1. אם אינך חושש מאריכות ימים מופלגת ביחס לבני גילך, אין טעם לשלם על ביטוח לא נחוץ
2. אם אתה חושש שתאריך ימים באופן משמעותי יחסית לשאר בני גילך, אז שווה להשאיר את הביטוח מנהלים כמו כל ביטוח, שאתה משלם עליו אבל עוזר להרגיע חששבות.
3. אם אתה חושש שתאריך ימים ביחד עם שאר בני גילך, הקרן כנראה תתמוטט ולא תוכל לשלם את תשלומי הביטוח. גם שילמת פרמיה גבוהה וגם בסיכוי גדול לא תקבל את ההגנה הביטוחית.

מעדיף לא לשים את כל הכספים הפנסיוניים באותו סוג של מכשיר, ואישית אני גם לא מת על הרעיון של ערבות הדדית בכספים שלי.
לכאורה קופת גמל עשוייה להיות יותר מתאימה - זה מכשיר אחר ואין בה ערבות הדדית, אבל גם לא ביטוח אריכות ימים.

** באמת לא מכיר איך ביטוחי מנהלים עובדים, והעברה של ביטוח מנהלים היא פעולה בלתי הפיכה, אז בהחלט לא כדאי לסתמך על הכתוב כאן.

2. אם אתה חושש שתאריך ימים באופן משמעותי יחסית לשאר בני גילך, אז שווה להשאיר את הביטוח מנהלים כמו כל ביטוח, שאתה משלם עליו אבל עוזר להרגיע חששבות.
מקדם הקצבה בקרן פנסיה לא תלוי באריכות חיים של האדם הבודד אלא של קבוצת אוכלוסיה שהמקדם רלוונטי לגביה. המקדם רלוונטי כדי לקבע (עד כדי שינויים הנובעים ממאזן אקטוארי או שינוי המקדם לאחר התחלת קבלת הקצבה) את סכום הקצבה החודשי, אבל מאותו רגע תקבל את הקצבה שנקבעה גם אם תאריך ימים לגיל 200.

ואישית אני גם לא מת על הרעיון של ערבות הדדית בכספים שלי.
איך זה חיסרון?
אני בטוח שכאשר תשובה, אליהו וחבריהם מוכרים וקונים את קרנות הפנסיה במיליארדי שקלים, הם ודאי לא מתכוונים לתרום מכספם לעמיתים שקרה להם מקרה ביטוחי.
ערבות הדדית כמו ביטוח מנהלים אלו מנטרות שיווקיות ותו לא.

איך זה חיסרון?
אני בטוח שכאשר תשובה, אליהו וחבריהם מוכרים וקונים את קרנות הפנסיה במיליארדי שקלים, הם ודאי לא מתכוונים לתרום מכספם לעמיתים שקרה להם מקרה ביטוחי.
ערבות הדדית כמו ביטוח מנהלים אלו מנטרות שיווקיות ותו לא

הא?! על מה אתה מדבר לכל הרוחות?
"ערבות הדדית" זה המכניזם שבו פועלת הקרן, אין לזה קשר לשיווק וגם לא לתשובה או אליהו

זה פשוט מודל פיננסי

במקום שהכסף יהיה "שלך", מרגע שאתה מתחיל לקבל ממנו קצבה, הוא בעצם שייך לאיזה POOL כללי שמואיל בטובו להפריש לך כספים לפי איזושהי נוסחא
אם יותר מדי אנשים פתאום יאריכו חיים מהצפוי (או יסכנו את עצמם ויהפכו לנכים, או אלוהים יודע מה), אתה תראה את הקצבה שלך הולכת ומצטמקת - בתור משתתף ב-"ערבות" הביטוחית (של אריכות ימים, נכות, וכיו"ב) לכל יתר חברי הקרן

אני לא אוהב את הרעיון של להיות תלוי באחרים או שאחרים יהיו תלויים בי.

מעדיף לחסוך את הכסף שלי בעצמי ולהיות אחראי לעצמי בלבד

אם יש סיכון (ביטוחי) כלשהו, מעדיף שכל אחד ישלם את הפרמיה על עצמו ושחברת הביטוח תתמחר אותה בהתאם כך שהיא תוכל להישאר SOLVENT ולשלם את מה שהיא חייבת לי במידת הצורך, במקום שהסיכון יתפזר בין כל המבוטחים

הא?! על מה אתה מדבר לכל הרוחות?
"ערבות הדדית" זה המכניזם שבו פועלת הקרן, אין לזה קשר לשיווק וגם לא לתשובה או אליהו

זה פשוט מודל פיננסי

במקום שהכסף יהיה "שלך", מרגע שאתה מתחיל לקבל ממנו קצבה, הוא בעצם שייך לאיזה POOL כללי שמואיל בטובו להפריש לך כספים לפי איזושהי נוסחא
אם יותר מדי אנשים פתאום יאריכו חיים מהצפוי (או יסכנו את עצמם ויהפכו לנכים, או אלוהים יודע מה), אתה תראה את הקצבה שלך הולכת ומצטמקת - בתור משתתף ב-"ערבות" הביטוחית (של אריכות ימים, נכות, וכיו"ב) לכל יתר חברי הקרן

אני לא אוהב את הרעיון של להיות תלוי באחרים או שאחרים יהיו תלויים בי.

מעדיף לחסוך את הכסף שלי בעצמי ולהיות אחראי לעצמי בלבד

אם יש סיכון (ביטוחי) כלשהו, מעדיף שכל אחד ישלם את הפרמיה על עצמו ושחברת הביטוח תתמחר אותה בהתאם כך שהיא תוכל להישאר SOLVENT ולשלם את מה שהיא חייבת לי במידת הצורך, במקום שהסיכון יתפזר בין כל המבוטחים
אני מכבד את האמונה שלך בחברת הביטוח. חשוב להבין שהתימחור הזה שאתה מאמין בו משמעו שלאחר התשלום למבוטחים בגין מקרי ביטוח (לא אריכות ימים), החברה תרוויח, בניגוד לקרן הפנסיה שלא תרוויח. הקשר לבעלי חברות הביטוח ברור מאליו בעיני.

אבל זה בדיוק מה שקורה גם בפנסיה.
ההבדל הוא מה קורה במקרה של טעות בתמחור הזה (הרי בסוף תחזיות הם ניחושים).
במקרה של ביטוח מי שיספוג את הטעות זאת חברת הביטוח ולכן היא מראש תיקח מרווחי ביטחון גדולים יותר (כלומר תגבה פרמיה גבוהה יותר). ובנוסף היא חברה למטרות רווח ולכן הפרמיה תגדל עוד יותר כדי לתת רווחים לחברה.
במקרה של פנסיה, הטעות פשוט מתחלקת בין כלל העמיתים. כלומר אם גבו יותר מידי פרמיה תקבל כסף חזרה ואם גבו פחות מידי אז תצטרך להשלים.

בסוף בביטוח אתה משלם הרבה יותר בשלב הפרמיה, אם האקטוארים טעו כלפי מעלה לא תקבל שום החזר ואם הם טעו בגדול כלפי מטה יש סיכוי טוב שהחברה תקרוס ולא תקבל ביטוח (למרות ששילמת).
בפנסיה תשלם את המינימום הנדרש פחות או יותר.

בסוף בביטוח אתה משלם הרבה יותר בשלב הפרמיה, אם האקטוארים טעו כלפי מעלה לא תקבל שום החזר ואם הם טעו בגדול כלפי מטה יש סיכוי טוב שהחברה תקרוס ולא תקבל ביטוח (למרות ששילמת).
בפנסיה תשלם את המינימום הנדרש פחות או יותר.

מאמין שאם חברת ביטוח בסדר גודל כמו מגדל תקרוס, המדינה תהיה ערבה. מה גם ש - את המוצר הספציפי הנ"ל (ביטוח מנהלים ישן) כבר לא משווקים בכלל בגלל רגולציה (אם הבנתי נכון), כלומר - קבוצת האנשים שחברת הביטוח מחוייבת לה ע"פ המודל הנ"ל - היא מצומצמת

בכל מקרה - בגלל זה חצי מההפרשות שלי הולכות לפנסיה. אבל את היתר לא הייתי שם בפנסיה, אלא במכשיר חסכון אישי (כנראה קופ"ג). לפני שאני מבטל את ביטוח המנהלים (ומעביר לקופ"ג) אני רוצה להתייעץ עם איש מקצוע אובייקטיבי אבל עוד לא הצלחתי למצוא אחד...

במקרה של פנסיה, הטעות פשוט מתחלקת בין כלל העמיתים. כלומר אם גבו יותר מידי פרמיה תקבל כסף חזרה ואם גבו פחות מידי אז תצטרך להשלים.
על פניו נשמע לי שהיות והטעות היא לא על חשבון הקרן אלא על חשבון המבוטחים - קל יהיה להם לקחת הימורים "אופטימיים" שיפתו משקיעים בהווה - ללא קשר הדוק לסיכון הגלום. זה בדיוק העובדה שחברת ביטוח עושה את החישוב הזה ומתמחרת אותו בהתאם (כולל הרצון להיות רווחית) שגורם לי לחשוב שאצלה פחות סביר שתקרה טעות בסדר גודל שיכולה לקרות בקרן פנסיה

אני מפספס משהו?
יש איזו רגולציה שמונעת מהם לעשות את מה שהרגע תיארתי?

בכל מקרה - כל המסלול הביטוחי (בין אם פנסיה ובין אם בביטוח מנהלים) - הוא בסוף הימור, לכן חזקה על משקיע סולידי שיפזר את סיכוניו כך שלפחות חלק מהחסכון הפנסיוני שלו ישמר במסלול לא-ביטוחי (חסכון טהור).

על פניו נשמע לי שהיות והטעות היא לא על חשבון הקרן אלא על חשבון המבוטחים - קל יהיה להם לקחת הימורים "אופטימיים" שיפתו משקיעים בהווה - ללא קשר הדוק לסיכון הגלום.
לא, מכמה סיבות.
קודם כל אלו לא החברות שמחליטות אלא המדינה.
אאל"ט הפרמיות אחידות בכל חברות הפנסיה.
בנוסף, בודדים האנשים שיודעים בכלל מה עלות הביטוח שלהם בפנסיה. אף אחד לא הולך ומשווה אותן ולכן אין שום אינסנטיב להמר.
לעומת זאת בביטוחים אכן אנשים משווים מחיר ולכן יש להם כביכול אינסנטיב להמר.

זה בדיוק העובדה שחברת ביטוח עושה את החישוב הזה ומתמחרת אותו בהתאם (כולל הרצון להיות רווחית) שגורם לי לחשוב שאצלה פחות סביר שתקרה טעות בסדר גודל שיכולה לקרות בקרן פנסיה
הם לא צריכים להיות מדוייקים, הם רק צריכים להיות רוחיים (ולא יקרים בהרבה מהמתחרים).
למשל אם אתה לוקח פי 10 מחיר ממה שאתה חושב שהעלות תיהיה, הסיכוי שלא ישאר לך (כחברת ביטוח) כסף הוא נמוך. זה שהלקוח שילם הרבה לא איכפת לך, זה רק עוד רווח לכיס.

אני מפספס משהו?
יש איזו רגולציה שמונעת מהם לעשות את מה שהרגע תיארתי?
כן. אתה מפספס את כל הדרך שבה ביטוח בפנסיה עובד.

תוכל לפרט יותר איך התשואה של הקרן בשלב המשיכה באה לידי ביטוי בקצבה?
אם התשואה גבוהה מהריבית התחשיבית הקצבה תעלה ואם התשואה נמוכה מהריבית התחשיבית הקצבה תרד.
בביטוח מנהלים החישוב מבוצע חודש בחודשו. בפנסיה החישוב מבוצע שנתי ולפעמים יש ״החלקה״ תלת שנתית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה ביטוח מנהלים ישן עם מקדם נמוך בדמי ניהול גבוהים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ראובן7 ביטוח מנהלים-משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ttmoon הפסקת ביטוח מנהלים ומעבר לפנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
Y ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S ביטוח מנהלים מ-2012 מול פנסיה משלימה מול ק. גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Y ניוד ביטוח מנהלים (לפני 2001) לגמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
K פדיון כספי ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב התלבטות ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
מ ביטוח מנהלים חדש או ישן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
deussex וותק קרן פנסיה משלימה - בעקבות העברת ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
deussex לפני מהלך להעברת ביטוח מנהלים ופנסיה ממגדל לקופת ברירת מחדל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
I אישור מס ירושת מוטב לקופת ביטוח מנהלים הכוללת פיצויים מיסים 0
C ביטוח מנהלים ישן במקרה מוות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
C ביטוח מנהלים הוני לשעבר שהומר לקצבתי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
L ניוד ביטוח מנהלים לקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
deussex העברת ביטוח מנהלים S&P500 לקרן פנסיה משלימה S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
W קרן פנסיה משלימה מול ביטוח מנהלים עם דמי ניהול נמוכים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ניוד ביטוח מנהלים לקופ״ג פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
V ניוד ביטוח מנהלים לקופת גמל - אכ"ע פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ט יש מידע על דמי הניהול הממוצעים (פנסיה, ביטוח מנהלים) שמשלמים הישראלים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
O קרן פנסיה vs ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ב ביטוח מנהלים - העברת הכסף ההוני לקופה אחרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Know one ביטוח מנהלים על סף פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
deussex שינוי אחוז הניהול לטובת קרן פנסיה בפרישה לעומת ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T קרן פנסיה או ביטוח מנהלים בתנאים שהציעו לי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
C ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה משלימה ללא תקופת אכשרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
G שאלות לגבי ביטוח מנהלים, קרן פנסיה, ושימוש בבית השקעות פרטי כסוכן פנסיוני במקום הסוכן במקום העבוד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א האם נכון לוותר על חלק "ביטוח מנהלים" עבור הטבה משמעותית בדמי ניהול ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
J ניוד מלא/חלקי מביטוח מנהלים - האם אפשר לשמור ביטוח א.כ.ע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
J ביטוח מנהלים ללא מקדם מובטח - איך לחשב כדאיות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
C קופת גמל במקום ביטוח מנהלים עם מקדם מובטח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
F פנסיה מקיפה או ביטוח מנהלים? מבולבל לגמרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
O כלל - ביטוח מנהלים מיטב הוני ישנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
deussex פלונטר עם א.כ.ע מהעבודה, בעקבות מעבר של ביטוח מנהלים לקרן פנסיה משלימה, ממגדל למיטב דש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
deussex איך לבצע סימולציה נכונה של ביטוח מנהלים מול קרן פנסיה משלימה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ג לא ניתן לנייד חלקית ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
deussex ביטוח מנהלים עם מקדם מובטח מול הצעה אטרקטיבית לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 53
כ ביטוח מנהלים מ-2011, שווה משהו? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ttmoon קרן פנסיה מול ביטוח מנהלים ישן עם מקדם מובטח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א קרן פנסיה משלימה או ביטוח מנהלים ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P כדאיות ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M ניוד תכולה של ביטוח מנהלים לקפ"ג IRA? בלי לסגור את הביטוח? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 4
H מחשבון דמי ניהול ביטוח מנהלים/פנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
ד פנסיה משלימה או ביטוח מנהלים? צרכנות פיננסית 12
anonyshmeger ערוץ 2 תוכנית חסכון - ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 1
קירכהוף עבודה חדשה -קרן השתלמות , ביטוח מנהלים וכו צרכנות פיננסית 3
ש קרן פנסיה/ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 5
M ביטוח מנהלים בעבודה צרכנות פיננסית 1
T ביטוח מנהלים מול קופת גמל צרכנות פיננסית 3

נושאים דומים

Back
למעלה