• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם אתם עושים 'ניהול משימות'?

Google Keep זה תזכורות.
כל מה שאני רושם שם אם הגדרתי מועד המשימה תופיע לי גם בתוך היומן (בתור משימה בשעה המבוקשת, לא פגישה שתופסת חלון זמן)
אני ניסיתי להשתמש איתם אבל הבעיה שלי שאת המשימות אי אפשר לדחות בקלות
בטח אפשר, באנדרואיד ניתן לדחות כמו שציינת ישירות מתוך חלון ההתראות (במחשב נראה לי שלא)
מה שאני אוהב בזה שניתן לגשת מהמחשב ל Google Keep

משתמש כבר מספר שנים ב-Evernote.
בגדול מחולק למספר "תיקיות":
To Do
Backups (כל מיני מספר מיקוד, עוצמת הנורות בחדר שינה שבטעות לא אקנה חזקות יותר... :) וכדומה)
Finances (רשומות הקשורות להשקעות)
Edu (הערות מעולם התוכנה יותר, פיתוח קוד וכ"ו
זהו :)

@stass
אם אני זוכרת נכון evernote מעבירה מימין לשמאל בשמירה לא?

ב-Windows הוא עושה קצת ברדק ביישור לימין (משמאל לימין, אול גוד). על הMac מצד שני, עובד פצצה.
אם לא כותבים בעברית יותר מידי אז אין שום בעיות :)

@אנא-אל @stass
אכן הוא עושה את המוות בכל הקטע של יישור לימין, במחשב איכשהו מתמודדים אבל בטלפון זוועת עולם..
אני משתמש בזה למטרה אחרת, התקנתי add-on של evernote לפיירפוקס וכאשר נתקל בכתבה ארוכה שרוצה לקרוא מאוחר יותר בקליק אחד היא נשמרת לי לתוך evernote, כך יש לי אוסף של כתבות וניתן לחזור לקרוא בהם שוב, לחפש וכ', כל הפוסטים של הסולידית נמצאים לי שם..

@מתכנת רעיון טוב!
דווקא בקטע של שמירת כתבות היא בסדר גמור.
למשל כשמעתיקה פוסט של הסולידית לגוגל דוקס כל השורות והפסקאות מתחרבשות אבל באברנוט זה נשמר.

נערך לאחרונה ב:
וכאשר נתקל בכתבה ארוכה שרוצה לקרוא מאוחר יותר בקליק אחד היא נשמרת לי לתוך evernote, כך יש לי אוסף של כתבות וניתן לחזור לקרוא בהם שוב, לחפש וכ', כל הפוסטים של הסולידית נמצאים לי שם..
יש עוד אפליקציה טובה שנועדה בדיוק בשביל זה, pocket. יש לה גם תוספים לדפדפנים כך שאפשר בלחיצת כפתור להוסיף לרשימה.

יש באמת אחלה אפליקציות שיכולות להתממשק עם כל דבר טכנולוגי שאני נושא, אבל אני מעדיף להשתמש בשיטת "שולחן עבודה", שאני יודע שיש מקום אחד שבו נמצא הכל ואני צריך ללכת אליו ספציפית בשביל לשלוט ולתכנן בהכל, כך שכל מה שנשאר זה להטמיע את ההרגל לגשת לאותו שולחן עבודה.
בשבילי השולחן עבודה הוא קובץ אקסל שעשיתי לעצמי.
הלשונית הראשונה היא לו"ז שנתי בהשראת גרפים לעבודה שנתיים של הצבא, שבכל יום נותנים לי משבצת לכל אחד מנושאי התייחסות שקבעתי לעצמי: חגים ומועדים (יום הולדת לחבר, ליל הסדר...), פוקוס מיוחד (ללמוד פיזיקה למבחן), פיתוח אישי (קריאת 30 עמודים בספר X, למידת שפה), משימות שוטפות (תור לרופא, סידורים בדואר) ופנאי (אימון, יציאה בערב), ככה שברגע שאני יודע על פגישה או אירוע מיוחד אני מראש יכול להזין שם. כל תחילת שבוע (שבת בערב או ראשון) אני עובר על הגרף לאותו שבוע וממלא אותו, וממלא לו"ז שבועי פרטני יותר (מחולק לבוקר צהריים וערב) בלשונית נפרדת (אם לדוג' בגרף השנתי אני מציין שביום מסוים אני מתאמן, בגרף השבועי אני כותב מתי במהלך היום ואיזו קבוצת שרירים). בלי קשר בערב אני כותב גם ביומן בראשי פרקים ובקצרה (2 דק') מה עשיתי באותו יום, מה למדתי מזה, ומה אני צריך לעשות הלאה...
בסוף כל שבוע אני מרפרף על השבוע ומוודא שלא שכחתי כלום, מסכם אותו בקצרה, ועובר ללשונית "הרגלים", שמה עשיתי טבלה עם כל ההרגלים שיש לי ואני רוצה לשנות או ההרגלים שאני רוצה ליצור אצלי, ובודק איך אני עומד בלהטמיע אותם (אני מקפיד לאכול בריא? אני הולך לישון בשעות שקבעתי לעצמי בלי לדחות?)
בסוף כל חודש אני עובר על מה שעשיתי באותו החודש, מסכם לעצמי איך הוא עבר, אם יש דברים שנפלתי בהם או כיוונים חדשים, ומציב לעצמי יעדים לחודש הבא (וכבר מזין אותם בלו"ז השנתי)
יש גם לשונית של רעיונות לדברים שאני ארצה לעשות מתישהו, כך שאם בשיבוץ השבועי אני רואה שיש לי זמן פנוי אני יכול לקחת משם משהו. ככה כל הרעיונות לגבי כל הדברים שהייתי רוצה לעשות לא נזרקים לפח משכחה, והם קרובים מרחק לשונית מזה שאוכל לקבוע לעצמי להגשים אותם.

אולי זה נשמע הרבה, אבל זה בסה"כ 4 לשוניות (מתוכן אני פותח לרוב רק 2 באופן יומיומי ואולי גג ל-5 דק'), וככה יש לי שליטה מלאה בעתיד ובעבר (יכולת זכרון מופלאה לדעת מה קרה ובדיוק מתי, בגלל הגרף והיומן).

@Odysseus נשמע מעניין, אפשר לקבל לינק לדוגמא/צילום מסך להמחשה טובה יותר?

משתמש ב- Google Calendar בשביל לו"ז, ב- Google Keep בשביל משימות. בעבר, הייתי עובד בעיקר עם ה- To-Do's של האאוטלוק.

@אנא-אל ,@stass , לבקשתכם

https://postimg.org/image/5nv80gftj/
תצלום של הלו"ז השנתי שלי לדוגמא מלפני שנה (בחלק שצילמתי במקרה הייתי במרתון מתמטיקה ובמקביל למדתי פסיכומטרי, אז מן הסתם הוא קצת ריק מהמון פעילויות שונות). הדבר היחיד שתכנתתי שם זה שהאקסל יצבע באפור כל יום שהתאריך שלו כבר עבר, ככה שמיד כשאני נכנס אני פשוט הולך למשבצות הראשונות הצבועות ולא צריך לחפש בעיניים כלום. (ימים בשבוע, חוץ מהכותרות שלא נמצאות בתמונה, קל לזהות לפי השבתות שמודגשות בצבעים קהים יותר וקווים עבים)

https://postimg.org/image/hbp9v04yf/
תצלום של פירוט שבועי. הלו"ז למעלה הוא לו"ז לדוגמא ואני משנה אותו רק בשביל עצמי כשאני עובר תקופה בחיים, ורוצה לראות שבצורה שעתית הפנטזיות שלי יעבדו. למטה זה הלו"ז שאני באמת ממלא כל שבת או ראשון

https://postimg.org/image/a77glyxp3/
לגביי ההרגלים...מבוסס על מה שלמדתי מהספר "כוחו של הרגל". אני צובע באדום או צהוב את מה שבסוף השבוע אני מרגיש שאני לא עמדתי בו, ומנסה לעבוד על זה שוב

@Odysseus וואו. ואני חשבתי שאני מאורגנת o_o

ורוצה לראות שבצורה שעתית הפנטזיות שלי יעבדו.
מה קורה כשהחיים מתערבים בתוכניות? נניח, לא ישנת טוב בלילה ואתה עייף מכדי לעשות משהו שתכננת, מתקשר חבר ומציע לצאת ספונטנית לבילוי, התקלקל מכשיר חיוני בבית וצריך לטפל בתיקון, קרוב משפחה צריך עזרה דחופה?
נראה לי מאד קשה לתכנן את החיים ברמה שעתית וגם לעמוד בהכל.

@Odysseus וואו. ואני חשבתי שאני מאורגנת o_o

מה קורה כשהחיים מתערבים בתוכניות? נניח, לא ישנת טוב בלילה ואתה עייף מכדי לעשות משהו שתכננת, מתקשר חבר ומציע לצאת ספונטנית לבילוי, התקלקל מכשיר חיוני בבית וצריך לטפל בתיקון, קרוב משפחה צריך עזרה דחופה?
נראה לי מאד קשה לתכנן את החיים ברמה שעתית וגם לעמוד בהכל.
בדיוק בגלל זה רשמתי שהלו"ז השעתי הוא סתם תבנית בשביל לראות שהתכנון הכללי שלי לתקופה יעבוד.
לו"ז הוא רק מדריך. אני גמיש בטירוף, ואם משהו לא חשוב או דחוף אני יכול בקלות להזיז אותו לזמן אחר. אם אני לא רוצה לעשות את זה, אני יכול להחליט לעשות את זה בלילה \ שישי ושבת.
ואם התקלקל מכשיר כמו שאמרת, או שרק פעילויות מסוימות נפגעו עכשיו, אני יכול להסתכל על הלו"ז ולהחליף את הסדר של הדברים בשבוע (רציתי לעשות היום לימוד מרוכז, אבל קודחים ברחוב ולא ישנתי משהו? במקום זה אני אעשה היום את הסידורים של מחרתיים, ואחליף בין הימים)

במקום לנהל משימות וסדרי עדיפויות - לנהל מטרות.
@Odysseus - מדהים!
אני נוקטת בשיטה קצת יותר גמישה:
שומרת ביום ראשון בבוקר שעה וחצי לתכנון שבועי.
פעם בשבוע בבוקר, מתכננת את השבוע - עוברת על רשימת מטרות, עוברת על איך שהתקדמתי בשבוע שעבר. גוזרת משימות לשבוע הקרוב.
לא יותר מ 3-4 מטרות בשבוע.
מטרות בעבודה בנפרד ממטרות בחיים האישיים.
פעם בחודש - עוברת על מסמך החזון שלי, רושמת עדכון חודשי, בודקת איך התקדמתי, מעלה רעונות לכיווני התקדמות חדשים, מזהה תקיעויות וכולי.
מתמקדת בנושאים החשובים ביותר - big wins - ומשתדלת למזער מאמץ סביב נושאים לא חשובים.
מתמקדת בדברים שקשים לי / שאני רוצה לברוח או להתחמק מהם. כדי לבצע פריצות דרך.
אאוטסורסינג למשימות חיים קטנות ומעצבנות למישהו (במקרה זה בעל) שמתמודד נהדר עם משימות כאלה. - כשאתם בזוג אפשר למנף את החוזקות של כל אחד כדי לחפות על החולשות כל האחר.

תזכורות עבודה - אימיילים או פגישות באאוטלוק.
תזכורות חיים פרטיים - גוגל אינבוקס

נערך לאחרונה ב:
במקום לנהל משימות וסדרי עדיפויות - לנהל מטרות.
@Odysseus - מדהים!
אני נוקטת בשיטה קצת יותר גמישה:
שומרת ביום ראשון בבוקר שעה וחצי לתכנון שבועי.
פעם בשבוע בבוקר, מתכננת את השבוע - עוברת על רשימת מטרות, עוברת על איך שהתקדמתי בשבוע שעבר. גוזרת משימות לשבוע הקרוב.
לא יותר מ 3-4 מטרות בשבוע.
מטרות בעבודה בנפרד ממטרות בחיים האישיים.
פעם בחודש - עוברת על מסמך החזון שלי, רושמת עדכון חודשי, בודקת איך התקדמתי, מעלה רעונות לכיווני התקדמות חדשים, מזהה תקיעויות וכולי.
מתמקדת בנושאים החשובים ביותר - big wins - ומשתדלת למזער מאמץ סביב נושאים לא חשובים.
מתמקדת בדברים שקשים לי / שאני רוצה לברוח או להתחמק מהם. כדי לבצע פריצות דרך.
אאוטסורסינג למשימות חיים קטנות ומעצבנות למישהו (במקרה זה בעל) שמתמודד נהדר עם משימות כאלה. - כשאתם בזוג אפשר למנף את החוזקות של כל אחד כדי לחפות על החולשות כל האחר.

תזכורות עבודה - אימיילים או פגישות באאוטלוק.
תזכורות חיים פרטיים - גוגל אינבוקס

אכפת לך לתת דוגמאות לBIG WINS שאצלך ברשימה?

אודיסאוס, נראה שיש הרבה מה ללמוד ממך, למה אתה כ"כ שקט? ;)
תודה על השיתוף, תרגיש חופשי לשתף בעוד דברים. מעניין מאוד.

@Odysseus לקחתי ממך את הרעיון של לעשות את שורת מספרי החודש כמה פעמים. עד עכשיו באקסל שניסיתי לבנות השתמשתי פעם אחת למעלה ולא ידעתי מה לעשות עם זה שלמטה כבר לא רואים איזה יום זה, תודה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
S ניתוח טכני - איך אתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
ה איך אתם עושים את זה ? יומני מסע אישיים 40
deussex האם אתם עושים משהו ספציפי בעקבות האינפלציה, והמצב בשווקים ? פוסטים מאיכות נמוכה 39
deussex האם אתם עושים פעילויות מנע בעקבות המלמחמה באוקראינה בתיק/קופות גמל ? שוק ההון 25
M מה אתם עושים עם הגמל להשקעה עם כל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26
I דולרים בחשבון - מה אתם הייתם עושים? אוף טופיק 16
R מה אתם הייתם עושים? משכנתא לדירה ראשונה ממשתכן שמחוסר ברירה היא להשקעה נדל"ן 9
stamEhad האם אתם עושים Staking בקריפטו שאתם מחזיקים? השקעות אלטרנטיביות 58
A חשבון קיזוז ריבית (משכנתא) - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 2
P פקטור השינה הערבה: מה אתם עושים כדי לישון טוב? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 32
P 800K ששוכבים בעו"ש. מה אתם הייתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
G איפה אתם עושים את הקניות שלכם? אוף טופיק 1
S מה אתם עושים עם החיסכון שלכם בימים של אינפלציה צפויה? שוק ההון 18
ה רבותי ההיסטוריה חוזרת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 18
U אם מחר בנק ישראל מקפיץ את ערך הדולר מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 15
Shadows מה אתם עושים עם עודף בחשבון ההשקעות שלכם? שוק ההון 5
ב מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 52
נ התייעצות - משכירים, אתם עושים חוזים עם עו"ד? נדל"ן 23
ה למכור או להחזיק חזק מה אתם הייתם עושים שוק ההון 46
H מה אתם עושים בחלק הסולידי של התיק שלכם? שוק ההון 16
S איך אתם עושים ניתוח טכני בכניסה לשוק נדל"ן חדש - שתפו נדל"ן 1
משה מה אתם עושים לט"ו באב / וולנטיין? אוף טופיק 10
P יש לכם אפשרות לקחת הלוואה בריבית שלילית, מה אתם עושים? שוק ההון 75
R מה אתם עושים בסופי שבוע? אוף טופיק 40
קורא הדוק אם מחר מבטלים את הפטור ממס בקרן השתלמות. מה אתם עושים? (סקר) צרכנות פיננסית 20
ז מליון שקלים, מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 11
ס 700-800אלף פנויים להשקעה- מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 4
B שאלה מהחיים, מה אתם הייתם עושים אוף טופיק 20
תפוזינה מה אתם הייתם עושים שוק ההון 20
ס 250K להשקעה מה עושים מכאן ? מה אתם הייתם עושים ? שוק ההון 9
ב משקיעים דרך ברוקר זר - מה אתם עושים עם אג״ח? שוק ההון 28
C מה עושים כשאתם לא יודעים מה אתם אוהבים לעשות? אוף טופיק 64
O מה אתם עושים עם החלק האג"חי בתיק? שוק ההון 25
פ מליון שקלים ההשקעה הטובה ביותר /מה אתם הייתם עושים שוק ההון 37
ה חיפאים- איפה אתם עושים קניות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
הקוקיה אתגר המזון-בואו וספרו לנו מה אתם עושים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 66
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 11
ש חוץ מיס/הוט איזה רשת אתם ולמה? צרכנות פיננסית 5
ד האם אתם רואים בנפילה של הביטקוין בשבוע האחרון הזדמנות קנייה ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 289
M כמה נפשות אתם, וכמה כסף בממוצע אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ב איך אתם עוקבים אחרי התיק שלכם? שוק ההון 17
O הריבית על אגרות חוב לטווח ארוך נושקות ל-5% בוול-סטריט. מהו הגבול בו אתם מתחילים לצאת משוק המניות? שוק ההון 93

נושאים דומים

Back
למעלה