• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

"דע את ההשלכות״ - פתיחת קופת גמל

אני יכולה לבקש שעד התקרה יפקידו לקרן מקיפה ואת כל מה שמעל התקרה לקופת גמל?
זה גם מה שאני עשיתי.
אני לא מכיר היום שום סיבה טובה להפקיד לקרן פנסיה משלימה על פני קופת גמל (המוצרים שיש בשוק הרבה יותר טובים בקופות הגמל).

אבל בכל אופן אני מאמין שבמסגרת של הIRA תוכל להחליט האם לקנות אותן או לא כי אני לא רואה סיבה שהמדינה לא תשמח שתחליט לא להשתמש במתנה הזו
forget...
גם היום בקופ"ג מנוהלת אין אג"ח מיועדות, זאת הטבה ייחודית לקרן פנסיה.
המעסיק משלם על אכ"ע בכל מקרה עבור הסכום שמופרש לגמל/מנהלים, וביטוח שארים לא רלוונטי לגבי כרגע (וגם אם כן רלוונטי אני בספק אם הוא שווה את הסיכון האקטוארי לעומת רכישה עצמאית שלו. בנוסף, יש לי ביטוח חיים בגלל המשכנתא שלי).
כבר דיסקסנו שההפרשה לגמל נמוכה יותר כי אמור לכסות את האכ"ע החיצוני, אז בהתחשב בכך שיש עוד 1% הפרשה והביטוח ממש זול אז זה ייתרון.
אגב, ככל הידוע לי אין שום מוצר שמשתווה לקצבת שארים, יש רק ריסק עם תשלום חד פעמי, עבור השארים קבלת קצבה זהו חוסן כלכלי לכל החיים שלא משתווה לקבלת פיצוי חד-פעמי שעלול להתאדות בניהול שגוי וכד'
לגבי המשכנתא אתה צודק, סכום ההוצאה החודשית על החזר משכנתא לא רלוונטי לשארים ובדיוק מסיבה זו אני מפקיד לפנסיה רק חצי מהשכר.
אין מידע לגבי המקדם שקופות הגמל יתנו, לא ברור מה יהיה מבנה התיק בזמן פרישה, כשמושכים קצבה הכסף עובר לניהול קופ"ג תמורת ההבטחה לקבל פנסיה צמודת תשואת שוק הון
תראה, לי יש עוד 40 שנה עד הפנסיה כלל לא ברור כיצד תיראה הפנסיה וכמה חוקים יישתנו בדרך אז לא מטריד אותי חוסר הוודאות בקופ"ג, בנוסף אם יאושר ה IRA אז במהלך השנים הללו ייתכן שיתנו גם לפנסיונר להמשיך לנהל בעצמו בפרט כשמדברים על משיכת אנונה עם ביטוח.
המעסיק רוכש אכ"ע גם עבור קופ"ג ולא רק מנהלים
אאל"ט הוא חייב ע"פ חוק.
מה בדיוק? אני יכולה לבקש שעד התקרה יפקידו לקרן מקיפה ואת כל מה שמעל התקרה לקופת גמל?
את יכולה לבקש מה שבא לך כל סכום שתרצי לגמל/פנסיה/פיצול כאוות נפשך

forget...
גם היום בקופ"ג מנוהלת אין אג"ח מיועדות, זאת הטבה ייחודית לקרן פנסיה.
דיברתי על הבג"צ שהגישו בנושא.. שאלתי קודם מה קורה איתו בדיוק בגלל זה. אני זוכר שקופות הגמל עתרו כדי שיאפשרו להם גם לרכוש אג"ח מיועדות כמו לקרנות פנסיה

אז בהתחשב בכך שיש עוד 1% הפרשה והביטוח ממש זול אז זה ייתרון.
אני מסכים שזה יתרון. אבל לא בטוח בכלל שהיתרון הזה שווה את האיזון האקטוארי

@מתכנת
אכן חוקי הפנסיה משתנים ואי הוודאות לגבי המקדם אינה סיבה להעדיף קרן משלימה על פני קופג.
מה שמסקרן אותי אישית זה האם כשפורשים ומושכים פנסיה מקופג המסלול נשאר ויותר מכך האם יש שליטה על המסלול, לפי מה שקראתי והבנתי התשובה היא לא לשתי השאלות, גם לי יש זמן עד הפנסיה (פחות משלך אבל לא נורא קרוב) וכנראה שעד אז התשובה תפורסם

מה שמגוחך בארץ זה שתדר השינויים בתחןם הוא ביחס הפוך לטווח השקעה
כל שנה שנתיים מהפך

@ע.מדי , בדיוק @נדב פרסם פוסט חדש שנוגע לגרעונות האקטואריים. שים לב שהוא לא הבדיל שם כלל בין גרעונות עקב ביטוחים ועקב גרעונות עקב ריבית תחשיבית, וגם לא אמר שאין סבסוד צולב בגרעונות עקב ריבית תחשיבית (עקב פרישה).

@ע.מדי , בדיוק @נדב פרסם פוסט חדש שנוגע לגרעונות האקטואריים. שים לב שהוא לא הבדיל שם כלל בין גרעונות עקב ביטוחים ועקב גרעונות עקב ריבית תחשיבית, וגם לא אמר שאין סבסוד צולב בגרעונות עקב ריבית תחשיבית (עקב פרישה).
תודה , שווה ברור חוזר

*** עריכה

זה אכן נראה שהאוצר ביטל את ההפרדה באיזון מקצבאות והמיר אותה בהקצאה דינאמית של אגח
מה שעוד מדהים זה שעלות אכע לאדם צעיר היא כ 0.1%
אצלנו בחברה כשהרוב צעירים העלות של הביטוח דרך חברת ביטוח היא 0.5% בדיל קולקטיבי,

נערך לאחרונה ב:
זה אכן נראה שהאוצר ביטל את ההפרדה באיזון מקצבאות והמיר אותה בהקצאה דינאמית של אגח
אני ממש לא קולט את הפיגור הזה. למה לעזאזל לבטל את ההפרדה?! אם הם הוסיפו עוד מנגנון בדמות הקצאת אג"ח מה טוב, אבל במקום ולא בנוסף? בעיקר שההקצאה הדינאמית של האגח מיועדות עוד לא מיושמת בפועל ובכל מקרה הדיבור זה להחיל את המנגנון הזה בהדרגה ..

אגב, שאלתי את נדב בתגובה ספציפית והוא אכן אישר שאין הפרדה, וכן יש סבסוד צולב בכל הסוגים של הגרעונות.

אני ממש לא קולט את הפיגור הזה. למה לעזאזל לבטל את ההפרדה?! אם הם הוסיפו עוד מנגנון בדמות הקצאת אג"ח מה טוב, אבל במקום ולא בנוסף? בעיקר שההקצאה הדינאמית של האגח מיועדות עוד לא מיושמת בפועל ובכל מקרה הדיבור זה להחיל את המנגנון הזה בהדרגה ..

אגב, שאלתי את נדב בתגובה ספציפית והוא אכן אישר שאין הפרדה, וכן יש סבסוד צולב בכל הסוגים של הגרעונות.

לדעתי שורש הבעיה היא בהגדרת תיק סולידי לפנסיונרים, אם יש ביטוח קולקטיבי אז הקרן נותנת פתרון ל "מבוטח הממוצע" שהוא בן/בת 45 עם 2.5 ילדים בני 11.5 :) וזה התיק הממוצע שצריך לנהל גם מגיל פרישה אז אולי 55% מניות זה יותר מדי אבל 60% אגח מיועד 20% משהוא אחר ו 20% מניות היה פותר את העבודה.

אם הייתי באוצר הייתי שוקל את השינויים הבאים:
מאפשר לאנשים לבחור האם הם רוצים להיות בערבות ההדדית או ביטוח פרטי לכל אחד מהסעיפים בנפרד (שארים, אובדן כושר, אריכות ימים)
לגבי איזון אקטוארי עם שארים/אובדן כושר הייתי שוקל שחלוקת הרווח הפסד תהיה לא לפי הצבירה אלא לפי גודל עלות הכיסוי שכל עמית "דרש", ואז הרווח או הפסד יהיו יותר הוגנים, במצב הנוכחי אתה משלם או מרוויח על האיזון לפי החסכון ולא לפי חלקך בנזק השיורי.
לגבי איזון אקטוארי בין עמיתים ו פורשים הייתי "מעניש" רק את בני ה 60+ באיזון האקטוארי עם הפנסיונרים (ומכניס אותם לבורסה עם 20%)

מה שמגוחך בארץ זה שתדר השינויים בתחןם הוא ביחס הפוך לטווח השקעה
כל שנה שנתיים מהפך
זה מה שמנחה אותי:
התחום הזה אכן נמצא במגמה חיובית, אבל אני נזהר ביני לבין עצמי לגבי תחזיות רב שנתיות בתחום שבו יש פרסומים על שינויים רגולטוריים מהותיים מספר פעמים בחודש.

@liranviper
אחרי שמבינים את מאפייני המוצר, יתרונותיו וחסרונותיו, אפשר להשתמש בו באופן מושכל להינות מיתרונותיו ולצמצם את ההשפעה של חסרונותיו כפי שאני עשיתי.

מה שעוד מדהים זה שעלות אכע לאדם צעיר היא כ 0.1%
אצלנו בחברה כשהרוב צעירים העלות של הביטוח דרך חברת ביטוח היא 0.5% בדיל קולקטיבי,
א. חברת הביטוח צריכה להרוויח, ביטוח ערבות הדדית לא.
ב. השווית תפוחים לתפוזים, תכולת הכיסוי הביטוחי מאוד שונה בין המוצרים הללו.

ואגב בחברה הקודמת והנוכחית שלי הביטוח הקולקטיבי עולה 0.7%

נערך לאחרונה ב:
א. חברת הביטוח צריכה להרוויח, ביטוח ערבות הדדית לא.
ב. השווית תפוחים לתפוזים, תכולת הכיסוי הביטוחי מאוד שונה בין המוצרים הללו.

ואגב בחברה הקודמת שלי הביטוח הקולקטיבי עלה 0.7%
אולי תפוזינה לאשכולית אדומה :)

אני יכולה לבקש שעד התקרה יפקידו לקרן מקיפה ואת כל מה שמעל התקרה לקופת גמל?
זה גם מה שאני עשיתי.
האם ראיתם את הפוסט של @נדב פיצול הפקדות בין קרן פנסיה לקופת גמל (האפשרות הנוספת) בו הוא מעלה רעיון להעביר רק את הפיצויים לקופ"ג ? זאת אלטרנטיבה בכלל לא רעה בעיני

האם ראיתם את הפוסט של @נדב פיצול הפקדות בין קרן פנסיה לקופת גמל (האפשרות הנוספת) בו הוא מעלה רעיון להעביר רק את הפיצויים לקופ"ג ? זאת אלטרנטיבה בכלל לא רעה בעיני
בכלל לא ידעתי שיש הפרדה. אני אפילו לא יודע לא הולכים ה-"פיצויים".. אף אחד גם לא שאל אותי (אצלי 50% מההפרשה הולכת לפנסיה ו50% לגמל). זה אומר שהמעסיק סתם בחר שרירותית? אני אברר את העניין, תודה

בכלל לא ידעתי שיש הפרדה. אני אפילו לא יודע לא הולכים ה-"פיצויים".. אף אחד גם לא שאל אותי (אצלי 50% מההפרשה הולכת לפנסיה ו50% לגמל). זה אומר שהמעסיק סתם בחר שרירותית? אני אברר את העניין, תודה
המעסיק לא בוחר , אתה בחרת, בדכ אף אחד לא יודע שישעוד אפשרויות וגם אז לא באמת מעוניין בהן.
נושא האיזון אכן מציק אבל אני מאמין שבמהלך שנה האוצר יחזיר את העלויות לרמה סבירה ואז הנזק מהאיזון יצטמצם לרמת האפס כפי שהוא אמור להיות בתאוריה

המעסיק לא בוחר , אתה בחרת
אני בשום שלב לא בחרתי לאן ילכו כספי הפיצויים.. רק בחרתי איזה אחוז מהשכר יופרש לאן. כן אפשר להניח שאף אחד מאיתנו (לא אני ולא המעסיק) בחר ומדובר בדיפולט שמכל הפרשה ילך 8.33% לפיצויים ואת הדיפולט הזה אפשר גם לשנות

האמת שאצלי זה לא באמת 50%-50%.. זה רק יוצא לא רחוק מזה בפועל. אני פשוט מפריש את המקסימום לקרן פנסיה (משכר של כ- 19,500 ש"ח) ומהיתרה לגמל.

@נדב , תקן אותי אם אני טועה בבקשה- אבל אני מבין מהפוסט שלך שיש לי רק מה להרוויח מלשנות את זה ככה שכל הפיצויים שלי ילכו לקופת גמל אבל עדיין לא לשנות את החלוקה (כלומר עדיין אני אעביר את המקסימום שאפשר לפנסיה, פשוט כל הכסף יהיה מסוג תגמולים).
מה שיקרה כתוצאה מכך הוא פשוט שאני אגדיל ללא עלות מבחינתי את גודל הכיסוי הביטוחי שלי בפנסיה. אני צודק?
אם זה משנה, אז אין לי בטוח שארים

אם זה משנה, אז אין לי בטוח שארים
וגם אובדן כושר אמרת שלא מעניין אותך כי יש לך אכ"ע חיצוני.
נושא האיזון אכן מציק אבל אני מאמין שבמהלך שנה האוצר יחזיר את העלויות לרמה סבירה ואז הנזק מהאיזון יצטמצם לרמת האפס כפי שהוא אמור להיות בתאוריה
אני עכשיו חושב שיכול להיות שפספסתי משהו מרכזי, אולי בכלל האיזון משפיע רק על כספי התגמולים ולא על כספי הפיצויים? @נדב

וגם אובדן כושר אמרת שלא מעניין אותך כי יש לך אכ"ע חיצוני.
נכון אבל מה איכפת לי להגדיל בחינם את האכ"ע של הפנסיה?
האכ"ע החיצוני של המעסיק ישאר אותו דבר כי מבחינתו הוא מפריש אותו סכום לגמל, והחלק של הקרן פנסיה יגדל כי הכספים שם יהיו עכשיו 100% תגמולים ולא כמו היום שחלק לא מבוטל הוא בכלל פיצויים

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י פורסמה חוברה "דע את זכויותיך וחובותיך" לשנת 2022 מיסים 0
S "דע את זכויותיך וחובותיך" של מס הכנסה לשנת 2020 מיסים 1
A מישהו מכיר את הבנקים האלו: צרכנות פיננסית 0
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 109
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 26
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A פרוייקטים מעניינים ששמתם עליהם את העין נדל"ן 46
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E חברים, איך נכון יהיה לי לחשב את ההוצאות האלה באקסל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
קפיטליסט_מרושע עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 73
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
R עד כמה מפחיתים את ההפסד במידה ולוקחים ACWI למול S&P בתיק הפטור? שוק ההון 0
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
R האם אני יכול לעזוב את הבית של ההורים יומני מסע אישיים 27
מ מעביר את התיק השקעות ממיטב דש לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי שוק ההון 23
B איך מורידים את הקובץ אקסולידית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
yossik שכן אחד מחמם את המים של הבניין אוף טופיק 25
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
ט לשים את כל הכסף הפנוי בIB שוק ההון 10
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
oferM נתניהו דרש מראש השב"כ להזהיר את לפיד: בלי פשרה על עילת הסבירות הסכנה למלחמה תגדל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 47
A איך אני בודק את התאריך שבו קניתי מניה במערכת ספארק? פוסטים מאיכות נמוכה 1
C ככה מנצחים את האינפלציה? שוק ההון 1
R האם יש דרך לקבל את מדד המחירים לצרכן ב-Google Sheets? מיסים 6
J עמלת סנט למניה - לא מבין את ההגיון שוק ההון 3
א שאלה המטילה בספק את כל צורת ההשקעות הנפוצה כאן בבלוג שוק ההון 20

נושאים דומים

Back
למעלה