דמי ניהול והפקדה שונים בין סוכנים

יובל המבולבל

משתמש רשום
דירוג
2
שלום,
ביררתי עם קולגות שלי בעלי שכר דומה בהייטק.
שמנו לב שסוכנים שונים שהחברות סיפקו לנו (כל אחד עובד בחברה אחרת) מציעים דמי ניהול והפקדה שונים.
כשפנינו לסוכן שעובד עם חברה של אחד מאיתנו, סרב לעבוד איתנו באופן פרטי.
כשהתחלנו לחשב את דמי הניהול הבנו שיש כאן הרבה כסף שלאט לאט יכל להצטבר לטובתנו, אך המחסום בינינו לבין אחוזי דמי הניהול הנמוכים הוא סוכן שעובד עם חברות אחרות ולא מוכן לעבוד מולנו באופן פרטי באותם תנאים.

עכשיו כשגילינו שאפשר להוזיל את דמי ההפקדה והצבירה הרבה יותר מ1.5% ו0.15% לכמעט 2/3 וחצי בהתאמה.
לאחר שנודע הדבר, פשוט קשה לשבת בכיסא בנוחות בידיעה שיש כאן הבדל של מאות שקלים בכל שנה, מה ששיחת טלפון פשוטה לסוכן הנכון יכולה לפתור.
כלומר אפילו עם תנאים שכביכול נשמעים אטרקטיבים, יש תנאים טובים יותר.

רעיון מה ניתן לעשות?
נא להימנע מהתגובות שגם ככה מוכרות כמו "מה זה משנה גם ככה לא תהיה לנו פנסיה" או "האינפלציה תדהר הרבה יותר מהקבצה הנומינלית שנקבל"

grimble grumble

משתמש ותיק
דירוג
455
אפילו הברירת מחדל (פתוח להצטרפות לכל אחד וללא תנאים) היו יותר זולות מדמי הניהול שציינת. אצל הלמן לדוגמה, 1.49/0.05.
אני לא מעודכן בתנאים של המכרז האחרון אבל מניח שזה דומה.
ככה שדמי הניהול ששילמת היו יחסית גבוהים מלכתחילה.

פנסיה זה שוק כמו כל דבר אחר.
אפשר ללכת להתמקח עם הקרנות ישירות וגם עם סוכנים.
הכל תלוי בצבירה ובהפקדות שלך. לפעמים יש הסדר טוב דרך מקום העבודה, נראה שזה לא המקרה שלך.
תעשה חיפוש בפורום כדי לראות דוגמות לדמי ניהול שמשתמשים פה הצליחו לקבל. (גם בתחתית העמוד, תחת נושאים דומים)

יובל המבולבל

משתמש רשום
דירוג
2
אפילו הברירת מחדל
הברירת מחדל שבדקתי הצליחו באורח פלא אפילו לפספס את תשואת השוק עצמה.. אז במקרה הזה זול יכול להיות לרעה..
שמתי לעצמי נגד העיניים לשלם עמלות נמוכות/נורמליות אך להגיע לקופה שלאורך זמן משיגה לפחות את תשואת השוק..
לדוגמא ממה שבדקתי בברירת מחדל של מיטב דש למשל תשואה השנה באיזור ה16% בזמן שקופות אחרות היו יותר קרובות לתשואת השוק.

לא מצפה מהן להכות את השוק.. אך לפחות כן להיות צמודות לביצועים של השוק,
אחרת מה הטעם בקופה מנוהלת?
מה הטעם בחוק הזה שמגביל אותי, במקום פשוט לקנות בעצמי את המדד (בלי אפשרות למשוך את הכסף כדי להצדיק פנסיה ולא מעידות משיכה..)?
זה כבר דיון אחר על חירות ואחריות שהמדינה מונעת.. (עבורי, לא יכול כרגע לקיים IRA בניהול עצמי אבל מקווה שזה יקרה מתישהו)

klayhamn

משתמש ותיק
דירוג
431
הברירת מחדל שבדקתי הצליחו באורח פלא אפילו לפספס את תשואת השוק עצמה.. אז במקרה הזה זול יכול להיות לרעה..
שמתי לעצמי נגד העיניים לשלם עמלות נמוכות/נורמליות אך להגיע לקופה שלאורך זמן משיגה לפחות את תשואת השוק..
לדוגמא ממה שבדקתי בברירת מחדל של מיטב דש למשל תשואה השנה באיזור ה16% בזמן שקופות אחרות היו יותר קרובות לתשואת השוק.

כל זה לא רלוונטי

אתה צריך להשוות תשואות על פני 10 שנים ויותר, לא על פני שנה. את מי מעניינת שנה? כל שנה אחד למטה והשני למעלה.
בטווח הארוך כולם מתכנסים לממוצע - ואפילו אם לא (והמצב הוא דווקא שכן) - לא הייתה לך דרך לדעת מראש מי יהיה טוב יותר ומי יהיה גרוע יותר מראש.

לא בכדי הטווח הארוך ביותר שמתפרסם הוא "5 שנים", הם לא רוצים שתראה שבטווח של 10 שנים ויותר הם כולם מתנהגים אותו דבר.

אחרת מה הטעם בקופה מנוהלת?
מי אמר שיש טעם?

מה הטעם בחוק הזה שמגביל אותי, במקום פשוט לקנות בעצמי את המדד (בלי אפשרות למשוך את הכסף כדי להצדיק פנסיה ולא מעידות משיכה..)?
זה כבר דיון אחר לגמרי, אבל הטיעון שמצדיק אותו (בלי להכנס לשאלה אם הוא נכון או לא) הוא ש-90% או יותר מהאזרחים לא יודעים מה זה מדד וגם לא ידעו, ואם תתן להם לנהל בעצמם את החסכון הפנסיוני שלהם אז או שהוא לא יהיה קיים בכלל וינצלו את כולו על צריכה (ואז יגוועו ברעב ויגורו ברחוב כמו באיזו עיר הודית) או שיעשו שטויות וסתם יפגעו בעצמם.

הסברה של חבר שלי (שאין לי מושג אם היא נכונה או לא) היא שהניהול האקטיבי הוא הדרך של הקרנות להצדיק את דמי הניהול (אחרת, קרי, אם היו רק מסלולים פאסיביים פשוטים, הם לא היו יכולים באמת לקחת ממך דמי ניהול שמעל איזושהי דלתא אפסית)

האזרח_הקטן

משתמש ותיק
דירוג
91
רעיון מה ניתן לעשות?
הנה רעיון - תוותר על הסוכן. זה שריד פרהיסטורי ל middle man שגוזר קופון ובעידן האינטרנט מיותר לחלוטין. יש לך סוכן שקונה עבורך בסופר?.

אין מיליון חברות שמנהלות חסכונות. כנס לגמל נט\פנסיה נט ותבדוק מי מציע מסלול שמתאים לך->תתקשר ותבקש הצעות->תתמקח--> done.

c881

משתמש בכיר
דירוג
8,149
אני יכול לומר לך שהחודש ישבתי עם הסוכן ביטוח של החברה בה אני עובד והוא לא הבין מאיפה העמלות שקבעתי מול הפנסיה (הנחה של 50% מהעמלה בברירת מחדל)
סיכמנו ש"חייבים לאהוב את מחלקות השימור".

האזרח_הקטן

משתמש ותיק
דירוג
91
מוד הפעולה של החברות האלה זה קודם כל להגיד "לא". רק אם רואים שהלקוח אכן מתכוון לעזוב מפעילים את נשק יום הדין של שימור
לקוחות (=הפחתות ד"נ משמעותיות).

מה שמעצבן זה שכדי לקבל הצעה טובה צריך לאיים ברצינות שמניידים אחרת אין התייחסות.

יובל המבולבל

משתמש רשום
דירוג
2
אני יכול לומר לך שהחודש ישבתי עם הסוכן ביטוח של החברה בה אני עובד והוא לא הבין מאיפה העמלות שקבעתי מול הפנסיה (הנחה של 50% מהעמלה בברירת מחדל)
סיכמנו ש"חייבים לאהוב את מחלקות השימור".
אשמח ללמוד כאן או בפרטי כמה כלים למיקוח בתחום הזה..
בכל שיחה שניהלתי בניסיון "לחתוך את האיש באמצע" החיפושים העלו חרס. הכי הרבה שהורדתי היה באורח פלא להגיע לאלה של הסוכן. כלומר מתחילים מגבוה ויורדים עד לסוכן.
כמובן שלא ציינתי מה הסוכן הציע..

roneng

משתמש בכיר
דירוג
11,313
על איזה מסלול בחברות ברירת מחדל הסתכלת?
בחלק מהחברות הללו יש מסלולים פאסביים שיתנו לך בהגדרה את תשואת השוק (פחות עלויות חיכוך והחלק של הערד, אבל בגדול תשואת שוק).

c881

משתמש בכיר
דירוג
8,149
אשמח ללמוד כאן או בפרטי כמה כלים למיקוח בתחום הזה..
החוק הראשון - זה שוק.
אני עוד זוכר את הנסיעות עם אבי על הוספה בשוק הכרמל - עוברים לכיוון אחד, אם המחיר גבוה מידי - נבדוק את המחיר כשנחזור לכיוון השני.

חוק שני - אל תאיים אם אתה לא מוכן לבצע.
בדרך כלל המחירים מתאימים את עצמם, אחרי שאתה שולח בקשה לניוד לקרן ברירת מחדל.
א. מתקשרים למוקד של קרן ברירת המחדל ופותחים קרן באופן עצמאי, מבקשים את הניירת לשלוח למנהל החשבונות בחברה.
ב. או שפתחו לך קרן ברירת מחדל והכסף עובר, או שב-20 יום באמצע - תקבל שיחת שימור מהקרן הנוכחית.
כמובן, שאם יש "פפלימוס" בקופה, למוקד השימור תהיה מוטיבציה לשמר.

המהנדל

משתמש ותיק
דירוג
605
החוק הראשון - זה שוק.
אני עוד זוכר את הנסיעות עם אבי על הוספה בשוק הכרמל - עוברים לכיוון אחד, אם המחיר גבוה מידי - נבדוק את המחיר כשנחזור לכיוון השני.

חוק שני - אל תאיים אם אתה לא מוכן לבצע.
בדרך כלל המחירים מתאימים את עצמם, אחרי שאתה שולח בקשה לניוד לקרן ברירת מחדל.
א. מתקשרים למוקד של קרן ברירת המחדל ופותחים קרן באופן עצמאי, מבקשים את הניירת לשלוח למנהל החשבונות בחברה.
ב. או שפתחו לך קרן ברירת מחדל והכסף עובר, או שב-20 יום באמצע - תקבל שיחת שימור מהקרן הנוכחית.
כמובן, שאם יש "פפלימוס" בקופה, למוקד השימור תהיה מוטיבציה לשמר.
חוק שלישי - להתחיל כל שיחה ב"שלום, אני רוצה בבקשה להתנתק".

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M פיזור בין בתי השקעות VS דמי ניהול שוק ההון 2
י השוואות דמי ניהול בין קופת גמל להשקעה לעומת השקעה עצמאית שוק ההון 3
מ דמי ניהול באינפיניטי קרן השתלמות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
R אין מספיק מזומן בקה"ש IRA לצורך תשלום דמי ניהול חודשי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 9
G דמי ניהול שוק ההון 5
R קרנות איריות | האם קיים ניתוח שבוחן האם קיים יתרון במיסוי ריאלי על אף דמי ניהול גבוהים יותר? שוק ההון 9
S ניהול דמי הניהול בטווח הארוך שוק ההון 20
O דמי ניהול בקרן הפנסיה + שאלה על ניהול קרן פנסיה באופן עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
א דמי ניהול/משתנים/נאמנות בקרן סל בבורסה - מול קרן מנוהלת שוק ההון 20
א דמי ניהול נמוכים V.S קרן מחקה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
י אי עמידה בהסכם דמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
V האם אני משלם דמי ניהול מוגזמים לקרן סל עוקבת S&P 500? שוק ההון 4
המהנדל שקלול דמי ניהול בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
P קרה"ש כעצמאי, עם דמי ניהול סבירים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B למה אין דמי ניהול בקרנות סל מברוקר ישראלי שוק ההון 4
ש דמי ניהול בקרנות סל כשרות שוק ההון 0
R דמי ניהול של קופות גמל להשקעה מחקות SP500 שוק ההון 28
ד דמי ניהול קרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
עייף ומותש סעמק שאלה לגבי דמי ניהול ב s&p שוק ההון 29
T דמי ניהול סבירים למסלול SP500 בקופת גמל? -התייעצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
כ השגת דמי ניהול מינימליים דרך קבוצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ל העברת קופות פנסיה פעילות לקרן עם דמי ניהול נמוכים מצבירה, ולהעביר הפקדות לקרן חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
B התייעצות לגבי דמי ניהול שוק ההון 8
L דמי ניהול בקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
C דמי ניהול בקרן פנסיה לעומת IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
E דמי ניהול קופ"ג קה"ש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
י דמי ניהול בהלמן ברירת מחדל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
מ שאלה - מה זה "דמי ניהול מצבירה"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
Yos קרן אג"ח שהעלתה דמי ניהול - למכור/להחזיק? שוק ההון 7
ש איך מחשבים דמי ניהול? שוק ההון 7
A 154 קרנות נאמנות מייקרות את דמי ניהול ל-2021 שוק ההון 0
י דמי ניהול צרכנות פיננסית 3
M באיזה אופן (מתי) נגבים דמי ניהול בקרנות מחקות? שוק ההון 2
D קופ"ג להשקעה עם דמי ניהול מופחתים שוק ההון 4