• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דמי ניהול ב-IRA של IBI - מה פיספסתי???

amidar

משתמש רגיל
דירוג
1,080
קיבלתי היום את הדו"ח הרבעוני לגבי התיק IRA שלי ב-IBI, זהו תיק שנפתח דרך הקבוצה שהתארגנה כאן לפני שנה, אני הגעתי באיחור אז קיבלתי דמי ניהול מהצבירה של 0.25, למיטב זכרוני שאר חברי הקבוצה שנרשמו בזמן קיבלו דמי ניהול שנתיים של 0.22 (אם אני לא טועה).

אך לא זו הבעיה.

כאשר ראיתי את הדו"ח, הופיע ליד המספר 0.25 בועית עם דמי הניהול הממוצעים שנגבים מאנשים בתיק מסוג זה אצל בית ההשקעות המדובר.

המספר שהופיע שם היה 0.09!!!

מה פיספסתי? באמת "קורעים" אותנו ככה בדמי הניהול לעומת שאר האנשים?

רק לי זה הופיע? איפה אני טועה?

גם אני תהיתי בנוגע לזה.

אני חושב שמדובר מתוך כלל התיקים בניהול אישי (לא רק קרן השתלמות IRA).

גם אצלי אותו מצב בדיוק.

אולי זה טעות דפוס?
יש רבים שמשלים מעל 0.25 כדי שהממוצע יהיה 0.09 צרכים להיות רבים שמשלים הרבה פחות מ 0.09 לא נשמע לי סביר.

יש רבים שמשלים מעל 0.25 כדי שהממוצע יהיה 0.09 צרכים להיות רבים שמשלים הרבה פחות מ 0.09 לא נשמע לי סביר.
השאלה היא איך מחושב הממוצע. אם מדובר בממוצע משוקלל לפי הצבירה, ולא בממוצע חשבוני לפי ראש, אז בהחלט יכול להיות שיש מיליונרים בניהול אישי עם מנהלת כספים אישית שמשלמים 0.08% ומטה שמורידים מאוד את הממוצע.

אם מדובר בממוצע משוקלל לפי הצבירה,
כנראה שאת צודקת,
בהנחיות של משרד האוצר על מבנה הדוחות - עמוד 112 (וזה מופיע עוד כמה פעמים, עבור פנסיה, גמל, ביטוחים וכו')
ממוצע דמי הניהול שנגבו מהעמיתים באותה הקרן – לצד נתוני דמי הניהול שנגבו בפועל מהחשבון כמפורט בסעיפים קטנים 0 ו-3 ,יש לפרט את שיעור דמי הניהול הממוצעים שגבתה קרן הפנסיה בפועל מכלל העמיתים באותה הקרן בשנת הדוח.
החישוב אפילו יותר פשוט מממוצע משוקלל, סך הצבירה / סך דמי הניהול שנגבו.

נערך לאחרונה ב:
זה בדיוק הממוצע המשוקלל של אחוז דמי הניהול, כאשר המשקולות הן הצבירות!
כמובן.
"יותר פשוט" התכוונתי לקודד את הנוסחה :) (או הדרך להגיע לתוצאה)

מה פיספסתי? באמת "קורעים" אותנו ככה בדמי הניהול לעומת שאר האנשים?
אני חושבת ש 0.25% לחשבון עם 200,000 זו לא קריעה.
מצד שני אין סיבה שלקוחה עם 2,000,000 שח תשלם פי 10 יותר דמי ניהול מלקוחה עם 200,000 שח ולכן לא אופתע אם אחוז דמי הניהול שמשלמים מיליונרים קטן משמעותית.
כנראה שרוב הצבירה בניהול האישי של אי.בי.אי מגיע מלקוחות מיליונרים ולכן אחוז דמי הניהול המשוקלל בהחלט יכול להיות 0.09%.

נערך לאחרונה ב:
היי amidar,
אני עוקבת מושבעת של הסולידית, ובמקרה, גם עובדת IBI גאה - כך שלא יכולתי להתעלם מהפוסט שלך (:
דמי ניהול 0.09?! יכולה להבטיח לך שאלה לא דמי הניהול הממוצעים ב-IRA !!!
האמת שחיפוש פשוט בגמל-נט מראה שדמי הניהול הממוצעים ב-IBI גמל בניהול אישי - עומדים על 0.63% . בדקתי ממש עכשיו...
בכל מקרה, המלצתי אליך היא לפנות לשירות הלקוחות שלנו - GEMEL4U@IBI.CO.IL או אפילו אלי באופן אישי.
חג שבועות שמח

מצד שני אין סיבה שלקוחה עם 2,000,000 שח תשלם פי 10 יותר דמי ניהול מלקוחה עם 200,000 שח ולכן לא אופתע אם אחוז דמי הניהול שמשלמים מיליונרים קטן משמעותית.
כנראה שרוב הצבירה בניהול האישי של אי.בי.אי מגיע מלקוחות מיליונרים ולכן אחוז דמי הניהול המשוקלל בהחלט יכול להיות 0.09%.

תהייה שיווקית:
לא יהיה שווה לחברות כאלו לתת מחיר של דמי ניהול מצבירה שמשתנה באופן דינמי לפי הצבירה? (מן הסתם - ככל שהצבירה עולה, דמי הניהול ירדו) ואז תהיה יותר שקיפות ואינטרס חזק יותר של הלקוחות להשקיע יותר כספים ולמשוך פחות...

אני טועה?

לא יהיה שווה לחברות כאלו לתת מחיר של דמי ניהול מצבירה שמשתנה באופן דינמי לפי הצבירה?
מסיבה זו חברות מציעות אחוז דמי ניהול נמוך יותר לבעלות צבירה גבוהה, כפי שתגלה בקלות כל מי שתנסה להתמקח איתן.

זה בדיוק ההיפך מהמודל הכלכלי שלהם
כסף זה כסף, לחלק אותו ככה סתם חזרה זה לא ישראלי בעליל
איכשהו מרגיש לי שיש המון כסף בואנגארד, וזה בדיוק המודל שלהם...

אני חושבת ש 0.25% לחשבון עם 200,000 זו לא קריעה.
אני דווקא כן חושב ש0.25٪ ל-200K זה יותר מידי.
העלות לפי דעתי אמורה להיות דומה לעלות חשבון לא פטור.
כיום לקוח כזה משלם 15₪ חודשי (או 180₪ בשנה).
על 200K ב-IRA מדובר פה על 500₪ שנתי.

העלות לפי דעתי אמורה להיות דומה לעלות חשבון לא פטור.
יש יותר רגולציה ושטויות בחשבון פטור.
צריך הרי לשלם למישהו שיכין את המכתבים שמאיימים לחסום את החשבון אם לא מתקנים את החריגה מ10% לנייר בודד...

יש יותר רגולציה ושטויות בחשבון פטור.
צריך הרי לשלם למישהו שיכין את המכתבים שמאיימים לחסום את החשבון אם לא מתקנים את החריגה מ10% לנייר בודד...
זה לא קשור. יש עלויות אחרות גבוהות יותר בחשבון חייב כמו חובת פגישה פיסית בשביל חשבון בבית השקעות.
הסיבה היא כנראה תחרות מועטה מדי.

זה בדיוק ההיפך מהמודל הכלכלי שלהם
אתה מדבר מניסיון?
כי בכל מוצר פיננסי שאני מכיר, ככל שיש לך יותר כסף, אתה משלם פחות דמי ניהול (באחוזים). למה כאן המודל הכלכלי הפוך?

אתה מדבר מניסיון?
כי בכל מוצר פיננסי שאני מכיר, ככל שיש לך יותר כסף, אתה משלם פחות דמי ניהול (באחוזים). למה כאן המודל הכלכלי הפוך?
כי ההפחתה בדמי ניהול לא נעשית לבד, צריך ליזום אותה ולבצע מיקוח קל, לא ממהרים "להחזיר" לך כסף
לעומת זאת בקרנות הגדולות הפעולה נעשית באופן גורף לכל הלקוחות ללא צורך בהתערבות כלשהי
מתי לאחרונה ראית דמי ניהול יורדים באופן "לא ייזום" במוצרי השקעה בארץ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N דמי ניהול תיק ממוסה לעומת IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
O עליית דמי ניהול הזויה בקופות הגמל של מיטב IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
C דמי ניהול בקרן פנסיה לעומת IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מ דמי ניהול קופת גמל IRA גדולה צרכנות פיננסית 10
R דמי ניהול ועמלות IRA צרכנות פיננסית 8
א דמי ניהול קה"ש IRA שוק ההון 5
F ניהול אישי (IRA) או מנוהל, כאשר דמי הניהול זהים? שוק ההון 5
I דמי ניהול קה"ש IRA מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
Leo תשלום דמי ניהול בחשבון IRA צרכנות פיננסית 10
עידו ג הבדלי דמי ניהול בקרן אירית - כדאיות שוק ההון 6
ס דמי ניהול לבחור צעיר בפנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
L פיטורים ושימור דמי ניהול בקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ס דמי ניהול באקסלנס טרייד שוק ההון 3
ר שאלה על דמי ניהול שוק ההון 4
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
E האם דמי ניהול שאני משלם הם סבירים ומה לעשות עם כל המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ס דמי ניהול בעבודה ראשונה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R דמי ניהול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R דמי ניהול קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 154
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
M ניוד מהפנסיה לקופ"ג - דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א הבנת דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ש אירית צוברת על הסנופי עם דמי ניהול של אמריקאית שוק ההון 5
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול שוק ההון 2
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול מיסים 7
K סוכן ישיר מול סוכנות הסדר - תיאום דמי ניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D דמי ניהול חודשיים וניוד מסחר עצמאי - מיטב דש לעומת בתי השקעות אחרים צרכנות פיננסית 1
ק דמי ניהול יקרים כנגד תשלום מס על רווחי הון - קרנות ישראליות אל מול זרות שוק ההון 2
B הקרן השקלית 1159250 על מדד S&P 500 (דמי ניהול: 0.07%) של בלאקרוק iShares שוק ההון 2
לאץ' הפסקת הפחתת דמי ניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Y דמי ניהול ואיזון אקטוארי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
א דמי ניהול בפנסיה - שאלה עקרונית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R מכירה גדולה משיקולי דמי ניהול - מה כדאי לדעת? שוק ההון 4
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
O דמי ניהול נמוכים מול קרן מחקה S&P פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
O חשיבות איזון/גירעון אקטוארי אל מול דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ptom הערכת דמי ניהול נסתרים לצרכי סימולציית מס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A דמי ניהול לקרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
P מחפש מחשבוני פנסיה להשוואת דמי ניהול ומסלולי תשואות, יש דבר כזה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ישראלי מצוי קרן מחכה עם דמי ניהול נמוכים שמתמחה בטכנולוגיה כלל עולמית צרכנות פיננסית 1
M אתר שמשווה קרנות השתלמות מחקות S&P דמי ניהול פוסטים מאיכות נמוכה 0
D התייעצות על דמי ניהול בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ב דמי ניהול גבוהים בביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M דמי ניהול בפנסיה לעובדי מדינה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
G דמי ניהול בפנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8

נושאים דומים

Back
למעלה