1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

ניהול אישי (IRA) או מנוהל, כאשר דמי הניהול זהים?

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י FIREdesire, ‏21/4/19.

1. FIREdesire

FIREdesire משתמש רשום

שלום רב,

קיבלתי לאחרונה הצעה מאחד מבתי ההשקעות, כחלק מקבוצת רכישה, להעביר את קרן ההשתלמות ואת קופת הגמל ולקבל דמי ניהול של 0.2%.

את קרן ההשתלמות אני מעביר לניהול אישי כי הפער בין מה שאני משלם היום למה שאשלם בניהול אישי מאוד משמעותי. בכל מקרה אני מתכנן להפקיד את הרוב המוחלט של הכספים במחקי מדד S&P.

בקשר לקופת הגמל אני לא יודע מה לבחור, כרגע יש לי הצעה ביד לקבל את אותם דמי הניהול (0.2%) בין אם אבחר בניהול אישי ובין אם לא, ולא מדובר בסכומים גדולים (כרגע כ-20K אבל זה יגדל מהר מאחר והמשכורת גבוהה). החיסרון בניהול אישי הוא שכל עמלות הקנייה/מכירה עליי, מעבר ל-0.2% ואילו במסלול מנוהל אני משלם תמיד 0.2% וזהו אז זה אפילו יוצא יותר זול.

אין לי כספים ישנים בקופת הגמל. להבנתי, ותקנו אותי אם אני טועה, אני יכול להשקיע את הכסף אך ורק במוצרים פאסיביים, מחקי מדד. לא אוכל לקנות מניות בודדות כלל, גם לא אם השווי שלהן לא עולה על 10% מהתיק. זאת בשונה מקרן השתלמות שבה אוכל לקנות מניות בודדות כל עוד שוויין לא עולה על 10% משווי התיק. כמובן שלא אסתמך רק על ספקולציות. אשאל את הסוכן/משווק שלהם מחר, אבל בכל זאת אשמח להעלות את הנושא לדיון כבר עכשיו.

בבית ההשקעות אין לקופת הגמל מסלול מחקה מדד. אחרת הייתי בוחר באופציה זו שכן כך הייתי מרוויח משני העולמות.

התוכנית שלי היא להפקיד את רוב הכספים במחקי מדד S&P 500 ופה ושם לקנות מניות בודדות, אבל לאזן כך שרכיב ה-S&P לא יירד מתחת ל-80% משווי התיק.

מה דעתכם? בעיקר בקשר לקופת הגמל.

2. roneng

roneng משתמש בכיר

אתה שוכח דבר קטן שנקרא "הוצאות ניהול השקעות" שמגיע לכ0.1% בשנה.
    חוץ מזה שבira אתה יכול לקנות קרנות איריות שיכסחו לך עוד כ 0.3-0.4% בשנה על מיסי דיבידנד.

נכון

בלהבלה אוהב/ת את זה.
  3. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

תחפש הוצאות ניהול השקעה.

אתה מדבר על קבוצת הרכישה של הנינג'ה הפיננסית?

4. FIREdesire

FIREdesire משתמש רשום

לא, לא שמעתי עליהם.

5. FIREdesire

FIREdesire משתמש רשום

מעניין! לא ידעתי על זה, אבל שאלה: עמלות המרות המט"ח לבד מוסיפות כ0.5%, ובנוסף לזה יש את פעולות הקנייה והמכירה. כמובן שזו הוצאה חד פעמית (פעמיים? יום יבוא וארצה להמיר בחזרה לשקלים) אבל היא בכל זאת לא זניחה. זה גורם ל-0.1% להישמע לא נורא.

6. roneng

roneng משתמש בכיר

אתה בטוח?
    תעשה חישוב קטן כמה יוצא לשלם 0.1% כל שנה במשך 20-30 שנה, ותבדוק אם זה גדול יותר או קטן יותר מ1%.

תלוי בברוקר שדרכו אתה סוחר, יש כאלה שזולים יותר.

ואתה שוב מתעלם מהיתרונות האחרים של ניהול אישי, כמו חסכון ענק במס דיבידנד (0.3-0.4% מסך הכסף שלך כל שנה, זה פי 2 מדמי הניהול), שליטה יותר טובה, שקיפות יותר גדולה, ויכולת לעקוב גם אחרי מדדים שונים מSP500.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
קופת גמל ניהול אישי וקהש פינת המשקיעים ‏26/6/19
קופת גמל להשקעה בניהול אישי פינת המשקיעים ‏8/3/19
קרנות זרות בקופת גמל בניהול אישי פינת המשקיעים ‏3/11/18
עמלות ודמי ניהול - שרשור מתעדכן (ניהול אישי IRA) פינת המשקיעים ‏27/6/18
העברת כספים מקופת גמל לקופת גמל בניהול אישי פינת המשקיעים ‏31/7/18
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.