• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דיונים בפורומים, איזה כותב משפיע על דעתכם יותר?

בדיון בפורום עם איזה כותב תסכימו

• למי שכתב בעבר יותר הודעות

הצבעות: 3 7.7%
  • למי שעשו לו לייק להודעות

הצבעות: 6 15.4%
  • לכותב שהוא נגד ה"זרם" , יש לו דעה עצמאית שונה מהשאר

הצבעות: 3 7.7%
  • לפי אופן הכתיבה, (רהוט, פשוט, שגיאות כתיב, שפה טכנית...

הצבעות: 29 74.4%
  • לפי מי שכותב כמוני

• אחר- אשמח לפירוט

• סך הכל מצביעים
    39

ניצן המצוין

משתמש בכיר
דירוג
2,432
אני מרגיש שבהרבה דיונים כותבים רבים , כולל אותי, יסכימו עם מי שקיבל הרבה לייקים בניגוד לפותח השרשור או למי שבעל דעה מקורית לא מקובלת, (ללא לייקים)
מה דעתכם?

אותי מעניין מי שכותב בצורה משכנעת ועדיף עם מקורות.

אם מישהו הולך נגד הזרם זה טוב כאשר הוא יכול לגבות את זה ולא כאשר הוא טוען שכל השאר שטופי מוח.
הלייקים של אחרים לרוב משמשים אותי לראות אם יש משהו שאני מפספס (דעה שאני חולק עליה אבל עם הרבה לייקים תגרום לי להקדיש יותר תשומת לב לתגובה/פוסט להבין למה).

אותי מעניין מי שכותב בצורה משכנעת ועדיף עם מקורות.

אם מישהו הולך נגד הזרם זה טוב כאשר הוא יכול לגבות את זה ולא כאשר הוא טוען שכל השאר שטופי מוח.
הלייקים של אחרים לרוב משמשים אותי לראות אם יש משהו שאני מפספס (דעה שאני חולק עליה אבל עם הרבה לייקים תגרום לי להקדיש יותר תשומת לב לתגובה/פוסט להבין למה).
לא יכולת להסביר את זה בצורה יותר רהוטה, פשוטה וללא שגיאות כתיב.

מזדהה עם @Mr. Bigglesworth

עוד משהו שמגביר אצלי את האמינות, זה יוזרים לא אנונימיים, כדוגמת:
@yossik @אורי ג. @רוני ועוד
למרות שעם הזמן יוזרים מצליחים ליצור לי בראש דמות וירטואלית, ואז זה כבר פחות משפיע עלי...

נערך לאחרונה ב:
נראה לי טבעי שאסכים עם מי שכותב כמוני (מן הסתם, ולו בגלל שהייתי חושב כך גם בלעדיו), אם כי אני שמח להיחשף לדעות אחרות, בעיקר מפתיעות ו/או אינפורמטיביות. מנגד, הודעות מוטות אמביציה גורמות לי לגלול הלאה..

דיון מעניין.
אני, כמודרטור ויותר כמשתמש רגיל בפורום, בדרך כלל מרגיש טוב כאשר מישהו מסביר את הקייס בצורה רהוטה עם מינימום שגיאוט קטיב.
כמובן שיש חברים רבים שעברית היא לא שפת האם שלהם וקשה להם להתבטא ולאמר/להסביר ב 100% למה התכוונו.
אבל, כאחד שקורא כאן אלפי תגובות בשבוע אני יכול לסנן את העיקר מהטפל ולמה התכוון המשורר.
בנוסף, אני מסתייג מתשובות לקוניות אלא אם התשובה החד משמעית היא שחור/לבן או כן/לא.
לייקים - לדעתי יש משמעות אבל זה לא העיקר. בדרך כלל חברים נותנים לייקים לדעות שהם מסכימים איתן וכאן יש בעייה כי דיעה היא בהגדרתה סובייקטיבית ולא אובייקטיבית. בנוסף, הלייקים גם מגבשים קבוצות בעלי דיעה משותפת. הרי זה ברור כשמש כאשר מגיע סוחר יום וכותב משהו, תוך פחות מיממה אפשר לזהות את שאר סוחרי היום בפורום. הבאתי את זה כדוגמא, אין לי שום דבר נגד מסחר יומי אבל זה נושא שמייד מדליק תגובות בעד או נגד כמו טבעונים ואוכלי בשר.
וכן:
עוד משהו שמגביר אצליאת האמינות, זה יוזרים לא אנונימיים, כדוגמת:
יש לזה תוספת אמינות אבל זה לא אומר שחבר שמסיר אנונימיות הוא אמין או חכם יותר. הכל שפיט לפי ההיסטוריה והוותק.

בתור מישהו שקורא פחות או יותר את כל ההודעות בפורום כבר כמה שנים, אני שם חשיבות על כותב ההודעה.
גם כשהפורום הוא סמי אנונימי, אני כבר מזהה את הניקים ויש לי בראש איזו דמות וירטואלית של הכותב.
יש משתמשים שאני בקושי מרפרף על ההודעות שלהם כי אני כבר יודע שזה מועיל כמו ביטים ריקים ויש כאלה שאני קורא בקפידה.

לגבי כמות ה'אהבתי' שהודעה מקבלת, אני חושב שזה פחות רלוונטי כי אני יודע שאני באופן אישי נותן אהבתי גם להודעות שסתם הצחיקו אותי או כאלה שאני מעריך את ההשקעה שהם עשו גם אם ההודעה לא מועילה במיוחד.

יחס הודעות - לייקים של המשתמש.
מי שעם יחס נמוך אני לא טורח לקרוא מה כתב בכלל

אני נוהג לתת לייק לדעות שאני ממש מסכים איתן(כאלה שחשובות לי עקרונית) או להודעות שאני מרגיש שבזכותן למדתי משהו חדש.
אני מודה שיש כמה משתמשים שאני נהנה לקרוא את ההודעות שלהם יותר מאחרים.
לא חושב שיש משתמש שאני "מדלג" עליו אוטומטית, אלא אם הבנתי מהדיון איתו(או שלו עם אחרים) שהוא כותב הודעות סרק.

כל מנגנוני הלייקים תקולים.
הבעיה בפורום כאן שאי אפשר לסמן ב 1- לתשובה שהיא ממש רעה, בניגוד ל ל StackOverflow.
הבעיה במנגנון של StackOverflow היא שרוב הלייקים שייכים לתשובות ישנות יותר. קרה לי לא מעט שהשוואתי בין התשובה עם הכי הרבה לייקים לתשובה במקום השני וראיתי שהתשובה השניה טובה יותר.
לדעתי צריך להעיף את המנגנון הזה, עושה רק נזק.

בנוסף למה שנכתב אני מעריך במיוחד הודעות קצרות וקולעות שמצליחות להדליק אצלי איזה נורה.

בפעם הראשונה שקראתי את אחת התגובות של @אורי ג. מהשטאנץ ״המטרה היא לא X, המטרה היא לעשות כסף״ (עם X = לשלם פחות מסים, לצבור דירות וכו׳), שזה משהו שכמובן ידעתי, בכל זאת הרגשתי נורה נדלקת.

אני מרגיש שבהרבה דיונים כותבים רבים , כולל אותי, יסכימו עם מי שקיבל הרבה לייקים בניגוד לפותח השרשור או למי שבעל דעה מקורית לא מקובלת, (ללא לייקים)
מה דעתכם?
סיכום ביניים (מפתיע במקצת):
1. רוב האנשים דווקא לא סימנו את האפשרות שאתה מרגיש שהיא המובילה.
2. אבל בתגובות כן קישרו בין כמות לייקים קודמת לנתינת לייק.
בכל מקרה, אני נוטה לא לקרוא התנצחויות שמתארכות יתר על המידה אז בטח מפספסת כמה אמירות מבריקות. אני נהנית מניסוחים מבריקים, ממשפטים קצרים, מטיעונים חכמים ומגובים, ממידע חדש ומעניין ומביטויים רגשיים אותנטים. שגיאות כתיב מקשות עלי (אני נוהגת לתקן לאחרים בעריכה שקטה מדי פעם) אבל הכי מקשה עלי זה כתיבה מהירה מדי שגורמת למילים להיצמד, להחלפת אותיות, לויתור על ניקוד - טוב היה שאדם כזה יעבור רגע על מה שכתב לפני השליחה ויערוך, אחרת זה נותן לי הרגשה של חוסר כבוד לאחרים.
לפעמים מתוך כל התגובה יש משפטים שלא מסכימה איתם ומשפטים שכן מסכימה, אז במקום לייק אני מצטטת את המשפט האהוב ומסמנת ב +1

לפעמים מתוך כל התגובה יש משפטים שלא מסכימה איתם ומשפטים שכן מסכימה, אז במקום לייק אני מצטטת את המשפט האהוב ומסמנת ב +1
לא חשבתי על זה. עד היום אכן התלבטתי אם לציין לייק על תגובות כאלו או לא (אם כי, חייב להודות שלקח לי גם קצת פז"מ עד שגיליתי איך מצטטים משפט מתוך תגובה).

יחס הודעות - לייקים של המשתמש.
מי שעם יחס נמוך אני לא טורח לקרוא מה כתב בכלל
אני גם מסתכל על היחס מצד שני יש כאלו שמבזבזים הרבה זמן בכתיבת הודעות ותשובות קצרות כך שהיחס לא יהיה טוב למרות שהם רהוטים ושולטים בחומר.

. רוב האנשים דווקא לא סימנו את האפשרות שאתה מרגיש שהיא המובילה.
אכן חשבתי שהלייקים , או יחס לייקים להודעות מאוד ישפיע גם על שאר חברי הפורום,
מצד שני מרחב עם הרבה כותבים טבעי שיהיו עוד דעות ושילוב שלהם.
חוץ מזה, המטרה העיקרית הייתה ליצור דיון מעניין על נושא שעוד לא דובר בפורום
(בניגוד לשרשורים אחרים שחוזרים על עצמם)
ונראה שבזה שהצלחתי (:-

אני עושה שימוש בלייקים בעיקר כדי לציין שהכותב ביטא גם את דעתי ולכן אין לי מה להוסיף.

חוץ מזה, המטרה העיקרית הייתה ליצור דיון מעניין על נושא שעוד לא דובר בפורום
(בניגוד לשרשורים אחרים שחוזרים על עצמם)
ונראה שבזה שהצלחתי (:-
בגלל זה אתה ניצן המצוין;)

מן הסתם שפסיכולוגית אף אחד מאיתנו לא מוגן מbias לתגובות שמחזקות אותנו אך בכל זאת כאנשים שמנסים להיות רציונלים(יש ספרות מחקרית מכובדת שמראה שהרוב המוחלט לא מצליח בזה) אני קורא ביותר קפידה את ההודעות של האנשים שאני יודע שבעלי ידע ונסיון בפורום ובחיים.
פחות משנה לי צורת הכתיבה מאחר וגם אני אישית מתקשה בזה די הרבה(הודות למערכת החינוך המופלאה שהממוצע הארצי בלשון לא רחוק כל כך מנכשל) אני מחפש את הרעיון העיקרי בתגובה בעיקר.
אוהב לקרוא את ההודעות של אורי, רוני, ביולוג ירושלמי וקפה שחור(למרות שאני מודע שאני משוחד כי אנחנו חולקים הרבה דעות בנושאים שונים)

מתחבר ל יחס לייקים >= מהודעות,
הרבה הודעות,
ענייני,
לא מתנשא,
לא מזלזל,
תמציתי (לפעמים הארוך עם הדוגמאות עדיף כשלא מכירים בכלל את הנושא).

הבעיה בפורום כאן שאי אפשר לסמן ב 1- לתשובה שהיא ממש רעה
אז במקום לייק אני מצטטת את המשפט האהוב ומסמנת ב +1
אפשר לעשות 1-

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
adamshalev מניעת כפילות דיונים והפניה לשרשור קיים אוף טופיק 41
adamshalev קרנות איריות - כל מה שרציתם לדעת והסתחרר לכם הראש מרוב דיונים שוק ההון 810
D קרן כספית - תשואה שנתית מפורסמת של פחות מ 1% לעומת דיבורים על מעל 3% בפורומים כולל זה ? שוק ההון 24
ש חוץ מיס/הוט איזה רשת אתם ולמה? צרכנות פיננסית 5
Y מתלבט איזה מדד לבחור בין 3 מדדים ל-20-30 שנה הבאות שוק ההון 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
D איזה בית השקעות נותן דו"חות מס צרכנות פיננסית 8
מ איזה טופס אני צריך ממיטב דש? מיסים 8
מ איזה מסמך אני צריך לבקש ממיטב ד"ש שיביאו לי בשביל שאדע מה היה העלות של המניות כשקניתי אותם? שוק ההון 8
ד דרך איזה בית השקעות אפשר לקנות ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 2
E איזה עתיד (נורא) מצפה לי? יומני מסע אישיים 74
E איזה מכשירים פיננסיים עדיף לפדות ברכישת דירה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D לבעל עסק ריווחי - איזה סיבה יש לא להשקיע דרך חברה בעמ מיסים 8
F שכונה חדשה איזה קבלן ביקש היתר ואיזה קיבל נדל"ן 1
א איזה מסלול כדאי לי לסגור במשכנתא? נדל"ן 13
ד איזה אג"ח לקנות? שוק ההון 3
B מיסוי דיבידנדים מ-ETF אג"ח (או: איזה באלגן) מיסים 9
P איזה מחברות הפנסיה עם אאוטסורסינג לממשק מעסיקים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
fizban קרן השתלמות IRA - עם איזה בנק אתם עובדים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 36
O איזה הקצאת נכסים לעשות שוק ההון 3
S איזה חברות לדעתכם חסרות בתל אביב 125? פוסטים מאיכות נמוכה 0
א איך לבחור איזה מסלול לסגור במשכנתא נדל"ן 17
tomer111 איזה ערוץ ספורט מספק שידורים חיים כדורגל ישראלי,אירופאי,טורנירי טניס,כדורסל? (ליגות מקצועיות לא בתי ספר) פוסטים מאיכות נמוכה 0
S משכנתא - איזה מסלול לסגור קודם? נדל"ן 4
B קניית מט"ח לחשבון מט"ח מבנק - איזה שער? צרכנות פיננסית 6
א חיסכון חודשי - איזה מוצר הכי יתאים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
1337justme לחצן מצוקה לקשישים - איזה מומלץ? אוף טופיק 17
ל מעוניין להפסיק לרכוש שישיות מים - איזה פתרון קיים יש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
I איזה מניות או מדדים עולים בזמן משבר? שוק ההון 6
I איזה etf מחזיק אג״ח ממשלת אוקריאנה? שוק ההון 0
V איזה מסלול הייתם מסלקים? נדל"ן 24
השקעה לא מזל איזה משפט/מוטו מלווה אתכם לעצמאות כלכלית ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
deussex רכישת רכב חדש - איזה כדאי ? מבולבל מאוד, ועליית מחירים צרכנות פיננסית 62
adamshalev ספרו איזה השקעות עבדו לכם ב-2021 ואיזה לא? שוק ההון 95
F חוץ מהייטק איזה תחומים רווחים עוד היום בסקטור השכיר ? התפתחות אישית 70
Tsachi01 איזה סמארטפון יש ברשותכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 91
A מישהו יודע איזה השקעות צמודות מדד יש היום? שוק ההון 10
E קופות גמל להשקעה. איזה מסלול לבחור באנליסט? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
L האם יש הבדלים באיכות הבנייה של בניינים חדשים ואיך יודעים איזה בניין איכותי? נדל"ן 35
TheOneTech על איזה טוסטר אובן תמליצו? אוף טופיק 0
M תואר בכלכלה - איזה מגמה לקחת? התפתחות אישית 7
Y האם יש איזה כלי כלי שמאפשר לקבל התראה ברגע שטריגר מופעל... שוק ההון 5
Y איזה גופים מציעים IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 32
Y עבור איזה סכום הייתם מגישים דו"חות כדי לקבל החזר מס מיסים 9
B איזה א.ממשלתי להחזיק כדי לאזן sp500 ללא גידור מט״ח שוק ההון 8
P איזה מסמך קבלה לתת לפקדון זמני? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ע איזה אתרים מומלצים לאזרחי ארה"ב (F-BAR, החזר מס, מענק טראמפ(קורונה))? מיסים 2
R איזה הנדסאי כדאי ללמוד התפתחות אישית 18
מ אחרי איזה מדד עוקב ה ETF של סין FXI? שוק ההון 8
O איך יודעים איזה חברות חדשות הולכות להיסחר בבורסה? שוק ההון 7

נושאים דומים