• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מניעת כפילות דיונים והפניה לשרשור קיים

adamshalev

מודרטור
דירוג
23,045
בהמשך לדיון שהתחיל כאן.

נא לא להסיט את הדיון לנושא מס ירושה.
@אויר יש שרשור שלם שדן בנושא עד אין קץ. שאלות ותשובות נא להפנות לשם.

נערך לאחרונה ב:
נא לא להסיט את הדיון לנושא מס ירושה.
@אויר יש שרשור שלם שדן בנושא עד אין קץ. שאלות ותשובות נא להפנות לשם.
באמת שלא מבין למה. בפוסט הפותח את השרשור ובשאלות המשך הוא שואל על זה

באמת שלא מבין למה. בפוסט הפותח את השרשור ובשאלות המשך הוא שואל על זה
זה גורם לאנשים לחזור על שאלות שכבר נענו. זה גורם לאנשים לענות על שאלות שכבר נשאלו ונענו, אבל רק חלק מהאנשים, על חלק מהדברים. זה גורם לשואל לקבל תמונה חלקית של מגוון ועושר התשובות. זה גורם לקוראים אחרים לראות רק חלק מהתמונה. בקצרה, פרגמנטציה מורידה מאיכות התשובות. חזרה על אותן השאלות זה משהו שיש להמנע ממנו ככל הניתן ולא לעודד אותו.

זה גורם לאנשים לחזור על שאלות שכבר נענו. זה גורם לאנשים לענות על שאלות שכבר נשאלו ונענו, אבל רק חלק מהאנשים, על חלק מהדברים. זה גורם לשואל לקבל תמונה חלקית של מגוון ועושר התשובות. זה גורם לקוראים אחרים לראות רק חלק מהתמונה. בקצרה, פרגמנטציה מורידה מאיכות התשובות. חזרה על אותן השאלות זה משהו שיש להמנע ממנו ככל הניתן ולא לעודד אותו.
יש נהלי פורום שלא קראתי איפשהו?
עקרונית זה אומר שאם מישהו שואל משהו שאני יודע את התשובה, אני צריך לעבור על כל הפורום לוודא שאני לא עונה על משהו שכבר נענה. עם הזמן, אני בטוח שאדע יותר טוב מה היה ומה לא.

@FIYaacov לא צריך נוהל לכל דבר בשביל להפעיל הגיון בריא.
וכן, ככל שתכיר יותר תדע יותר.

@FIYaacov לא צריך נוהל לכל דבר בשביל להפעיל הגיון בריא.
וכן, ככל שתכיר יותר תדע יותר.
אני מסכים אם מה שאתה אומר אבל תרשה לי להציג צד אחר
מהצד שלך עברו המון שירשורים בראש ויש לותיקים פה "זיכרון שריר" למצוא איכזורים שנכתבו בהקשרים שונים לדברים שונים
לפעמים הקורא הסלקטיבי מחפש את המידע "כאן ועכשיו" והקורא שיודע מה לענות יכול לבחור בתשובה שתסיט את הנושא מהשירשור או שיכוון למקום שבו זה נאמר בעבר.
אני מבין את השליטה במידע שאמורה להיות בפורום מסוג זה ושירשורים לרוב מסתיימים בנושא אחר לגמרי ולפעמים פשוט צריך לשלוח את מבקש המידע מחוץ לשירשור כדי ש"ילמד ויחזור", אני אוהב את הדרך הזאת, אבל כשהתחלתי לקרוא לראשונה פתחתי חלון חדש כדי "ללמוד ולחזור" וקרה שהגעתי ל 4-5 חלונות כאשר כבר שכחתי מה רציתי לדעת בהתחלה.
בגלל שזה לא חלק מה"חוקים" אבל כן נוהל שרירותי לותיקים של הפורום יש לפעמים תגובות קרות וזה לגיטימי אבל דורש רמה קצת יותר גבוהה של איפוק ב"נקיון" נושא השירשור לפי דעתי, אנחנו לא רובוטים ואוהבים מאוד לעזור.

אני מסכים אם מה שאתה אומר אבל תרשה לי להציג צד אחר
מהצד שלך עברו המון שירשורים בראש ויש לותיקים פה "זיכרון שריר" למצוא איכזורים שנכתבו בהקשרים שונים לדברים שונים
לפעמים הקורא הסלקטיבי מחפש את המידע "כאן ועכשיו" והקורא שיודע מה לענות יכול לבחור בתשובה שתסיט את הנושא מהשירשור או שיכוון למקום שבו זה נאמר בעבר.
אני מבין את השליטה במידע שאמורה להיות בפורום מסוג זה ושירשורים לרוב מסתיימים בנושא אחר לגמרי ולפעמים פשוט צריך לשלוח את מבקש המידע מחוץ לשירשור כדי ש"ילמד ויחזור", אני אוהב את הדרך הזאת, אבל כשהתחלתי לקרוא לראשונה פתחתי חלון חדש כדי "ללמוד ולחזור" וקרה שהגעתי ל 4-5 חלונות כאשר כבר שכחתי מה רציתי לדעת בהתחלה.
בגלל שזה לא חלק מה"חוקים" אבל כן נוהל שרירותי לותיקים של הפורום יש לפעמים תגובות קרות וזה לגיטימי אבל דורש רמה קצת יותר גבוהה של איפוק ב"נקיון" נושא השירשור לפי דעתי, אנחנו לא רובוטים ואוהבים מאוד לעזור.
+1
אני רק רוצה להוסיף שלדעתי רצוי שההנהלה תאכוף את תקנון הפורום שבו מודגש (פעמיים!) שהדיונים צריכים להיות מתורבתים לגופו של עניין ולא לגופו של טוען הרבה לפני שהיא מתחילה למיין שרשורים ולנעול שרשורים של קוראים חדשים רק בגלל שהיו שרשורים דומים בעבר (הנושא של כפילות שרשורים בכלל לא מוצג בתקנון כדרישה אז למה אוכפים משהו שאינו דרישה של התקנון ומתעלמים מהתקנון עצמו?).

אני אישית מאוד אוהב לעזור לאנשים ואין לי שום בעיה לענות את אותה התשובה ל-10 אנשים שונים אם זה עוזר להם במשהו.

@daat99 אם הדרישה לדיון מתורבת לא הייתה כתובה בתקנון אז לדעתך היה סביר שדיונים יהיו לא מתורבתים? מטרת הפורום היא לא לקיים את התקנון ורק את התקנון.
@קפה שחור
אני לא מצפה מכל מי ששואל שאלה לדעת את כל השאלות שנשאלו בעבר (אבל כן מצפה להשתמש בחיפוש לפחות), אבל מהחברים שכבר מכירים את הנושאים המדוברים כן מצפה שיפנו דיונים לשרשורים הרלוונטיים אם יש כזה במקום לפתח עשרות דיונים באותו הנושא ואכן פעמים רבות זה קורה, אבל לא תמיד.

@daat99 אם הדרישה לדיון מתורבת לא הייתה כתובה בתקנון אז לדעתך היה סביר שדיונים יהיו לא מתורבתים? מטרת הפורום היא לא לקיים את התקנון ורק את התקנון.
בהחלט שמטרת הפורום היא לא רק התקנון אבל להתעלם מהתקנון ולתפקד כסדרני שרשרונים לעניות דעתי משול לשוטר שמתעלם מרצח ושוד בשביל לרדוף אחרי אדם ללא עבר פלילי וללא חשד לפלילים שעבר כביש ללא מוצא ברחוב עם 4 בניינים שלא במעבר חציה...
כן החוק אוסר מעבר כביש ללא מעבר חציה אבל בוא ונטפל בנושאים היותר גרועים שמרחיקים מהפורום הנהדר הזה את האנשים שמגיעים אליו לפני שפונים לנושאים יותר פעוטים.

@daat99
@קפה שחור
אני לא מצפה מכל מי ששואל שאלה לדעת את כל השאלות שנשאלו בעבר (אבל כן מצפה להשתמש בחיפוש לפחות), אבל מהחברים שכבר מכירים את הנושאים המדוברים כן מצפה שיפנו דיונים לשרשורים הרלוונטיים אם יש כזה במקום לפתח עשרות דיונים באותו הנושא ואכן פעמים רבות זה קורה, אבל לא תמיד.
מסכים, שמתי לב שמס ירושה כאן בפורום זה "פצע פתוח" כי אנו בני תמותה שרוצים בטובת יורשינו
תרשה לי להציע פתרון טכנולוגי ותאמר לי @הסולידית אם הוא אפשרי בפלטפורמה הזאת
פופ-אפ או חלון או דף נחיתה שיקפוץ לכל משתמש חדש שנרשם \ כותב פוסט לראשונה שיציג בפניו את ה"לינקים החמים" שתמיד מצוטטים כאן

לדעתי יש דינמיקה עדינה בין הרצון לעזור לרצון שהפורום לא יתפתח להיות מפלצת שלא ניתן למצוא בו שום דבר.
יכול להיות שהיו אינספור שרשורים בנוגע למס ירושה, ויכול להיות שהמידע בהם נכון, חלקי או יגרום לאנשים לעשת טעויות.
בשרשור הזה עלתה שאלה, וההגיון הבריא שלי אמר שאני רוצה לעזור לאותו בן אדם אם השאלה.
גם אם אני יודע שיש שרשור אחר באותו נושא, זה אומר שאני:
א. צריך למצוא אותו (בגוגל כנראה)
ב. למצוא את הפוסט הרלוונטי בתוך השרשור, לוודא שהוא נכון או לוודא שאני מסכים עם כולו
ג. להעתיק אותו לפה (כאשר לעתים אין לו רפרנס לנתוני המקור)

צריך שיהיה מנגנון שמאפשר תשובות quick and dirty, ולא רק הפניות לשרשורים קודמים.
הנה, עכשיו השרשור הזה הפך לשרשור של איך עונים על שאלה אם התשובה מופיעה איפשהו בפורום הזה. ייתכן ולפותח השרשור היו שאלות המשך, והדיון הזה והפחד שלו לשאול שאלות שאולי כבר היו, מונעים ממנו לקבל עזרה מקוראי הפורום.

בהחלט שמטרת הפורום היא לא רק התקנון אבל להתעלם מהתקנון ולתפקד כסדרני שרשרונים לעניות דעתי משול לשוטר שמתעלם מרצח ושוד בשביל לרדוף אחרי אדם ללא עבר פלילי וללא
למיטב זכרוני,
לפני שנה, דורין הכניסה את אדם ויוסי כמנהלים משום שהכאוס חגג בהרבה שרשורים, ולא לשם אכיפת התקנון.
מאז, העיסוק המרכזי שלהם בפורום נועד לשפר את הקריאות והנגישות של הנתונים לקוראים החדשים והוותיקים. ההנהלה החדשה עמדה ביעדים אלו, והמייסדת נחה על זרי הדפנה (25% מוזהבים).

גם אם אני יודע שיש שרשור אחר באותו נושא, זה אומר שאני:
ב. למצוא את הפוסט הרלוונטי בתוך השרשור, לוודא שהוא נכון או לוודא שאני מסכים עם כולו
לחלופין אתה יכול:
א. למצוא את השרשור המקורי
ב. להוסיף בסופו את תשובתך
ג. להפנות את השואל לתשובתך, למשל כך: "יש שרשור שלם שמוקדש למס ירושה, ולכן עניתי לך שם" (כאשר המלה "שם" היא קישור לתשובתך).

* איך מקשרים להודעה ספציפית? בתחתית ההודעה יש מספר, והוא מכיל קישור להודעה. ניתן ללחוץ עליו ולהעתיק את הכתובת משדה הכתובת בדפדפן, או להעתיק ישירות.
** איך מטמיעים קישור בתוך מלה בטקסט? מסמנים את המלה ולוחצים על לחצן "הכנס קישור" (סימול של שרשרת).

תרשה לי להציע פתרון טכנולוגי ותאמר לי @הסולידית אם הוא אפשרי בפלטפורמה הזאת
פופ-אפ או חלון או דף נחיתה שיקפוץ לכל משתמש חדש שנרשם \ כותב פוסט לראשונה שיציג בפניו את ה"לינקים החמים" שתמיד מצוטטים כאן
הדבר הכי קרוב שקיים (והוא די קרוב) זה הדף "יש לכם שאלה, תתחילו כאן". אני מציע שכל מי שרוצה להוסיף "לינק חם" לסיכום הזה שיגיב בשרשור ואני אעדכן אותו.
לדעתי יש דינמיקה עדינה בין הרצון לעזור לרצון שהפורום לא יתפתח להיות מפלצת שלא ניתן למצוא בו שום דבר.
זה נכון. לכן לדעתי צריך להפנות לשרשור קיים רק במידה וקיים שרשור יעודי לנושא המדובר, ובפרט כאשר מדובר בנושא מורכב, עם הרבה דקויות ודעות. ספציפית נושא מס ירושה הוא דוגמא לאחד כזה. ברבה נושאים אחרים, למרות שהן נידונים הרבה פעמים, אין שרשור אחד יעודי (נניח אג"ח ממשלתי), ובמקרה כזה יתכן ומענה קצר הוא האופטימאלי, או במידה וידוע שהתשובה קיימת ועדיף להפנות אליה מאשר לתת מענה חלקי, אפשר להציע לחפש (בחיפוש המובנה, בגוגל או בתגיות למשל).

אתה לא חייב למצוא ולקשר בעצמך, מספיק שתפנה את הקורא לחפש את התשובה עם הכוונה מועילה (שם השרשור, אופן החיפוש שיהיה הכי יעיל כגון מובנה\גוגל\תגיות).
כמו כן למה שתציג לקורא רק חלק מהמידע, שאתה במקרה מסכים איתו? האם כל אחד מאיתנו צריך כל פעם למצוא רק את פיסות המידע שאנחנו מסכימים עליהן ולפרסם אותן מחדש בכל שרשרור? תן לקורא לקרוא את השרשור המלא עם כל הדעות והנתונים ושיגיע למסקנה שלו בעצמו (כאמור, אם יש כזה שרשור).

אישית אני הולך לאיבוד בדיונים שחוצים את רף שני העמודים. ובמרבית הדיונים כאן מהר מאוד הדיון סוטה מנושא השאלה לנושא אחר. כך שאין לי בעיה לענות שוב על אותן שאלות (כל עוד הן לא מופיעות באותו הדף)

* איך מקשרים להודעה ספציפית? בתחתית ההודעה יש מספר, והוא מכיל קישור להודעה
בדפדפן כרום בנייד שלי אני לא רואה מס הודעה, האם ישנה אופציה לקישור שם, אם כן אז איך?

* איך מקשרים להודעה ספציפית? בתחתית ההודעה יש מספר, והוא מכיל קישור להודעה. ניתן ללחוץ עליו ולהעתיק את הכתובת משדה הכתובת בדפדפן
זה עובד גם בסמארטפון? כי אני לא רואה את זה.

בקשר לבלבול של קוראים חדשים, אמרתי ואומר שוב, הרבה תשובות טובות ומסודרות נמצאות בפוסטים בבלוג אז הדבר שבטוח יעזור בתור התחלה זה לעשות ענן תגיות כמו שיש בפורום לפוסטים שבבלוג. יש שם חלוקה (לחסוך להשקיע כלים וכד') אבל לטעמי היא לא טובה מספיקה או נגישה.
כשאני מחפשת פוסט מסוים או בנושא מסוים (נגיד אג"ח קרנות סל או מסים) אני נכנסת לארכיון ועושה חיפוש בקונטרול f עם המילה, אבל אפשר לפספס פוסטים וזו פשוט לא נראית הדרך האופטימלית להתמצא בין כל הפוסטים האיכותיים.

אצלי (מחשב שולחני) זה מופיע לצד המלים "אהבתי" ו"צטט הודעה", כך: #18.
אם זה לא מופיע בסמארטפון, זה נשמע לי כמו באג.

עריכה: אני רואה עכשיו מקום נוסף שבו הקישור מופיע: במלים שמתארות את זמן פרסום ההודעה, למשל: לפני 10 דקות.

אצלי (מחשב שולחני) זה מופיע לצד המלים "אהבתי" ו"צטט הודעה", כך: #18.
אם זה לא מופיע בסמארטפון, זה נשמע לי כמו באג.
זה לא באג אלא קשור לגודל המסך,
נסה להקטין את הדפדפן השולחני לגודל של חפיסת סיגריות ותראה שנעלמים לך אלמנטים מהמסך. (מספר ההודעה, מי כתב אותה ליד לחצן הדיווח)

נושאים דומים

Back
למעלה