• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בניין ללא היתר בנייה

• פותח הנושא IAR
  • פורסם בתאריך

IAR

משתמש סולידי
דירוג
6
היי,
נתקלתי בדירה מכינוס נכסים, בשכונה שעוברת התחדשות עירונית מסיבית, אך הבניין ללא היתר בנייה. (לא נמצא בתיק בניין הדיגיטלי)
בתיק בניין יש כן היתר בנייה לאחת הדירות העליונות - לבנייה של חדר על הגג.

נתקלתי בכתבה הזאת שהמצב בה כמעט זהה לדירה הנ״ל.
אני תוהה לעצמי:
1. האם שווה לבדוק את זה מול העירייה האם זה באמת יימנע מהבניין לעבור פינוי בינוי ?
2. האם יש בעיות נוספות שחוסר בהיתר בנייה עלול לגרום לו ? (מה שעולה לי זה אולי לממש אחוזי בנייה נוספים (למרות שיש דירה נוספת שכן הצליחה) ואולי לקחת משכנתא.

אשמח למידע למי שיש ניסיון בנידון.

אבל המאמר שציינתי הוא עדות לזה שזה כן יכול למנוע תמ״א 38.
אתה אומר לא, כיוון שיש הבדל בנוסח המשפטי בין פינוי בינוי לתמ״א ? כיוון שיש דברים אחרים שאתה מודע אליהם ? אשמח לשמוע קצת יותר פירוט.

בנוסף, אתה יודע אם העובדה שאין לבניין היתר זה דבר נפוץ ? זה אומר שהבנייה הייתה לא חוקית או שפשוט זה הלך לאיבוד איפשהו ? (בניין כנראה מאזור 1970)
אולי לא סרקו את זה לתיק בניין אונליין ? למרות שאני בספק.

אבל המאמר שציינתי הוא עדות לזה שזה כן יכול למנוע תמ״א 38.
סלח לי אבל כתבות פחות מעניינות אותי.
כיוון שיש דברים אחרים שאתה מודע אליהם ? אשמח לשמוע קצת יותר פירוט.
אני ממליץ שתקרא את לשון התמ"א 38 עצמה, יש שם התייחסות לזה כזכור לי.
בנוסף, אתה יודע אם העובדה שאין לבניין היתר זה דבר נפוץ ? זה אומר שהבנייה הייתה לא חוקית או שפשוט זה הלך לאיבוד איפשהו ? (בניין כנראה מאזור 1970)
נפוץ למדי, במיוחד במקומות עם בנייה ישנה יותר. זה בדרך כלל אומר שזה פשוט אבד או שההיתר המקורי לא בארץ, לפעמים מוצאים אותם בטאבו בטורקיה. ההנחה היא שאם יש מדי חשמל, מים וכתובת מסודרת זה כנראה חוקי.

• אהבתי
Reactions: IAR
מאוד יכול להיות שזה קיים ולא סרוק. השכיחות של זה משתנה מעירייה לעירייה.
נסה לחפש בטאבו אם בתיק הבית המשותף יש אישור של העירייה לחלוקת הבית המשותף, ואולי מוזכר שם גם מידע שיסייע באיתור ההיתר.

אני ממליץ שתקרא את לשון התמ"א 38 עצמה, יש שם התייחסות לזה כזכור לי.
כן קראתי, ההתייחסות שם היא להבנתי שיש צורך בהיתר בנייה. יש על זה מאמר דעה שמדבר בדיוק על זה. (סעיף 4.1 בתמ״א 38)

סלח לי אבל כתבות פחות מעניינות אותי.
זה עדות למקרה שבו חוסר בהיתר מנע תמ״א 38. אתה אומר בידיעה שזה לא המצב - אני בכנות מנסה להבין מאיפה הבטחון, האם מניסיון עבר במקרה זהה ? אני מניח שאתה לא טוען שהכתבה מומצאת. כיוון שאין לי אף מקור ידע אחר חוץ מאותה כתבה, אשמח מאד לדעת אם יש לך ניסיון פרקטי שמעיד על משהו אחר.

כן קראתי, ההתייחסות שם היא להבנתי שיש צורך בהיתר בנייה. יש על זה מאמר דעה שמדבר בדיוק על זה. (סעיף 4.1 בתמ״א 38)
אני לא מדבר על המקרה הלא נפוץ של בניין שנבנה ללא היתר, אני מדבר על המקרה הכן נפוץ שבניין נבנה עם היתר ופשוט לא מוצאים אותו.
הנה דוגמא למקרה הכן נפוץ:

בכל מקרה יתכן ואני טועה, אם תרצה עו"ד מומלץ בתחום להתייעץ איתו אוכל להפנות אותך.

אני לא מדבר על המקרה הלא נפוץ של בניין שנבנה ללא היתר, אני מדבר על המקרה הכן נפוץ שבניין נבנה עם היתר ופשוט לא מוצאים אותו.
הנה דוגמא למקרה הכן נפוץ:
הבנתי. אז מעניין, פשוט צריך לראות בתיק בניין אם יש דברים אחרים שמעידים שכנראה כן היה היתר. ראיתי ד״א בתיק הבניין תיעוד להסכם מכר לאחת הדירות שהייתה בחלמיש - יש מצב שאפילו זה מספיק. מניח שהמדינה לא הייתה קונה/בונה דירות לדיור ציבורי בבניין שנבנה ללא היתר.
בכל מקרה יתכן ואני טועה, אם תרצה עו"ד מומלץ בתחום להתייעץ איתו אוכל להפנות אותך.
שולח בפרטי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
F ביטוח בניין משותף צרכנות פיננסית 8
E חוב חברת ניהול בניין שמוטל על שוכר נדל"ן 14
ה כמה זמן לוקח לבנות בניין נדל"ן 3
B אריחים בקירות חיצוניים של בניין חדיש (בן כ15) שהחלו ליפול נדל"ן 9
לארוצה רישום בניין משותף נדל"ן 8
L האם יש הבדלים באיכות הבנייה של בניינים חדשים ואיך יודעים איזה בניין איכותי? נדל"ן 35
H חשש להתמוטטות בניין נדל"ן 89
S איתור מידע עדכני על תיק בניין נדל"ן 7
V בניין ישן עם מספר דירות למכירה, בעיה? נדל"ן 11
F מה אתם אומרים על הנדסאי בניין ? אוף טופיק 1
ב מתלבט בין הנדסת חשמל להנדסת בניין באוניברסיטת אריאל התפתחות אישית 9
ט מגורים בשכנות: רכישת קרקע ובניית בניין מגורים/ רכישת מס' דירות בפרוייקט קבלני/ ליקוט דירות שכנות נדל"ן 16
ס בניין עם יסודות חשופים? אוף טופיק 0
adamshalev היתר בניה/הרחבה על גג בניין אוף טופיק 24
S קבלת דירה ללא תמורה- האם ניתן למכור כמשפר דיור? נדל"ן 2
A מכירת ESPP ללא מידע על סכום מכירות מיסים 5
א לאיפה מגיעים הכספים ללא נמענים ? צרכנות פיננסית 1
Namy גלגול סעיף 46 לשנים עוקבות ללא הגשת טופס מיסים 9
A חשבון בנק ללא עמלות עוש ודמי כרטיס צרכנות פיננסית 5
S העברת דולרים ללא המרה מבנק הפועלים בישראל לחשבון דולרי בבנק WISE צרכנות פיננסית 3
S האם אני יכול להוציא חשבונית/קבלה חוקית בעצמי ללא שימוש בשירות חיצוני? אוף טופיק 15
A טופס 106 ללא שדה 042 בשנה עם חופשת לידה מיסים 9
עידו ג מדד עולמי - ללא ארהב שוק ההון 7
M עזרו לי להבין, יש לי קופת גמל מעסיק ישנה, ללא הפקדות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
B דיווח קרן השתלמות ללא הפרשות לirs מיסים 1
A מכירת מניות בשנה קלנדרית ללא שכר - משתלם? מיסים 3
M משכנתא - האם ניתן להמיר ריבית ק״צ לקל״צ ללא קנס? נדל"ן 3
O בית השקעות למסחר עצמאי ללא הפקדה ראשונית. שוק ההון 11
כ משכנתה ללא הכנסה יש חייה כזאת? נדל"ן 17
GeraltOfHaifa שלושה בתים ארה"ב אך ללא הון שיקלי, התכוננות נדרשת לקראת קנית נכס בארץ? נדל"ן 16
H האם יש חשיבות לתזמון סגירת עוסק פטור והאם כדאי להשאיר עסק ללא הכנסות? מיסים 0
B העברת דולרים ללא המרה מישראל לחשבון Mercury מבנק מזרחי מיסים 0
צ חסכון לבן 75 ללא פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
פ דירה במחיר למשתכן - ללא משכנתא? נדל"ן 7
T רכישת דירה ראשונה באיזור חיפה ללא משכנתא נדל"ן 14
ר דירה להשקעה ללא חניה נדל"ן 15
ע נווד דיגיטלי - אשראי ללא עמלות מטח צרכנות פיננסית 3
א המלצה על טלפון ללא אור כחול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
G פתיחת חשבון בנק בארה"ב ללא נוכחות שם צרכנות פיננסית 5
ה פתיחת קרן השתלמות ללא סוכן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
לאץ' תרומה ללא כרטיס אשראי אוף טופיק 1
S קרן השתלמות נזילה על סך 20 אלף ש״ח ללא הפקדות בזמן הקרוב - האם לפדות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
פ קיזוז דיוידנדים חו"ל עם הפסד הון מחו"ל ללא חבות מס מיסים 3
B רכישת מניות ללא עמלת קנייה שוק ההון 17
sharon שכירת דירה בשלב המשיכה\פרישה ללא הכנסות ממשכורת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
F מדינות באירופה ללא מס רווח הון (אוגוסט 2023) מיסים 53
D דירה ראשונה להשקעה - ללא מתווך וייעוץ נדל"ן 0
S חשבון בנק + שני כרטיסי אשראי ללא עמלות? צרכנות פיננסית 1
N דירה יד שניה - שינוי פנימי ללא היתר נדל"ן 9
Scrat הקצאת נכסים ללא IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6

נושאים דומים

Back
למעלה