• התוכן שלפניכם איננו ייעוץ פיננסי. הוא אולי נחזה ככזה, ואף נשמע ככזה, אבל למרבה הפלא, הוא איננו כזה, וממילא לא יכול להיחשב תחליף לייעוץ מטעם בעל הרישיון המתאים, לרבות ייעוץ מס, ייעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו המיוחדים של כל אדם. מכאן שאין לראות בתכני הפורום המלצה לביצוע פעולות כלשהן בניירות ערך או בנכסים אחרים, וכל הסתמכות עליהם תהיה באחריות הקורא בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחברה בלבד ואין באמור בה כדי לשקף את דעותיה של בעלת האתר.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

היתר בניה/הרחבה על גג בניין

• פותח הנושא פותח הנושא adamshalev
  • פורסם בתאריך פורסם בתאריך

adamshalev

מודרטור
דירוג
23,059
ההורים שלי גרים בבניין 3 קומות בלי מעלית ורוב דיירי הבניין רוצים להוסיף מעלית לבניין בתמורה להוספת שתי קומות לקבלן (איך קוראים לזה? תמא?)
איך מבררים אם יש להם בכלל היתר לעשות את זה בבניין שלהם? למי אני צריך לפנות?

ההורים שלי גרים בבניין 3 קומות בלי מעלית ורוב דיירי הבניין רוצים להוסיף מעלית לבניין בתמורה להוספת שתי קומות לקבלן (איך קוראים לזה? תמא?)

מהנדס העיר

כדאי להתחיל לקרוא על תמ"א 38 באינטרנט ולברר אם הבניין עומד בתנאי הסף (מאוד תלוי בשנת הבנייה).
אגב, לא מדובר על הוספת מעלית אלא על חיזוק הבניין והוספת ממ"ד ובנוסף גם מעלית. היזם יממן את הבנייה בתמורה לבניית מספר דירות שיעברו לבעלותו על גג הבניין.
יש לציין שמיקום הבניין הוא קריטי כי היזמים מתעניינים באיזורים עם ביקוש גבוה. כלומר, גם אם הבניין עומד בדרישות לא בטוח שימצא היזם שיהיה מעוניין לקחת על עצמו את הפרוייקט.
בנוסף, למיטב ידיעתי מי שגר בקומה העליונה בבניין יצטרך לפנות את דירתו למשך זמן הבנייה (שכירות על חשבון היזם) ואילו הגרים בקומות הנמוכות יותר יאלצו להשאר בדירה (או לעבור למיקום אחר על חשבונם).
בנוסף אני מציע להסתובב בשכונה שלהם ולראות אם יש פרוייקטים בביצוע/שבוצעו ולדבר עם הדיירים.

אגב, לא מדובר על הוספת מעלית אלא על חיזוק הבניין והוספת ממ"ד ובנוסף גם מעלית. היזם יממן את הבנייה בתמורה לבניית מספר דירות שיעברו לבעלותו על גג הבניין.
ולרוב גם מרפסת. אם המקום מבוקש אז אפשר גם לקבל הרבה יותר.
קח בחשבון שזה תהליך ארוך ולא פשוט והוא דורש הרבה סבלנות ואורך רוח. אם תרצה אוכל להוסיף עוד כמה גרושים שלמדתי תוך כדי תנועה :)
בהצלחה!

תודה. כרגע אני רק רוצה לעזור להם לברר אם מותר להם בכלל או לא. לפני שמחפשים קבלן.

תודה. כרגע אני רק רוצה לעזור להם לברר אם מותר להם בכלל או לא. לפני שמחפשים קבלן.
אז כפי ש @רוני אמר.

ומנסיוני האישי עדיף בהרבה להתחיל עם עורך דין ומפקח לפני שניגשים לקבלן/יזם. כך תוכלו להכין את כל הנתונים והמפרט מראש ולעשות מכרז בין מספר יזמים ולחסוך המון זמן ועוגמת נפש.

אגב, יש ממד בדירות? ידוע לך אם ממתי הבניין? האם יש דירות שהורחבו?

כי לקבל רק מעלית בתמורה לזכויות בניה על הגג זה כלום...
אני לא מבין בזה שיט. לא יודע מה הם מקבלים, רק מנסה לקבל הכוונה מאיפה להתחיל. מה שביקשו ממני זה לברר איך בודקים אם מותר בבניין הזה לעשות הרחבה.

אולי יש אפשרויות אחרות אבל לדעתי הסיכוי לתמא קלוש.
אבל כמובן שתבדוק :)

נערך לאחרונה ב:
מה שביקשו ממני זה לברר איך בודקים אם מותר בבניין הזה לעשות הרחבה.
חוות דעת מאדריכל או תיק מידע מהעירייה אבל צריך לדעת איך לקרוא את זה מה שמחזיר אותנו לאדריכל.

יש שמות ספציפיים שאני צריך לבדוק, כמו תמ״א?
אין שם של תוכנית ספציפית שאני מכיר אבל יש אפשרויות שונות לנצל את הסיטואציה.
למשל - לבנות מעלית על חשבונכם ובתמורה לקבל את זכויות הבניה על הגג מהשכנים (או לפחות חלק מהזכויות בשביל השטח שמעל הדירה).

לבעל מקצוע (אדריכל)...או לבד עם תיק מידע תכנוני (אם אתה בעל ניסיון בתחום)
תעלה פה כתובת של הבניין ננסה לעזור לך

חוות דעת מאדריכל או תיק מידע מהעירייה אבל צריך לדעת איך לקרוא את זה מה שמחזיר אותנו לאדריכל.
לבעל מקצוע (אדריכל)...או לבד עם תיק מידע תכנוני (אם אתה בעל ניסיון בתחום)
תעלה פה כתובת של הבניין ננסה לעזור לך
אנסה למצוא אדריכל להתייעץ איתו. אני צריך להכין מידע כלשהו מראש כדי שהוא יוכל לענות לי? למשל את התיק מידע מהעירייה? תדפיס של הטאבו?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A אגרת היתר בניה? נדל"ן 19
A עלות הוצאת היתר בניה נדל"ן 0
R רכישת בית עם היתר בניה מאושר להוספת 2 קומות נוספות נדל"ן 14
א היתר בניה ליחידה בגג נדל"ן 2
A היטל השבחה בהעברת זכות לפני היתר בניה נדל"ן 11
כנשר האם הדירות בהגרלת מחיר למשתכן תמיד ללא היתר בניה? נדל"ן 15
Z כדאיות כלכלית בהוצאת היתר בניה נדל"ן 4
ל היתר בניה נדל"ן 4
כ מכירים 10 90 מעניין מקבלן? פטור ממד וללא הלוואת קבלן (אפילו לפני היתר) נדל"ן 1
N דירה יד שניה - שינוי פנימי ללא היתר נדל"ן 9
F שכונה חדשה איזה קבלן ביקש היתר ואיזה קיבל נדל"ן 1
O קרן הסל של אינווסקו 1183441- האם באמת מדובר בקרן עם תשואה עודפת על פני היתר? שוק ההון 22
נ מכירת דירה מיד אחרי קבלת היתר נדל"ן 4
ט שלבים בקבלת היתר למרפסות בתל אביב נדל"ן 6
נ קבלת היתר לאגף מגורים עם כניסה נפרדת עבור הורה מבוגר נדל"ן 1
I בניין ללא היתר בנייה נדל"ן 7
י היתר דירה קיימת נדל"ן 9
ק רכישת דירה ללא היתר בנייה (סגירת מרפסת) נדל"ן 14
TunaGolem ESPP – ביטול חשיפת היתר לחברה שוק ההון 83
ס קרן מחקה למדד היתר? שוק ההון 17
Z ניהול תיקי השקעות ללקוחות כשירים. האם בUSA קיים היתר דומה לניהול ללא רישיון? שוק ההון 1
N בניה חדשה שכונת יפו תל אביב נדל"ן 9
A עלות תוספת בניה נדל"ן 3
ש אבא גרוש בניה מחדש יומני מסע אישיים 30
C רכישת בית למגורים עם חריגות בניה נדל"ן 21
ס סיכונים בשירותי בניה על פני עסקת קומבינציה או מכירה נדל"ן 1
ספייק לי עלויות בניה לבניין נדל"ן 4
נ מה ההבדל בין מדד תל אביב נדלן למדד תל אביב בניה? נדל"ן 3
aminadav האם נכון להסיק שגם אם מחירי הנדל"ן ירדו או יעלו אז ת"א בניה לא יושפע מזה ישירות? שוק ההון 1
aminadav לא הצלחתי להבין מה ההבדל בין קסם ת"א בניה לבין MTF סל ת"א בניה שוק ההון 2
חושב בגדול השקעה (לא) בטוחה - בניה בעייתית נדל"ן 2
D קרנות רייט למגורים - ירידה בהתחלות בניה, ביקוש גדל שוק ההון 19
נ פרוייקט בניה להשקעה- מימון מכספי פרישה ושיקולים נוספים שוק ההון 6
ג קניית שטח + בניה במסגרת הרחבה במושב נדל"ן 19
א לקפוץ למים ? / ! - ייזום בניה עצמית 'בנה ביתך' משתלם ? נדל"ן 2
ק התייעצות - בניה יותר מהצורך או כצורך נדל"ן 49
J בניה להשקעה - כמה יחידות דיור מקסימום ניתן לבנות ? נדל"ן 15
amit האם יש דרך לקבל ייעוץ משפטי ללא עלות? בנושאי נדלן- בניה צרכנות פיננסית 6
c881 הרחבה של הIRA - שוק ההון 20
I הרחבה כמותית - שאלת תם שוק ההון 8

נושאים דומים

Back