• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בן 23 צומת דרכים

Floki

משתמש סולידי
דירוג
17
התחלתי ללמוד חשבונאות , ואני פשוט סובל מכל רגע.
אני דיי סבבה עם תכנות עשיתי קורס חינמי בפייתון (לא נהנה מזה אבל לא סובל) אבא שלי פשוט בא מהייטק הוא מרוויח סכומים מאוד גבוהיים ותמיד רציתי ללכת בעקבותיו אבל אין לי בגרות עשיתי מכינה שתופסת רק למקצועות מדעי החברה ככה שחשבונאות תופס ואם ארצה לשפר בגרויות ופסיכו ללמוד מדעי המחשב יקח לי שנתיים וחצי לפחות אז וויתרתי (אני גם לא בשיא במתמטיקה)

עומדות. בפניי 2 אופציות שנראות לי הכי הגיוניות

1 קורסים בהייטק , תכנות / רשתות ועולם ה it

2 הנדסאי בניין - חולה חולה על נדלן ואני טוב מאוד בניהול אנשים וכאן הפוטנציאל יותר גבוהה מקורס הייטק כי אני אשכרה יכול להקים חברת בנייה או להיות קבלן או חברת שיפוצים ויש לי מלא אפיקי קידום למרות שהמשכורות חרא בתור שכיר

אני פתוח לעוד הצעות אבל דיי פירטתי על עצמי מעל ומעבר .

קודם כל למה אתה סובל בלימודים? ברור לך שיש הרבה הבדל בין מה שעושים בלימודים לבין העבודה אחרי התואר? למה בחרת חשבונאות?

בעיני העלות בזמן ומשאבים של התנסות בתחום ההייטק קטנה יותר. תוכל לסיים קורס תכנות בתוך כמה חודשים ולהתנסות בתחום במשך שנה שנתיים. אם אחרי הזמן הזה תחליט שהתחום "לא עושה לך את זה" תוכל לעבור להנדסאי בניין בגיל 25 +-.

אם תחליט ללכת על הנדסאי בניין הלימודים יקחו כמה שנים + זמן להתנסות אחרי התעודה.

לאור זה נראה לי שמשתלם יותר לנסות הייטק ואחר כך לנסות הנדסאי בניין.

אבל תחפש דרכים להתנסות בכל אחד מהתחומים (וגם בחשבונאות) לפני שאתה מקבל החלטות.

אתה יכול לעשות תואר באוניברסיטה הפתוחה במקום להשלים בגרויות.
אין שם תנאי קבלה, ובוגרי הפתוחה יכולים הגיע משרות טובות למדי.

הייתי מתרחק מתעודת הנדסאי. התעודה הזאת לא שווה את הזמן ואת הכסף לדעתי.
קורסים חוץ-אקדמיים בתחומי הייטק יסדרו לך עבודה לטווח הקצר, אבל לא משהו שיחזיק מעמד בתור קריירה לכל החיים.

בהצלחה.

קורסים חוץ-אקדמיים בתחומי הייטק יסדרו לך עבודה לטווח הקצר, אבל לא משהו שיחזיק מעמד בתור קריירה לכל החיים.
תוכל להרחיב על זה?

אני שוקל הסבה מביולוגיה להייטק דרך אינפינטי לאבס. לדעתך זה לא משהו שיספיק כשער כניסה לתחום ולבניית קריירה?

תוכל להרחיב על זה?

אני שוקל הסבה מביולוגיה להייטק דרך אינפינטי לאבס. לדעתך זה לא משהו שיספיק כשער כניסה לתחום ולבניית קריירה?
הקורס של אינפינטי לאבס דורש שיהיה לך תואר (כלשהו) כדי להתקבל אליו, תקן אותי אם אני טועה.
החבר'ה שאני מכיר מהעבודה שלי שהגיעו דרך קורסי הסבה כאלו, הם נותנים אחלה עבודה דווקא...

אני עושה הפרדה בין קורסי הסבה להייטק לבין קורסים שמיועדים לאנשים ללא השכלה גבוהה בכלל.
כבוגר תואר בביולוגיה, הוכחת שאתה מסוגל לשרוד בתוך מסגרת עמוסה ומלחיצה וללמוד מה שאומרים לך גם אם זה משעמם אותך או קשה לך.
זו תכל'ס הסיבה למה עדיף למעסיקים לקחת בוגרי תואר, ולא כי הם למדו קורס כזה או אחר.
לכן להשלים את פערי הידע שחסרים לך כי לא למדת מדמ"ח, זה כבר פיצ'פקעס.

תוכל להרחיב על זה?

חבר עשה הסבה מתואר בהנדסה שהיה לו מאוניברסיטה נחשבת.
לא יודע אם זה היה אינפינטי אבל העיקרון דומה.
חשוב לזכור שיש ניפויים וזו למידה מאוד אינטנסיבית, הוא לא עבד בזמן הקורס אלא למד 9-10 שעות ביום.
לאחר מכן הם עוזרים לך למצוא עבודה בשכר נמוך יותר (לדעתי שנתיים אתה מחוייב לתת) אבל זה עדיין שכר מכובד ביחס לממוצע(ואף לחציון) שהוא לא בהייטק.

אתה יכול לעשות תואר באוניברסיטה הפתוחה במקום להשלים בגרויות.
אין שם תנאי קבלה, ובוגרי הפתוחה יכולים הגיע משרות טובות למדי.

הייתי מתרחק מתעודת הנדסאי. התעודה הזאת לא שווה את הזמן ואת הכסף לדעתי.

בהצלחה.

אתה בכללי צודק אבל לא לגבי הנדסאי בניין ספציפית

אני שוקל הסבה מביולוגיה להייטק דרך אינפינטי לאבס
יצא לי לעבוד עם כמה אנשים שעשו דרכם הסבה, ועושה רושם שהם מלמדים לא רע. רק שלמיטב הבנתי הקורס מאוד אינטנסיבי, והיחס של 'המדריכים' (לא סגור איך הם מגדירים את עצמם) למשתתפי הקורס הוא לא להיט, אז כן כדאי לבוא עם קצת ידע כדי להוריד מהלחץ ולהגדיל את הסיכוי להישאר בקורס ולקבל הצעות למשרות הטובות יותר בסופו. המשרות הראשונות לרוב לא יהיו ממש בחברות שהן בטופ של התעשיה, אבל יש כאלה שאפשר לקבל מהן ערך מקצועי די גבוה.

אילולא סיכויי ההשמה הגבוהים יותר דרך אינפיניטי, הייתי ממליץ לך לנסות קודם באופן עצמאי קורסים רלוונטיים דרך coursera/edx/uadicy, ספרים, וכמה פרוייקטי קוד, זה מה שאני עשיתי במשך כמה חודשים אחרי תואר בחשמל, כשחיפשתי עבודה בתור מהנדס תוכנה. עם קצת התמדה, אפשר לדעתי להגיע ככה לרמה גבוהה יותר, ובלי האווירה המלחיצה של קורס אינטנסיבי, אז אם יש לך עוד כמה חודשים עד שאתה מתחיל את הקורס, אולי שווה לך ללמוד קצת עצמאית לפני זה, כדי לבוא מוכן יותר.

אילולא סיכויי ההשמה הגבוהים יותר דרך אינפיניטי, הייתי ממליץ לך לנסות קודם באופן עצמאי קורסים רלוונטיים דרך coursera/edx/uadicy, ספרים, וכמה פרוייקטי קוד, זה מה שאני עשיתי במשך כמה חודשים אחרי תואר בחשמל, כשחיפשתי עבודה בתור מהנדס תוכנה. עם קצת התמדה, אפשר לדעתי להגיע ככה לרמה גבוהה יותר, ובלי האווירה המלחיצה של קורס אינטנסיבי, אז אם יש לך עוד כמה חודשים עד שאתה מתחיל את הקורס, אולי שווה לך ללמוד קצת עצמאית לפני זה, כדי לבוא מוכן יותר.

לומד כרגע עצמאית כדי להגיע מוכן יותר. אבל אני לי ספק שאתקדם הרבה יותר מהר ברגע שאתחיל את הקורס ולא אעבוד במקביל. מתכנן להתחיל את הקורס רק ביוני אז אני מנסה לכתוב קצת קוד כל יום עד לתחילת הקורס.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O בן 28 , צומת דרכים בחיי(מקצוע לחיים) התפתחות אישית 7
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 24
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
T בן 25 מתחיל מסע יומני מסע אישיים 6
I בן 26 - יוצא לדרך, טייק 2# יומני מסע אישיים 8
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
E בן 19 חדש בתחום דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 2
E בן 19 לא יודע איפה להתחיל שוק ההון 7
T בן 18 שלא יודע מאיפה להתחיל שוק ההון 11
O מס רכישה בדירה של בן זוג אחד עם הסכם ממון מיסים 18
N כיוון החיים של בן 24 התפתחות אישית 5
ג לבטים של בן 22 יומני מסע אישיים 8
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
Mufasa קניית דירה ראשונה להייטקיסט בן 26 נדל"ן 87
מ בן משפחה שמשחק משחק מסוכן אוף טופיק 15
R בן 18 לפני שירות צבאי מתחיל בהרהורים יומני מסע אישיים 12
Y בן 40, לא מצליח לצאת מבית ההורים. אוף טופיק 37
M בן 24 שוקל לקנות דירה נדל"ן 9
Y האם בן 14 צריך לשלם מס \ לדווח למס הכנסה על רווחים מפרסומות ב youtube? מיסים 9
A דירוג אשראי לצעיר בן 24 אוף טופיק 4
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
Omer Daniel השקעה ראשונה - בן 23 שוק ההון 4
E תמהיל השקעה לחוסך צעיר בן 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
D חייל בן 19, קצת הלכתי לאיבוד מהאופציות ואני אשמח לקבל קצת הכוונה יומני מסע אישיים 4
C פתרון ליצירת קשר עם ילד בן שבע בבית צרכנות פיננסית 22
B אריחים בקירות חיצוניים של בניין חדיש (בן כ15) שהחלו ליפול נדל"ן 9
ס בן 27 שמתחיל לחסוך לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G לדברים יש נטיה להסתדר - יומנו של בן 26 יומני מסע אישיים 14
E איך נער בן 15 יכול להשקיע כסף? שוק ההון 8
מ בן 20 יוצא לדרך יומני מסע אישיים 14
Flex אז למה לא בעצם? בן 27 יומני מסע אישיים 38
N מתלבט היכן להתחיל ללמוד השנה (בן 24) התפתחות אישית 12
V מה הכלי הכי מומלץ למבוגר בן 60 ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מתכנת הצהרת נהנה על בן/בת זוג בחשבון יחיד (חוק איסור הלבנת הון) צרכנות פיננסית 3
TheMailMan קורס מחשבים/סייבר/תכנות לילד בן 9 התפתחות אישית 14
Bonfire משוחרר "טרי" בן 25, חייב לרוקן את העו"ש בהקדם יומני מסע אישיים 40
B אזרחים יכולים להיכנס לאוניברסיטת בן גוריון? אוף טופיק 4
A למה בן אדם עובד בישראל (עם פנסיה) לא צריך ביטוח חיים צרכנות פיננסית 62
ד שכונת בן גוריון רמת גן נדל"ן 11
R השלמת הכנסה. בן 36 יומני מסע אישיים 16
א בן 28 - מתוסכל מהענף יומני מסע אישיים 50
S המסע לעצמאות כלכלית (בן 21) יומני מסע אישיים 33
P העברת זכויות לאחר זכיה של בן משפחה נדל"ן 0
ה התיק המורכב שלי (בן 20) שוק ההון 8
1337justme שימוש באשראי של בן הזוג (זוג נשוי) צרכנות פיננסית 38
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23

נושאים דומים

Back
למעלה