• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אשתי רוצה ללמוד קורס בהייטק.

Happy

משתמש רגיל
דירוג
41
אשתי בת 28. סיימה תואר ראשון במדעי ההתנהגות עובד כבר שנה במשרה מסויימת בשכר סביר 8-10.
היא החליטה שהיא רוצה עבודה יותר מאתגרת כמובן גם עם שכר יותר משתלם ועניין אותה תחום התכנות.

כן זה הרבה למידה עצמית וכן הרבה תמיד להשתפר בעצמך.

היינו שמחים לקבל להמלצה למקום מסויים שמכין את הבוגרים שלו לעולם העבודה נותן להם לפחות פתיחה טובה לעבודה הראשונה.

היא לא נעולה על פיתון אבל מחפשת תוכנה שדרושה אך גם לא הכי קשה אלה בינונית.

נשמח להמלצות על מקומות מומלצים שהבוגרים שלהם הסתדרו בעולם האמיתי.

Henchman34

משתמש רגיל
דירוג
1,009
יש בארץ שתי תוכניות שמספקות הכשרה עם תשלום אחרי השמה כעובד קבלן. האחת היא אינפיניטי לאבס והשניה היא אקספריס. מדובר בהכשרה מאוד אינטנסיביות של כ-7 חודשים. המודל הכלכלי בנוי ככה שיש להן אינטרס לספק לך את כל הכלים שתצליח כי הפרסה שלהם נגזרת מכך שהמעסיק מרוצה ממך וחוזר לגייס עוד כמוך.

גילוי מאות. אני בוגר מאוד מרוצה של אחת ההכשרות.

דוריאן

משתמש רגיל
דירוג
398
יש בארץ שתי תוכניות שמספקות הכשרה עם תשלום אחרי השמה כעובד קבלן. האחת היא אינפיניטי לאבס והשניה היא אקספריס. מדובר בהכשרה מאוד אינטנסיביות של כ-7 חודשים. המודל הכלכלי בנוי ככה שיש להן אינטרס לספק לך את כל הכלים שתצליח כי הפרסה שלהם נגזרת מכך שהמעסיק מרוצה ממך וחוזר לגייס עוד כמוך.

גילוי מאות. אני בוגר מאוד מרוצה של אחת ההכשרות.
התוכניות האלה לא דורשות שיהיה לך תואר ראשון ריאלי/מדעי ?

Henchman34

משתמש רגיל
דירוג
1,009
התוכניות האלה לא דורשות שיהיה לך תואר ראשון ריאלי/מדעי ?
לרוב מבקשים פשוט תואר. עדיפות לראלי אבל גם תואר במשפטים הולך. יש מקרים שלוקחים אנשים בלי תואר אבל עם "סיפור חיים מעניין".

Elies

משתמש סולידי
דירוג
28
הייתי ממליץ מאד להתחיל מקורס פשוט בתכנות באתר כמו Udemy או Freecodecamp רק כדי להרגיש קצת מה זה תכנות לפני שמחליטים על הכשרות/קורסים שידרשו השקעה כלכלית לא קטנה וכמובן המון זמן שלאו דווקא מנוצל הכי טוב
אופציה מעולה נוספת (מכיר מספר הצלחות לא קטן באופן אישי) זה she codes

Happy

משתמש רגיל
דירוג
41
חברים תודה רבה על המענה. המלצתי על הדברים לאשתי והיא בוחנת יש הרבה אופציות בדור שלנו ,זה הופך את הכל ליותר מבלבל o_o

chen15

משתמש רגיל
דירוג
1,006
קמפוס IL

c881

משתמש בכיר
דירוג
12,073
אפשר גם את https://she-codes.org/
בטוח שאם תחפשו תמצאו גם איזו תוכנית עם מלגה זו או אחרת שמנסה להכשיר נשים מאזור זה או אחר.

הורדוס

משתמש בכיר
דירוג
1,198
לרוב מבקשים פשוט תואר. עדיפות לראלי אבל גם תואר במשפטים הולך. יש מקרים שלוקחים אנשים בלי תואר אבל עם "סיפור חיים מעניין".
יש לי שני חברים בוגרי התכנית, קיבוצניקים, בלי תואר, בלי סיפור חיים מעניין.

חשוב להגיד שהראשון הצליח בזכות התכנית וכבר כמה שנים מפתח בקנד, והשני סיים את מסלול הדב לפני יותר מחצי שנה ולא מצא עבודה דרכם.

הורדוס

משתמש בכיר
דירוג
1,198
חברים תודה רבה על המענה. המלצתי על הדברים לאשתי והיא בוחנת יש הרבה אופציות בדור שלנו ,זה הופך את הכל ליותר מבלבל o_o
אם אתם חרדים שמעתי על תכניות מיוחדות לנשים במגזר החרדי.

AlexNOSAM

משתמש בכיר
דירוג
2,700
אני קצת סקפטי לגבי המקומות האלה שמתחייבים להשמה. אין להם ידע קסמים שהם מלמדים אותך. מכיר בוגר שסיים השנה - כן, אין עבודות עכשיו לג׳וניורים - והוא חשב לחפש אצל אלה שמבטיחים קורס עם השמה. הוא הסתכל קצת על הסילבוס שלהם וראה שהוא כבר יודע הכל ואין שם שום דבר מיוחד שלא יכל ללמוד לבד גם אם היה בלי תואר. אבל הם רוצים שתתחייב לתת להם איזה 100 א״ש במצטבר מהמשכורות הראשונות שתקבל. משהו כזה...

הוא לא הלך על זה כי זה פשוט לא שווה. אני גם חושב שהוא היה מתחרט על זה. לעבוד בסך 100 א״ש כדי לתת את זה למישהו אחר...

אני תמיד יותר מעריץ של דרך האקדמיה. לא צריך לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב, אבל יש כל מיני הסבות לאקדמאים שבסופן מקבלים תעודה מאחת האוניברסיטאות שעמדת ברמה שלהם וסיימת דרכם השלמת לימודים בתחום התוכנה. לא יודע אבל מה הדרישות שלהם.

GunnerWSM

משתמש רגיל
דירוג
224
אני אישית לא הייתי הולך לשום בוטקאמפ חוץ משל אינפיניטי. אני מכיר לא מעט אנשים שהלכו לשם, ונראה שבאמת להם יש את הקשרים הכי חזקים בתעשייה. אחוזי השמה של מעל 90% אני חושב.
החסרונות
1. שכר נמוך לתעשייה לא זוכר בדיוק כמה אבל בגדול ממה שאני זוכר בשנתיים שאתה מחוייב להם אתם מתחיל ב10K וכל חצי שנה עולה ב2K ככה שחצי שנה אחרונה השכר הוא 16K. מה שכן בהנחה ואתה צובר ניסיון משמעותי וטוב בשנתיים האלה סביר שאחרי זה תקבל שכר של 20-25K בקלות.
2. לימודים מאוד עמוסים (אני שמעתי שבחודשים הראשונים אנשים צריכים להשקיע ממש 12 שעות ביום) ואחוזי ניפויים די גדולים.
3. תלוי בתקופה אבל בלי רקע ריאלי יותר קשה להתקבל.

הורדוס

משתמש בכיר
דירוג
1,198
אני קצת סקפטי לגבי המקומות האלה שמתחייבים להשמה. אין להם ידע קסמים שהם מלמדים אותך. מכיר בוגר שסיים השנה - כן, אין עבודות עכשיו לג׳וניורים - והוא חשב לחפש אצל אלה שמבטיחים קורס עם השמה. הוא הסתכל קצת על הסילבוס שלהם וראה שהוא כבר יודע הכל ואין שם שום דבר מיוחד שלא יכל ללמוד לבד גם אם היה בלי תואר. אבל הם רוצים שתתחייב לתת להם איזה 100 א״ש במצטבר מהמשכורות הראשונות שתקבל. משהו כזה...

הוא לא הלך על זה כי זה פשוט לא שווה. אני גם חושב שהוא היה מתחרט על זה. לעבוד בסך 100 א״ש כדי לתת את זה למישהו אחר...

אני תמיד יותר מעריץ של דרך האקדמיה. לא צריך לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב, אבל יש כל מיני הסבות לאקדמאים שבסופן מקבלים תעודה מאחת האוניברסיטאות שעמדת ברמה שלהם וסיימת דרכם השלמת לימודים בתחום התוכנה. לא יודע אבל מה הדרישות שלהם.
ואם לתת 100 אלף שקל זה מה שיביא אותו ליעד? צריך להסתכל על מה שאתה מרוויח לא על מה שאחרים מרוויחים.

ולאקדמיה אין עלות? 3 שנים של תואר עולות הרבה יותר משלוש שנים של קורס ושנתיים עבודה בשכר נמוך דרך איניפיניטי או חברות אחרות דומות.

AlexNOSAM

משתמש בכיר
דירוג
2,700
ואם לתת 100 אלף שקל זה מה שיביא אותו ליעד? צריך להסתכל על מה שאתה מרוויח לא על מה שאחרים מרוויחים.
כי זה שלא שילמת למישהו 100א״ש זה לא הבעיה, לכן זה גם לא הפתרון. הבעיה היא לא שיש איזה שומר בשער שצריך לתת לו ״שוחד״, הבעיה היא שהכלכלה פשוט גרועה עכשיו וזהו. אנחנו במשבר פוליטי מ-2018 ועכשיו גם במלחמה חמה עם אלפי הרוגים. זו כל התורה. אם כל בעיה בעולם היה אפשר לפתור בכך שתזרוק עליה הרבה כסף, לא היו לנו הרבה כל כך בעיות בעולם.

יש לך אלפי בוגרי אוניברסיטאות ומכללות שנפלטו השנה לשוק וגם לפני המלחמה רובם לא מצאו עדיין סידור. אני משוכנע שהמסלולים האלה רוויים לגמרי עכשיו בבוגרים האלה שבאו לשם לא בגלל הידע - שיש להם אותו כבר - אלא בגלל ההבטחה להשמה בסוף.

וגם, בלי להעליב (כי ה-100 א״ש שאני מצטט פה זה של אחת החברות שהוזכרה בשרשור) אבל אותו אחד הראה לי גם את הסילבוס. וואלה, לא הייתי ממליץ גם לאף אחד אחר ללכת על זה - בטח לא בזמנים האלה. כי כמו שכבר אמרו פה, ההשמה יכולה להיכשל. אולי המשבר הזה גם יעבור תוך שנתיים, ואז מקומות העבודה יחזרו. ואז תמצא את עצמך חותם על חוזה מול חברה, וחברות ההשמה האלה יגלו ותקבל מכתב עו״ד שאומר: ״הא! זה בזכותנו מצאת עבודה. תודות להכשרת הקסמים שלנו. עכשיו, אתה חייב לנו.״ ותיכנס פה לאיזה מאבק משפטי אולי.

אם זו האופציה היחידה כרגע להיכנס לתעשייה, הייתי ממליץ לאשתו של פותח השרשור שתמשיך לשבת על הגדר בינתיים ובמקום לשרוף זמן בערבים אחרי שעות העבודה בשקידה על אחד הקורסים האלה, עדיף שתשקיע כבר בבילויים משותפים עם בעלה וסקס טוב אחרי, סליחה על הבוטות. ואם יש בכל זאת איזושהי זיקה לתוכנה, יש לך היום קורסים טובים בחינם ביוטיוב. עד כדי כך טובים שנוכלים סינים מורידים אותם ומוכרים אותם בכסף הרבה פעמים לאנשים שלא יודעים.
ולאקדמיה אין עלות? 3 שנים של תואר עולות הרבה יותר משלוש שנים של קורס ושנתיים עבודה בשכר נמוך דרך איניפיניטי או חברות אחרות דומות.
לא אמרתי שתעשה תואר ראשון חדש. רק הסבה. גם להסבה יש עלות, אבל זו תעודה שבסוף טובה פי כמה וכמה מכל בוטקאמפ-שקר שם בחוץ.
אם הסבה של אוניברסיטה לא תביא אותך לרמה למצוא עבודה, כנראה זה ממילא לא בשבילך.

גם בדוט-קום היו כל מיני מכללות ובוטקאמפים (לא קראו לזה ככה, בזמנו) רק שרוב הפורום צעירים מדי מכדי לזכור. אני יודע על זה דרך אבא שלי והייטקיסט אחד מבוגר. כשהדוט-קום התפוצץ, כל השקרים האלה קרסו יחד איתו ונעלמו מהזיכרון. נשארו רק מחברות יפות שלהם Hardcover עם הלוגואים. וגם הם הבטיחו לך הרבה דברים בשמיים.

הורדוס

משתמש בכיר
דירוג
1,198
לא אמרתי שתעשה תואר ראשון חדש. רק הסבה. גם להסבה יש עלות, אבל זו תעודה שבסוף טובה פי כמה וכמה מכל בוטקאמפ-שקר שם בחוץ.
אם הסבה של אוניברסיטה לא תביא אותך לרמה למצוא עבודה, כנראה זה ממילא לא בשבילך.
דוגמא?

AlexNOSAM

משתמש בכיר
דירוג
2,700
אין לי דוגמה קונקרטית כי אני בוגר מדעי המחשב בנוסף לזה שאני יוצא יחידה טכנולוגית. מעולם לא נזקקתי לעזרים האלה. אבל היו לי חברים בזמנו שעשו כל מיני השלמות שהציעו אוניברסיטאות. הם התברגו בתעשייה, אבל אני מדבר פה על העשור הקודם שדברים נראו אחרת.

למען האמת, לדעתי הלא-מקצועית העולם הזה של כניסה להייטק שלא דרך תואר במדעי המחשב/חשמל ולא דרך הצבא בינתיים בדרך עושה את הדרך החוצה.
כל העולם הזה התבסס על כך שההייטק הישראלי דהר בעוצמה קדימה והיה צמא כל הזמן לכל אחד שיכול להוכיח את עצמו. עוד לפני המלחמה נכתב בדה מארקר שבגלל ההתקררות בתעשיה מעסיקים לא מסתכלים על מי שאין לו תואר בכלל וגם שאף אחד לא רוצה ג׳וניורים.

אז, אלא אם נראה פתאום זינוק של הכלכלה בקרוב לא יהיו ממש הזדמנויות בשוק. עושה רושם שהחלון הזה נסגר עד להודעה חדשה. בוא, אם אפילו בוגרי אוניברסיטה צריכים לחפש בנרות הזדמנויות, איזה סיכוי יש למישהו שלמד במוסדות שנשמעים כמו ״קראקר-יו״ או ״חשבון-אינפיניטסימלי-לאב-יו״? (מבלי לציין את השמות במפורש)

ואל תשכח שבאוניברסיטאות והמכללות עדיין יש לך המון אנשים שנרשמו ללימודים האלה ב-2020, 2021 ואף לפני, כי הם חשבו להיכנס לתעשייה בבום הענק שהיה אז. אם המצב לא יתהפך בקרוב, אז בשנה הבאה יפלטו לך עוד בוגרי תואר וגם בשנה שאחריה וזו שאחרי...
מי שב-2023 עוד לא התחייב ללימודים שקשורים להייטק או משהו כזה, לא הייתי מהמר על הסוס הזה במקומו. ואני פשוט אומר את זה כי אני מכיר בוגרים שסיימו השנה ללמוד והם בעצמם אומרים לי שלא מחכה להם כלום.

הדבר היחיד שהייתי ממליץ עדיין זה אם במקרה קורא את השרשור הזה נער, אז הייתי ממליץ לנער לעשות הכל כדי להתקבל לממר״ם או לעתודה. למרות שהשם של המסלולים האלה נשחק, זה עדיין Gateway טוב לתעשיה ונותן יתרון גם על פני בוגרי תואר. ועכשיו יש לך כתבות בכל מקום שהרבה נערים רוצים להתגייס בגלל המלחמה לקרבי, אז אולי יש פה הזדמנות כניסה.

optimum

משתמש בכיר
דירוג
3,259
אם במקרה קורא את השרשור הזה נער, אז הייתי ממליץ לנער לעשות הכל כדי להתקבל לממר״ם או לעתודה.
עתודה זו התאבדות כלכלית בשוק של ימינו.
בכלל התפיסה ששירות צבאי טכנולוגי יכול להכין אותך לעבודה באזרחות היא ארכאית ושגויה לדעתי (עבור מי שטרם התגייס). זה אחד השרידים שנותרו מימיה הסוציאליסטיים של המדינה, כשהסתדרות שיכלה להבטיח לבוגרי מסלול עתודה קריירה ל-40 שנה באיזה מפעל עם פנסיה תקציבית.

אני חושב שהעליה במוטיבציה לקרבי היא בחלקה עקב ההבנה המתגבשת אצל צעירים שאין טעם לשאוף לתפקיד "שימושי לאזרחות" (ובחלקה כמובן בגלל שיש מלחמה)

AlexNOSAM

משתמש בכיר
דירוג
2,700
עתודה זו התאבדות כלכלית בשוק של ימינו.
בכלל התפיסה ששירות צבאי טכנולוגי יכול להכין אותך לעבודה באזרחות היא ארכאית ושגויה לדעתי (עבור מי שטרם התגייס). זה אחד השרידים שנותרו מימיה הסוציאליסטיים של המדינה, כשהסתדרות שיכלה להבטיח לבוגרי מסלול עתודה קריירה ל-40 שנה באיזה מפעל עם פנסיה תקציבית.
אני חצי-מסכים איתך. אפילו כשאני שירתתי לפני עשור, עתודה זה היה תפקיד די גרוע שמספק בקושי את הדברים הגדולים שהוא הבטיח לעתים רחוקות.
מלבד כמה בומרים פה בפורום הסולידית, קשה למצוא מישהו שמצדד במסלול הזה במאת האחוזים.

אבל אני בכל זאת מצודד בעתודה דווקא בזמנים האלה, כי גם בה עדיין קיים סיכוי שתגיע ליחידה שבה אתה עושה תפקיד רציני ולא הופכים אותך לקפ״ט. וגם בסוף המסלול, בגיל 27, אתה בכל זאת מסיים עם תואר. אפילו תואר שני, אם שיחקת עם הקלפים נכון. שזה דבר לא מובן מאליו היום. הישראלי הממוצע רק מתחיל את התואר שלו בגיל 24-27, בטח לא אחריו. ואם אתה משחק עם הקלפים שלך נכון וגם גר בבית ההורים, אפשר לצאת עם איזה חיסכון של מעל 200 אלף ש״ח מעבודה קבועה עבור הצבא במקום עבודות לא-יציבות של אנשים צעירים.

בשוק העבודה של 2023, לעתודאי יש יתרון על פני סתם בוגר מדעי המחשב. כי העתודאי יכול מקסימום להאריך את הקבע. או אם המפקדים שלו נרקיסיסטים כמו ב-80% מהצבא, הוא יכול להשתחרר במועד ולשבת בבית או לטוס לתאילנד בינתיים תוך כדי המשבר. הישראלי שעשה את ״המסלול הרגיל״ כבר חזר משנה בתאילנד של הוללות ומחפש עכשיו בנרות הזדמנות.
אני חושב שהעליה במוטיבציה לקרבי היא בחלקה עקב ההבנה המתגבשת אצל צעירים שאין טעם לשאוף לתפקיד "שימושי לאזרחות" (ובחלקה כמובן בגלל שיש מלחמה)
זה חד-משמעית לא מה שכתבת :lol:
זה פרץ פטריוטיזם שקורה בגלל המלחמה נקודה. זה התחיל רק אחרי 7 באוקטובר. פתאום מדווחים שכל מיני אנשים שהשתחררו על נפשי (היו המון כאלה בעשור האחרון) עד גיל 30 פתאום מנסים עכשיו להתגייס.

ומה זאת אומרת שאין טעם לתפקיד ״שימושי לאזרחות״? אפילו בצבא ארה״ב לא מצליחים להגיע ליעדי הגיוס בגלל מיעוט התפקידים ששימושיים לך לאזרחות. זה אחד הדברים הכי גדולים שעולים כל הזמן בסקרים. לאנשים יש עיניים בראש. וישראלים לא טפשים יותר (בדרך כלל) מאמריקאים - הולכים לאיפה שטוב, איפה שיקבלו יותר כסף.

AIML

משתמש בכיר
דירוג
6,066
אפילו כשאני שירתתי לפני עשור, עתודה זה היה תפקיד די גרוע שמספק בקושי את הדברים הגדולים שהוא הבטיח לעתים רחוקות.
בשוק העבודה של 2023, לעתודאי יש יתרון על פני סתם בוגר מדעי המחשב.
מוזר לי שמישהו ממליץ על עתודה - הנימוקים שלך מעניינים.
אבל בעתודה מתחיבים לעשר שנים קדימה, וקשה לנבא את מצב שוק התעסוקה בעוד עשר שנים.

נערך לאחרונה ב:

AlexNOSAM

משתמש בכיר
דירוג
2,700
מוזר לי שמישהו ממליץ על עתודה - הנימוקים שלך ממעניינים.
אבל בעתודה מתחיבים לעשר שנים קדימה, וקשה לנבא את מצב שוק התעסוקה בעוד עשר שנים.
בדרך כלל, גם בעולם, עובדים בשביל הממשלה כאשר אין הזדמנויות במגזר הפרטי. בדצמבר 2023, אין הזדמנויות טובות במגזר הפרטי בתחום ההייטק. מעסיקים לוקחים רק את מי שכבר יש לו ניסיון, ואין בהם מחסור עכשיו אחרי שהשנים האחרונות יצרו עודף גדול.

יתכן שאנחנו רואים בהייטק היום את מה שהיה במשפטים בשנות האלפיים. שהיתה פשוט הצפה של עורכי דין מתחת לכל עץ רענן. בסביבה כזו של אי-ודאות, לא הייתי אומר שיש שום בושה בהליכה לעתודה.

בפרספקטיבה לאחור של מישהו ששירת ביחידה טכנולוגית, המסלול הזה מדכא אבל לא קטסטרופלי כמו שעתודאים אוהבים לעשות מזה בצורה דרמטית. אתה מתחייב ל-9 שנים שרק 6 מתוכן אתה עושה על מדים, ו-3 מהן אתה מקבל משכורת שהיא לא רעה. עם קצת מזל וערמומיות, אתה יכול להשחיל במהלך 6 השנים גם תואר שני. אני זוכר כשאנחנו היינו בצבא, גיל 27 היה נראה לנו ממש מבוגר ומתקדם, בתור בני 19-21. אבל היום אני (30) מבין שזו בקושי ההתחלה. והכרתי מספיק בני 27 שמנסים בכל הכוח שלהם לדלג בין למלצר שולחנות לספסל הלימודים בשביל אולי אולי לסיים תואר בגיל 30.

וגם במבט לאחור, אף אחד מהמכרים שלי לא יצא מהמסלולים האלה מסכן (עתודה או ממר״ם). לכולנו יש עבודה, כסף... חלק התקדמו יותר וחלק פחות, אבל זה Given.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G אשתי עוסקת פטורה - אם רשות המיסים תגדיר אותי כסוחר בבורסה האם זה עלול להשפיע עליה? פוסטים מאיכות נמוכה 0
S איך להצהיר על הכנסת אשתי הסטודנטית בטפסי מס מיסים 2
ח מתכננת להתחיל לימודים בסמסטר הקרוב בטכניון וחוששת לבחור בתחום שאני רוצה יומני מסע אישיים 15
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 6
C איך לציין לבנק שאני רוצה להעביר רק *חלק* מהניירות לבית ההשקעות? שוק ההון 11
S החזרי מס, רוצה לדעת שאני מבין נכון.. מיסים 13
א מפתחת Backend - רוצה להתמקצע בבינה מלאכותית התפתחות אישית 5
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
AlexNOSAM רוצה ללמוד פרסום, מכירות ו/או שיווק התפתחות אישית 0
D רוצה להתגרש אוף טופיק 18
N רוצה להחכים יומני מסע אישיים 8
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
ח רוצה לטוס בפעם הראשונה לחו"ל אוף טופיק 14
c881 סגן שר הבריאות רוצה לראות רופאים חרדים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 48
GeraltOfHaifa אני רוצה להעשיר את העברית שלי - איך עושים זאת? התפתחות אישית 23
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
D רוצה ללמוד על עסקים התפתחות אישית 2
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
גימפל רוצה להשקיע בS&P 500 לעשות את זה דרך קופת גמל להשקעה, או דרך מסחר עצמאי בבורסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
ה רוצה להעביר את הקרן השתלמות, קופת הגמל, והפנסיה מאלטשולר, למקום אחר למסלול עוקב מדד s&p. בסלייס יש מסלול כזה עם דמי ניהול 0.3 אבל הבנתי שלא ככ מומלץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
T אני רוצה ללמוד לצייר התפתחות אישית 1
A אני רוצה לשלם אחת לחודש משכורת לפרילנס בחו"ל. איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
YoniLevy הצעד הראשון: בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 21
YoniLevy בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 32
M עשיתי תוכנית כלכלית, לפני שמתחיל רוצה לוודא שלא טעיתי בדרך שוק ההון 25
ע מיסוי על אופציות שהחברה רוצה לרכוש חזרה מהעובד מיסים 3
V רוצה לפתוח חשבון מסחר עצמאי אבל בית ההשקעות דורש ממני לשלוח לו צילום של תעודת זהות כולל תאריך הנפקה דרך האתר שלהם צרכנות פיננסית 8
E לקוח לא רוצה לשלם את מלוא הסכום כי טוען שכמה תמונות לא יצאו טוב. מה לעשות? אוף טופיק 22
M חברה שלי רוצה להשקיע 15 אלף ש"ח לטווח ארןך שוק ההון 10
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
אני חדש סליחה אם זה שייך לנדלן, רק רוצה להבין. כשאני שוכר דירה, חובה לשלם ארנונה ודמי וועד? אוף טופיק 1
I אלטרנטיבה לכרטיס אשראי ללא עמלות (בדומה ל "כזה אני רוצה") לבעלי דיירקט צרכנות פיננסית 7
G לא רוצה לקחת משכנתא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
E רוצה להעביר 70 אלף שקל לקופות גמל להשקעה. כדאי בתקופה הזו ומה הדמי ניהול? שוק ההון 61
ד בעיית "אני רוצה להביא את המכה" התפתחות אישית 147
ש רוצה להתנתק, מה ההבדל בין הפסקת שירות/ניתוק/סיום? צרכנות פיננסית 11
W שוהה בארה"ב בתפקיד בכיר, רוצה ללמוד ניהול בפתוחה במקביל התפתחות אישית 8
חתול לילה עצרו אותי אני רוצה לתזמן (מניות הבנקים) שוק ההון 35
Godfather הבנק יכול להשוות תנאים (כשהוא רוצה) שוק ההון 15
G איפה כדאי לי לסחור אם אני רוצה להשקיע בעיקר לטווח ארוך? שוק ההון 8
ה רוצה לפתוח עוסק פטור- ולהיעזר באיש משפחה.מותר? צרכנות פיננסית 2
T עזרה- רוצה להתחיל להשקיע וטובע מרוב חומר שוק ההון 12
ה בן 21- רוצה להיות חוקר. רק הייטקיסטים יכולים לשרוד במדינה? יומני מסע אישיים 143
O רוצה פאסיבי סולידי אבל יש בלוצ'יפ ברווח שוק ההון 11
S רוצה להתחיל להשקיע, התבלבלתי לגמרי מכל המידע שוק ההון 3
פ אם משקיע תאורטי רוצה לקנות קרנות סל של נפט וגם של שווקים מתעוררים, בנטרול מטח, איך יעשה זאת? שוק ההון 34
T רוצה לוודא הבנה: באיזו בורסה ובאיזה מטבע לקנות ETF? צרכנות פיננסית 11
G רוצה להתחיל לסחור וצריך עזרה לגבי מסחר דרך ברוקר אמריקאי שוק ההון 9
W רוצה להתחיל להשקיע במניות, שאלה בנוגע לברוקר שוק ההון 8
ב רוצה להשקיע (גר באירופה) שוק ההון 18

נושאים דומים

למעלה