• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אפשרויות השקעה לאזרחים אמריקאיים

• פותח הנושא bugu
  • פורסם בתאריך
@מוריה, האם דיווחת ל irs והיית צריכה לשלם שם מס בנוסף למס ההכנסה בארץ?? נשמע לי מאוד מוזר (כמובן שאת לא חייבת לענות כאן.. ),
מבדיקה כאן: https_www_irs_gov/Individuals/International-Taxpayers/Foreign-Earned-Income-Exclusion (פירקתי מחשש שהלינק יידחה לי. לא יודעת אם אני מהמיוחסים שמותר להם להביא לינק..),
עד הכנסה של 100,800$ ליחיד בשנת 2015 - תשלום המס בארץ פוטר אותך מתשלום נוסף בארה"ב. לזוג בטח יש תקרה פוטרת גבוהה יותר. לא היה ברור שם כמה.
ונניח המצב בר-המזל בו את כן הרווחת השנה יותר מ- 400,000 ש"ח ליחיד. יתכן שניתן להוריד מההכנסות החייבות במס (אלו שמעל 100,800$...) את ההוצאות על דירה, ראי שם: Individuals/International-Taxpayers/Foreign-Housing-Exclusion-or-Deduction
בכל אופן, מציעה לך לברר מה באמת ההפסדים (מול הרווחים, קבצאות ילדים, במידה וגם הם אזרחים, למשל..) לפני וויתור.

@מוריה, האם דיווחת ל irs והיית צריכה לשלם שם מס בנוסף למס ההכנסה בארץ??
בכל אופן, מציעה לך לברר מה באמת ההפסדים (מול הרווחים, קבצאות ילדים, במידה וגם הם אזרחים, למשל..) לפני וויתור.
אכן לא מס הכנסה, אבל כן הפרשות לSC מכיוון שאני עצמאית, מה שלא בטוח משתלם לי (בבדיקה של רו"ח)
בכל מקרה אין הרבה רווחים עד כמה שאני מבינה (הילדים יהיו עדיין אזרחים ובעלי גם אזרח כך שכנראה הוא עדיין יקבל עליהם קצבה (אגב זה לא קצבה זה החזר מס...)

אני עצמאית, מחייב אותי להפקיד לSOCIAL SECURITY
פעם ראשונה שאני שומע על זה. את אומרת שכל עוסק מורשה מחוייב לשלם SOCIAL SEC בארה"ב??? אם כן נראה לי שאת היחידה בארץ שמשלמת את זה...

לא יודעת אם כל עוסק מורשה. אולי זה תלוי בהכנסה?
יש לי רו"ח אמריקאי (מצוין אגב) שמדווח עבורי ובשנה האחרונה נוצר לי מצב שאני צריכה להפקיד לSC

ד"א, אני מבין שהבעיה בהחזקה של קרנות נאמנות ישראלית נמצאית בחובה לשלם מידי שנה מיסים על הרווח על הנייר עליהן. אבל מה בעצם החסרון פה? אם השנה הרווח על הנייר הוא X ושנה הבאה הרווח חוזר חזרה ל-0, לא מקבלים החזר או משהו על המס ששילמת בשנה הראשונה? מישהו יכול להסביר בשפה ברורה מה בדיוק הקטע פה?

ני עצמאית, מחייב אותי להפקיד לSOCIAL SECURITY
זה לא בדיוק מס אבל 'השקעה' שלאו דוקא משתלמת לי...
תשלומים ל Social Security עזרו לי לפרוש מוקדם בארץ.
לדעתי זו טעות לוותר על אזרחות אמריקאית.
בזמן פרישה מקבלים משכורת נאה מדוד סם שהיא בערך פי 3 מביטוח לאומי בארץ...

ד"א, אני מבין שהבעיה בהחזקה של קרנות נאמנות ישראלית נמצאית בחובה לשלם מידי שנה מיסים על הרווח על הנייר עליהן. אבל מה בעצם החסרון פה? אם השנה הרווח על הנייר הוא X ושנה הבאה הרווח חוזר חזרה ל-0, לא מקבלים החזר או משהו על המס ששילמת בשנה הראשונה? מישהו יכול להסביר בשפה ברורה מה בדיוק הקטע פה?
במקום לקבל דחיית מס עד למכירה, ואז לשלם מס מופחת (הרבה פחות מהכנסה רגילה), צריך לשלם כל שנה שבה השוק עולה, וכשהשוק יורד מקבלים מגן מס שגם הוא מוגבל בזמן.
במקום לקבל הלוואה בתנאים מצוינים, אתה תצטרך להלוות.

תשלומים ל Social Security עזרו לי לפרוש מוקדם בארץ.
לדעתי זו טעות לוותר על אזרחות אמריקאית.
בזמן פרישה מקבלים משכורת נאה מדוד סם שהיא בערך פי 3 מביטוח לאומי בארץ...
תוכל לפרט?
זה רק לעצמאיים?
באיזה גיל אפשר לקבל את הדמי פרישה?
האם זה מותנה בתשלומים לSS במשך X שנים?
זה קשור לכמה הפרשת?
האם אתה תקבל את התשלום גם אם הכנסותיך האחרות גבוהות?

תוכל לפרט?
זה רק לעצמאיים?
באיזה גיל אפשר לקבל את הדמי פרישה?
האם זה מותנה בתשלומים לSS במשך X שנים?
זה קשור לכמה הפרשת?
האם אתה תקבל את התשלום גם אם הכנסותיך האחרות גבוהות?
תשלום SS הוא חובה לכל אזרח ותושב אמריקאי בין אם הוא עצמאי או שכיר.
אני לא זוכר מה אחוז המס מהמשכורת.
יש להם מערכת שמחשבת שנות עבודה וניקוד עבור כל $ ששילמת במשך השנים. המינימום הוא 42 נקודות.
אני עבדתי בארה"ב כ 15 שנים או פחות.
יש אפשרות לפרוש לפני גיל הפנסיה. פרשתי מוקדם בגיל 63 ומקבל 75%, הסכום המקביל בשקלים גבוה יותר משכר מינימום חודשי בארץ.
לכן, אני נוגס בתיק ההשקעות שלי באחוזים נמוכים יותר מ 2.75% כל שנה וחי כמו מלך.
האם לפרוש מוקדם, בזמן או מאוחר יותר?
תלוי בצפיות שלך כמה שנים תחייה.
למשל הגראף הזה מאתר Charles Schwab.

file

ועוד ציטוט מהאתר שלהם:
Theoretically, it shouldn't matter when you start to receive your checks, provided you have an average life expectancy. However, if you think you'll beat the average life expectancy, then waiting for a larger monthly check might be a good deal. On the other hand, if you're in poor health or have reason to believe you won't beat the average life expectancy, you might decide to take what you can get while you can.

אני בחרתי לקחת את הכסף ולברוח כי: 1. היה חשוב לי לשמור על רזרוות ועתודות מזומן ובתיק ההשקעות 2. לא הייתי בטוח עוד כמה שנים המוסד הזה יוכל לתמוך באזרחים לפני פשיטת רגל.
מישהי כתבה כאן שרואה החשבון שלה המליץ לה לא לשלם SS, אני חושב שהיא צריכה להחליף אותו או לפחות לבדוק שוב את המספרים.
SS משלם סכומים דימיוניים בהשוואה למה שביטוח לאומי שלנו משלם וזה פטור ממס גם כאן וגם בארה"ב.
זה ממש על קצה המזלג.
אני לא מייעץ, הנושא סבוך אבל יש לו חוקים ברורים ורק רואה חשבון CPA יוכל להמליץ מה לעשות, איך ומתי. זה לא עניין ליועץ ישראלי שאין לו תעודת CPA.
היה דיון בעבר בענייני מס לבעלי אזרחות כפולה, אחת מהתגובות שלי בנושא היתה כאן:
http://www.hasolidit.com/kehila/threads/השקעות-לישראלים-בעלי-אזרחות-אמריקאית.719/page-2#post-18281

אני בחרתי לקחת את הכסף ולברוח כי: 1. היה חשוב לי לשמור על רזרוות ועתודות מזומן ובתיק ההשקעות 2. לא הייתי בטוח עוד כמה שנים המוסד הזה יוכל לתמוך באזרחים לפני שיפשוט את הרגל.
זה בדיוק החשש שלי...
להפריש עכשיו ממיטב כספי, ולצפות שעוד 30 שנה הם עדיין יהיו בסביבה ויתנו מה שהם נותנים היום - זה סוג של ספקולציה...

סליחה שאני מגיב פה באיחור :(

@yossik הפקדה ל-social security בתור תושב שעבד באמריקה הייתה לך טובה. אך אם אתה עצמאי בישראל, אתה משלם גם מס הכנסה בישראל לפי המדרגות (ומתקזז על זה בארה"ב) גם ביטוח לאומי בישראל 15% וגם social security בארה"ב עוד 15%. יכול לצאת מצב של 60% במדרגות הגבוהות, מבחינת פרישה מוקדמת עדיף הרבה יותר להשקיע את ה-15% האלה בשוק ההון אחרת גם יהיה לך פחות כסף זמין בזמן העבודה וגם לא תוכל לקבל מה-social security קצבה עד גיל 62. הרעיון של הקמת חברה בע"מ ומשיכת משכורת נראית אופציה יותר שפויה, לפחות לעצמאים בתחילת דרכם עם הכנסות נמוכות.

סתם לידיעה: שכיר שעובד בישראל אינו צריך לשלם social security לארה"ב.

במקום לקבל דחיית מס עד למכירה, ואז לשלם מס מופחת (הרבה פחות מהכנסה רגילה), צריך לשלם כל שנה שבה השוק עולה, וכשהשוק יורד מקבלים מגן מס שגם הוא מוגבל בזמן.
במקום לקבל הלוואה בתנאים מצוינים, אתה תצטרך להלוות.

תיקונון קטן ברשותך: כשהקרן הספציפית שלך יורדת אתה יכול לקבל ניכוי עד לסכום שהקרן עלתה בשנים קודמות (מה שנקרא unreversed inclusions), אם הקרן ירדה בשנים הראשונות שלה די אכלת אותה, כי בשנים הבאות הרווח יחשב מהערך הנמוך שאליו ירדה הקרן. בנוסף, הקיבוע לשוק הוא צמוד לדולר מה שיכול לגרום לרווחי פנטום (רווחים מבחינת ה-IRS שכבשקלים הקרן ירדה) בקיצור לא לגעת ב-pfics. קרנות נאמנות לא אמריקאיות, חברות סטארטאפ בתחילת דרכן לא אמריקאיות, ויש כאלה שאומרים שגם תעודות סל לא אמריקאיות נחשבות pfic. אני נמנע מכל אלה וקונה ETF אמריקאיים בלבד כדי להימנע מהמיסוי ההזוי הזה.

נערך לאחרונה ב:
לא מכיר מישהו שעושה את זה, ולדעתי לא ניתן.
גם אם היה אפשר, אני לא מבין איזה אינטרס יש לזה מבחינה השקעתית, אולי זה נותן ביטחון מבחינת קצבה קבוע וצמודה למדד, אך חשוב שתדעי שsocial security מעריכים כי עד 2033 יוכלו לשלם 75 סנט על כל דולר שהם כביכול יהיו חייבים. המצב הזה יגרור אחד משתי דברים:
1) הקטנה של הקצבות
2) הגדלה של ההפקדות - כלומר פחות נטו בשבילך היום

בכל מקרה זו לא "השקעה" בטוחה כפי שנראה, במיוחד שצריך להפקיד במשך עשר שנים לפחות כדי להיות זכאי.

בקיצור לא לגעת ב-pfics. קרנות נאמנות לא אמריקאיות, חברות סטארטאפ בתחילת דרכן לא אמריקאיות, ויש כאלה שאומרים שגם תעודות סל לא אמריקאיות נחשבות pfic. אני נמנע מכל אלה וקונה ETF אמריקאיים בלבד כדי להימנע מהמיסוי ההזוי הזה.

גם פתיחת חשבון השקעות בישראל שקונה רק ETF אמריקאי דוגמת קרנות של Vanguard זה PFIC למיטב ידיעתך?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
M אפשרויות השקעה כחברה בע'מ ולא עוסק מורשה מיסים 4
ג אפשרויות השקעה לטווח קצר/קצר מאוד שוק ההון 9
stamEhad אפשרויות השקעה שיש לאזרח אירופאי (פורטוגלי) ואין לאזרח ישראלי השקעות אלטרנטיביות 12
I כדאיות השקעה -בחירה בין אפשרויות שונות נדל"ן 22
D אפשרויות השקעה בנדל"ן מניב נדל"ן 28
N ייסורי הדוב או אפשרויות השקעה בזמן הנוכחי שוק ההון 16
V אסטרטגיית או אפשרויות השקעה לזמן מיתון (משבר ו/או נפילות ממושכות בבורסות) שוק ההון 20
G השקעה סולידית לטווח קצר/בינוני, עם אפשרויות יציאה שוק ההון 2
ב אפשרויות השקעה בשווקים בו הריבית עולה שוק ההון 10
N חיסכון לילדים - השוואת אפשרויות השקעה שוק ההון 41
ד אפשרויות השקעה עבור תושב חוץ שוק ההון 14
I אפשרויות השקעה לבעלי אזרחות זרה שוק ההון 3
קיטו קרן השתלמות נזילה, אפשרויות השקעה שוק ההון 21
C אפשרויות מימון לרכישת בית ב-2.2 מ' צרכנות פיננסית 10
A אפשרויות הלוואה ארוכות טווח צרכנות פיננסית 1
A השוואת אפשרויות פדיון פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
H אפשרויות מינוף גם בחו"ל נדל"ן 40
B עזרה בבחירת אפשרויות בדמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ת אפשרויות לקניית קריפטו השקעות אלטרנטיביות 6
M מהן אפשרויות המשיכה בקפ"ג IRA? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ח התייעצות לגבי אפשרויות תעסוקה עם טווח לימודים קצר התפתחות אישית 3
O אפשרויות לניהול קרן השתלמות כIRA - 2021 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
לאונל אפשרויות להפקדה בקרן השתלמות לקראת סוף השנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A האם יש מלאכות כפיים עם אפשרויות קריירה סבירות? התפתחות אישית 20
M אפשרויות להשקעה שפתוחות רק לתושבי חוץ? שוק ההון 4
י אפשרויות למשוך חסכון פנסיוני פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
D אפשרויות למינוף לתושב ישראלי שוק ההון 53
סול פתיחת IAR- בקרן השתלמות או בגמל? האם יש עוד אפשרויות? שוק ההון 6
Y מה אפשרויות קניית כסף (מתכת) אם בקרן נאמנות או מתכת פיזית שמאוחסנת בצורה בטוחה? שוק ההון 13
Y הרכב תיק הארי בראון - השוואה בין אפשרויות שוק ההון 8
J אפשרויות שונות להשקעה (מלבד שוק ההון, נדלן, ..) שוק ההון 23
cypriano de rore תיק השקעות סולידי - טבלת אפשרויות שוק ההון 41
unrealx התלבטות בין 4 אפשרויות אג"ח שוק ההון 9
A חריגה מתקרת ההפקדה לפנסיה - אפשרויות צרכנות פיננסית 23
מ אפשרויות מימון פרויקט יזמי נדל"ן 3
ד מה הן אפשרויות המשיכהֽ/ניוד של כספים צבורים בביטוח מנהלים ישן? צרכנות פיננסית 3
נ בחירה בין אפשרויות שונות בדמי ניהול לקרן פנסיה צרכנות פיננסית 7
I שימוש יתר בIBI או אפשרויות לקופת גמל שוק ההון 12
adamshalev אפשרויות לתכנון מס שוק ההון 13
אהרון מהן אפשרויות ההשקעה לאנשים מבוגרים ? שוק ההון 2
מ השקעה, קרן כספית ועו"ש שוק ההון 2
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3