1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

אפשרויות שונות להשקעה (מלבד שוק ההון, נדלן, ..)

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י Jackl56, ‏11/5/19.

1. Jackl56

Jackl56 משתמש ותיק

היי,
    כרגע אני משקיע רק בשוק ההון (vti/vxus) ומתלבט אם לגוון במשהו נוסף. אמנם vti/vxus בעצמם הם מגוונים, ואם באמת אין סיבה טובה אז לא אעשה את זה, אבל רציתי לשמוע מכם האם אתם משקיעים בדברים נוספים
    1) נדל״ן: אני לא מעוניין בטרחה של למצוא דיירים, לתקן דברים וכו׳. השאלה אם יש אפשרות לגוון השקעה בענף זה בלי זה. (השקעה בחו״ל? ״מגשימים״?)
    2) השקעות חברתיות?
    3) אג״ח קונצרני או ממשלתי נראה לי לא משתלם ביחס תועלת מול סיכון + עלויות מסחר. אבל הייתי שמח לשמוע על ניירות שאולי כן הגיוני להשקיע בהם

אני לא מעוניין בהשקעה בזהב או מתכות, חשוב לי משהו שיש בו פוטנציאל צמיחה
    פיספסתי עוד משהו ?

תודה

2. Almas

Almas משתמש סולידי

נדלן יש עוד אפשרויות, לדוגמא השקעה בחוב מגובה נדלן, יש הרבה משקיעים שמוכניל לשלם 10אחוז בערך ריבית להלוואה מהירה לתקופה של שנה שנתיים, ואת החוב אליך הם מגבים בנדלן.

יש השקעה במשכנתאות. ובטח עוד הרבה.

אורי ג. אוהב/ת את זה.
  3. Almas

Almas משתמש סולידי

4. $Ron$

$Ron$ משתמש ותיק

בעיקר השאלה היא מה הבעיה שאתה מנסה לפתור עם פיזור ההשקעות הזה.
    בשביל למתן תנודתיות- קרנות REIT מתכות יקרות וסחורות במינון לא גדול מדי יעשו את העבודה. מצד שני בשביל תשואה גבוהה לאורך 30 שנה: למה לבזבז כסף על מטיל זהב שלא מייצר כלום ולא על נתח מכל החברות האמריקאיות(בצורת קרן מחקה)? גם משרד להשכרה או דירה עם דמי שכירות לא משתווים לcompund return של חברה צומחת + דיבידנדים. הכל מתחיל בכמה תנודתיות אתה מוכן לספוג בתיק ההשקעות שלך ואז אם אתה רוצה למתן את התנודתיות הזו ואגח ממשלתי לא מספק אותך אז תוסיף Reit, מתכות וסחורות

נערך לאחרונה ב: ‏11/5/19
    Nina Tax Adviser ו-חתול לילה אוהבים את זה.
  5. WhatIsMoney

WhatIsMoney משתמש ותיק

מה המטרה שלך? סתם משעמם לך?

6. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

יש. נדל"ן ישיר עם חברת ניהול, עדיין יש התעסקות אבל הרבה פחות.
    אין לי מושג מה זה, על פניו נשמע כמו אוקסימורון.
    לכל אחד יש את ההגיון שלו אבל יש גם אג"ח קונצרני, בארץ וגם בחו"ל.
    בדיוק ההפך.
    על סחורות אין תשואה בכלל אגב.
    עצות אחיטופל.

monkey22 ו-cypriano de rore אוהבים את זה.
  7. נעם בלה בלה

נעם בלה בלה משתמש ותיק

למה?

אורי ג. אוהב/ת את זה.
  8. $Ron$

$Ron$ משתמש ותיק

כאמור: סחורות וזהב מגנים עליך וממתנים נפילות בתיק בסביבה דפלציונית. מי שמחפש למקסם תשואה בכלל לא מחזיק אותם.

9. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

1. הם לא, אולי בסביבה היפר-אינפלציונית, סביבה דפלציונית כמעט ולא קיימת, וגם אם כן יש מכשירים הרבה יותר טובים להגן עליך מפני סיכון אינפלציה (גם שלילי).
    2. זה לא עניין של מקסום תשואה, מי שמחפש תשואה הגדולה מ0 אין לו מה לחפש בסחורות.

10. $Ron$

$Ron$ משתמש ותיק

למי מבנינו שלא מבין למה מה שקיעים בכלל בסחורות, מתכות וריט ()
    טעות שלי, התכוונתי אינפלציונית כמובן. למטרת תשואה אין מה להחזיק סחורות, מתכות או ריט (ואני לא מחזיק אף אחד מהנל). אתה יודע כמוני שתשואה הכי גבוהה נמצאת במניות . לגבי סחורות ראה תיק השקעות כמו all weather portfolio של ריי דליו מייסד קרן הגידור הגדולה בעולם. ממליץ על 7.5% סחורות . למה להחזיק נכס אם אין בו תשואה? פשוט מאוד- תיק פחות תנודתי עם פחות תשואה בטווח הארוך אבל מתאים לסביבות שונות: צמיחה, מיתון, אינפלציה, דיפלציה

11. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

ריטים לא מחזיקים בשביל תשואה? אז למה מחזיקים אותם?
    ריטים הם מניות לכל דבר ועניין.
    כדי שיחשבו שהוא מומחה גדול וישקיעו בקרן הגידור שלו, את הכסף שלו הוא לא מרוויח מהשוק כמובן, הוא מרוויח מעמלות גבוהות.

12. $Ron$

$Ron$ משתמש ותיק

ריטים מחלקים את הרווחים כך שבהכרח אין להם capital growth כמו לחברה רגילה. יש להן תוחלת תשואה חיובית אבל זה עדין לא הסיבה להחזיק אותן (ריט לא מנצח את הs&p500 לצורך העניין ). מי שמחזיק ריט זה בשביל להפחית את התנודתיות, את סטיית התקן התיק שלו

13. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

כל מילה במשפט שאמרת אינו נכון.
    פרשתי, בזבוז של זמן.

מוריארטי אוהב/ת את זה.
  14. Mamaof

Mamaof משתמש ותיק

ידידי, אתה צריך ללכת לקרוא על קרנות ריט.

15. Gentlemen

Gentlemen משתמש ותיק

עסק.
    אבל אם טרחה של למצוא דייר מרתיעה אותך אז כנראה שזה גם לא יתאים.

כימאי אוהב/ת את זה.
  16. Jackl56

Jackl56 משתמש ותיק

המטרה שחשבתי עליה היא גיוון מכמה סיבות קטנות:
    1) שאיפה לקורלציה הפוכה מול המניות. תחשבו על זה שיש סיכוי שבעוד 50 שנים, כל הצעירים ישקיעו את הכספים שלהם בסטארטאפים חדשים שיעשו גיוס המונים באינטרנט, והמניות של החברות המסורתיות (שנמצאות בבורסה) כולן יקרסו. (הסטרטאפים של הצעירים יחליפו אותן). תהיה איזה אפליקציה של השקעות מגניבה, ויפסיקו להשקיע בשוק ההון וישקיעו רק בחברות חדשות
    2) כרגע אני מושקע רק דרך ברוקר אחד, אמריקאי (IB). זה אומר שאני מהמר כפול: על המניות + שער המרה של דולר שקל. אין לי נייר שאני יכול להשקיע בשקלים שאני חושב שהטרחה בהתעסקות שווה את התשואה (תספורות אג״חים מישהו אמר?)
    3) אם אצטרך לממש כסף מההשקעה, בזכות קורלציה שלילית אוכל למשוך מהמקום שנמצא יותר גבוה. כמו כן, זה נותן לי יותר גמישות (למשל, כל משיכה מ-IB תצריך ממני ללכת לרואה חשבון כדי לתת דיווח למס הכנסה)
    4) לשמוע במה עוד אנשים חכמים (יש כאן בפורום מספיק כאלה) משקיעים תמיד יכול רק לעזור.

אגב כשרשמתי השקעות חברתיות התכוונתי להשקיע בהלוואות חברתיות. בלנדר וחבריו

17. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

קורולציה שלילית למניות תיתן לך תשואה שלילית, רקומר.
    4. אנשים פה משקיעים בנדל"ן יזמי, נדל"ן תזרימי, חוב לא סחיר מחוץ לבורסה, קריפטו, סטרטאפים, הלוואות P2P ובעסקים שלהם.

לעניות דעתי אוהב/ת את זה.
  18. גרהם

גרהם משתמש בכיר

כל נושא שהעלית הוא עולם ומלואו. אני לא מסכים עם אף נקודה שלך, אז ממש בקצרה:
    1. לא יקרה לעולם. הבעיה לא טכנולוגית אלא רגולטורית. המוסדיים לעולם לא ישקיעו בדרך שכתבת ועל הפרטיים יערימו קשיים רבים, ובצדק. כלכלית אין שום היגיון בטענה שלך שחברה בשלבים ראשונים תהיה שווה יותר מאשר חברה דומה אחרי שההבטחה הגלומה בה התממשה.
    2. לא. קרא בפורום אינספור שרשורים על הנושא של ההבדל בין המטבע אליו צמוד הנכס למטבע בו הוא נקוב.
    3. עניין של טעם. בהצעה שלך תשלם יותר מס.
    4. כנראה אני לא מספיק חכם או לא מספיק הרפתקן. למי שאין זמן / יכולת להבין השקעות מורכבות (כמוני), אין כמו שוק ההון כדי לצמוח בטווח הארוך, ואין כמו השקעות אחרות כדי לשקוע בטווח הארוך.

נערך לאחרונה ב: ‏12/5/19
    monkey22, Yoss, roneng ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  19. adamshalev

adamshalev מודרטור

1. אם אתה חושב שמניות יקרסו, אתה יכול לעשות עליהן שורט (רעיון רע בלי קשר).
    2. אתה לא מהמר על שער דולר שקל כאשר אתה משקיע במניות.
    3. אתה לא צריך ללכת לרו״ח אחרי כל משיכה מ-IB, וקורלציה שלילית זה לא שרביט קסם, אתה יכול להחזיק את SPY ואת SH יחד עם קורלציה מינוס 1, אבל זה יהיה הדבר הכי מטופש שאתה יכול לעשות.
    4. הדבר הכי קרוב והגיוני למה שאתה מחפש זה אג״ח ממשלת ארה״ב.

חתול לילה ו-roneng אוהבים את זה.
  20. Jackl56

Jackl56 משתמש ותיק

המרתי שקלים לדולרים כדי לקנות את המניה. אם לאחר שנה השקל התחזק לעומת הדולר, אז כשאמיר חזרה לשקלים את הכסף אני ארוויח (בשקלים). מה אני מפספס?

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.