• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אפשרויות לניהול קרן השתלמות כIRA - 2021

Omrish

משתמש רשום
דירוג
0
בזמן האחרון פניתי למספר גופים שונים על מנת למצוא מקום בו אוכל לנהל את קרן ההשתלמות שלי כIRA. עד כה התשובות שקיבלתי הן או שכבר אין את האפשרות הזאת (בהראל לדוגמה) או שיש צורך לעמוד בסכום מינימום מסוים שאינני עומד בו (לדוגמה בהלמן אלדובי - מינימום של 180,000 למיטב זכרוני). כרגע יש לי בהשלתמות סכום של כ120,000 - מישהו מכיר גוף אליו אוכל להעביר את קרן ההשתלמות ולנהלה כIRA? אשמח לשמוע גם על דמי הניהול/עמלות שגובים שם

בדקת את מיטב דש? זכור לי שהיה להם סף כניסה נמוך יחסית.
עוד אפשרות - תפקיד כסף לקה״ש שלך (מעל התקרה) כדי לחצות את הרף הנדרש, אם כי אני בטוח שתמצא בית חם גם ל-120 אש״ח.

מה ש- @adamshalev ציין לגבי מיטב דש לצערי כבר לא נכון. החל מספטמבר 2020 המינימום שם הוא 300,000₪ כשלפני הוא היה 50,000₪.

יש חברה שנקראת סלייס שבה אין מינימום ל- IRA. הקאצ' בהם הוא שירות לקוחות גרוע. דמי ניהול 0.3% אצלם לכולם.

אולי במגדל יסכימו לקבל אותך. לא מזמן הייתה קבוצת רכישה שבה המינימום היה 100,000₪ אצלם. דמי הניהול במסגרת קבוצת הרכישה היו 0.19%. לא יודע מה התנאים שלא במסגרת קבוצת הרכישה.

אני לא מכיר עוד גופים שמאפשרים IRA בסכום שציינת (עשיתי לא מזמן בדיקה לסכום דומה). שים לב אבל שחלק מהגופים מחשיבים גם את קופת הגמל למינימום בהנחה ויש לך, אז אולי זה יעזור.

גילוי נאות: באופן אישי אני נמצא בסלייס כרגע ובקרוב עובר למגדל בקבוצת הרכישה.

גאד דאמן, מינימום של 300 אש"ח במיטב דש?
כנראה שהם ממש שונאים את המסלול הזה.

אופציה נוספת, אקסלנס, אבל לא יודע מה המינימום.
במסגרת קבוצת רכישה, המינימום היה כ 100 אלף (פנסיה + השתלמות).

הסיבה ל IRA היא כדי לחסוך בדמי הניהול או כי אתה מחפש להשקיע את הכסף בצורה שונה ממה שהמסלולים הקיימים מציעים?
בקרנות שבהן בדקת, יתכן שיגלו יותר גמישות אם תעביר אליהן גם את קרן הפנסיה.

מה ש- @adamshalev ציין לגבי מיטב דש לצערי כבר לא נכון. החל מספטמבר 2020 המינימום שם הוא 300,000₪ כשלפני הוא היה 50,000₪.

יש חברה שנקראת סלייס שבה אין מינימום ל- IRA. הקאצ' בהם הוא שירות לקוחות גרוע. דמי ניהול 0.3% אצלם לכולם.

אולי במגדל יסכימו לקבל אותך. לא מזמן הייתה קבוצת רכישה שבה המינימום היה 100,000₪ אצלם. דמי הניהול במסגרת קבוצת הרכישה היו 0.19%. לא יודע מה התנאים שלא במסגרת קבוצת הרכישה.

אני לא מכיר עוד גופים שמאפשרים IRA בסכום שציינת (עשיתי לא מזמן בדיקה לסכום דומה). שים לב אבל שחלק מהגופים מחשיבים גם את קופת הגמל למינימום בהנחה ויש לך, אז אולי זה יעזור.

הזוי. אני לא הייתי מעודכן על השינוי במיטב דש והיה זכור לי לפי פוסטים שמותר אצלם מ50K לעבור לIRA.
לפני כמה ימים הפקדתי לשם את התקרה (18,840), באסה.

תוכל לתת לינק איפה למצוא את קבוצת הרכישה הזאת ל IRA במגדל ?

איך אפשר לקבל עליהן התראות להבא על קבוצות הרכישה ?

מה דמי הניהול הטובים ביותר ל IRA בקרן ההשתלמות ולאן לכוון ? ממה שראיתי , ה - 0.19% שהיה במגדל ?

איך אפשר לקבל עליהן התראות להבא על קבוצות הרכישה ?
לקרוא בפורום. אולי גם בנינג'ה, אני פחות פעיל שם.
מה דמי הניהול הטובים ביותר ל IRA בקרן ההשתלמות ולאן לכוון ? ממה שראיתי , ה - 0.19% שהיה במגדל ?
זה הכי טוב שאני מכיר. אני משער שגם אדם פרטי שבא עם כוח מיקוח משמעותי יכול להגיע לפחות מזה, על אף שברור שהוא מביא פחות כסף מאשר קבוצה.

לקרוא בפורום. אולי גם בנינג'ה, אני פחות פעיל שם.
מהניסיון שלי אני יכול להגיד שגם פה בפורום בעלת הבית לא מרשה לפרסם קבוצות רכישה וגם בקבוצת הפייסבוק נינג'ה פיננסית לא מרשים, אז צריך להיות קצת יותר מתוחכם מזה.

חברים, 2 שאלות, לפני שאני מקבל הצעות מכמה חברות - פניתי למגדל, מיטב ד"ש, הלמן אלדובי עם הצעה ל IRA בניהול אישי של קרן ההשתלמות.

1) האם יש עוד חברות שרצוי לפנות אליהן לגבי מסלול IRA - פניקס, אקסלנס ?

2) שאלה טכנית, סליחה אם היא פעורה - כרגע קרן ההשתלמות שלי מנוהלת אקטיבית באלטשולר שח"ם, האם במעבר ל IRA באחת החברות הנ"ל, יעבור נטו הכסף לקופה החדשה, וישכב שם, ופשוט אצטרך להתחבר דרך מערכת המסחר שלהן, ולרכוש בצורה חופשית את הקרנות (לצורך העניין קרן אירית עולמית) ? זה כזה סטרייטפורוורד, או שיש עוד תהליכים שעלי לדעת עליהם ?

מהסיפורים פה אני שומע על סיפורי זוועה עם ira, למישהו יש חווית שירות חיובית עם ira, באיזה חברה? תודה

מהסיפורים פה אני שומע על סיפורי זוועה עם ira, למישהו יש חווית שירות חיובית עם ira, באיזה חברה? תודה
החוויה שלי עם הלמן בינתיים חיובית. פניתי אליהם אחרי שהקבוצת רכישה עם מגדל זזה לאט. יחסית לניוד לIRA זה היה מהיר (יותר מהיר מששמעתי שזה לוקח) והם מגיבים מהר בווטסאפ. אני מקווה שיהיה בסדר כשהם יהיו הפניקס :)

אני רוצה להצטרף לשרשור ה'התקשרתי לחברה X והם אמרו שצריך לפחות Y בשביל IRA' - התקשרתי לפסגות, והם צחקו לי בפרצוף וניתקו (לא בדיוק, אבל בערך)

2) שאלה טכנית, סליחה אם היא פעורה - כרגע קרן ההשתלמות שלי מנוהלת אקטיבית באלטשולר שח"ם
שחם זה השם משפחה של קלמן שחם.
האם במעבר ל IRA באחת החברות הנ"ל, יעבור נטו הכסף לקופה החדשה, וישכב שם, ופשוט אצטרך להתחבר דרך מערכת המסחר שלהן, ולרכוש בצורה חופשית את הקרנות (לצורך העניין קרן אירית עולמית) ? זה כזה סטרייטפורוורד, או שיש עוד תהליכים שעלי לדעת עליהם ?
פחות או יותר. במקרה שלי זה ישב בחשבון בנק בלאומי, וצריך להתחבר דרך לאומי טרייד. קיבלתי את הרושם שזה תמיד ככה (תמיד חשבון בבנק והמסחר הוא דרך אותו בנק).

פחות או יותר. במקרה שלי זה ישב בחשבון בנק בלאומי, וצריך להתחבר דרך לאומי טרייד. קיבלתי את הרושם שזה תמיד ככה (תמיד חשבון בבנק והמסחר הוא דרך אותו בנק).
אגב, כמה זה קשה לנייד קרן השתלמות שהיא כבר IRA בניהול אישי מקופה אחת לאחרת, כשהכסף מושקע במניות ? האם במעבר, הכל פשוט נמכר למזומן ובקופה החדשה יש לרכוש הכל מהתחלה ? ומכיוון ש IRA אינו ממוסה, אין אירוע מס ?

קיבלתי את הרושם שזה תמיד ככה (תמיד חשבון בבנק והמסחר הוא דרך אותו בנק).
אתה יכול לבחור את הברוקר שלך.
בגדול לכל חברת גמל יש הסכמים עם מספר ברוקרים שאתה יכול לבחור ביניהם, ואם תתעקש תוכל גם לבחור באחד אחר שאין להם הסכם איתו (אבל אז כנראה שעמלות הברוקר יהיו הרבה יותר גבוהות).

אגב, כמה זה קשה לנייד קרן השתלמות שהיא כבר IRA בניהול אישי מקופה אחת לאחרת, כשהכסף מושקע במניות ?
מאוד קל.

האם במעבר, הכל פשוט נמכר למזומן ובקופה החדשה יש לרכוש הכל מהתחלה ?
זאת אופציה אחת. אופציה אחרת זה פשוט להעביר את הנכסים שלך כמו שהם בלי למכור.

ומכיוון ש IRA אינו ממוסה, אין אירוע מס ?
נכון, ב IRA אין ארוע מס במכירה של מניות.

אגב עכשיו דיברתי עם אקסלנס, שרכשו את פניקס ובתהליך רכישה של אלדובי, והם אמרו שאינם מציעים IRA בניהול אישי כבר - מעניין איך זה ישפיע על הלמן ופניקס בנושא של IRA.

שאלה - האם המניעה לקחת הלוואה על קרן השתלמות IRA בניהול אישי, מהווה מגבלה עבורנו או שיקול להשאיר את זה מנוהל על מסלול סנופי נגיד ?

אגב עכשיו דיברתי עם אקסלנס, שרכשו את פניקס ובתהליך רכישה של אלדובי, והם אמרו שאינם מציעים IRA בניהול אישי כבר - מעניין איך זה ישפיע על הלמן ופניקס בנושא של IRA.

שאלה - האם המניעה לקחת הלוואה על קרן השתלמות IRA בניהול אישי, מהווה מגבלה עבורנו או שיקול להשאיר את זה מנוהל על מסלול סנופי נגיד ?
1. הפוך. בפניקס היא בעלת השליטה באקסלנס.
2. זה שיקול, לא מאד משמעותי בעיני. אני השארתי קופ"ג קטנה לא פעילה בצמוד סנופי למטרה הזו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
C אפשרויות מימון לרכישת בית ב-2.2 מ' צרכנות פיננסית 10
A אפשרויות הלוואה ארוכות טווח צרכנות פיננסית 1
A השוואת אפשרויות פדיון פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
H אפשרויות מינוף גם בחו"ל נדל"ן 40
M אפשרויות השקעה כחברה בע'מ ולא עוסק מורשה מיסים 4
B עזרה בבחירת אפשרויות בדמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ג אפשרויות השקעה לטווח קצר/קצר מאוד שוק ההון 9
stamEhad אפשרויות השקעה שיש לאזרח אירופאי (פורטוגלי) ואין לאזרח ישראלי השקעות אלטרנטיביות 12
ת אפשרויות לקניית קריפטו השקעות אלטרנטיביות 6
M מהן אפשרויות המשיכה בקפ"ג IRA? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ח התייעצות לגבי אפשרויות תעסוקה עם טווח לימודים קצר התפתחות אישית 3
לאונל אפשרויות להפקדה בקרן השתלמות לקראת סוף השנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A האם יש מלאכות כפיים עם אפשרויות קריירה סבירות? התפתחות אישית 20
I כדאיות השקעה -בחירה בין אפשרויות שונות נדל"ן 22
M אפשרויות להשקעה שפתוחות רק לתושבי חוץ? שוק ההון 4
D אפשרויות השקעה בנדל"ן מניב נדל"ן 28
י אפשרויות למשוך חסכון פנסיוני פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
D אפשרויות למינוף לתושב ישראלי שוק ההון 53
סול פתיחת IAR- בקרן השתלמות או בגמל? האם יש עוד אפשרויות? שוק ההון 6
Y מה אפשרויות קניית כסף (מתכת) אם בקרן נאמנות או מתכת פיזית שמאוחסנת בצורה בטוחה? שוק ההון 13
Y הרכב תיק הארי בראון - השוואה בין אפשרויות שוק ההון 8
J אפשרויות שונות להשקעה (מלבד שוק ההון, נדלן, ..) שוק ההון 23
cypriano de rore תיק השקעות סולידי - טבלת אפשרויות שוק ההון 41
unrealx התלבטות בין 4 אפשרויות אג"ח שוק ההון 9
N ייסורי הדוב או אפשרויות השקעה בזמן הנוכחי שוק ההון 16
V אסטרטגיית או אפשרויות השקעה לזמן מיתון (משבר ו/או נפילות ממושכות בבורסות) שוק ההון 20
A חריגה מתקרת ההפקדה לפנסיה - אפשרויות צרכנות פיננסית 23
מ אפשרויות מימון פרויקט יזמי נדל"ן 3
G השקעה סולידית לטווח קצר/בינוני, עם אפשרויות יציאה שוק ההון 2
ד מה הן אפשרויות המשיכהֽ/ניוד של כספים צבורים בביטוח מנהלים ישן? צרכנות פיננסית 3
ב אפשרויות השקעה בשווקים בו הריבית עולה שוק ההון 10
N חיסכון לילדים - השוואת אפשרויות השקעה שוק ההון 41
ד אפשרויות השקעה עבור תושב חוץ שוק ההון 14
נ בחירה בין אפשרויות שונות בדמי ניהול לקרן פנסיה צרכנות פיננסית 7
I שימוש יתר בIBI או אפשרויות לקופת גמל שוק ההון 12
I אפשרויות השקעה לבעלי אזרחות זרה שוק ההון 3
B אפשרויות השקעה לאזרחים אמריקאיים שוק ההון 37
קיטו קרן השתלמות נזילה, אפשרויות השקעה שוק ההון 21
adamshalev אפשרויות לתכנון מס שוק ההון 13
אהרון מהן אפשרויות ההשקעה לאנשים מבוגרים ? שוק ההון 2
U שאלה גסה - חברה מומלצת לניהול תיק השקעות שוק ההון 7
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R הפקדת כספים לניהול אצל יועץ השקעות בלתי תלוי שוק ההון 2
R העברת כספים לניהול ע"י יועץ השקעות בעל רישיון שוק ההון 1
ע תוכנה לניהול תיק השקעות StockDiv שוק ההון 42
K שאלות בנוגע לניהול סיכונים התפתחות אישית 7
S יעוץ\המלצה לניהול אלגו השקעות אלטרנטיביות 10
M הבדל בין חברות לניהול פנסיה במסלול מחכה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ת תוכנה מומלצת לניהול תיק השקעות אוף טופיק 9

נושאים דומים

Back
למעלה