• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך אתם רושמים הוצאות שתקבלו עליהם החזר?

yoavwm

משתמש רשום
דירוג
10
הגענו לתחילת החודש, מה שאומר שהגיע הזמן לשבת מול האקסולידית עבור חודש אפריל. תמיד יש לי את ההתלבטות איך לרשום הוצאות שבסוף התקזזו, לדוגמה שילמתי עליי ועל חברה במסעדה והיא החזירה לי את החלק שלה אחר כך בביט (לא מתכוון להחזר הוצאות מהעבודה, בעיקר כי יש מיסוי ולא תמיד כל הסכום באמת חוזר). איך אתם רושמים דברים כאלו אצלכם? אפילו כשאתם עושים בראש את החישוב.

אני רושם הוצאה כשאני עושה אותה ורושם החזר כשאני מקבל החזר (יש גם הוצאות שאני ישר רושם עם ההחזר, למשל כשההחזר הוא במעמד החיוב)
מבחינת "קטגוריה" את ההחזר אני רושם עם אותה קטגוריה כמו ההוצאה (וכך יש לי "קיזוז" מבחינת הוצאות בקטגוריה).

מבחינת "קטגוריה" את ההחזר אני רושם עם אותה קטגוריה כמו ההוצאה (וכך יש לי "קיזוז" מבחינת הוצאות בקטגוריה).
נכון מאד, פשוט לרשום את הסכום במינוס (זה מה שאנחנו עושים באקסל, לא מכירה את האקסולידית).

לאיזה קטגוריות אתה מחלק לרוב? כמה אתה נכנס לתת-קטגוריות מאוד ספציפיות?

לא מתכוון להחזר הוצאות מהעבודה, בעיקר כי יש מיסוי ולא תמיד כל הסכום באמת חוזר
אין מיסוי על החזר הוצאות מהעבודה, ואין סיבה שלא כל הסכום יחזור.

פשוט לרשום את הסכום במינוס
אצלי זה לא בדיוק "מינוס" כי האקסל שלי מנוהל ברמה של מקור ויעד (למשל מ"כרטיס האשראי X" ל"חנות Y" ובתאריך מאוחר יותר מ"בנק Z" ל"כרטיס האשראי X", אז בעקרון אם אני מקבל החזר זה פשוט מ"גוף חיצוני כלשהו" ל"אחד מהארנקים שלי").
אבל זה דומה ברמת העקרון.

לאיזה קטגוריות אתה מחלק לרוב? כמה אתה נכנס לתת-קטגוריות מאוד ספציפיות?
אני מניח שכל אחד יכול לבחור כמה הוא מפרט.
מבחינת הוצאות בולטות שיש לי אני מחלק ל:
"אוכל מבחוץ" (מסעדות או הזמנות),
"אוכל" (שבפועל כולל קצת חומרי ניקוי, זה הדברים שאני קונה באופן תדיר בסופרמרקט),
"נסיעות",
"בית" (הוצאות שהן לא בסופרמרקט אבל קשורות לבית: שיפוצים, שכ"ד, וכו'),
"כיף" (משחקי מחשב, פינוקים כאלה ואחרים),
"טיולים" (בפועל אני מחלק את זה לכמה קטגוריות, כשהבולטות הן הוצאות על תחבורה בטיולים והוצאות על שהייה בטיולים),
"בריאות" (ביטוחים, תרופות, חיובים על ביקורים וכו')
יש לי גם קטגוריות שקשורות להשקעה (ועוד כמה קטגוריות פחות שכיחות).

אם אתה מסתבך/הדבר מעיק עליך, אופציה נוספת היא לא להתחשב בזה בכלל (לפחות בתקופה ראשונה של ניהול הוצאות/הכנסות באופן מסודר).
(אלא אם ההחזרים שאתה תקבל מגיעים לאלפי שקלים כל חודש) לא יקרה אסון אם לא תתחשב בהם.
סביר שההחזרים יהווה רק שברי אחוזים מסך ההוצאות שלכם. כלומר ההוצאות הגדולות והמשמעותיות לא יושפעו מזה - הוצאות דיור, תחבורה, ילדים, חינוך ילדים וכו'.
סטייה של מאות שקלים לכאן או לכאן, לא תשנה מהותית את התמונה הגדולה.

כי האקסל שלי מנוהל ברמה של מקור ויעד
יקירי, מה שאתה עושה נקרא בגדול הנהלת חשבונות כפולה, בשימוש של חברות בע"מ בלבד. אתה לא באמת צריך רזולוציה כזאת אבל כל הכבוד לך :)

אתה לא באמת צריך רזולוציה כזאת
המממ יש לזה כמה שימושים:
1. לדעת איפה יש לי כסף זמין (ולא רק כמה כסף שווים הנכסים שלי סה"כ)
2. לנהל את התזרים (למשל לדעת כמה כסף אני יכול למשוך מהבנק היום כדי לא להיות במינוס כשירדו לי חיובי האשראי)
3. לזהות אנומליות (בעיקר דברים כמו עמלות שלא ציפיתי שיהיו, חיובים שלא ציפיתי שיהיו)
4. לנהל הלוואות (כאלה שלקחתי, כאלה שנתתי)

אבל ברור שלא כל אחד ירצה להתעסק בזה ויש כאלה שגם מעקב יותר כללי יעזור להם.

הגענו לתחילת החודש, מה שאומר שהגיע הזמן לשבת מול האקסולידית עבור חודש אפריל. תמיד יש לי את ההתלבטות איך לרשום הוצאות שבסוף התקזזו, לדוגמה שילמתי עליי ועל חברה במסעדה והיא החזירה לי את החלק שלה אחר כך בביט (לא מתכוון להחזר הוצאות מהעבודה, בעיקר כי יש מיסוי ולא תמיד כל הסכום באמת חוזר). איך אתם רושמים דברים כאלו אצלכם? אפילו כשאתם עושים בראש את החישוב.
שאלה מעניינת שגם אני התחבטתי בה.

באופן כללי הוצאות קטנות או קשורות באותן קטגוריות אני מפריד תחת אותה המשבצת באקסל.
נקח לדוגמט את סעיף הקניות. יש לי 4 אמצעי תשלום: תווים + תן ביס + אשראי + מזומן.
אז תחת אותה שבצת תראו את הנוסחא הבאה: =סך התווים שמומשו * אחוז ההנחה בהם נקנו + ניצול תן ביס + סך הוצאות באשראי + סך הוצאות במזומן.

באשר להתקזזות עם מקום העבודה,
בת הזוג אחראית על רכש. הוצאות כגון כיבוד / חשבונות זום / דומיין לאתר של העבודה שלה. היא משלמת באשראי ואחת לתקופה מעבירים לה כסף על הרכישות במטרה לאזן.
את החישובים הללו אני רושם תחת הכנסות/הוצאות, אך לא מתייחס אליהם בשוטף אלה בחישוב מאזן נפרד (הכנסה פחות הוצאה + מאזן בחודש הקודם).

באשר לרכישות בעבור חברים / משפחה / עבודה אני מאגד ביחד תחת המשבצת המתאימה. למשל, קנינו לנו ולזוג חברים כרטיסים להצגה. שילמתי X על הכרטיסים (באשראי) , הם החזירו לי Y (במזומן) אז בתוך המשבצת תראו (עלות הכרטיסים - ההחזר).

נקודה אחרונה. כשאני מנצל הטבות במס / תווי קניה שקיבלנו, אני מתייחס אליהם כמו הכנסה לכל דבר ולא מתייחס להנחה שהם מקנים בפועל.
קיבלתי תו קניה לסופר במתנה? אציין את השווי שלו בתור הכנסה ולא אתייחס אליו תחת ההוצאה.
ניצלתי את תקציב התן ביס? לא ארשום את סכום הניצול * המס השולי בתור הוצאה אלא ארשום אותו כהכנסה כשווי ההטבה: סכום הניצול * (100% פחות מס שולי).

אני נדהמת מחדש כל פעם שנתקלת בעיסוקים האלה של בני האלים מההייטק. מעדיפה לחשוב שזה פשוט עוד משחק חישובי בשבילכם כי האפשרות השניה פחות מרנינה.
בני האלים... רובנו בסך הכל אנשים פשוטים עם זיקה למתמטיקה.

מתמטיקה ואקסל הם שניים מהכלים הכי חזקים של המהנדס, כמו גם יכולת האוטומציה.
את מרבית החישובים הגדרתי להתבצע אוטומטית. אני מציין בטבלה נפרדת את סך ניצול התקציב / שווי התווים בכל חודש והחישוב מתבצע אוטומטית.

אני נדהמת מחדש כל פעם שנתקלת בעיסוקים האלה של בני האלים מההייטק. מעדיפה לחשוב שזה פשוט עוד משחק חישובי בשבילכם כי האפשרות השניה פחות מרנינה.
מעולה. ניהול אקסל זה תחביב ידוע של מהנדסים. כל ארכיטקט חומרה חייב לתחזק איזה אקסל, שמוכיח את חשיבותו.

בני האלים... רובנו בסך הכל אנשים פשוטים עם זיקה למתמטיקה.
פיספסת... התכוונתי שאתם העשירון העליון ועדיין מתעסקים ברזולוציה תקציבית שכזאת. אם זה משחק מהנה, שיהיה בכיף. אם זה נובע מסיבות אחרות (קמצנות זוחלת, חרדות) זה כבר פחות סבבה.

מעולה. ניהול אקסל זה תחביב ידוע של מהנדסים. כל ארכיטקט חומרה חייב לתחזק איזה אקסל, שמוכיח את חשיבותו.
הארכיטקט שלנו פיתח אקסל שמדמה בצורה מאוד טובה תופעות שמתרחשות במוצר שלנו וזה מדהים אותי כל פעם מחדש.

למי ששאל ולא מצא את האקסולידית:

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E מתי אתם רושמים מטרות שנתיות ? מחפש לדייק את המועד המתאים התפתחות אישית 38
א מתי אתם רושמים את קבלת המשכורת צרכנות פיננסית 19
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ש חוץ מיס/הוט איזה רשת אתם ולמה? צרכנות פיננסית 5
ד האם אתם רואים בנפילה של הביטקוין בשבוע האחרון הזדמנות קנייה ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 330
M כמה נפשות אתם, וכמה כסף בממוצע אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ב איך אתם עוקבים אחרי התיק שלכם? שוק ההון 17
O הריבית על אגרות חוב לטווח ארוך נושקות ל-5% בוול-סטריט. מהו הגבול בו אתם מתחילים לצאת משוק המניות? שוק ההון 93
S איך אתם משקיעים באג״ח בתקופה הנוכחית שוק ההון 1
נ מה אתם קונים כאשר אתם משקיעים בS&P 500? מה החלופות? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 30
ל כמה צדקה אתם נותנים בחודש פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 132
S איך אתם ממקסמים חיסכון עם מועדוני צרכנות וקופונים צרכנות פיננסית 10
TheOneTech כל כמה זמו אתם שולחים קריאות מונה לספקית גז שלכם? פוסטים מאיכות נמוכה 0
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
N איך אתם עוקבים אחר ההשקעות שלכם ב-2023? שוק ההון 15
T איך אתם מחכים לרכישת דירה באזור שהגדרתם? נדל"ן 23
N באיזה אפיק סולידי אתם משתמשים בימים אלו? שוק ההון 17
לב מישקין עבודה משרדית - איך אתם שורדים את זה? אוף טופיק 53
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
fizban קרן השתלמות IRA - עם איזה בנק אתם עובדים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 36
S ניתוח טכני - איך אתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
A ברוקר ישראלי - דרך איפה אתם ממליצים להשקיע? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ב עם כמה כסף אתם פרשתם? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
Y איך אתם מחשבים תשואה נדל"ן 6
H איך אתם מתכננים לראות את המונדיאל? פוסטים מאיכות נמוכה 4
deussex עד כמה אתם סומכים להפקיד את כל הכסף בבית השקעות ישראלי ? שוק ההון 81
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
Shnizelia באיזה תיק גב אתם משתמשים? פוסטים מאיכות נמוכה 12
C איך אתם מתמחרים את שווי הנכס שלכם בתוך הפרוטפוליו השקעות? נדל"ן 11
ה איך אתם עושים את זה ? יומני מסע אישיים 40
R איך אתם מנהלים את הדירה המחולקת? נדל"ן 3
Y כמה אתם משלמים חשבון גז? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
כנשר ניהול חשבונות - כיצד אתם מקבלים חשבונות לתשלום? צרכנות פיננסית 25
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
lavi מרגע זה אתם עם כסף - ביטוח דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 30
deussex האם אתם עושים משהו ספציפי בעקבות האינפלציה, והמצב בשווקים ? פוסטים מאיכות נמוכה 39
H בכמה אתם קונים קילו פירות וירקות צרכנות פיננסית 10
P האם אתם שמחים בחלקכם? ( מבחינה חומרית) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 66
M אז איך אתם עם הוצאות החגים פורים ופסח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
צ איך אתם מכבים את המוח פוסטים מאיכות נמוכה 40
deussex האם אתם עושים פעילויות מנע בעקבות המלמחמה באוקראינה בתיק/קופות גמל ? שוק ההון 25
Avi W איך אתם עוקבים אחרי הדיבידנדים פוסטים מאיכות נמוכה 1
M מאיפה אתם קונים ביטקוין ולמה? השקעות אלטרנטיביות 1
M מה אתם עושים עם הגמל להשקעה עם כל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26

נושאים דומים

Back
למעלה