• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

5 דברים שאני כבר לא בטוחה לגביהם

בדור שלי, נשים משכילות חילוניות בסביבתי הביאו 2-3 ילדים.
אולי אין לנו איכות חיים גבוהה עם כל המלחמות (וזכר השואה) ויש צורך להבטיח שישארו לפחות 1-2 ילדים?

ו/או אולי לאמצעי המניעה שמאפשרים הגבלה? אולי לקידוש ה"אני" שהתפתח במערב? מניחה שכל ההשערות לגיטימיות
כמובן כל אלו מהווים פקטור חשוב בירידה בילודה.

מעניין למה.. באמת נפוץ בארץ 3 ילדים זה הסטנדרט.
בספרד זה ילד וחצי

שאלת מיליון הדולר. אני מניח שהגורמים שהוזכרו בשרשור (דת, שואה, מוסכמה חברתית בעד משפחה גדולה) קשורים לזה.

אם מישהו מכיר מחקר טוב על הנושא אשמח לקרוא :)

• אהבתי
Reactions: Roi
אבל הטענה עצמה נכונה.
כש"על הספקטרום" הופך להיות הבון-טון הישראלי החדש אפשר להגיד ברמה די גבוהה של בטחון שהסיכוי שהילד המאומץ שלך יסבול מתסמונת אלכוהול עוברי לא גבוה משמעותית (אם בכלל) מהסיכוי שהילד הביולוגי שלך יצא אוטיסט.
עכשיו אני רוצה לראות איך כולכם מגיבים בסבלנות, הבנה והסכמה עם מישהו שמכנה ילדים "על הספקטרום" כמקולקלים...

כש"על הספקטרום" הופך להיות הבון-טון הישראלי החדש אפשר להגיד ברמה די גבוהה של בטחון שהסיכוי שהילד המאומץ שלך יסבול מתסמונת אלכוהול עוברי לא גבוה משמעותית (אם בכלל) מהסיכוי שהילד הביולוגי שלך יצא אוטיסט.
עכשיו אני רוצה לראות איך כולכם מגיבים בסבלנות, הבנה והסכמה עם מישהו שמכנה ילדים "על הספקטרום" כמקולקלים...
כבר הסתייגתי מהביטוי אז אין צורך לחזור עליו.
האלכוהול העוברי הוא לא במקום הסיכון לאטויזם, אלא בנוסף.

למרות שהויזואליציה קצת ילדותית והקריין פונה למכנה המשותף הרחב ביותר, משום-מה הסרטון הזה הזכיר לי את הפוסט המדובר:

תוהה כמה שבועות אדם מבזבז במידה והוא פאקינג "הסולידית" וכמה שבועות אדם מבזבז במידה והוא עובד שכיר במקום עבודה קבוע במשך 44 שנים.
ויותר חשוב - מבחינת אילו היבטים בדיוק הוא מבזבז אותם (כלכלית? חברתית? חווייתית? בריאותית? משפחתית? יצירתית? חקרנית? כישורי/ני/ת? פסיכולוגית?).

@לא חשוב שמות, הניסיון שלך להתנגח בסולידית הוא פתטי ומעורר רחמים. האשה הזו מצטערת על יותר דברים ממה שאתה עשית משום שהיא כבר עשתה, חוותה ולמדה הרבה יותר מאחרים. תשווה, פשוט תשווה את מסלול החיים שלה למסלול של בחורה טיפוסית בת גילה ותראה שלמעט יציאות ובזבזבוזים, הדברים שהיא עשתה הרבה יותר משמעותיים. ואם לא, מצבה לא שונה בהרבה, בהבדל שיש לה הרבה, הרבה יותר כסף בשביל לתקן.
עכשיו, אם החיים שלך כל מושלמים ונכונים והשתלבות וריצוי חברתי זה הדבר עבורך, למה אתה חוזר על זה כל הזמן?
תפתח בלוג ובו תסביר את העקרונות והפילוסופיה של חיי הבורגנות הצרכניים. בטוחני שלבלוג הזה יהיו הרבה קוראים ועל הדרך, גם תכניס לכיסך הכנסה נאה.

@לא חשוב שמות, הניסיון שלך להתנגח בסולידית הוא פתטי ומעורר רחמים.
מאיפה הבאת את זה בדיוק?

האשה הזו מצטערת על יותר דברים ממה שאתה עשית משום שהיא כבר עשתה, חוותה ולמדה הרבה יותר מאחרים.
כנראה שאתה צודק. אבל אני באמת תוהה מאין לך שחשבתי אחרת?

אם החיים שלך כל מושלמים ונכונים
אה? הם לא..

והשתלבות וריצוי חברתי זה הדבר עבורך
לא בהכרח ריצוי פר-סה, אבל חברה זה חיוני ממש לקיום האדם (כנראה קריטי ביותר, אבל לא בדקתי). מניח שמיותר לציין ולפרט את המקרה ההוא עם התינוקות שנחסך מהם מגע אנושי. בוא נדון :)

נערך לאחרונה ב:
איך הגעת למסקנה של פטרנליזם ממשלתי מתוך העובדות האלה?

עם ערבות הדדית אני מסכים. אבל אתה עושה את אותה טעות של הסולידית וחושב שזה כמו פטרנליזם ממשלתי. זה בדיוק ההפך.

בערבות הדדית אתה זה שבוחר לעזור לאחר, ולמעשה פועל מתוך רצון חופשי בשוק חופשי.

לעומת זאת בפטרנליזם ממשלתי כופים עליך מה לתת, כמה לתת, ולמי לתת, בלי קשר ליכולות או לרצונות שלך.
באופן כללי , בני אדם צריכים מסגרות "כופות" כדי להוציא מהם חלק מהתכונות הטובות ושיתוף פעולה מקסימלי, במיוחד בחברות גדולות. למען האמת גם בקבוצות קטנות , רק שם מנגנוני הכפייה הם אחרים , חברתיים יותר - למשל תהייה פחות\לא שייך לקבוצה אם לא תעשה מה שמצופה ממך.

תוהה כמה שבועות אדם מבזבז במידה והוא פאקינג "הסולידית" וכמה שבועות אדם מבזבז במידה והוא עובד שכיר במקום עבודה קבוע במשך 44 שנים.
ויותר חשוב - מבחינת אילו היבטים בדיוק הוא מבזבז אותם (כלכלית? חברתית? חווייתית? בריאותית? משפחתית? יצירתית? חקרנית? כישורי/ני/ת? פסיכולוגית?).
“It takes the whole of life to learn how to live, and -what will perhaps make you wonder more - it takes the whole of life to learn how to die.”
― Lucius Annaeus Seneca, On the Shortness of Life
לבחור הזה יש תובנות מעניינות לגבי מה נחשב ניצול יעיל של הזמן.

אם הסולידית יודעת ללמוד מהטעויות שלה ולתקן את סגנון החיים שלה בהתאם, היא ליטרלי עושה את הפעולה הזאת שנקראת "לחיות", מה שקשה לומר על האדם שעובד באותה עבודה במשך 44 שנה.

באופן כללי , בני אדם צריכים מסגרות "כופות" כדי להוציא מהם חלק מהתכונות הטובות ושיתוף פעולה מקסימלי, במיוחד בחברות גדולות. למען האמת גם בקבוצות קטנות , רק שם מנגנוני הכפייה הם אחרים , חברתיים יותר - למשל תהייה פחות\לא שייך לקבוצה אם לא תעשה מה שמצופה ממך.
תוהה אם בני אדם זקוקים ללחץ מתון במידה כלשהי, או חוסר שביעות רצון וחוסר נוחות במידה כלשהי, על-מנת לבטא את מלוא מחשבתם והיצירתיות שלהם. או כפי שהמורות קראו לזה "מלוא הפוטנציאל" ("מלוא פוטנציאל" תחת אמות מידה חברתיות ולא אינדיבדואליסטיות לפחות).

“It takes the whole of life to learn how to live, and -what will perhaps make you wonder more - it takes the whole of life to learn how to die.”
תודה. מעלה תהיות.

אם הסולידית יודעת ללמוד מהטעויות שלה ולתקן את סגנון החיים שלה בהתאם, היא ליטרלי עושה את הפעולה הזאת שנקראת "לחיות", מה שקשה לומר על האדם שעובד באותה עבודה במשך 44 שנה.
ציינת דעה ממש מעיינת. חלק גדול מזמני הקדשתי למרדף אחר הפעולה הזאת, ללא הצלחה ייתרה. בראייה לאחור, אם יש לי אכזבה מסוימת מהבלוג ומהגאונות של הסולידית, היא מסתכמת בחוסר הנחלת הפעולה הזאת בקרב הקוראים, והתמקדות רק בתוצרים של הפעולה הזאת.

מי ייתן וימציאו את הפודקאסט/בלוג/גלולה אדומה שיצליחו להנחיל בנו את הכישרון הנדיר והמסתורי הזה.

יש למישהו אולי רעיונות/מקורות מעניינים בנושא?

חלק גדול מזמני הקדשתי למרדף אחר הפעולה הזאת, ללא הצלחה ייתרה.
אתה, כמדומני, עדיין חיי. הפרוייקט הזה שנקרא 'החיים שלך' הוא עדיין work in progress. כשתמות, רק אז נוכל לקבוע אם הוא היה הצלחה או כישלון.

בראייה לאחור, אם יש לי אכזבה מסוימת מהבלוג ומהגאונות של הסולידית, היא מסתכמת בחוסר הנחלת הפעולה הזאת בקרב הקוראים, והתמקדות רק בתוצרים של הפעולה הזאת.
נו מה? להאשים מישהי אחרת בכך שאתה לא מבסוט מסגנון החיים שלך זה קצת שפל, אתה לא חושב?
אתה יכול להעביר ביקורת על סגנון החיים שהסולידית מקדמת בבלוג שלה, זה סבבה, אבל אתה חייב לתת לה קרדיט על זה שהיא חשפה בפניך את תפיסת העולם שלה גם אם הוא לא מוצא חן בעיניך.
בסופו של דבר היא כולה כותבת בלוג, כן? היא לא באה לשכתב את התנ"ך.

נו מה? להאשים מישהי אחרת בכך שאתה לא מבסוט מסגנון החיים שלך זה קצת שפל, אתה לא חושב?
לא. ולא ברור כיצד קפצת מהפעולה או הכישרון עליו דיברנו לסגנון החיים בכלל.

האכזבה מגעיה מכיוון שבהרבה פוסטים היא דווקא כן "מטיפה" (יותר נכון לומר "מבקרת") על ההתנהגות והתפיסה הצרכנית/תלותית של אנשים, אבל כמעט ולא מתמקדת בשינוי התפיסה הזאת אלא רק בסמפטומים ובתוצאות. ומכאן שהאכזבה שלי לגיטימית.

בסופו של דבר היא כולה כותבת בלוג, כן? היא לא באה לשכתב את התנ"ך.
בפועל היא סוג של שכתבה את התנ"ך, העובדה שזה נעשה באמצעות כתיבת בלוג ולא אמצעי אחר היא מקרית בהחלט ;):>
(הכל בהומור)

בל אתה חייב לתת לה קרדיט על זה שהיא חשפה בפניך את תפיסת העולם שלה
בוודאי שאני נותן לה קרדיט! בכמה הזדמנויות וגם כאן באמצעות המילה "גאונות".

נערך לאחרונה ב:
בוודאי שאני נותן לה קרדיט! בכמה הזדמנויות וגם כאן באמצעות המילה "גאונות".
אה, זה לא היה ציני? :roll:

האכזבה מגעיה מכיוון שבהרבה פוסטים היא דווקא כן "מטיפה" (יותר נכון לומר "מבקרת") על ההתנהגות והתפיסה הצרכנית/תלותית של אנשים, אבל כמעט ולא מתמקדת בשינוי התפיסה הזאת אלא רק בסמפטומים ובתוצאות. ומכאן שהאכזבה שלי לגיטימית.
אוקי. עכשיו אני מבין את הביקורת שלך.
הבלוג עובד בשיטת ה"לדחוף לאנשים את האמת הקשה לפרצוף ולתת להם לבכות בצד בחושך". כבר כמה וכמה אנשים פה בפורום טענו שזה ילדותי ומטופש.

ג.נ. אני אוהב את הקונספט :)

אוקי. עכשיו אני מבין את הביקורת שלך.
הבלוג עובד בשיטת ה"לדחוף לאנשים את האמת הקשה לפרצוף ולתת להם לבכות בצד בחושך". כבר כמה וכמה אנשים פה בפורום טענו שזה ילדותי ומטופש.
לדעתי בקרב הקוראים הישראלים יש דטרמניזם במידה זו או אחרת, ולכן רק התפקחות לגבי מצבם אינה מספיקה.

נערך לאחרונה ב:
בהכללה, באירופה או ארה"ב מספיק לשים זרקור על הבעיה של אדם והוא בכוחות עצמו יחקור, יבלוש ויחלץ את עצמו מהמצב העגום.
אתה נותן יותר מדי קרדיט לאנשים שלא גרים בישראל (זאת קצת סלידה עצמית, כן?). חיי הווה והיסחפות אחרי זרם התענוגות הוא נחלת הכלל האנושי. מצב הנכסים של הישראלי הממוצע לא שונה כל-כך מאשר אצל האירופאים או האמריקאים, רק הדרך קצת יותר קופצנית. להבדיל מהסולידית - אני מאמינה שחלק גדול מזה גם נובע מחקיקה טובה שמאלצת אנשים לחסוך.
בלוג שאומר לאנשים שהם טועים מבלי לספק להם גלולת פלא
היא ועוד איך סיפקה גלולת פלא: הוצאות קטנות מהכנסות, את היתרה תכניס להשקעות, חשוב על האני העתידי שלך, הנה פתרון מעולה - קרנות מחקות מדד מנייתי רחב.
בפוסטים שונים היא גם נתנה כלים איך להקטין הוצאות, איך להיות בלתי שביר, איך לחשב סיבולת סיכון וכן הלאה.

האכזבה מגעיה מכיוון שבהרבה פוסטים היא דווקא כן "מטיפה" (יותר נכון לומר "מבקרת") על ההתנהגות והתפיסה הצרכנית/תלותית של אנשים, אבל כמעט ולא מתמקדת בשינוי
כנראה שאתה ואני לא קוראים את אותו בלוג.
הנה כמה מההדרכות המעשיות שאני מצאתי בבלוג:
1. תובנה רמת חיסכון חשובה מרמת ההכנסה והצורך לחיות הרבה מתחת להכנסה שלך
2. מספר פוסטים המלמדים מבחינה מעשית איך לקצף בהוצאות שונות, למשל, מזון ואפילו לרמה של צמצום בהוצאות על מתנות.
3. פוסטים המתייחסים למצבים של חובות ומספר דרכים מעשיות כדי לצמצם אותם בצורה יעילה.
4. הסברים, כולל חישובים מתימטיים על אחוז החיסכון הנדרש לצורך עצמאות כלכלית.
5. כלים ומחשבונים כמו האקסולידית לחישוב ומעקב אחרי הכנסות והוצאות.
6. הסברים על אופני ההשקעה השונים כולל תיאור קרנות + עמלות
7. הסברים על כלי השקעה אחרים- עבור מתחילים.
מה עוד בנוגע לשינוי אתה צריך ואין פה?

1. תובנה רמת חיסכון חשובה מרמת ההכנסה והצורך לחיות הרבה מתחת להכנסה שלך
מה לדעתך גרם לי לפספס זאת מלכתחילה? כיצד ניתן לטפל באותם גורמים?

שאלה שנייה ויותר חשובה - למה נראה לך שיש לי סיכוי או יכולת להתגבר על הצורך לחיות הרבה מעל גובה ההכנסה שלי? (בפועל זה לא המצב, אבל נניח)

נניח ואני בן 50, אתה מתיימר להניח שלהחלטה אפיזודית של רגע אחד, לאחר קריאה של פוסט רנדומלי באינטרנט, יש יותר משקל, כוח ומשמעות על רפרטואר המחשבה-פעולה שלי, מאשר ל-50 שנות קיום?

2. מספר פוסטים המלמדים מבחינה מעשית איך לקצף בהוצאות שונות, למשל, מזון ואפילו לרמה של צמצום בהוצאות על מתנות.
למה רוב הקוראים לא עשו זאת עד היום?

בוא נבחן תועלות מול חסרונות. בוא נבחן תועלות אלטרנטיביות של שני המצבים (בייחוד של המצב הראשון, לפני הקיצוצים).

נניח והסולידית הייתה מצליחה לשכנע את הקורא שמוטב להחליף דיסקט, האתגר האמיתי הוא לשתול בקורא את צורת המחשבה שתאפשר לו לעשות זאת בפועל. לתת טיפים או הוראות מעשיות זה ממש לא מספיק, במחילה.

3. פוסטים המתייחסים למצבים של חובות ומספר דרכים מעשיות כדי לצמצם אותם בצורה יעילה.
במקרים מסויימים, עשוי להיות משול להדבקת פלסטר על כוויות מדרגה 4.
הגורמים (הפנימיים והחיצוניים, גם הדטרמניסטים) שהביאו אדם לחוב הרבה יותר חשובים לדעתי מעצם הטיפול בחוב. כשהחוב יעלם, הגורמים עדיין ישארו.
ואם אפשר לסבך זאת עוד קצת, יתכן שהגרומים הללו ממש חיוניים וקריטיים בהיבטים אחרים בחיים שיותר חשובים מכסף. אפילו הסולידית דיברה על הקשר חברתי/משפחתי, לא?

מה עוד בנוגע לשינוי אתה צריך ואין פה?
אם לרגע אתחייס למקרה הפרטי שלי, אז המצב הנתון: תופס עצמי כחסכן אבל לא מפני שחסכנות היא ערך עבורי (אולי קצת) אלא מפני שרוב החוויות/מוצרים/פיתויים הכרוכים בהוצאה כספית באמת ובתמים לא מושכים אותי. למעט קניית מחשב אחת ל-10 שנים ואולי השקעה כספית עקיפה בבריאות שלי.

אם לא הגעתי במצב כזה לעצמאות כלכלית, ואפילו קרן השתלמות אין לי, זה ככל הנראה לא בגלל חטאי שופוני או משהו אחר שהסולידית חפרה עליו.
ומכאן שהשאיפה היא לכמה שפחות: אופני השקעה/טריניטי/איזון תקציבי/איזון תיק השקעות וכדומה.

וכמה שיותר מ:
היכן היא למדה את האנגלית שלה?
היכן היא למדה את מיומנויות החשבון שלה? (מבית הספר לא מספיק מסתבר)
היכן, כיצד ומתי היא סיגלה לעצמה את היכולת להפריד בין רכוש לחוויות, או בין חוויות להוצאה כספית?
כיצד התפתחו בה הזיקה והמשיכה לדיאלקטיקה/לגיקיות/לאהבת הלימוד והמשיכה לידע? (איך מפתחים או רוכשים את זה?)
היכן וכיצד היא פיתחה מנגנון לימוד אפקטיבי כלכך שאני יכול רק לקנא בו ולפנטז עליו?
היכן היא קיבלה את החשיבה הלוגית ויכולות הניתוח המשובחות שלה? (לב-ליבה של הבעיה בקרב קבוצה ענקית של קרואי הבלוג לדעתי. אולי אני טועה)
כיצד ליטשה וחידדה את הכישרון לתווך דברים לוגים/דבילים/מתמטים/פיננסיים מורכבים לקרוא פשוט? (למרות שמדובר בכישרון נדיר ומפליא לשעצמו, יותר מעניין אותי לגלות את הסוד בדבר המקום והאופן בהם השיגה את הכישרון היקר מפז הזה)

היכן היא השיגה את השקט הנפשי, ההסתמכות העצמית והביטחון לדבוק בארחות חיים מאוד אקסצנטרים?

כיצד היא התגברה על היבטים כגון: חוסר ביטחון, חששות, פסימיות ועוד, בבואה לפתוח חשבון השקעות או להשיג איזו הטבת מס? ההליך הפרוצדורלי (על משתניו הרבים) עשוי להיות הרבה יותר קשה ויותר חשוב מעצם העניינים עליהם כתבה (במובן זה שלדעתי מדובר באחד המחסומים העיקריים שמונעים מאנשים לנהוג כפי שהיא נוהגת).

הנחלת הכישורים הרלוונטים, עשויה להיות הגורם שיאפשר לאותו אדם להיחלץ ממצבו הנוכחי, הרבה לפני דקלום התורה הפאסיבית או הפילוסופיה הסולידית. כמובן, לפי אמות המידה הנוכחיות לא אמורים לצפות לכך מבלוג רנדומלי באינטרנט, אך בעידן בו מוסדות הלימוד וכל גורם שהוא מורה לך בכעס "גש לגוגל!", נראה לי שהציפיות המוזרות, לכאורה, שמניתי כאן עשויות להפוך לציפיות לגיטימיות בעתיד.

כקוריוז אציין, שאחד הציוצים שלה בטוויטר, בו ציינה שהאנגלית שלה הגיעה ממשחקי מחשב בסגנון D&D/Quest , הרבה יותר עזר לי מאשר 80% מהפוסטים בבלוג (למעט הממש בסיסיים).

נערך לאחרונה ב:
מה לדעתך גרם לי לפספס זאת מלכתחילה? כיצד ניתן לטפל באותם גורמים?

שאלה שנייה ויותר חשובה - למה נראה לך שיש לי סיכוי או יכולת להתגבר על הצורך לחיות הרבה מעל גובה ההכנסה שלי? (בפועל זה לא המצב, אבל נניח)

נניח ואני בן 50, אתה מתיימר להניח שלהחלטה אפיזודית של רגע אחד, לאחר קריאה של פוסט רנדומלי באינטרנט, יש יותר משקל, כוח ומשמעות על רפרטואר המחשבה-פעולה שלי, מאשר ל-50 שנות קיום?

למה רוב הקוראים לא עשו זאת עד היום?

בוא נבחן תועלות מול חסרונות. בוא נבחן תועלות אלטרנטיביות של שני המצבים (בייחוד של המצב הראשון, לפני הקיצוצים).

נניח והסולידית הייתה מצליחה לשכנע את הקורא שמוטב להחליף דיסקט, האתגר האמיתי הוא לשתול בקורא את צורת המחשבה שתאפשר לו לעשות זאת בפועל. לתת טיפים או הוראות מעשיות זה ממש לא מספיק, במחילה.

במקרים מסויימים, עשוי להיות משול להדבקת פלסטר על כוויות מדרגה 4.
הגורמים (הפנימיים והחיצוניים, גם הדטרמניסטים) שהביאו אדם לחוב הרבה יותר חשובים לדעתי מעצם הטיפול בחוב. כשהחוב יעלם, הגורמים עדיין ישארו.
ואם אפשר לסבך זאת עוד קצת, יתכן שהגרומים הללו ממש חיוניים וקריטיים בהיבטים אחרים בחיים שיותר חשובים מכסף. אפילו הסולידית דיברה על הקשר חברתי/משפחתי, לא?
בקיצור, עד שהסולידית לא תתחיל לנתר לכולנו את העסקאות באשראי ולהצליף עם שוט במי שמוציא יותר מ 3,181 ש"ח בחודש - הבלוג הזה לא שווה כלום.
זו הטענה שלך.

הרי אנשים לא מסוגלים ללמוד בעצמם ולהפעיל חשיבה ביקורתית בעצמם ולרצות בעצמם לעשות שינוי בחיים שלהם ולהחליט בעצמם מה טוב להם.
אתה כאילו מוטרד שהסולידית זה בסך הכל בלוג באינטרנט, אתה רוצה שהוא יהיה משטר טוטאליטרי של ממש כדי שמשהו יזוז פה.

ומכאן שהשאיפה היא לכמה שפחות: אופני השקעה/טריניטי/איזון תקציבי/איזון תיק השקעות וכדומה.

וכמה שיותר מ:
היכן היא למדה את האנגלית שלה?
היכן היא למדה את מיומנויות החשבון שלה? (מבית הספר לא מספיק מסתבר)
היכן, כיצד ומתי היא סיגלה לעצמה את היכולת להפריד בין רכוש לחוויות, או בין חוויות להוצאה כספית?
כיצד התפתחו בה הזיקה והמשיכה לדיאלקטיקה/לגיקיות/לאהבת הלימוד והמשיכה לידע? (איך מפתחים או רוכשים את זה?)
היכן וכיצד היא פיתחה מנגנון לימוד אפקטיבי כלכך שאני יכול רק לקנא בו ולפנטז עליו?
היכן היא קיבלה את החשיבה הלוגית ויכולות הניתוח המשובחות שלה? (לב-ליבה של הבעיה בקרב קבוצה ענקית של קרואי הבלוג לדעתי. אולי אני טועה)
כיצד ליטשה וחידדה את הכישרון לתווך דברים לוגים/דבילים/מתמטים/פיננסיים מורכבים לקרוא פשוט? (למרות שמדובר בכישרון נדיר ומפליא לשעצמו, יותר מעניין אותי לגלות את הסוד בדבר המקום והאופן בהם השיגה את הכישרון היקר מפז הזה)

היכן היא השיגה את השקט הנפשי, ההסתמכות העצמית והביטחון לדבוק בארחות חיים מאוד אקסצנטרים?

כיצד היא התגברה על היבטים כגון: חוסר ביטחון, חששות, פסימיות ועוד, בבואה לפתוח חשבון השקעות או להשיג איזו הטבת מס? ההליך הפרוצדורלי (על משתניו הרבים) עשוי להיות הרבה יותר קשה ויותר חשוב מעצם העניינים עליהם כתבה (במובן זה שלדעתי מדובר באחד המחסומים העיקריים שמונעים מאנשים לנהוג כפי שהיא נוהגת).

הנחלת הכישורים הרלוונטים, עשויה להיות הגורם שיאפשר לאותו אדם להיחלץ ממצבו הנוכחי, הרבה לפני דקלום התורה הפאסיבית או הפילוסופיה הסולידית. כמובן, לפי אמות המידה הנוכחיות לא אמורים לצפות לכך מבלוג רנדומלי באינטרנט, אך בעידן בו מוסדות הלימוד וכל גורם שהוא מורה לך בכעס "גש לגוגל!", נראה לי שהציפיות המוזרות, לכאורה, שמניתי כאן עשויות להפוך לציפיות לגיטימיות בעתיד.
זה רלוונטי איפה היא למדה אנגלית וחשבון?
לך תלמד.

מאיפה היא קיבלה את החשיבה הלוגית שלה?
בתור אדם עם חשיבה לוגית מפותחת, אענה בשמה - אין לי מושג.
בבית ספר היו מקצועות שהיית טוב בהם יותר וכאלו שפחות, אתה יודע לומר למה היית טוב במה שהיית טוב?
ייתכן אפילו שזו תכונה מולדת פשוט.

אבל יש פה בעיה אפילו חמורה יותר בתפיסה שלך - מבחינתך אם אתה לא ניחן בדיוק באותן תכונות אופי כמוה אז אין לך שום סיכוי להגיע לעצמאות כלכלית כפי שהיא הגיעה.
זו תפיסה בעייתית.
נאמר והיית רוצה להיות צייר, האם אתה צריך שיהיה לך אופי זהה לזה של ואן גוך?
נאמר והיית רוצה להיות פיזיקאי, האם אתה חייב לדעת איפה אייזיק ניוטון למד חשבון ואיך השיג את החשיבה הלוגית שלו?
תחשוב מה היה קורה אילו כל מי שלא היה נופל לו תפוח על הראש היה אומר לעצמו "טוב, פיזיקאי כבר לא יצא ממני". על אילו כוכבי לכת היינו נוחתים היום?

נערך לאחרונה ב:
עכשיו אני רוצה לראות איך כולכם מגיבים בסבלנות, הבנה והסכמה עם מישהו שמכנה ילדים "על הספקטרום" כמקולקלים
למה אתה כל כך רגיש?
גם לי יצא ילד מקולקל. (וכן, אני משתמש בביטוי הזה גם בפניו. לשמחתי, כמו ההורים שלו, הוא למד שלקחת את עצמך יותר מידי ברצינות, זה מכשול להצלחה)
אז זה מבאס, אבל אני עדיין אוהב אותו הכי בעולם.
לא בטוח שאדם צעיר ללא נסיון בהורות, היה מצליח להתמודד עם כזה מצב בקור רוח כשאין את החיבור הביולוגי.

לא מעט חברים בפורום הודו שזה פתח להם את העיניים והראש, מסתבר שלפוסטים איכותיים יכול להיות כוח ומשמעות על פני המון שנות הרגל, במיוחד כאשר ההרגל כבר לא מוצא חן בעיניך (יש להניח שאנשים לא נקלעו לגמרי במקרה לבלוג, הם כבר חיפשו משהו). מרגע שנפתחו העיניים, זה כבר לגמרי באחריותם לחצוב לעצמם את הדרך שמתאימה להם, אבל הסולידית ממשיכה לתת רעיונות ופתרונות מצד אחד ולהצליף בלשונה מצד שני - כמו אמא טובה שמבינה איך צריך להיראות חינוך מועיל ומדרבן :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
liranviper דברים שאני לא מבין על קרן נאמנות / ETF שוק ההון 5
כ דברים שמשביחים דירה חדשה משמעותית? נדל"ן 14
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
ה גמל להשקעה לכמה דברים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
נ דברים קטנים (וגדולים) שאפשר לעשות למען איכות הסביבה אוף טופיק 71
G דברים שכדאי לעשות לפני תחילת משא ומתן על רכישת דירה נדל"ן 3
L מעוניין לקנות דירה ראשונה וצריך להבין הרבה דברים נדל"ן 33
סול למה לקנות דברים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 55
ה חייל משוחרר שרוצה להבין כמה דברים כדי להתחיל את החיים נכון (ווידוא הבנה IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ה טירון. מנסה להבין דברים בסיסיים בקשר לקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P הגשת דוח שנתי אונליין - האם דברים מחושבים נכון? מיסים 4
V זיכרון דברים - למה? ואיך? אוף טופיק 27
Et1 דברים שמצאתי ליד הפח אוף טופיק 10
I זכרון דברים נדל"ן 1
P מנסה להבין כמה דברים לגבי קופת הגמל להשקעה שוק ההון 3
ק רכישת דירה ראשונה להשקעה, דברים שחייבים לדעת? נדל"ן 1
G מנסה להבין כמה דברים בסיסיים שוק ההון 5
B דברים שלמדתי השבוע על מיסוי נדל"ן וחשוב לדעת(וחבל שלא ידעתי קודם) נדל"ן 18
S דברים שלא העזתי לשאול - מורה נבוכים אוף טופיק 17
unrealx דברים שצריך לחתום עליהם כדי לעבור ל- IRA שוק ההון 0
S אילו דברים יקרים קניתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
מ מותר לארגון להכריח חברים בו לשלם על דברים שהוא כופה עליהם לצרוך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
amidar קצת שחרור קיטור, דברים הזויים, ופקס חינם :) אוף טופיק 30
yossik ממשלה חדשה - שני דברים שמדאיגים אותי. אוף טופיק 28
י תשקיף של קרן מחקה - מספר דברים מוזרים... שוק ההון 5
C איך לציין לבנק שאני רוצה להעביר רק *חלק* מהניירות לבית ההשקעות? שוק ההון 11
E האם דמי ניהול שאני משלם הם סבירים ומה לעשות עם כל המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S החזרי מס, רוצה לדעת שאני מבין נכון.. מיסים 13
R אשמח לחוות דעת על התיק שאני בונה שוק ההון 23
ט האם יש דרך לראות בצורה מרוכזת את כל השרשורים שאני עוקב אחריהם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10
P פיזור תיק שאני מנהל לבדי שוק ההון 9
sharon ניהול התיק במקרה לא צפוי שאני לא אוכל לנהל אותו בעצמי שוק ההון 20
S שאלה בנוגע ל 2 etf שאני מתעניין שוק ההון 1
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
A נניח שאני קונה קרן מחקה מנוטרלת מט"ח: שוק ההון 10
V מספר הצעות שקיבלתי לקרן פנסיה מקיפה ומשלימה - אשמח לדעתכם לפני שאני בוחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M קרן השתלמות לעוסק פטור - מה קורה שאני סוגר את העסק? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M לא בטוחה שאני מבינה איך לחשב צריכת חשמל למכשיר חשמלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
N בעל הבית מכר קרקע הצמודה לבית שאני שוכר ממנו - איך אפשר לדעת מתי תתחיל הבניה? אוף טופיק 4
ה מה ההפקדה המקסימלית שאני יכול לעשות כעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A טעות בטופס 867 או שאני לא יודע חשבון? מיסים 5
YoniLevy הצעד הראשון: בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 21
YoniLevy בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 32
T כמה גישות שאני, חייל ממוצע, מתלבט ביניהן שוק ההון 40
ה מקווה שאני שואל את זה בפורום הנכון - דרופשיפינג השקעות אלטרנטיביות 1
Y שאלות לפני שאני שם את הכסף בבית השקעות שוק ההון 4
O כישורים רבים - בעיה שאני לא יודע למנף אותם התפתחות אישית 18

נושאים דומים

Back
למעלה