• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תואר במדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה

סטודנטית

משתמש רשום
דירוג
0
אני מתחילה ללמוד לתואר במדמ''ח באוניברסיטה הפתוחה.
אשמח אם מישהו יוכל לענות לי על כמה שאלות:
כמה קורסים מומלץ לקחת בסמסטר, כאשר יש לי לימודים אחרים תוך כדי?
האם החומר ממש קשה? הייתי יחסית טובה במתמטיקה.
יש לי מעט רקע בתכנות ופיתוח אתרים שלמדתי לבד, האם זה יוכל לעזור לי בלימודים?
איפה עושים את המבחנים באו''פ?
למדתי לא מזמן קורס של QA, זה יוכל לעזור לי בעבודה בתכנות?
ומתי ניתן להתחיל לעבוד במשרת סטודנט? (אני מציינת שיש לי תעודה ב QA ,וידע בבניית אתרים מקורס בקורסרה)
וכן, אשמח לכל המלצה, מידע, הכוונה, מבעלי הנסיון...
תודה רבה!

נערך לאחרונה ב:
אני מתחילה ללמוד לתואר במדמ''ח באוניברסיטה הפתוחה.
בהצלחה (:
אשמח אם מישהו יוכל לענות לי על כמה שאלות:
כמה קורסים מומלץ לקחת בסמסטר, כאשר יש לי לימודים אחרים תוך כדי?
מומלץ לקחת בסמסטר הראשון 1-2 קורסים כדי להתרגל לאופי הלמידה וכו'. אח''כ לוקחים יותר לפי רמות הקושי ולפי הכמות זמן שלך בחיים. היופי של המוסד הזה הוא הגמישות בדיוק בנושא הזה. אז מבינים איזה קורסים יש, שואלים אנשים מה רמת הקושי שלהם, וכל סמסטר עושים כמה קורסים שמאזנים אחד את השני.
יש פה גם עניין אישיותי. אם את טובה בתיכנות, את לא תצטרכי להשקיע הרבה למידה בקורסי תיכנות, לכן את יכולה "להוסיף" עוד קורס וכו'.
אם את טובה במתמטיקה (אין כזה דבר תאכלס לא?) , אותו דבר :)
יש גם סמסטר קיץ (ממליץ מאוד, במידה ולא טסים לתאילנד כמובן). אפשר לקחת בו קורס אחד יחסית קליל (או רגיל) וללמוד רק אותו בסמסטר קצר יותר - שזה אחלה דבר להרבה קורסים שם. (לדוג': מתמטיקה בדידה, מבוא לתיכנות)

האם החומר ממש קשה? הייתי יחסית טובה במתמטיקה.
חומר של אוניברסיטה הוא שונה מהתיכון ברמת האבסטרקציה. אבל לומדים ומבינים איך לפתור תרגילים.. אין פה איזה קסם :)
יש לי מעט רקע בתכנות ופיתוח אתרים שלמדתי לבד, האם זה יוכל לעזור לי בלימודים?
זה יכול לעזור קצת בקורסים הראשונים בתיכנות, ובקורס הספציפי שיש שקשור לweb (נראה לי יש אחד כזה והוא בחירה)
איפה עושים את המבחנים באו''פ?
קורונה - בבית.
לא קורונה - באחד ממרכזי הלימוד של האו"פ. אם את במרכז, יש יחסית הרבה (רובם בתיכונים). אם מחוץ למרכז, אז יש פחות, אבל עדיין יחסית סבבה לפי מה שהבנתי.

למדתי לא מזמן קורס של QA, זה יוכל לעזור לי בעבודה בתכנות?
תלוי באיזה עבודה. זה אכן לא מזיק וטוב לקורות חיים. אבל דיברנו על לימודים (:
ומתי ניתן להתחיל לעבוד במשרת סטודנט? (אני מציינת שיש לי תעודה ב QA ,וידע בבניית אתרים מקורס בקורסרה)
אתמול. תלוי באיזה עבודה. כל חברה עובדת בטכנולוגיות אחרות וכו'..
וכן, אשמח לכל המלצה, מידע, הכוונה, ממי שמכיר.
אל תזלזלי בתואר, ולא תצאי מאוכזבת :)
הקורסי מתמטיקה הראשוניים הם ברמה גבוהה. עדיין אין לי מושג איך עברתי אותם (רגע אני כן זוכר...זה היה במועד ב')

תודה רבה!
בכיף. בהצלחה.

- אחלה שאת לומדת עוד משהו, אבל תדעי שאת צריכה זמן למידה עצמית לשבת בבית ולעכל את החומר עם תירגול , וסיכומים וכו', כדי לבוא מוכנה למבחן.
לעומת התיכון, לאף אחד לא אכפת אם המרצה שלך היה גרוע, לא לימד אותך משהו שהיה במבחן, ושיש לך עוד עבודה/לימודים אחרים.

אני עכשיו עושה את מדמח בפתוחה
את כל השאלות האלה מומלץ להפנות לקבוצת הפייסבוק של ״מדעי המחשב האוניברסיטה הפתוחה ״ , תקבלי שם אחלה תשובות מאנשים שחווים את זה על בשרם ולא מהשערות.
רקע בתכנות יעזור בהתחלה , לי יש רקע וקורס מבוא למדמח ושפת Java מאוד קל לי.
בהתחלה כולם ימליצו לך על גג 2 קורסים לסמסטר הראשון .
זה מה שאני עשיתי : לקחתי בדידה ומבוא למדמח.
מבחינת מתמטיקה - שונה מהתיכון וכמה יחידות עשית לא מהווה שום אינדיקציה להצלחה שלך במתמטיקה של התואר . כל נושא שם זה מ0 ..
ואת זה אני אומר אחרי שהשקעתי המון כדי להשלים חומר של 5 יחל - דבר שמתברר כמיותר לחלוטין .

.מבחינת מתמטיקה - שונה מהתיכון וכמה יחידות עשית לא מהווה שום אינדיקציה להצלחה שלך במתמטיקה של התואר . כל נושא שם זה מ0 ..
ואת זה אני אומר אחרי שהשקעתי המון כדי להשלים חומר של 5 יחל - דבר שמתברר כמיותר לחלוטין .
זה שזה לא אותו חומר לא אומר שזה לא מהווה אינדיקציה.
מכיר אנשים בלי בגרות שהצליחו. מצליח אנשים עם בגרות שלא הצליחו. עדיין הגיוני שהסתברותית מי שהתנסה ברמה של מתמטיקה יותר גבוהה בעבר, יהיה לו יותר קל להצליח.
כמה זה שהשלמת 5יח בשביל זה יעזור? בוא נשווה עם הגרסא שלך שלא עשתה את זה ובאה לא מוכנה. תעדכן בתוצאות ;)

אני עכשיו עושה את מדמח בפתוחה
את כל השאלות האלה מומלץ להפנות לקבוצת הפייסבוק של ״מדעי המחשב האוניברסיטה הפתוחה ״ , תקבלי שם אחלה תשובות מאנשים שחווים את זה על בשרם ולא מהשערות.
חוויתי על בשרי (וסיימתי).
בטח עוד כמה פה בפורום. דווקא עדיף לקבל חוות דעת מאנשים שסיימו כבר ולא אנשים שאולי עושים את הקורס הזה הרגע וסובלים מסיבות אישיות שאולי לא רלוונטיות אלייך.

זה שזה לא אותו חומר לא אומר שזה לא מהווה אינדיקציה.
מכיר אנשים בלי בגרות שהצליחו. מצליח אנשים עם בגרות שלא הצליחו. עדיין הגיוני שהסתברותית מי שהתנסה ברמה של מתמטיקה יותר גבוהה בעבר, יהיה לו יותר קל להצליח.
כמה זה שהשלמת 5יח בשביל זה יעזור? בוא נשווה עם הגרסא שלך שלא עשתה את זה ובאה לא מוכנה. תעדכן בתוצאות ;)

חוויתי על בשרי (וסיימתי).
בטח עוד כמה פה בפורום. דווקא עדיף לקבל חוות דעת מאנשים שסיימו כבר ולא אנשים שאולי עושים את הקורס הזה הרגע וסובלים מסיבות אישיות שאולי לא רלוונטיות אלייך.
גם אתם תדברו מניסיון וחוויות אישיות ..
עדיין לא מסכים עם מה שאתה אומר לגבי המתמטיקה , בגלל שזה כל כך שונה מהתיכון .
ומאמין בלב שלם שהתועלת מלהשלים עכשיו 5 יחל וכל מה שמגיע עם זה (עומס של חומר לא רלוונטי , דחייה של הלימודים ) הוא כל כך שולי שנהפך למיותר.
לתלמיד תיכון הייתי אומר לך ל5 יחל.
למי שכבר רוצה להתחיל ללמוד - שיתחיל ללמוד.
כל מה שנאמר כאן הוא מחוויה אישית שלי ושל החבר׳ה שאיתי בתואר - אם זה נכון בשביל פותש או לא ? לא אני ולא אתה יודעים .

גם אתם תדברו מניסיון וחוויות אישיות ..
עדיין לא מסכים עם מה שאתה אומר לגבי המתמטיקה , בגלל שזה כל כך שונה מהתיכון .
ומאמין בלב שלם שהתועלת מלהשלים עכשיו 5 יחל וכל מה שמגיע עם זה (עומס של חומר לא רלוונטי , דחייה של הלימודים ) הוא כל כך שולי שנהפך למיותר.
לתלמיד תיכון הייתי אומר לך ל5 יחל.
כל מה שנאמר כאן הוא מחוויה אישית שלי ושל החבר׳ה שאיתי בתואר - אם זה נכון בשביל פותש או לא ? לא אני ולא אתה יודעים .
כבוגר תואר במדמ"ח - אני מסכים איתך ש-5 יחידות מתמטיקה בתיכון לא מהווה אינדיקציה להצלחה בתואר.
... באותה מידה כמו שהצלחה בתואר לא מהווה אינדיקציה בהצלחה בקריירה כמתכנת.

מאמין בלב שלם שהתועלת מלהשלים עכשיו 5 יחל וכל מה שמגיע עם זה (עומס של חומר לא רלוונטי , דחייה של הלימודים ) הוא כל כך שולי שנהפך למיותר.
פה אתה מדבר על "האם שווה להשלים 5 יח' לפני שמתחילים את התואר, או פשוט להתחיל ללמוד".
לא מתווכח. לא מסכים גם שזה נכון לכל בן אדם, אבל אכן נכון להרבה אנשים.

אני ניסיתי להגיד, שאני מאמין שמי שעשה עבודה מתמטית בעבר, אז אישית יש לו יותר סיכוי להצליח ללמוד מתמטיקה אקדמאית מאשר אם הוא לא עשה את זה.

זה מקביל לאנקדוטה של: למה קורסי שנה א' כל כך קשים לסטודנטים, אבל קורסי שנה ג' , שגם בהם יש חומר חדש לגמרי הם כבר סבבה?
- הסטודנט יודע כבר איך ללמוד. הוא יודע להתמודד עם למידה של מתמטיקה חדשה. הוא יודע באיזה נקודות במה שהוא שמע הוא לא הבין את הנאמר, והכי חשוב - הוא יודע לקחת את החומר החדש ולהקביל אותו לדברים אחרים שהוא למד במהלך הזמן.

אבל עזוב שטויות, אכן אין קשר בין כפל מטריצות בליניארית לבין משפט פיתגורס בכיתה י'. סתם מלא אנשים חכמים שבמקרה גם למדו מתמטיקה קודם.

א. למי שיש לו יכולת למידה עצמית טובה - קל לו יותר גם בשנה הראשונה?
ב. אני כנראה אתחיל ללמוד בסמסטר הבא- האם מומלץ לי לקחת גם קורס אשנב למתמטיקה וגם קורס מבוא לתכנות? (למדתי קצת פיתוח אתרים וגאוו'הסקריפט לבד, הקוד לא ממש זר לי)

א. למי שיש לו יכולת למידה עצמית טובה - קל לו יותר גם בשנה הראשונה?
בפתוחה זה תלוי גם בקורסים שתבחרי. אבל אין ספק שצריך משמעת עצמית.
מלבד מבחן בסוף הקורס את תדרשי להגיש עבודות תדיר... יכול להיות לפעמים קצת לחץ כשלוקחים כמה קורסים כבדים במכה.

אני כנראה אתחיל ללמוד בסמסטר הבא- האם מומלץ לי לקחת גם קורס אשנב למתמטיקה וגם קורס מבוא לתכנות? (למדתי קצת פיתוח אתרים וגאוו'הסקריפט לבד, הקוד לא ממש זר לי)

מבוא לתכנות?
אם את מתכוונת למבוא למדעי המחשב - אז זה קורס יחסית קל.
הוא מקביל בדיוק למה שילדים בכיתה ט' - י' לומדים בתיכון.
קצת לולאות, איפים, רקורסיה, עצים... לא מסובך... בכל מקרה יש המון חומר של האוניברסיטה הפתוחה חופשי ברשת - תנסי לדבר עם סטודנטים קיימים שתוכלי להחשף קצת לעומקם של הקורסים לגבהים את מתלבטת ותראי אם זה מתאים לך או לא.

באופן כללי מבוא למדעי המחשב ואשנב למתמטיקה בתור התחלה נשמע לי סביר מאד.
בהצלחה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 41
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
C תואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 27
S תואר שני במדעי המחשב - האם כדאי? התפתחות אישית 5
א תואר במדעי המחשב בגיל 40? התפתחות אישית 20
C תואר במדעי המחשב בהתמחות מדעי הנתונים התפתחות אישית 3
ישראלי מצוי מתלבט לגבי תואר שני במדעי המחשב- מכללה או האוניברסיטה הפתוחה התפתחות אישית 5
R התלבטות בין תואר במדעי המחשב לבין מדעי המחשב ומדעי החיים התפתחות אישית 37
ה תואר במדעי המחשב למתכנת עם נסיון התפתחות אישית 6
הפרופסור תואר שני במדעי החיים התפתחות אישית 11
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
L תואר בחשבונאות/סטטיסטיקה התפתחות אישית 9
A תואר שני - Data science התפתחות אישית 6
O נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי שלא נוצלה מיסים 3
ETF Shark צעדים ראשונים בתחום ה-Data Science: תואר ראשון והתחבטויות התפתחות אישית 9
ב תואר במדמ"ח בפתוחה לרגל המצב התפתחות אישית 18
י תואר שני בכלכלה התפתחות אישית 3
R תואר שני מדעי הנתונים התפתחות אישית 5
N תואר ופרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
Y תואר בפיזיקה או בחשמל התפתחות אישית 4
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
M איך להציג תואר שנמרח בקורות חיים? התפתחות אישית 10
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
L תואר ראשון התפתחות אישית 23
@ תואר שני - הנדסת מכונות התפתחות אישית 5
לאץ' תואר בגיל מאוחר התפתחות אישית 27
א חיפוש משרות שלא דורשות תואר ראשון התפתחות אישית 2
A תואר שני בסטטיסטיקה, כדאי? התפתחות אישית 2
י סיום תואר ראשון בכלכלה (חד חוגי) וחיפוש עבודה התפתחות אישית 11
AsMachined הסבה להייטקס - bootcamp או תואר שני? התפתחות אישית 15
A תואר במנהל עסקים התפתחות אישית 2
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
ל תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב התפתחות אישית 3
י תואר שני בכלכלה במגמת מדעי הנתונים ללא תזה התפתחות אישית 2
U תואר במדמח באוניברסיטה נחשבת או בוטקאמפ? התפתחות אישית 61
ז תואר שני התפתחות אישית 14
הפרופסור תעודות מקצועיות אונליין בשילוב עם תואר שני התפתחות אישית 24
י התייעצות לגבי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה פוסטים מאיכות נמוכה 1
F תואר מהארץ נחשב בארהב ? אוף טופיק 0
Q עבודה בהייטק דרך לימוד עצמי (בלי תואר) כמו בארצות הברית? אוף טופיק 12
ג לימודי תואר ראשון בדברצן-הונגריה אוף טופיק 19
ד שאלה עבור חבר - תואר במשפטים התפתחות אישית 3
ל תואר בטכניון - או קורס משולב של infinity labs ותעשייה האווירית? התפתחות אישית 24
G מימון תואר שני / MBA התפתחות אישית 8
Lag בחירת כיוון לאחר תואר ראשון התפתחות אישית 14
ח דחיית נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי - התמחות מיסים 2
Y עבודה בהייטק אחרי תואר בפיזיקה עם ניסיון התפתחות אישית 20
ז תואר שני בחו"ל התפתחות אישית 11
מ תואר שני בהנדסת חשמל בלי תזה - שווה משהו? התפתחות אישית 2

נושאים דומים

Back
למעלה