• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שיקולים משניים, אני יודע, אבל בכל זאת - חצץ בנעל

TalSO

משתמש סולידי
דירוג
22
לא מזמן פתחתי שרשור שמבקש מישהו שיחזיק לי את היד. קיבלתי הרבה עזרה ואינפוטים מועילים.
בכל זאת, נשארו כמה דברים שתוקעים אותי.
קודם כל - את ההחלטות ה"גדולות" כבר קיבלתי: 70% מניות, 30% אג"ח (צריך עוד להחליט איך ההקצאה תשתנה לאורך השנים - באיזה קצב. הכוונה היא לצמצם לאורך השנים את הכמות של המניות, כי ככל שהתיק מתקרב לשווי הסופי, יותר הגיוני להישמר מתנודתיות מאשר לנסות לחלוב תשואה).
מבחינת הפלח המנייתי - הכיוון הוא פיזור רחב ככל הניתן, דרך קרן שיושבת באירלנד. כנראה VWRD או IWDA.
מבחינת הפלח האג"חי - מודה שאני קצת פחות מבין, אבל ממה שקראתי נשמע שאני רוצה משהו שמתנהג קצת הפוך ממניות, ולפיכך - עדיף מח"מ ארוך יחסית. לא מעניין אותי סיכון מטבע. אז נדמה לי שאג"ח בינוני+, אמריקאי או עולמי יכול להתאים היטב.

בנוסף, מטרידים אותי שיקולים שהם כביכול פחות חשובים - מה הקרן הספציפית שאני אקנה, והם לעשות את זה דרך IB או לפצל ככה שעד התקרה השנתית מושקע דרך קה"ש IRA, והשאר דרך IB.
עכשיו, מצד אחד, דורין כותבת בבלוג שאלה דברים בעלי חשיבות משנית, ושעדיף להשקיע מאשר להיתקע על זה. אבל מן הצד השני, היא כותבת שאסור להשקיע במשהו שלא מבינים. לפיכך, הגם שברור לי שאין בחירה אידאלית, אני מרגיש שאני צריך להבין למה אני בוחר במסלול שאותו אני בוחר, ולכן זה תוקע אותי.

לגבי השאלה של רק IB או IB + IRA - מצד אחד, קראתי פה בפורום שמהסימולציות השונות עולה שכנראה שההבדלים לא מובהקים, מה שמוביל אותי למסקנה שאני מעדיף להתנהל רק דרך IB (כי אם התוצאה הסופית כנראה זהה, אבל זה יותר פשוט - אז ברור שעדיף), אבל מצד שני, דורין כותבת שזה חטא לוותר על יתרונות המיסוי של קה"ש IRA. עכשיו, אם התוצאה באמת דומה כל כך - למה זה חטא? אבל אם זה באמת חטא - יש מצב שכדאי לבלוע את העלייה הקטנה בסיבוכיות וכן לפצל. אז השאלה היא עד כמה זה באמת חטא...

לסיכום, הדברים שתוקעים אותי:
1. רק IB או גם קה"ש IRA?
2. VWRD, IWDA או משהו אחר? (לא מפריע לי גם צירוף של כמה קרנות)
3. מה הצורה הכי קלה ליישם פלח אג"חי עם מתאם שלילי ככל הניתן למניות.

נשמע שאני רוצה משהו שמתנהג קצת הפוך ממניות
יש לזה שתי משמעויות:
הפוך בתנודתיות, ואת זה צפוי שתקבל באופן כללי מאג״ח אם כי ככל שמתארך עלול להיות תנודתי יותר.
הפוך קורלטיבית- ולזה מתאים בעיקר הארוך, אלא שהעירו כאן בפורום שלא בטוח שזה יקרה כבעבר, בגלל שהתנאים שהיו בעבר כשהנושא נחקר שונים מאוד מהתנאים היום. לכן, אם זו ההתנהגות שאתה מחפש- ראה הוזהרת.
עד כאן לגבי 3
לגבי 1, לא הבנתי- יש לך כבר קה״ש, היא כבר Ira?

אתה יכול להיכנס ליאהו פיננס, להוריד נתונים היסטוריים ולחשב קורלציה באקסל. קצת עבודה אבל אם זה חשוב לך ממליץ לך לעשות את זה. שים לב שאתה מוגבל לתקופה הקצרה מבין שני המדדים שאתה משווה.

1. רק IB או גם קה"ש IRA?
IB זה לתיק מנוהל "בבית".
קה"ש - אם המעסיק נותן - לקחת. אם לא נותן - לבקש/ לדרוש

ואם אתה רוצה... להתייחס ל-2 הרכיבים כתיק 1.

הפוך בתנודתיות, ואת זה צפוי שתקבל באופן כללי מאג״ח אם כי ככל שמתארך עלול להיות תנודתי יותר.
הפוך קורלטיבית- ולזה מתאים בעיקר הארוך, אלא שהעירו כאן בפורום שלא בטוח שזה יקרה כבעבר, בגלל שהתנאים שהיו בעבר כשהנושא נחקר שונים מאוד מהתנאים היום. לכן, אם זו ההתנהגות שאתה מחפש- ראה הוזהרת.
התכוונתי בעיקר לקורלציה שלילית. אבל ממה שכתבת, אולי עדיף איזשהו מיקס של מח"מים שונים? שכולם, באופן כללי, יהיו פחות תנודתיים, תוך שהארוך אולי נותן גם קורלציה שלילית מסוימת?

לגבי 1, לא הבנתי- יש לך כבר קה״ש, היא כבר Ira?
קה"ש - אם המעסיק נותן - לקחת. אם לא נותן - לבקש/ לדרוש
אין לי כרגע קה"ש, אבל השאלה היא עד כמה באמת חשוב לפתוח כזו? שוב - מצד אחד, בבלוג מפומפם המסר שקה"ש זה מאסט, מצד שני, בפורום נכתב לא מעט על כך שבסופו של דבר, ההבדל בינה לבין חשבון ממוסה אצל IB די לא קיים (בין היתר בגלל שבחשבון הלא ממוסה בארץ, דמי הניהול גבוהים יותר, מה שאוכל הרבה מאוד מהטבת המס, אם לא את כולה, לאורך זמן).

ואם אתה רוצה... להתייחס ל-2 הרכיבים כתיק 1.
כמובן.

אין לי כרגע קה"ש, אבל השאלה היא עד כמה באמת חשוב לפתוח כזו?(מה שאוכל הרבה מאוד מהטבת המס, אם לא את כולה, לאורך זמן).
על כל שקל שמורידים לך בשכר לטובת קה"ש, המעסיק יוסיף לך 1 עד 3 שקלים.
זה די מאזן את המשוואה מבחינתי.

לגבי השאלה של רק IB או IB + IRA - מצד אחד, קראתי פה בפורום שמהסימולציות השונות עולה שכנראה שההבדלים לא מובהקים, מה שמוביל אותי למסקנה שאני מעדיף להתנהל רק דרך IB (כי אם התוצאה הסופית כנראה זהה, אבל זה יותר פשוט - אז ברור שעדיף), אבל מצד שני, דורין כותבת שזה חטא לוותר על יתרונות המיסוי של קה"ש IRA. עכשיו, אם התוצאה באמת דומה כל כך - למה זה חטא? אבל אם זה באמת חטא - יש מצב שכדאי לבלוע את העלייה הקטנה בסיבוכיות וכן לפצל. אז השאלה היא עד כמה זה באמת חטא...
בעבר הייתה סברה שהטבת המס בקה"ש היא אכן משהו מאוד משמעותי ושחבל לוותר עליה.
לאחרונה נעשו כמה חישובים בפורום שהראו שהטבת מס רווחי ההון בקה"ש כנראה פחות מהותית אם לוקחים בחשבון את דמי הניהול ואת האפשרות למכור בLIFO. מצד שני, אם דמי הניהול שלך מאוד נמוכים (0.2% ומטה) כנראה שבכל זאת יש יתרון קטן לקה"ש.

מה שכן, ההטבה שיש לקה"ש בזמן ההפקדה היא עדיין הטבה משמעותית יחסית שחבל לוותר עליה, גם אם אתה מחליט לא לנצל את ההטבה על רווחי ההון לטווח ארוך.
יש אנשים שמפרישים לקה"ש ופשוט פודים אותה כל 6 שנים.

א. רק אם אתה שכיר
ב. יש מעסיקים שיסכימו לתת לך את הכסף הזה לשכר הברוטו.
בשני המקרים הללו הרווח היחיד שלך זה שלא תשלם מס הכנסה על ה3 ש"ח הללו (שזאת עדיין הטבה יפה שלא הייתי ממהר לוותר עליה)

וכעצמאי?
לאחרונה נעשו כמה חישובים בפורום שהראו שהטבת מס רווחי ההון בקה"ש כנראה פחות מהותית אם לוקחים בחשבון את דמי הניהול ואת האפשרות למכור בLIFO. מצד שני, אם דמי הניהול שלך מאוד נמוכים (0.2% ומטה) כנראה שבכל זאת יש יתרון קטן לקה"ש.

מה שכן, ההטבה שיש לקה"ש בזמן ההפקדה היא עדיין הטבה משמעותית יחסית שחבל לוותר עליה, גם אם אתה מחליט לא לנצל את ההטבה על רווחי ההון לטווח ארוך.
הכוונה להטבת המס?
א. רק אם אתה שכיר
ב. יש מעסיקים שיסכימו לתת לך את הכסף הזה לשכר הברוטו.
בשני המקרים הללו הרווח היחיד שלך זה שלא תשלם מס הכנסה על ה3 ש"ח הללו (שזאת עדיין הטבה יפה שלא הייתי ממהר לוותר עליה)
לא הבנתי, אם, נניח, אני משתכר 8000 בחודש, ומבקש מהמעסיק לפתוח לי קה"ש, אליה אפקיד 200 ש"ח בחודש, המעסיק יפקיד עוד 600, על חשבונו (כלומר, אני אקבל כל חודש 7800 ברוטו כשכר ו-800 לקה"ש)?

הכוונה להטבת המס?
כן
יש הטבת מס בהפקדה ויש הטבה אחרת במשיכה.
הראשונה משמעותית, השניה כנראה פחות.
לא הבנתי, אם, נניח, אני משתכר 8000 בחודש, ומבקש מהמעסיק לפתוח לי קה"ש, אליה אפקיד 200 ש"ח בחודש, המעסיק יפקיד עוד 600, על חשבונו (כלומר, אני אקבל כל חודש 7800 ברוטו כשכר ו-800 לקה"ש)?
לא באמת.
יש חברות שנותנות הטבה כזאת, אבל אם מראש אין לך אותה אין סיכוי שתקבל.
זה לא כסף שמגיע מהאויר אלא חלק מעלות השכר של המעביד.
בגדול, לא באמת משנה לו אם הוא משלם לך 7000 שח ברוטו ו 800 לקהש או שישלם לך 7800 שח ברוטו (יותר באזור ה 7600 בגלל ביטו"ל פנסיה וכו)

אז אין באמת משמעות לכסף "חינם" פה, אבל יש משמעות להטבת המס בהפקדה. סבבה.

אז זה די סוגר לי את הפינה מבחינת שאלת ה-IRA.
שתי השאלות האחרות נשארות פתוחות: לפי מה לבחור את הקרן הספציפית בה אני אשקיע?

הגזמת, זה חלק ממשא ומתן על שיפור תנאים/העלאת שכר. סיכוי לא מבוטל בכלל.
צודק.
התכוונתי שלא יתנו לך אותה ככה סתם, אלא רק כחלק משיפור תנאים. כלומר מבחינת המעסיק אין הבדל מהותי בין הגדלת הברוטו לבין השארת הברוטו והפרשה לקה"ש בסכום דומה.

הגזמת, זה חלק ממשא ומתן על שיפור תנאים/העלאת שכר. סיכוי לא מבוטל בכלל.
סבבה, אבל יש להניח שמעסיק סביר יתייחס לסכום שהוא מפקיד בדיוק כמו להעלאה, לא? כלומר - אם הוא יסכים להעלות לי את השכר ב-500 ש"ח, לא באמת אכפת לו אם הכסף הזה הולך למשכורת, לקרן השתלמות, או גם וגם.

סבבה, אבל יש להניח שמעסיק סביר יתייחס לסכום שהוא מפקיד בדיוק כמו להעלאה, לא? כלומר - אם הוא יסכים להעלות לי את השכר ב-500 ש"ח, לא באמת אכפת לו אם הכסף הזה הולך למשכורת, לקרן השתלמות, או גם וגם.
מה שמעניין אותו בעיקר זאת עלות מעביד. כל עוד העלות לא משתנה לרוב לא איכפת לו לאן בדיוק הכסף הולך.

אבל יש כמה יוצאי דופן. למשל אם אין לאף עובד אחר קה"ש אז להקים את המנגנון לשלם לקה"ש יוצר לו בלאגן מחשבתי ועלויות. לחלופין אני מכיר מעסיקים שלא רוצים להפריש את הכסף לשכר כי הם רוצים לעודד את העובד לחסוך.
יש עוד המון שיקולים מסביב מעבר לחישוב הכלכלי נטו.

1. רק IB או גם קה"ש IRA?
גם קרן השתלמות (לדעתי), עד התקרה כמובן.
אם אתה רק עכשיו פותח, כנראה שעדיף לך להתחיל עם קרן מחקת מדד, ולעבור לIRA כשתצבור שם מספיק כסף.

יש הטבת מס בהפקדה ויש הטבה אחרת במשיכה.
הראשונה משמעותית, השניה כנראה פחות.
רונן, לא הייתי מקל ראש כל כך מהר בהטבת המס בקרן השתלמות.
החישובים האלו מניחים דברים לתקופות ארוכות מאוד, לא אצל כולם זה טווח ההשקעה, ולא כולם יאפטמו את התיק החייב שלהם לרמה שזה באמת יהיה כדאי, וגם לא בהכרח שכל הנחות החישוב שלך יתקיימו.

עד 11,880 או עד 4.5% מהרווחים שלך (הנמוך מביניהם) ייחשב לך כהוצאה מוכרת - כלומר הטבה בגובה המס השולי שלך.
עד הפקדה של 18,480 הסכום יהיה פטור ממס רווחי הון.
(הסכומים נכונים ל2019)

לדעתי, ככל שמתכוונים לשים את הכסף הזה להשקעה, עדיף לנצל את קרן ההשתלמות עד התקרה היותר גבוהה.

אני מבין את הטענות של רונן (ולפיו יהיה כדאי להפקיד עד התקרה הנמוכה), אבל אני חושב שהן נכונות רק בהינתן נתונים (חלקם חזויים וחלקם לא) מאוד ספיציפיים.

אני רק מוודא. אתה יודע שזו קרן מחלקת. כן?

2. VWRD, IWDA או משהו אחר? (לא מפריע לי גם צירוף של כמה קרנות)
אני לא יודע אם אתה מעדיף צוברת או מחלקת. לIWDA יש גם גרסה צוברת.

יש פה כאלו שמשלבים IWDA יחד עם EIMI, ביחס של סביב ה90/10 לטובת IWDA.
אם אתה רוצה להוסיף שווי שוק קטן, אתה יכול להוסיף גם WDSC (או לחילופין WSML), ובכלל סגרת עניין.

באמת כשמדובר על חשבון חייב, ובIB, העמלות כבר לא כ"כ גבוהות, והסכומים לא מוגבלים, ולא כ"כ נורא לשלב יותר מנייר אחד.

דרך קרן שיושבת באירלנד
אני מבין שמהאמריקאיות אתה נמנע בגלל החשש ממס ירושה.
נכון? או שפספסתי משהו?

רונן, לא הייתי מקל ראש כל כך מהר בהטבת המס בקרן השתלמות.
החישובים האלו מניחים דברים לתקופות ארוכות מאוד, לא אצל כולם זה טווח ההשקעה, ולא כולם יאפטמו את התיק החייב שלהם לרמה שזה באמת יהיה כדאי, וגם לא בהכרח שכל הנחות החישוב שלך יתקיימו.
מסכים לגמרי. אני רק מנסה להסביר את הסתירה בין מה שהסולידת כתבה בבלוג לבין מה ש @TalSO קרא בפורום (כלומר למה זה לא תמיד "חטא לוותר על יתרונות המיסוי של קה"ש")
יש מצבים מסויימים שבהם החסרונות של הקה"ש עולים על הייתרונות, יש הרבה מצבי ביניים שבהם יש יתרונות אבל הם לא משמעותיים ויש כמובן גם הרבה מאוד מצבים שבהם אכן יש יתרונות משמעותיים לקה"ש.

יש פה כאלו שמשלבים IWDA יחד עם EIMI, ביחס של סביב ה90/10 לטובת IWDA.
אם אתה רוצה להוסיף שווי שוק קטן, אתה יכול להוסיף גם WDSC (או לחילופין WSML), ובכלל סגרת עניין.
או לחלופין להחזיק פשוט את IMID, שחשופה לכל השווקים ששלושת הקרנות (IWDA+EIMI+WDSC) חשופות להן בייחד.

לבין מה ש @TalSO קרא בפורום
יש מצב טוב שאת מה שהוא קרא בפורום - אתה כתבת..... ;):>

או לחלופין להחזיק פשוט את IMID, שחשופה לכל השווקים ששלושת הקרנות (IWDA+EIMI+WDSC) חשופות להן בייחד.
זה אכן יותר פשוט, אבל על הנוחות הזו אתה משלם דמי ניהול כמעט כפולים.
וזה בעיקר עניין של נוחות, לא של עמלות ק/מ והמרות. אנחנו מדברים כאן על IB.

בדמי הניהול האלו (בלי החשש של מס ירושה), אפילו בחשבון פטור עדיף להחזיק VT.

יש מצב טוב שאת מה שהוא קרא בפורום - אתה כתבת..... ;):
לא בטוח. דוקא עד לא מזמן אני הייתי בטוח שקה"ש זה מכשיר שתמיד משתלם, רק בזכות כמה דיונים פה בפורום הבנתי שיש מקרים שבהם דמי הניהול עולים על ההטבה.
אגב, אישית אני עדיין מחזיק קה"ש ולא פודה אותה כל 6 שנים, אבל זה בעיקר כי אני גם משלם דמי ניהול נמוכים יחסית.

זה אכן יותר פשוט, אבל על הנוחות הזו אתה משלם דמי ניהול כמעט כפולים.
מצד אחד דמי ניהול קצת גבוהים יותר, מצד שני ה turnover משמעותית יותר קטן, מה שמקזז הרבה מההפרש (אם לא יותר מזה).
מבדיקות שעשיתי נראה שהיעילות של IMID (אחרי דמי ניהול) עדיין יותר גבוהה משל השילוב של IWDA+EIMI+WDSC.
בדמי הניהול האלו (בלי החשש של מס ירושה), אפילו בחשבון פטור עדיף להחזיק VT.
א. בחשבון פטור אין חשש מס ירושה, גם בהחזקה של קרנות אמריקאיות
ב. כמו שאמרתי קודם, דמי ניהול הם לא חזות הכל. בהשואה הסטורית של IMID מול VT, עדיין IMID מנצחת למרות דמי הניהול (ובעיקר בזכות מס הדיבידנדים). והסיבה פשוטה - בהינתן דיבידנד שנתי של 2.5%, יש לאירית יתרון של 0.4% עקב הבדלי המיסוי (12% מס מול 28%).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
ג שיקולים בחשיפה למטח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
N IRA סנופי לעומת מדד עולמי - שיקולים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N שיקולים במעבר בין קרנות סל שוק ההון 2
A שיקולים בבחירת מסלול ביטוחי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
לארוצה שיקולים ברכישת קרנות איריות בבורסות אירופאיות באמצעות IB צרכנות פיננסית 27
ח שווה לצאת ממעמד עוסק פטור? שיקולים בנוגע לביטוח לאומי מיסים 5
M קבלת חלק קטן בדירה במתנה - שיקולים נגד? נדל"ן 7
ז איך לבחור עבודה אל מול שיקולים אחרים התפתחות אישית 8
epk שיקולים בבחירת שיעור הפקדת עובד לחסכון לגמלאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ל שיקולים לתמהיל משכנתא בחלקים עבור דירה למשתכן נדל"ן 7
ת שיקולים בהשקעה במדד ממונף במסגרת תיק ההשקעות שוק ההון 6
S שיקולים להחלפת קרן מחקה בתיק שוק ההון 2
Ron.B שיקולים של בעלי דירה בהשכרה- שיפוץ משותף נדל"ן 16
T שיקולים לבחירת קרן פנסיה/גמל/השתלמות צרכנות פיננסית 3
amidar שיקולים בבחירת דירה - מספר חלופות והמשמעויות שלהן צרכנות פיננסית 18
romrom שיקולים בפיזור מניות בעת אחזקת RSU שוק ההון 23
KickR שיקולים ב-relocation לסין אוף טופיק 9
N לצרף בת זוג לחשבון השקעות (שיקולים) שוק ההון 11
unrealx שיקולים שצריך לעשות - בית השקעות \ IB שוק ההון 0
unrealx שיקולים שצריך לעשות כדי לבחור אם לבחור קרן ישראלית או זרה שוק ההון 19
A שיקולים בהשקעה לטווח קצר שוק ההון 1
מ שיקולים של בעל תיק קטן שוק ההון 18
F שיקולים נוספים בבחירת ETF מעבר לדמי ניהול שוק ההון 17
קורא הדוק REET / VNQ + VNQI / RWO - שיקולים בעד ונגד שוק ההון 42
י שיקולים במשיכת קופ"ג עם צבירה נמוכה בפטור ממס שוק ההון 27
ל שיקולים במכירה/החזקה של מניות RSU שוק ההון 81
liranviper שיקולים בבחירת קרן אג"ח שוק ההון 11
yanosh34 שיקולים בהפרשה לקרן השתלמות IRA מעל תקרת הפטור ממס שוק ההון 24
שחר שיקולים לבחירת ETFים להרכבת תיק (מסים, פיזור, מדדים וכד') שוק ההון 69
D מישהו יודע למה יש תקלה בכניסה בחשבון מסחר עצמאי בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
A לא יודע לאן להמשיך מכאן התפתחות אישית 22
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
E בן 19 לא יודע איפה להתחיל שוק ההון 7
T בן 18 שלא יודע מאיפה להתחיל שוק ההון 11
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
T איך אני יודע באיזה שלב הפינוי בינוי נמצא? נדל"ן 5
A מישהו יודע מהו אתר המסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
A מישהו יודע כיצד ניתן להשיג מידע על כמה הרוויחו המדדים המובילים שוק ההון 1
O איך אני יודע כמה דיבידנד התגלגל בתעודה iShares Core S&P 500 UCITS ETF 1159250 שוק ההון 4
Cleo הצהרה במשטרת הגבולות על יציאה/כניסה מהארץ בנתב"ג באותו יום (עבור תיירים) - אולי מישהו יודע אוף טופיק 1
G לא יודע לאן מכאן - אשמח לדעתכם התפתחות אישית 21
Y אז מה היא אינפלציה? הנה הסבר לכל מי שלא יודע... שוק ההון 163
M מישהו כאן יודע מבחינת מיסוי של עמותה? מיסים 14
E אני מבולבל ולא יודע איפה ללמוד על שוק ההון שוק ההון 115
A טעות בטופס 867 או שאני לא יודע חשבון? מיסים 5
A מישהו יודע איזה השקעות צמודות מדד יש היום? שוק ההון 10
amidar תיקון קונסולת game gear... מי יודע איפה יש מקום שאפשר לסמוך עליו...? אוף טופיק 0
M בן 27 לא יודע מה ללמוד ? התפתחות אישית 16

נושאים דומים

Back
למעלה