• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלת מחיר של יחידות בקרן נאמנות

אאוצ' !! לא כיף קרן ממונפת בזמן ירידות.
זהו שהבנתי שזה לא סופג את הירידות של אתמול - ואני מקווה שזה לא - אז זה יתחיל להיות מושפע מהיום והיום יש לפחות ב pre market עליות יפות של 5 אחוז - כלומר 14 אחוז בממונף

אאוצ' !! לא כיף קרן ממונפת בזמן ירידות.
זהו שהבנתי שזה לא סופג את הירידות של אתמול - ואני מקווה שזה לא - אז זה יתחיל להיות מושפע מהיום והיום יש לפחות ב pre market עליות יפות של 5 אחוז - כלומר 14 אחוז בממונף

תודה רבה :) אני אעכן פה מה קרה לי בשני באפליקצייה
שבת שלום חברים !!!
יותר מעניין לראות איך השינויים של היום ישתקפו לך בעדכון שלאחריו.
אגב שים לב שלפי התשקיף הקרן הזאת עד 7/4. (אם היא תשרוד עד אז)

כן אני יודע בדרך כלל מאריכים אותם בקרנות של איילון כמו s&p פי 3 שקיימת כבר כמה שנים טובות

שמע. אם המחיר שקיבלתי הוא כמו שאמרו לי בטלפון ולא כמו שמופיע כרגע באפליקצייה שזה לאחר הירידות שהיו אתמול. אני עשיתי היום קופה. כי הנאסדק עלה ב 10 אחוז היום. שזה 30 אחוז בקרן שלי

שמע. אם המחיר שקיבלתי הוא כמו שאמרו לי בטלפון ולא כמו שמופיע כרגע באפליקצייה שזה לאחר הירידות שהיו אתמול. אני עשיתי היום קופה. כי הנאסדק עלה ב 10 אחוז היום. שזה 30 אחוז בקרן שלי
תוסיף גם עליה קלה של הדולר :)
אבל קח בחשבון שכל יום זה יום מטורף חדש, לך תדע מה יהיה שבוע הבא.

תוסיף גם עליה קלה של הדולר :)
אבל קח בחשבון שכל יום זה יום מטורף חדש, לך תדע מה יהיה שבוע הבא.
היי הבטחתי תשובה לגבי מה קורה
אז זה קצת מסובך באמת עם קרנות נאמנות שמתעסקות במטח.
בעיקרון השער של יום x נקבע רק בערב יופ למחרת במקרה הטוב.
ביום שלישי בערב נקבע השער של קנייה ומכירה ביום שני.
ביום שני בערב נקבע השער קנייה ומכירה של יום חמישי.
ביום רביעי בערב נקבע השער קנייה ומכירה של יום שלישי.
ביום חמישי בערב נקבע השער קנייה של יום רביעי.
עכשיו שים לב שבאתר בבורסה או בגרף כשמגיע השער של יום חמישי למשל שנקבע ביום שני. הוא נכתב כמובן עם תאריך של יום חמישי מן הסתם.
אז למעשה זה אומר שלא חטפתי בראש את הירידות של חמישי בערב כי קניתי בשער של הקרן ביום חמישי שמושפע ממה שקורה בחמישי בערב ונקבע בשני בערב.
אך בגלל הירידות של יום שני. הייתי צריך לקוות שהיום יהיו עליות. והיום מכרתי ובגלל שהיו עליות. זכיתי ב15 אחוז רווח סהכ (כמובן שהשער של במכירה של היום ייקבע מחר ואקבל את הכסף בדיעבד)

לילה טוב :)

נ.ב באפליקציות ובבנק כשקונים זה מראה שער שקרי של השער שלפני קביעת השער שלך מן הסתם.

ברשותכם, בעניין זה בדיוק העלתי שאלה לפני מספר ימים כדלהלן:

הי חברים, שמי משה בן 28 סטודנט, די חדש בתחום שוק ההון, רציתי לשאול את חברי הפורום בעניין קרנות מחקות,

אני מדבר על קרן מחקה S&P 500 ורציתי להבין בעניין קביעת השער, נניח שאני נותן את ההוראה בשעה 15.00 של יום שני, שזה אומר עוד לפני שמתחיל המסחר בארה"ב, באיזה שעה יקבעו את השער? האם זה יקרה היום בכלל?

וכן שאלה כללית, אם אני נותן הוראה לקניית מדד חול, ואז התברר שביום המסחר שלפיו נקבע השער (שעדיין אין לי תשובה מדויקת לפי איזה יום...) היו נפילות ענק בבורסה, האם זה לא הופך את כל העניין להימור אדיר? וכמובן שאם קניתי כמות גדולה של יחידות וביום מן הימים ארצה למכור, איך אוכל לשגר הוראת מכירה בלי שאני יודע כמה התמורה שאקבל עבור המכירה? הרי אם באותו יום תהיה ירידה של 10% אני מוכר בהפסד של 10% בלי לדעת בכלל שאני עושה זאת מראש. או שאני מפספס משהו?

להבנתי בקרן מחקה את מדד תא 35 למשל, אני רואה את המסחר במהלך היום ולפי זה אני מחליט לקראת השעה 16.00 אם מתאים לי לקנות או למכור, אבל כאן אני נכנס בעיניים פקוחות למסחר כי ראיתי את המסחר במהלך היום ואז אני יכול להחליט לקנות או למכור את היחידות, וזה כמובן שונה מקרן מחקה מדדי חו"ל להבנתי. האמנם?

רק אדגיש לסיום, אני ממש לא חותר למקום של תזמון השוק, אני לא שם, רק שואל כדי להבין את העניין.

אשמח מאוד לתשובות מחברי הפורום

ולא קיבלתי מענה, מדגיש שחפרתי שעות באינטרנט כולל בבלוג ובפורום המכובד הזה, יתרה מכך דיברתי זמן לא מבוטל עם יועץ ההשקעות בבנק שאמור להבין איך הדברים עובדים, ובעניין קרנו מחקות מדדי חו"ל מאוד התקשה להסביר מתי בדיוק, ולפי איזה פרמטר נקבע השער בקרנות הנ"ל?

אני ממש אודה למי שיענה לי על הנושא

אהלן
תסתכל על מה שהגבתי לפני כמה הודעות.
אם אתה קונה קרן מחקה של מדד לול. כלומר. הקרן היא קרן של מניות במטבע חוץ. למשל קרן מלקה של מדד נאסדק. אתה יכול לשלוח הוראות קנייה בימי שני עד חמישי עד השעה שלוש.
המחיר של אותו יום שקנית נקבע רק ביום למחרת במקרה הטוב. כלומר מחיר הקנייה של יום שני הקבע בשלישי. של שלישי ברביעי. של רביעי בחמישי. של חמישי בשני.

עכשיו איזה ימים משפיעים על הקנייה שלך ?
אז אם אתה קונה בימים ב עד ה עד השעה שלוש למשל מדד נאסדק מחקה. אז אם קנית ביום ב. במידה ובערב יהיו ירידות או עליות. לך זה לא משנה. זה לא משפיע. אתה תקנה כביכול במחיר סגירה שיהיה באותו יום בחול. שזה המחיר שנקבע לקרן ביום שלמחרת. כלומר המחיר של יום ב יהיה מושפע ממה שיקרה ביום ב בחול בערב. וזה מחיר שנקבע רק ביום ג בארץ. הרי צריך לראות מה קורה ביום ב בערב בחול. וכן הלאה. כך גם לגבי מכירה. רק שהמכירה אתה כבר מחיק במניות. אז אתה כן מושפע ממה שירה באותו הערב במסחר בחול.
מקווה שהבנת ...

אין רמאויות, אתה פשוט לא מבין איך השוק עובד.
לפני שאתה נכנס למטבח, אני מציע לך להכיר את כללי המשחק של כל סוג של נייר ערך ואיך ומתי הוא נסחר בבורסה.
חשוב לי להבהיר משהו בתור אדם די חדש בשוק ההון, לפעמים זה נראה לכם, (ובפרט לך שאתה שועל די ותיק כאן בפורום) שאנשים ששואלים שאלות כדי להבין לעומק איך הדברים עובדים, זה נראה לכם לעיתים כעצלנות, כלומר, שלא מספיק עשו שיעורי בית לפני שנכנסו לשוק או לפני שהעלו את השאלה בפורום, אבל חשוב שתבינו שיש הרבה ואני בתוכם שבאמת חורשים ולומדים ועדיין יש דברים שהם באמת לא מובנים לעומק, וכראיה הבאתי קודם שגם יועץ השקעות בבנק שאמור להיות אדם ממולח התקשה להסביר משהו מסוים איך עובד לעומק, לכן אשמח שתקבלו אותנו בהבנה.

אהלן
תסתכל על מה שהגבתי לפני כמה הודעות.
אם אתה קונה קרן מחקה של מדד לול. כלומר. הקרן היא קרן של מניות במטבע חוץ. למשל קרן מלקה של מדד נאסדק. אתה יכול לשלוח הוראות קנייה בימי שני עד חמישי עד השעה שלוש.
המחיר של אותו יום שקנית נקבע רק ביום למחרת במקרה הטוב. כלומר מחיר הקנייה של יום שני הקבע בשלישי. של שלישי ברביעי. של רביעי בחמישי. של חמישי בשני.

עכשיו איזה ימים משפיעים על הקנייה שלך ?
אז אם אתה קונה בימים ב עד ה עד השעה שלוש למשל מדד נאסדק מחקה. אז אם קנית ביום ב. במידה ובערב יהיו ירידות או עליות. לך זה לא משנה. זה לא משפיע. אתה תקנה כביכול במחיר סגירה שיהיה באותו יום בחול. שזה המחיר שנקבע לקרן ביום שלמחרת. כלומר המחיר של יום ב יהיה מושפע ממה שיקרה ביום ב בחול בערב. וזה מחיר שנקבע רק ביום ג בארץ. הרי צריך לראות מה קורה ביום ב בערב בחול. וכן הלאה. כך גם לגבי מכירה. רק שהמכירה אתה כבר מחיק במניות. אז אתה כן מושפע ממה שירה באותו הערב במסחר בחול.
מקווה שהבנת ...
יפה, מעולה עכשיו מובן איך זה עובד הסתכלתי באתר הבורסה וזה אכן כך שביום שאתה קונה השער ייקבע לפי ביצועי המדד באותו יום המסחר של חול שמסתיים כאן ב23.30 והשער יקבע למחרת. נכון?

אלא שזה יוצר מצב שזה הופך את העניין להימור, מכיון שנניח שהיום תהיה עליה חדה, בכזה מצב ייתכן ואני אעדיף לא לקנות בכלל, וכן להיפך במקרה שאני רוצה למכור, אם ביום המכירה תהיה ירידה חדה במדד אני עלול להפסיד על זה. אגב, זה סבבה להפסיד בתנאי שאתה נכנס בעיניים פקוחות להפסד ולא שזה קורה בלי שיש לך מה לעשות כמו במקרה כאן. מה שבעצם הופך את הנושא להימור רציני, לא?

להבנתי במדד תא 35 זה שונה, מכיון נניח את נותן הוראת קניה ב16.00, אני עושה זאת לאחר שאני רואה את ביצועי המדד היום, ואני מחליט אם מתאים לי להשקיע בזה או לא. בניגוד לחו"ל שאין לי שום אינדיקציה בכמה אני אקנה\אמכור את הקרן.

בלי שיש לך מה לעשות כמו במקרה כאן.
אם זה מטריד אותך, אתה יכול להיכנס בכמה פעמים. בחלקן המחיר יהיה נמוך יותר ממה שהתכוונת ובחלקן גבוה יותר, בממוצע זה יצא בסדר. אני לא טורח לעשות את זה בדרך כלל.

שיש לך מה לעשות כמו במקרה כאן.
יש לך. קרנות איריות בשקלים או קרנות אמריקאיות בדולרים.
אבל תנודות של יום קנייה/מכירה לא אמור להטריד מישהו שמשקיע לטווח ארוך.
זה הימור רק אם אתה מתכוון להוציא את הכסף ביום שאחרי.

אלא שזה יוצר מצב שזה הופך את העניין להימור, מכיון שנניח שהיום תהיה עליה חדה, בכזה מצב ייתכן ואני אעדיף לא לקנות בכלל, וכן להיפך במקרה שאני רוצה למכור, אם ביום המכירה תהיה ירידה חדה במדד אני עלול להפסיד על זה. אגב, זה סבבה להפסיד בתנאי שאתה נכנס בעיניים פקוחות להפסד ולא שזה קורה בלי שיש לך מה לעשות כמו במקרה כאן. מה שבעצם הופך את הנושא להימור רציני, לא?
לא מבין מה ההבדל בין קרן נאמנות לכל השקעה אחרת לעניין זה. תמיד יש אי ודאות על העתיד, מרגע בו השקעת.
החלטת לקנות מוצר השקעה כלשהו, ביצעת את הפעולות הנדרשות, ולאחר מכן השוק עלה/ירד - ההשקעה שלך מושפעת מזה, ואין לך מה לעשות בעניין (למעט מימוש מהיר של רווח/הפסד, ואם זו המטרה אז אכן קרן נאמנות היא לא המכשיר המתאים).
אם תשווה קניה של קרן סל (כלומר מיידית, בשעות המסחר) לקניה של קרן נאמנות (כלומר ביצוע ביום המסחר העוקב):
- שעתיים אחרי פקודת הקניה השוק קפץ 10% - בקרן סל הרווחת 10%, בקרן נאמנות החמצת תשואה של 10%.
- שעתיים אחרי פקודת הקניה השוק ירד ב-10% - בקרן סל הפסדת 10%, בקרן נאמנות חסכת הפסד של 10%.
התוחלת זהה (עד כדי תוחלת רווח יומית, אפסית לחלוטין), הסיכון זהה, ה"הימור" זהה (אלא אם אתה סוחר יומי).
לא רואה את ההבדל.

אם זה מטריד אותך, אתה יכול להיכנס בכמה פעמים. בחלקן המחיר יהיה נמוך יותר ממה שהתכוונת ובחלקן גבוה יותר, בממוצע זה יצא בסדר. אני לא טורח לעשות את זה בדרך כלל.
אתה עכשיו מציב אסטרטגיה איך אנחנו מתמודדים עם ההימור של קניית קרן מחקה מדד חול, אבל עדיין זה להיכנס להימור, לא?

אתה עכשיו מציב אסטרטגיה איך אנחנו מתמודדים עם ההימור של קניית קרן מחקה מדד חול, אבל עדיין זה להיכנס להימור, לא?
טכנית כן.
מעשית אם אתה יכול להרוויח באותו סיכוי שאתה יכול להפסיד, ואתה שולט על גודל הפעולה, בראייתי זה לא הימור.

יש לך. קרנות איריות בשקלים או קרנות אמריקאיות בדולרים.
נדמה לי שאלו קרנות סל, אני דיברתי על קרן נאמנות.
אבל תנודות של יום קנייה/מכירה לא אמור להטריד מישהו שמשקיע לטווח ארוך.
זה הימור רק אם אתה מתכוון להוציא את הכסף ביום שאחרי.
מקבל את דעתך, ועדיין כשתרצה למכור איש לא ערב לך שביום המסחר שלפיו ייקבע השער לא תהיה ירידה של 5% למשל, אז נכון שאם זה לטווח הארוך מן הסתם יצאת מורווח על ההשקעה, אבל תכלס הפסדת 5% בלי שיש לך דרך לדעת שאתה הולך להפסיד.

- ושוב אומר, כשאדם מוכר מניות בהפסד זה בסדר גמור, אבל הוא יודע בדיוק מה יש לו ביד וכמה יקבל עבור המניות בניגוד לתרחיש המתואר לעיל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T שאלת דירה בהנחה (מחיר למשתכן) נדל"ן 10
K שאלת משכנתא ודיור נדל"ן 9
ה שאלת הבנה על התשואה של הסנפ500 שוק ההון 50
ה שאלת הבנה במחירי נדלן נדל"ן 8
S שאלת תם\מתחיל בעניין מעקב אחר תיק\קרן השקעות שוק ההון 8
G שוהם ד' שאלת למידה שוק ההון 1
avivaviv שאלת הדיוט לגבי הראל סל NIKKEI 225 מנוטרלת מט"ח שוק ההון 5
O שאלת אגח קונצרני שוק ההון 0
T שאלת מתחיל- דיבידנד וחסכון עמלות שוק ההון 1
T שימוש בTWS דרך אקסלנס - שאלת ממשק אוף טופיק 0
ביולוג ירושלמי שאלת SPARK בסיסית מאוד - פקודת LMT ומחירי נייר ערך לפי טבלת היצע/ביקוש. שוק ההון 27
י פיצול הפקדות פנסיה וגמל -שאלת ביטוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
H שאלת מס שבח, מס רכישה ומה שביניהם בסיטואציה מסויימת נדל"ן 3
S שאלת בירור לגבי תמהיל התיק בהגעה לפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
D דמי ניהול בקרן כספית - שאלת הדיוט שוק ההון 3
S מה קורה כאשר קרן נסגרת? שאלת תם מתחיל פוסטים מאיכות נמוכה 8
ט שאלת קיטבג: מדוע שערי המניות נקבעים על פי היצע וביקוש? שוק ההון 9
I שאלת מתחילים - אידנקס ישראליות בוול סטריט שוק ההון 0
deussex שאלת הסולידית בטוויטר כל שבוע "מה קניתם השבוע ?" אוף טופיק 2
H שאלת משכנתא - חישוב שליש מההכנסה בניכוי הוצאות נדל"ן 6
י למה לא להשקיע בקרן ריט, המחלקת 12% דיבידנד? מה כבר יכול להשתבש? שאלת מתחיל שוק ההון 17
D חסכון פנסיוני- שאלת בורות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
G שאלת מטח עם מישהו מכיר שוק ההון 5
J שאלת מס במקרה של שנת הפסד לאחר שנת רווח מיסים 4
G שאלת השאלות של קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
T שאלת תם ניירות ערך זרים פוסטים מאיכות נמוכה 1
necrophidius שאלת RSU מיסים 16
M שאלת קיזוז מס רווח הון והפסד מניה שוק ההון 9
deussex שאלת תם - אופן העברה של סכום התחלתי לחשבון ממוסה שוק ההון 5
יבגני_ל שאלת היתכנות מימון משכנתא אגרסיבי תוך העמדת תיק ההשקעות בשוק ההון כביטחונות נדל"ן 6
ע קרנות סל - שאלת הבהרה שוק ההון 12
עייף ומותש סעמק אירית או לונדונית שאלת השאלות שוק ההון 15
ר שאלת תם - גיליתי שבחשבון ההשקעות בבנק לקחו 600 שקל עמלה לרבעון שוק ההון 9
מכופף הבננות שאלת פעור על מערכת ספארק ומינימום קנייה פוסטים מאיכות נמוכה 4
L מסחר בשוק האמריקאי דרך מיטב טרייד - שאלת מיסוי מיסים 1
א בחירת אג"ח - שאלת מתחיל שוק ההון 22
G שאלת תם ללא מושג כלל נדל"ן 12
R שאלת תם של אדם שרק מתחיל להתעניין בעולם של פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 29
D שאלת נדל"ן - מה הייתם מעדיפים? נדל"ן 22
abby1994 שאלת השאלות מסלול או דמי ניהול? צרכנות פיננסית 14
G חישוב תוצאה באגח..שאלת הבנה לימודית שוק ההון 1
מ שאלת השאלות - לקנות או לשכור? נדל"ן 13
L העברת תיק ני"ע ישראלי לברוקר זר (שאלת אופטימיזציה ולא טכנית) שוק ההון 112
ג שאלת הדיוט לגבי עמלות בקרנות סל שוק ההון 4
נ שאלת תם שוק ההון 1
ג שאלת הדיוט לגבי קופת גמל להשקעה שוק ההון 24
T שאלת מיסים של טירון בIB שוק ההון 8
ט שאלת משקיע טירון בנוגע לקרנות נאמנות שוק ההון 1
G שאלת נוב על הfutures שוק ההון 3
P שאלת תם - יציאה לשם כניסה שוק ההון 34