• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלה בהבנת חלוקת תיק השקעות יחד עם קופות גמל

grav

משתמש רשום
דירוג
4
היי כולם,
דבר ראשון אני רוצה להגיד שאני בחודשיים האחרונים עובר פה על רוב הפוסטים וכמובן על הבלוג וזה ממש מדהים לראות את התמיכה פה של כולם ואת הידע שכולם מאפשרים לחלוק.

בן 29 ועובד בהייטק, לאחר קריאה מעמיקה של כמה חודשים את כל החומרים שמצאתי רלוונטים אליי והבנה שלי על הדרך שאני חושב שהכי מתאימה לי (הקצאה של שליש - סיכון נמוך, שני שליש - סיכון גבוה) , הגעתי למצב שאני לא סגור אם אני מבצע הקצאת משאבים כמו שצריך ואם אני מתחשב בעצם בכל הדברים שקיימים או רק במה שאני רוצה להשקיע דרך ETFs.

נכסים קיימים:
1. קופות גמל מהישנות שנפתחו לפני 29 שנים שאין עליהם תשלום מס רווחי הון (כלומר כל הסכום נזיל וכרגע לא בניהול עצמי) עם סכום של 185K שבמסלול מנייתי באלטשולר עם דמי ניהול 0.75 (זה לא אומר שזה 100% מנייתי) ואיני יכול להפקיד אליהם כספים יותר.
2. קרן השתלמות מסלול מחקה מדד s&p500 בהלמן אלדובי (20K) דמי ניהול 0.6 (מתחנן להעביר לira למסלול מחקה מדד iShares Core S&P 500 UCITS ETF בעקבות תשואות יותר גבוהות ודמי ניהול נמוכים יותר ברגע שאעמוד בתנאים) שאני מפקיד אליו כמה מאות שקלים כל חודש

עכשיו יש עוד 120K שאותם חשבתי להתחיל ולהשקיע במסחר עצמאי באופן הבא:
חלק מנייתי שיתפזר על כל העולם 66%
iShares Nasdaq 100 UCITS ETF (Acc) - 33%
ISHARES CORE MSCI EM IMI UCITS ETF - 33%
חלק אג״ח 34%
iShares $ TIPS UCITS ETF - 17%
iShares $ Treasury Bond 7-10yr UCITS ETF - 17%
ולהוסיף אחת לרבעון\חצי שנה עוד מהסכום שאני חוסך כדי לבצע איזון או לקנות ETFs שונים כחלק מפיזור.

אני מנסה להבין האם בגלל שיש לי את הקופות גמל + קרן ההשתלמות בצד אז בעצם אני צריך להשקיע את מירב הסכום הפנוי דווקא באג״ח (או משהו בסיכון נמוך אחר) כדי לשמור על האסטרטגיה שלי? או שבעצם ההתייחסות להשקעות בETF היא אסטרטגיה בפני עצמה?
חשוב לי גם לציין שבעתיד אולי ארצה להעביר את המסלולים של קופות הגמל לIRA אז זה אומר אולי שכדאי לי לבחור תמהיל אחר של ההשקעה של הכסף הפנוי כרגע?

המון המון תודה מראש על ההסברים!

נערך לאחרונה ב:
אני מנסה להבין האם בגלל שיש לי את הקופות גמל + קרן ההשתלמות בצד אז בעצם אני צריך להשקיע את מירב הסכום הפנוי דווקא באג״ח
אם קופות הגמל וקרן ההשתלמות הם במסלולים מנייתיים, משמע יש שם 85-95% מניות (תבדוק מול בית ההשקעות), אתה צריך להתחשב בזה ולהוריד את רמת הסיכון בתיק ההשקעות שלך כדי לאזן את רמת הסיכון למה שקבעת לעצמך.

חשוב לי גם לציין שבעתיד אולי ארצה להעביר את המסלולים של קופות הגמל לIRA אז זה אומר אולי שכדאי לי לבחור תמהיל אחר של ההשקעה של הכסף הפנוי כרגע?
נראה ככה.
כדאי שתתכנן כבר עכשיו איזה נכסים אתה הולך לקנות ב IRA כשיתאפשר לך, ותבנה את תיק ההשקעות הממוסה בהתאם.

קרן השתלמות מסלול מחקה מדד שאני מפקיד אליו כמה מאות שקלים כל חודש
15.7 מאות שקלים אני מקווה....

היי optimun
דבר ראשון תודה רבה על התגובה המהירה!
אני אתחיל להסתכל ולכוון את ההשקעה הפנויה לכיוון יותר שמרני אז כדי לעמוד באסטרטגיה שלי.
אז אם אני מבין נכון, כאשר אחליט ואוכל להעביר את קופ״ג וקרן ההשלתמות שלי לIRA, אז בעצם עדיף לי לשמור את ה-ETF עם הסיכון הגבוה (למשל במקרה הזה iShares Nasdaq 100 UCITS ETF (Acc)) להחלפה שאעשה כדי שהוא לא יהיה ממוסה(בשביל תוחלת רווח) מאשר להשקיע בו את ההכנסה הפנויה ובהכנסה הפנויה בינתיים ללכת על משהו שיוריד את אחוז הסיכון שבעצם יוביל אותי לאחוזים שאני רוצה אבל בתקווה שעדיין יניב (למשל iShares MSCI ACWI UCITS ETF). ? או שבכלל ללכת על עוד ETF אגח״י?
בעצם לעשות חושבים מחדש של איפה אני רוצה להיות עוד X זמן שכל הדברים נמצאים בIRA.

לצערי לא הבנתי את החלק הזה בתגובה שלך.
15.7 מאות שקלים אני מקווה....

או שבעצם ההתייחסות להשקעות בETF היא אסטרטגיה בפני עצמה?
לא, יש לך רק תיק השקעות אחד. נכון במיוחד כשאתה מציג קופ"ג נזילה וקה"ש שתהייה נזילה בטווח הבינוני. חפש את הפוסט של הסולידית בבלוג.
לראייתי יש לך כרגע 185+20+120=325K והחלוקה הכוללת צריכה להיות בהתאם.
את קופת הגמל אתה יכול להעביר גם כן למסלול מחקה S&P500 מה שמקל מאד על התכנון הכולל (ואני אישית גם לא מבין את הצורך ב-IRA כשעושים זאת). בנוסף אם תאחד את קופת-הגמל וקה"ש לאותו גוף מנהל (אחד מהשניים הנוכחיים או גוף שלישי חדש) אתה יכול כבר אחד להפחית את דמי הניהול.

* לא ממליץ, סתם מהרהר.

קופות גמל מהישנות שנפתחו לפני 29 שנים שאין עליהם תשלום מס רווחי הון (כלומר כל הסכום נזיל וכרגע לא בניהול עצמי) עם סכום של 185K

אתה משלם יותר מ 1300 שקלים בשנה דמי ניהול. תוהה לעצמי אם הפטור ממס מפצה על זה או שאולי כדאי להעביר לחשבון ההשקעות.

היי כימאי והתלמיד,

לא, יש לך רק תיק השקעות אחד. נכון במיוחד כשאתה מציג קופ"ג נזילה וקה"ש שתהייה נזילה בטווח הבינוני. חפש את הפוסט של הסולידית בבלוג.
לראייתי יש לך כרגע 185+20+120=325K והחלוקה הכוללת צריכה להיות בהתאם.

כן עכשיו אני סוף סוף מבין את זה.

את קופת הגמל אתה יכול להעביר גם כן למסלול מחקה S&P500 מה שמקל מאד על התכנון הכולל (ואני אישית גם לא מבין את הצורך ב-IRA כשעושים זאת). בנוסף אם תאחד את קופת-הגמל וקה"ש לאותו גוף מנהל (אחד מהשניים הנוכחיים או גוף שלישי חדש) אתה יכול כבר אחד להפחית את דמי הניהול.
את זה חשבתי לעשות כשאוכל להעביר גם את קרן ההשתלמות שלי לIRA ולבצע את המעבר ביחד, ככה לפי מה שאני קורא פה בבלוג אוכל להוריד את דמי הניהול שלי של שניהם לכיוון ה-0.5%.

אתה משלם יותר מ 1300 שקלים בשנה דמי ניהול. תוהה לעצמי אם הפטור ממס מפצה על זה או שאולי כדאי להעביר לחשבון ההשקעות.
כרגע במצב שאני נמצא בו עוד לא לקחתי שום צעד מודה, כרגע זה משתלם לי כי בינתיים הם מצליחים לתת תשואה יפה, אבל ברור לי כמו שכתבתי למעלה שכדאי לי להעביר לIRA ברגע שאוכל גם כדי להוזיל דמי ניהול וגם כדי לנהל בעצמי את תמהיל ההשקעות.

וכמובן תודה רבה

נערך לאחרונה ב:
את זה חשבתי לעשות כשאוכל להעביר גם את קרן ההשתלמות שלי לIRA
כאמור באופן אישי אני לא מבין מדוע להמתין ומדוע IRA כשיש מסלול מחקה סנופי לציבור הרחב.

כאמור באופן אישי אני לא מבין מדוע להמתין ומדוע IRA כשיש מסלול מחקה סנופי לציבור הרחב.
היי, אני ממתין שהקרן השתלמות שלי תצבור 50K היות וזה התנאי המינימלי שאוכל להעביר אותה. ואתה מדבר על המסלול שאני נמצא בו כרגע? (מחקה סנופי של הלמן)
הדוגמה שלי למשל היא השוואה בין המסלול שאני קיים בו כרגע של הלמן לבין
iShares Core S&P 500 UCITS ETF למשל.
אם משווים תשואות שלהם לאורך ה-5 שנים האחרונות למשל, Ishare עשו לפי האתר שלהם 113% לעומת 72% שעשה מחקה המדד של הלמן. בנוסף ככל הנראה שדמי הניהול שלי יהיו נמוכים יותר בIRA עם תעודת הסל הזאת (0.07%)

נערך לאחרונה ב:
אני לא מבין מדוע להעביר.
היי כימאי,
הרצון להעביר לira הוא רק בגלל השוואה שביצעתי של תשואות מול דמי ניהול לאורך ה-5 שנים האחרונות, Ishare עשו לפי האתר שלהם 113% לעומת 72% שעשה מחקה המדד של הלמן. בנוסף ככל הנראה שדמי הניהול שלי יהיו נמוכים יותר בIRA עם תעודת הסל הזאת (0.07%) לעומת דמי ניהול שאני משלם כרגע (0.6).
יכול להיות שאני מפספס משהו כמובן

יכול להיות שאני מפספס משהו כמובן
נראה לי שיש כאן בלבול.
לא ברור לי מה משמעות התשואה של הלמן-אלדובי שאתה מביא כאשר ללקוחות שונים יש דמי ניהול שונים....

לא ברור לי מה משמעות התשואה של הלמן-אלדובי שאתה מביא כאשר ללקוחות שונים יש דמי ניהול שונים....
קשה להאמין שהפרש של 40% נובע מדמי ניהול על 5 שנים.

אם כבר אז אולי לשער הדולר יש משמעות, אבל גם זה כנראה לא מספיק כדי להסביר את ההפרש.

נראה לי שיש כאן בלבול.
את ההשוואה ביססתי על המספרים באתר הזה - https://gemel.funder.co.il/gemel/2256 שמתייחס לתשואה עם דמי ניהול ממוצעים (שהם יותר נמוכים משלי) והשוואתי אותם למה שמופיע כאן על השקעה של 10000 דולר - https://www.ishares.com/uk/individual/en/products/253743/ishares-sp-500-b-ucits-etf-acc-fund#/

עכשיו ביצעתי השוואה נוספת אם הייתי במקום הלמן הלדובי משקיע בetf מחקה המדד של ishares.
ביססתי את ההשוואה על פי הנתונים החודשיים הנמצאים באתר הזה - https://advizerland.co.il/gemel/2265 לבין התשואה החודשית המוצגת כאן - https://www.trackinsight.com/en/fund/IE00B5BMR087
עשיתי השוואה על הפקדה של 10000 וחישבתי את התשואות עד היום, ולאחר מכן בשביל השוואה הורדתי דמי ניהול בסוף של 0.6% מכל הסכום.
הלמן הלדובי בתקופה שמיולי 2020 עד היום הייתה הופכת את הכסף שלי להיות 12470 ש״ח שהם 24% ולאחר דמי ניהול היו נשארים לי 12395 ש״ח.
אם הייתי באותו הזמן משקיע אם אותם דמי ניהול במדד הייתי מקבל 12697 ש״ח ולאחר דמי ניהול היו נשארים לי 12621 ש״ח.
כמובן שצריך להכניס פה לחישוב את שער הדולר ועמלת קניה קטנה של הסוכן אבל אני חושב שעדיין זה לא יגיע ל-כמעט 300 ש״ח הבדל כל הסכומים האלה

נערך לאחרונה ב:
שדמי הניהול שלי יהיו נמוכים יותר בIRA עם תעודת הסל הזאת (0.07%)
לא יודע אם התייחסת לזה או לא, אבל דמי הניהול 0.07% הן על המוצר עצמו. תוסיף לזה דמי ניהול לחברה שמנהלת לך את תיק ה-ira (מיטב / הלמן / וכו') וכנראה שתקבל תוספת דמי ניהול של עד 0.3%.

לא יודע אם התייחסת לזה או לא, אבל דמי הניהול 0.07% הן על המוצר עצמו. תוסיף לזה דמי ניהול לחברה שמנהלת לך את תיק ה-ira (מיטב / הלמן / וכו') וכנראה שתקבל תוספת דמי ניהול של עד 0.3%.
היי,
כן לקחתי בחשבון, בהשוואה שביצעתי לקחתי מקרה בו אשלם אותו דבר כמו שאני משלם היום (0.6) ולא נמוך יותר כמו שככל הנראה זה יהיה ויצא שיותר משתלם המסלול של ira

אז בעצם עדיף לי לשמור את ה-ETF עם הסיכון הגבוה (למשל במקרה הזה iShares Nasdaq 100 UCITS ETF (Acc)) להחלפה שאעשה כדי שהוא לא יהיה ממוסה(בשביל תוחלת רווח) מאשר להשקיע בו את ההכנסה הפנויה ובהכנסה הפנויה בינתיים ללכת על משהו שיוריד את אחוז הסיכון שבעצם יוביל אותי לאחוזים שאני רוצה אבל בתקווה שעדיין יניב (למשל iShares MSCI ACWI UCITS ETF). ? או שבכלל ללכת על עוד ETF אגח״י?
MSCI ACWI זה 100% מניות, אתה לא יכול להתייחס אליו כאל נכס בסיכון נמוך (חס ושלום!).
אבל חוץ מהטעות הקטלנית הזאת, הרעיון נכון. אתה רוצה שרמת הסיכון בתיק הממוסה תהיה נמוכה יותר מרמת הסיכון הכוללת שקבעת לעצמך מתוך הבנה שהקופ"ג וקרן ההשתלמות אצלך הן בסיכון גבוה ולכן הן מעלות את הסיכון המשוקלל.

בעצם לעשות חושבים מחדש של איפה אני רוצה להיות עוד X זמן שכל הדברים נמצאים בIRA.
זה.
בוא פשוט נניח שהחבר'ה באלשטולר קנו לך את הקרן של נאסד"ק עד שיוכח אחרת, ונתחשבן לפי ההנחה הזאת.

לצערי לא הבנתי את החלק הזה בתגובה שלך.
להפקיד "כמה מאות שקלים" לקרן השתלמות זה מעט, במיוחד אם אתה מרוויח >15k בחודש ברוטו (אמרת הייטק...)
1,570 ומשהו ש"ח בחודש זו התקרה הפטורה ממס בקרן השתלמות (לשכירים), וזה הסכום שאתה צריך להפקיד כדי לנצל את כל הטבת המס.

היי optimum

MSCI ACWI זה 100% מניות, אתה לא יכול להתייחס אליו כאל נכס בסיכון נמוך (חס ושלום!).
אבל חוץ מהטעות הקטלנית הזאת, הרעיון נכון. אתה רוצה שרמת הסיכון בתיק הממוסה תהיה נמוכה יותר מרמת הסיכון הכוללת שקבעת לעצמך מתוך הבנה שהקופ"ג וקרן ההשתלמות אצלך הן בסיכון גבוה ולכן הן מעלות את הסיכון המשוקלל.
צודק, הייתי צריך להבהיר את עצמי יותר שהכווונתי פחות סיכון בגלל שהוא מסתכל על 500 מניות ולא הנאסד״ק 100, כמובן שהם שניהם 100% מניות.

בוא פשוט נניח שהחבר'ה באלשטולר קנו לך את הקרן של נאסד"ק עד שיוכח אחרת, ונתחשבן לפי ההנחה הזאת.
כן אני אנסה להסתכל על זה ככה, בעיקר מה שמפריע לי כאן הוא אחוז דמי הניהול הגבוה שאני משלם כרגע (0.75). אז אעשה השוואה כמו שאמרת ואראה אם זה משתלם לי.

להפקיד "כמה מאות שקלים" לקרן השתלמות זה מעט, במיוחד אם אתה מרוויח >15k בחודש ברוטו (אמרת הייטק...)
1,570 ומשהו ש"ח בחודש זו התקרה הפטורה ממס בקרן השתלמות (לשכירים), וזה הסכום שאתה צריך להפקיד כדי לנצל את כל הטבת המס.
כן עכשיו הבנתי את 15.7 מאות, שוב סליחה, אני מפקיד 1600 ש״ח אז קצת מעל התקרה (תודה על התיקון).
מה שמוביל אותי לשאלה הבאה, איך הם יודעים לחשב לדוגמה אם ארצה לפדות את הכסף עוד 15 שנים את המס רווחי הון בגלל שאני מפקיד מעל התקרה? אני בעצם משלם מס הכנסה כרגע על ההפקדה?
בעצם סופרים לי 30 ש״ח כפול החודשים בשכר הזה ואת העליית(בתקווה) ערך שהם עשו?

נערך לאחרונה ב:
היי כולם וסליחה על ההקפצה,
לאחר שראיתי את הכל התגובות פה וקראתי את הפוסט של הסולידית - יש לכם תיק השקעות אחד, וסידרתי מחדש את התיק יש לי שאלה קטנה שלא ראיתי כל כך שמתייחסים אליה.
היות ואני מעביר את הפנסיה שלי למסלול מחקה מדד סנופי, לקחתי את זה בחשבון של חלוקת התיק ורק רציתי לוודא שלא טעיתי וזה בעצם משהו שלא מתייחסים אליו.
המספרים לא רלוונטים חוץ מאחוזי החלוקה והפיזור.
חשוב להגיד שבינתיים לא מתכנן פרישה מוקדמת אלה ניהול נכון של הכסף עד גיל הפנסיה או קרוב אליו.
תודה מראש!

אחוזי חלוקה ishare​
סה״כ​
דמי ניהול​
חלק ממוסה​
קופת גמל​
קה״ש​
פנסיה​
נייר ערך​
0.605686032​
9800​
0.07​
1620​
2750​
1130​
4300​
SP500​
0.242583436​
3925​
0.12​
675​
3250​
europe​
0.151730532​
2455​
0.18​
405​
2050​
EM​

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ שאלה תאורטית - ניירות ערך בבית ההשקעות שוק ההון 2
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
Nons Ense שאלה בנושא חובת דיווח והתנהלות עם חשבון מסחר שיושב בחו״ל שוק ההון 5
א שאלה בנושא - ריבית דריבית שוק ההון 2
E שאלה בנוגע לזכויות עובדים אוף טופיק 8
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
H שאלה לגבי פרפרייה לעומת מרכז. נדל"ן 1
H שאלה בנושא קניית iShares S&P500 שוק ההון 21
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
נ שאלה בנוגע למחקר טריניטי וכלל ה4% פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 30
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
ר שאלה על סוג קרן שוק ההון 9
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
ר שאלה על רכישת קרן לעתיד שוק ההון 5
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0
ר שאלה על דמי ניהול שוק ההון 4
א שאלה לגבי blackrock שוק ההון 24
G שאלה בנוגע לכדאיות בהשקעה בנדלן נדל"ן 5
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
edangz שאלה לגבי ההעברה הבנקאית בIB שוק ההון 7
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
N שאלה בקשר לשדה 258\272 בטופס 1301 מיסים 16
B ירושות וגירושין, חשבון השקעות אמריקאי - שאלה אוף טופיק 0
G שאלה על קרן 1159235 שוק ההון 6
B שאלה על קרן הסל 1159250 שוק ההון 7
ש שאלה על אמזון ו- eBay - האם מוצר זה נמכר בפלטפורמות האלה? אוף טופיק 0
ג'וני לנד שאלה בנושא ריבית דריבית שוק ההון 48
U שאלה גסה - חברה מומלצת לניהול תיק השקעות שוק ההון 7
ש העברה בנקאית - שאלה של טירון בתחילת דרכו צרכנות פיננסית 14
deussex שאלה על טיפול בקרנות גמל (ולא רק) בעקבות רלוקיישן לארה"ב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D שאלה לגבי הכנסה מדיבידנדים שוק ההון 79
א שאלה המטילה בספק את כל צורת ההשקעות הנפוצה כאן בבלוג שוק ההון 20
E שאלה בעקבות קבלת הודעה ממס הכנסה לגבי שנת המס 2018 מיסים 9
א משקיע חדש-שאלה על הרכב התיק. שוק ההון 3
S שאלה בסיסית - פקודת לימיט בקניה שוק ההון 4
Y קופת גמל להשקעה - שאלה על משיכת כספים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א דמי ניהול בפנסיה - שאלה עקרונית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א שאלה על המדד העולמי, שוק ההון 2
M שאלה תיאורטית לגבי סחר חליפין מיסים 3
K שאלה לגבי ניהול תיק עי בתי השקעות שוק ההון 3
K שאלה של מתחילים בקשר לאג"ח לעומת מזומן שוק ההון 3
T שאלה לגבי מיסוי על רבע מדירה מיסים 3
T שאלה על מס שבח נדל"ן 9
ה שאלה בסיסית - קניית מניות בהפקדה חודשית שוק ההון 5
Odnight והפעם שאלה שונה לגמרי - האם לפרוע משכנתא? נדל"ן 14
N שאלה על תעודה עוקבת מדד שוק ההון 9

נושאים דומים

Back
למעלה