• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רגע לפני ההשקעה

עמנואל_סגל

משתמש רשום
דירוג
3
אני בן 22, עם 60 אש"ח בעו"ש, משכורת של כ־7 אש"ח בשירות קבע לשנה הקרובה. אין לי הוצאות בכלל, וכל המשכורת שלי נחסכת בכל חודש. האופי שלי סולידי. עם הכניסה לקבע הפקדתי 70 אש"ח בקופ"ג להשקעה של אלטשולר בדמי ניהול מופחתים של 0.39%, כפתרון זמני עד להחלטה מושכלת.
כעת אני מתכוון להתחיל השקעה לטווח ארוך; המסלול המסתמן הוא הפקדה חודשית דרך IB בקרנות VXUS+VTI בחלקים יחסיים 52–48 אחוז, תוך ניצול שלוש השנים הקרובות שבהן העמלה החודשית שאקבל ב־IB היא רק 3$, עד תום גיל 25.
המתווך נפסל בגלל החשש ממעילה / בעיות אבטחה. ההפקדה חודשית לשני הניירות כי בכל מקרה עלות הקנייה נבלעת בעלות החודשית. מס ירושה אינו מטריד אותי.

בעוד שנה אשתחרר, אתחיל PhD והסכום שאוכל להפקיד בכל חודש כנראה יקטן במידת־מה. לכן עלולות לעבור כמה שנים עד שאגיע לסכום הסף של 100k$ לפטור מעמלות. אני משער שבכל זאת משתלם לי להשקיע דרך IB בגלל החיסכון של עמלת מינימום, עלות המרת מט"ח ופערי שער בבתי ההשקעות הישראליים, ובגלל דמי הניהול הגבוהים (וכפל מיסוי על דיבידנדים) בקרנות המחקות הישראליות. בעתיד אוסיף הדרגתית אג"ח דרך IB, לאחר שיהפכו לחבר רחוק בבורסה.
בנוסף, כשאמשוך בעוד שנים חלקים מהכסף, אגיש את הטפסים למס־הכנסה בעצמי (בעזרת הימים הפתוחים) ללא יועץ מס, כי תיק ההשקעות שלי פשוט במיוחד ואני מניח שלא יהיו לי מגני מס מיוחדים. (שכיר, בית השקעות יחיד.)

אילו דברים הבנתי לא נכון? אילו שינויים באפיק ההשקעה המוצע עשויים להיות מועילים? האם יש טעם להמתין עד הרפורמה בקרנות הישראליות ולראות אילו שינויים היא תחולל? האם אכן כדאי לי לפדות את הקופ"ג להשקעה (ולשלם מס רווח הון של כ־750 ש"ח) ולהעביר אותה ל־IB?

בלי קשר חהשקעה (נראה שאתה די סגור על הכל), הייתי שמח לשמוע על מסלול חייך, הוא וודאי מרתק, אם בגיל 23 אתה מתכוון להתחיל PhD.

הייתי שמח לשמוע על מסלול חייך, הוא וודאי מרתק, אם בגיל 23 אתה מתכוון להתחיל PhD.
יש תוכנית ותיקה בבר־אילן לתואר לפני הגיוס, מסיימים אותה עשרות בכל שנתון; אחרי כן מתנוונים כמה שנים בצבא. (בישראל גיל 23 נשמע מוקדם, כשבמדינות אחרות הוא רגיל או קצת מאוחר...)

אם אתקבל לפוסט־דוק' בחו"ל בעתיד, האם זה יהיה יתרון נוסף לעבודה מול IB, במקום לפתוח חשבון שני בארץ האחרת? ומנגד, האם תסתבך הגשת טפסי הדיווח לרשויות הישראליות בבוא העת?

יש תוכנית ותיקה בבר־אילן לתואר לפני הגיוס, מסיימים אותה עשרות בכל שנתון; אחרי כן מתנוונים כמה שנים בצבא. (בישראל גיל 23 נשמע מוקדם, כשבמדינות אחרות הוא רגיל או קצת מאוחר...)

אז אני מבין שאתה הצלחת לעשות תואר שני בזמן הזה ? זה מאוד מאוד מרשים, לפחות לפי דעתי.
בהצלחה לך !

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
פ קופצת למים - רגע לפני פתיחת תיק השקעות שוק ההון 6
ס כמה שאלות רגע לפני פתיחת חשבון שוק ההון 16
א רגע לפני קניית iphone ESE, יש חשיבות לאחריות יבואן רשמי? אוף טופיק 5
amit רגע לפני שאני מבקש דחיית משכנתא. שוק ההון 1
א רגע לפני שאני מרים ידיים והולך לרואה חשבון -- אשמח לעזרה צרכנות פיננסית 5
אל ניניו קבוצת רכישה - נדל"ן מסחרי, רגע לפני החתימה... נדל"ן 34
H פתיחת עסק עצמאי - רגע לפני צרכנות פיננסית 8
עכברת רגע לפני פרישה מוקדמת – תבדקו אם פספסתי משהו? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 31
R רגע לפני קניית תיק ראשון - חוות דעתכם שוק ההון 19
הדב רגע האמת - התחלת השקעה ארוכת טווח בקרן מחקה מדד - שאלות שוק ההון 3
I תעשו לי רגע סדר בדמי ניהול שוק ההון 0
ז רגע לפניי פתיחת תיק, כמה שאלות. שוק ההון 25
קורא הדוק רגע רגע רגע.. מה ? (מס על הפקדות לרכיב הפיצויים) צרכנות פיננסית 3
ETL רגע של עברית אוף טופיק 9
Namy מימוש RSU לפני חופשת לידה מיסים 3
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
S איך להעריך עלות הנכס לפני מכירה נדל"ן 4
כ מכירים 10 90 מעניין מקבלן? פטור ממד וללא הלוואת קבלן (אפילו לפני היתר) נדל"ן 1
M עד לפני שנה לא ידעתי מה זו מניה. בהצלחה לי יומני מסע אישיים 6
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
C עוש -> כספית: כמה שאלות לפני שוק ההון 27
I האם החוק מתיר יציאה מדירה מושכרת לפני הזמן? נדל"ן 28
O האם הגיוני להגיע לתקרות ההפקדה לפני שעוסקים במסחר עצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
B קרקע שנרכשה לפני קום המדינה נדל"ן 5
O השקעה דולרית לשנה לפני תשלום שקלי שוק ההון 6
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
א תשואות מפורסמות של קופג וקהש - לפני או אחרי הוצאות ניהול השקעות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
ח הכנות לפני קבלת אזרחות אמריקאית - מבחינת מיסים שוק ההון 15
N האם אפשר לשלם יתרת אשראי לפני סוף החודש? צרכנות פיננסית 10
כ הפחתת סיכון לפני ובפרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
T האם חייב לקחת שמאי מקרקעין לפני רכישת דירה? נדל"ן 7
L שאלות לפני תכנון טיסה לארצות הברית עם דרכון אירופי אוף טופיק 3
U מה הצעדים הנדרשים לפני פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
ע ביטחונות לפני כניסה לדירה נדל"ן 1
Homer הפקדת סכום גדול בפנסיה לפני פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G הכנה לפני פגישה עם סוכן פנסיה עבור קרוב משפחה צרכנות פיננסית 1
P הבדלים עיקריים בין משכנתא לפני קניה, לכזו על בית בבעלות? נדל"ן 8
Y ניוד ביטוח מנהלים (לפני 2001) לגמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
ז מה צריך לדעת לפני ששוכרים דירה? נדל"ן 23
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
B האם להקים פנסיה באופן עצמי לפני תחילת עבודה כשכיר, למי שאין קופה פעילה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
deussex סוגיית צביעת דירה לפני יציאה/כניסת דייר - אשמח לתובנות נדל"ן 29
R בן 18 לפני שירות צבאי מתחיל בהרהורים יומני מסע אישיים 12
D קיזוז הפסד הון אל מול רווח ממישוש RSU לפני תקופת החסימה (שנה לאחר הענקה) מיסים 1

נושאים דומים

Back
למעלה