• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רגע האמת - התחלת השקעה ארוכת טווח בקרן מחקה מדד - שאלות

הדב

משתמש רגיל
דירוג
62
שלום, אני ואישתי החלטנו להתחיל לפעול בנבונות כלכלית ולהתחיל להקצות כל חודש כמה אלפי שקלים בודדים שהצלחנו לחסוך לקרן מחקה מדד s/p500 כדי לשמור על ערך הכסף שלנו בטווח הארוך לכל הפחות או להרוויח קצת לכל היותר

שאלת ביניים (1) : בקריאה בבלוג ניכר היה שהסולידית ממליצה על פיזור הקצאות וכו, אז אשמח להבין מה החסרון פשוט להשקיע 100% מהכסף בקרן מחקה מדד sp500? אני גם לא רוצה להיכנס לאגחים כי פשוט התחום נראה לי קצת מורכב ולא הכי ברור

אז אחרי שהוחלט על קרן מחקה מדד sp 500, דבר שהיסטורית תמיד היה בעלייה והתוכלת עתידה להיות גם כן חיובית על אף אי אלו קריסות שתגענה.

אז רציתי לדעת
1) מה ההיתרון והחיסרון של השקעה בInteractive brokers מול בתי השקעות בארץ? נטו סיכון מטח?
2) בתי השקעות בארץ הן כאן כדי להישאר, IB היא חברת אינטרנט שיכולה מחר להיעלם לי עם הכסף? במיוחד שאני פה לlong run, אני לא ארצה לגעת בכסף לפחות 10-15 שנה, והיסטורית חברות אינטרנט לא מחזיקות כל כך הרבה זמן
3) איך אני מחשב אם ההשקעה שווה את עצמה? נניח וגם יש תשואה מבורכת של 1-2% ולא הפסד, עם אינפלציה, מס רווח הון, דמי ניהול וכו כו יש מצב שכל העניין בכלל לא משתלם אם אתה מחפש תשואה מינימלית של שמירת כסף ועדיף פשוט להשקיעה בנדלן בארץ? או לא במזומן? (לא להשקיע בכלל)

4) שאלת השאלות הטכנית: פתחתי חשבון, מזל טוב, העברתי כספים.
עכשיו אני רוצה קרן מחקה מדד כמו שתיארתי למעלה: מה אני עושה? איפה אני מוצא אותה? יש מנוע חיפוש של קרנות? מנוע חיפוש של אפיקי השקעה? איך מהנקודה שהכסף שלי נשלח אליהם קניתי קרן מחקה מדד sp500?

אני יודע שאלות אולי מפגרות, שאולי אחרי שאעשה את הצעד הן יהיו לי מובנות מאליהן, אבל אני רוצה להרגיש מוכן לפני שאני קופץ למים

אם קראתם עד לכאן אז אני מתנצל שבזבזתי את זמנכם, ומעריך זאת מאד
אם גם תגיבו אז תבורכו

אשמח לתשובות הערות ודעות על התוכנית המאד סולידית ופשוטה

נערך לאחרונה ב:
(1) : בקריאה בבלוג ניכר היה שהסולידית ממליצה על פיזור הקצאות וכו, אז אשמח להבין מה החסרון פשוט להשקיע 100% מהכסף בקרן מחקה מדד sp500? אני גם לא רוצה להיכנס לאגחים כי פשוט התחום נראה לי קצת מורכב ולא הכי ברור

1) מה ההיתרון והחיסרון של השקעה בInteractive brokers מול בתי השקעות בארץ? נטו סיכון מטח?
2) בתי השקעות בארץ הן כאן כדי להישאר, IB היא חברת אינטרנט שיכולה מחר להיעלם לי עם הכסף? במיוחד שאני פה לlong run, אני לא ארצה לגעת בכסף לפחות 10-15 שנה, והיסטורית חברות אינטרנט לא מחזיקות כל כך הרבה זמן
3) איך אני מחשב אם ההשקעה שווה את עצמה? נניח וגם יש תשואה מבורכת של 1-2% ולא הפסד, עם אינפלציה, מס רווח הון, דמי ניהול וכו כו יש מצב שכל העניין בכלל לא משתלם אם אתה מחפש תשואה מינימלית של שמירת כסף ועדיף פשוט להשקיעה בנדלן בארץ? או לא במזומן? (לא להשקיע בכלל)
4) שאלה טכנית מצחיקה: שאומרים לי 0.09% על עמלות כאלו ואחרות, זה אחוז

1. דוגמה אחת לחיסרון,
זה אומר שכל הכסף שלך נמצא במניות.
מניות הן תנודתיות מאוד, זאת אומרת שיש עליות וירידות חדות במחיר. דמיין שרכשת מניות ב10k שח ויום לאחר מכן יש ירידה של 50%.
יש אנשים שדבר כזה יגרום להם מייד למכור את ה50% שנותרו להם ובעצם ״לנעול״ הפסד של 50% מההשקעה. לכן השקעה של 100% במניות מתאימה לאנשים שיכולים להתמודד עם סיכון/תנודתיות.

1א. יתרון: לאייבי יש עמלות הרבה יותר נמוכות.
חיסרון: צריך למלא דוח למס הכנסה בעצמך / עם רו״ח , 1000₪ ~
2. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Interactive_Brokers
אייבי הוקמה לפני 41 שנים בניו יורק. היא ברוקר, לא חברת אינטרנט.

3. זה אישי, ומותאם סיכון. לאחד תשואה של 3% זה מדהים, אחר לא יסתפק בפחות מ7%, וכו וכו.
יחד עם זאת, אדם שמשקיע למשל רק במק״מ כי הוא סולד מאוד מסיכון, לא יכול בחלום הכי ורוד שלו להרוויח 7% בשנה, זה לא יקרה.

4. העמלה הספציפית שאתה מדבר עלייה היא לדעתי מסכום הקנייה, למשל אם אתה קונה ב10k שח, תשלם במקרה הזה 9₪.

ה אישי, ומותאם סיכון. לאחד תשואה של 3% זה מדהים, אחר לא יסתפק בפחות מ7%, וכו וכו.
אני מעוניין לכל הפחות לשמור על ערך הכסף (ולשמור אותו ממני ומהנטיות הצרכניות שלי) ולא להפסיד, השאלה כמה אחוזי תשואה, ככלל אצבע, צריך כדי to break even ולא להפסיד מהאינפלציה עמלות מיסים וכו

עידכנתי את שאלה 4 בידיוק כשענית (:

ותודה רבה רבה על התשובה המפורטת והמצויינת

אני לא לגמרי מבין את זה,
או בהשקעות בכלל :)

אבל ממה שקראתי הבנתי שעצם זה שאתה משקיע במניות שהן נכס ריאלי, אתה מוגן מפני אינפלציה.
או יותר נכון הכסף שמושקע במניות מוגן מפני אינפלציה מעצם היותו מושקע במניות.
אשמח לתיקון אם אני טועה.

להפסיד מעמלות ומיסים? אם למשל תיהיה בבית השקעות ישראלי. תשלם 15₪ בחודש,
זה 180₪ בשנה. בסכומים של מאות אלפי שקלים אפשר לקזז את זה כנגד עמלות לדעתי.

יש עמלות המרת מטח, שבבית השקעות ישראלי הן 0.6% בערך, זה במידה ותרצה לקנות קרנות זרות.
אם אתה קונה קרנות ישראליות אין עמלת המרת מט״ח אלא רק עמלת קנייה.

אז בוא נניח שאתה משקיע בשנה 40k בתעודות ישראליות על הסנופי דרך בית השקעות ישראלי, רק קנייה ארבע פעמים בשנה ללא מכירות, ההוצאות שלך יהיו
180₪ החזקת התיק.
9₪ כפול 4 פעמים = 36₪.
לכן אתה צריך בתיק לפחות 216₪ נוספים על ה40k לעמלות האלה.
דמי ניהול לקרן: בין 0 (זמני, מלכודת) ל0.25% ש״נלקחים״ לבד מהסכום שאתה משקיע.

יש לך כאן קרנות מחקות גם על אגח וגם על מניות:
https://www.funder.co.il/mehakot.aspx

זכור- תשואות העבר לא מעידות על תשואות העתיד. אתה לא שולט בכמה השוק ייתן, אל תבוא עם ציפיות. מה שאתה שולט בו זה דמי הניהול שאתה משלם, ככל שהם נמוכים יותר, החלק שלך בעוגה גדול יותר.

לא ממליץ להשקיע, לא מייעץ דבר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
פ קופצת למים - רגע לפני פתיחת תיק השקעות שוק ההון 6
ס כמה שאלות רגע לפני פתיחת חשבון שוק ההון 16
א רגע לפני קניית iphone ESE, יש חשיבות לאחריות יבואן רשמי? אוף טופיק 5
amit רגע לפני שאני מבקש דחיית משכנתא. שוק ההון 1
א רגע לפני שאני מרים ידיים והולך לרואה חשבון -- אשמח לעזרה צרכנות פיננסית 5
I תעשו לי רגע סדר בדמי ניהול שוק ההון 0
ז רגע לפניי פתיחת תיק, כמה שאלות. שוק ההון 25
אל ניניו קבוצת רכישה - נדל"ן מסחרי, רגע לפני החתימה... נדל"ן 34
קורא הדוק רגע רגע רגע.. מה ? (מס על הפקדות לרכיב הפיצויים) צרכנות פיננסית 3
ע רגע לפני ההשקעה יומני מסע אישיים 5
H פתיחת עסק עצמאי - רגע לפני צרכנות פיננסית 8
עכברת רגע לפני פרישה מוקדמת – תבדקו אם פספסתי משהו? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 31
ETL רגע של עברית אוף טופיק 9
R רגע לפני קניית תיק ראשון - חוות דעתכם שוק ההון 19
ביולוג ירושלמי ההשכלה הגבוהה צריכה לעבוד דיאטה. מאמר שמסביר את האמת מאחורי הנתונים. אוף טופיק 110
K האמת האוביקטיבית חשובה לכם? אוף טופיק 61
O התחלת השקעה בתיקון 190 שוק ההון 0
B התחלת תהליך במשכנתא "דיגיטלית" פוגע במו"מ לעומת פגישות בסניף? נדל"ן 7
U התחלת עבודה חדשה, לאחר 3 שנים בחו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
M התחלת תהליך שוק ההון 6
P התחלת חסכון - אזרחית אמריקאית שוק ההון 23
ס התחלת תואר בפתוחה, רעיון טוב? התפתחות אישית 11
ה התחלת השקעה שוקולד מריר מאוד שוק ההון 9
1337justme הבהרות לגביי מספר נושאים לפני התחלת השקעה שוק ההון 13
S התחלת השקעה פיננסית שוק ההון 6
O בקשת עזרה - שאלות לפני התחלת השקעה שוק ההון 2
ה התחלת השקעה || בן 25 שוק ההון 7