רגע לפני ההשקעה

עמנואל_סגל

משתמש רשום
דירוג
3
אני בן 22, עם 60 אש"ח בעו"ש, משכורת של כ־7 אש"ח בשירות קבע לשנה הקרובה. אין לי הוצאות בכלל, וכל המשכורת שלי נחסכת בכל חודש. האופי שלי סולידי. עם הכניסה לקבע הפקדתי 70 אש"ח בקופ"ג להשקעה של אלטשולר בדמי ניהול מופחתים של 0.39%, כפתרון זמני עד להחלטה מושכלת.
כעת אני מתכוון להתחיל השקעה לטווח ארוך; המסלול המסתמן הוא הפקדה חודשית דרך IB בקרנות VXUS+VTI בחלקים יחסיים 52–48 אחוז, תוך ניצול שלוש השנים הקרובות שבהן העמלה החודשית שאקבל ב־IB היא רק 3$, עד תום גיל 25.
המתווך נפסל בגלל החשש ממעילה / בעיות אבטחה. ההפקדה חודשית לשני הניירות כי בכל מקרה עלות הקנייה נבלעת בעלות החודשית. מס ירושה אינו מטריד אותי.

בעוד שנה אשתחרר, אתחיל PhD והסכום שאוכל להפקיד בכל חודש כנראה יקטן במידת־מה. לכן עלולות לעבור כמה שנים עד שאגיע לסכום הסף של 100k$ לפטור מעמלות. אני משער שבכל זאת משתלם לי להשקיע דרך IB בגלל החיסכון של עמלת מינימום, עלות המרת מט"ח ופערי שער בבתי ההשקעות הישראליים, ובגלל דמי הניהול הגבוהים (וכפל מיסוי על דיבידנדים) בקרנות המחקות הישראליות. בעתיד אוסיף הדרגתית אג"ח דרך IB, לאחר שיהפכו לחבר רחוק בבורסה.
בנוסף, כשאמשוך בעוד שנים חלקים מהכסף, אגיש את הטפסים למס־הכנסה בעצמי (בעזרת הימים הפתוחים) ללא יועץ מס, כי תיק ההשקעות שלי פשוט במיוחד ואני מניח שלא יהיו לי מגני מס מיוחדים. (שכיר, בית השקעות יחיד.)

אילו דברים הבנתי לא נכון? אילו שינויים באפיק ההשקעה המוצע עשויים להיות מועילים? האם יש טעם להמתין עד הרפורמה בקרנות הישראליות ולראות אילו שינויים היא תחולל? האם אכן כדאי לי לפדות את הקופ"ג להשקעה (ולשלם מס רווח הון של כ־750 ש"ח) ולהעביר אותה ל־IB?

artist

משתמש ותיק
דירוג
182
בלי קשר חהשקעה (נראה שאתה די סגור על הכל), הייתי שמח לשמוע על מסלול חייך, הוא וודאי מרתק, אם בגיל 23 אתה מתכוון להתחיל PhD.

עמנואל_סגל

משתמש רשום
דירוג
3
הייתי שמח לשמוע על מסלול חייך, הוא וודאי מרתק, אם בגיל 23 אתה מתכוון להתחיל PhD.
יש תוכנית ותיקה בבר־אילן לתואר לפני הגיוס, מסיימים אותה עשרות בכל שנתון; אחרי כן מתנוונים כמה שנים בצבא. (בישראל גיל 23 נשמע מוקדם, כשבמדינות אחרות הוא רגיל או קצת מאוחר...)

אם אתקבל לפוסט־דוק' בחו"ל בעתיד, האם זה יהיה יתרון נוסף לעבודה מול IB, במקום לפתוח חשבון שני בארץ האחרת? ומנגד, האם תסתבך הגשת טפסי הדיווח לרשויות הישראליות בבוא העת?

artist

משתמש ותיק
דירוג
182
יש תוכנית ותיקה בבר־אילן לתואר לפני הגיוס, מסיימים אותה עשרות בכל שנתון; אחרי כן מתנוונים כמה שנים בצבא. (בישראל גיל 23 נשמע מוקדם, כשבמדינות אחרות הוא רגיל או קצת מאוחר...)

אז אני מבין שאתה הצלחת לעשות תואר שני בזמן הזה ? זה מאוד מאוד מרשים, לפחות לפי דעתי.
בהצלחה לך !

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
פ קופצת למים - רגע לפני פתיחת תיק השקעות שוק ההון 6
ס כמה שאלות רגע לפני פתיחת חשבון שוק ההון 16
א רגע לפני קניית iphone ESE, יש חשיבות לאחריות יבואן רשמי? אוף טופיק 5
amit רגע לפני שאני מבקש דחיית משכנתא. שוק ההון 1
א רגע לפני שאני מרים ידיים והולך לרואה חשבון -- אשמח לעזרה צרכנות פיננסית 5
אל ניניו קבוצת רכישה - נדל"ן מסחרי, רגע לפני החתימה... נדל"ן 34
H פתיחת עסק עצמאי - רגע לפני צרכנות פיננסית 8
עכברת רגע לפני פרישה מוקדמת – תבדקו אם פספסתי משהו? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 31
R רגע לפני קניית תיק ראשון - חוות דעתכם שוק ההון 19
הדב רגע האמת - התחלת השקעה ארוכת טווח בקרן מחקה מדד - שאלות שוק ההון 3
I תעשו לי רגע סדר בדמי ניהול שוק ההון 0
ז רגע לפניי פתיחת תיק, כמה שאלות. שוק ההון 25
קורא הדוק רגע רגע רגע.. מה ? (מס על הפקדות לרכיב הפיצויים) צרכנות פיננסית 3
ETL רגע של עברית אוף טופיק 9
R מערכת האורדרנט מראה מחיר רכישת קרן שונה (גבוה יותר) ביחס למחיר שבו נקנתה לפני חודש ברוקרים ופלטפורמות מסחר 10
R מערכת אורדרנט מראה שער רכישה גבוה מהשער האמיתי בו נקנתה הקרן לפני חודש ברוקרים ופלטפורמות מסחר 0
1 פלט של הטפסים כפי שמולאו בהגשה מקוונת מלאה לפני שידור מיסים 3
R כפל ביטוח בריאות - בדיקת פוליסות לפני קבלת החלטה על ביטול צרכנות פיננסית 5
E הסבה להייטק לפני תום התואר התפתחות אישית 2
O רכישת 2 דירות לפני הנישואין נדל"ן 34
S מה כדאי לבדוק לפני שמחליפים קופת חולים? צרכנות פיננסית 11
O יציאה לפנסיה לפני גיל 67 - מספר שאלות מטופשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Y שאלות לפני שאני שם את הכסף בבית השקעות שוק ההון 4
א באסה - צריך משקפיים. לפני שאני ניגש לאופטיקה, מה תמליצו לי ממרכיבי משקפים מנוסים? אוף טופיק 19
L סגירת פינות אחרונות לפני כניסה לשוק ההון :) שוק ההון 6
S למה לשים לב לפני שעוברים לביטוח בריאות קבוצתי ומבטלים את הביטוח הפרטי? צרכנות פיננסית 0
ה מיסוי על RSU לפני הנפקה מיסים 7
C מעבר למסלול פנסיה "בטוח" לפני תיקון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
A קניית דירה על הנייר לפני חזרה מרילוקיישן נדל"ן 18
T שאלה לגבי קניית כמות של יחידות באיגרת חוב ממשלתית לפני השלב הרציף בבורסת תל אביב שוק ההון 0
T התנהלות לפני ואחרי הנפקה מיסים 12
ל התייעצות לפני השקעה (גידור, מטח, מינוף וכו) שוק ההון 40
תפוזינה ייעוץ משכנתאות ועוד כמה שאלות לפני משכנתא נדל"ן 19
R כמה דילמות לפני בנייה - אשמח לתובנות נדל"ן 7
M מס שבח לפני 12 שנים נדל"ן 0
O וידוא הבנה אחרון לפני קפיצה למים שוק ההון 5
ב מעבר בין מסלולי קרן פנסייה לפני/בזמן משבר שוק ההון 1
B עזרה לפני כניסה ראשונה לשוק ההשקעות שוק ההון 21
M צמצום חשיפה לפני הכנסת סכום גדול? שוק ההון 11
benjamin האם הקורונה מהווה את הירידה של השוק שכולם דיברו עליה לפני? שוק ההון 2
M איך מחשבים "עלות רכישה" לצורך מס שבח לבית שנבנה ב "בנה ביתך" לפני 35 שנה? נדל"ן 9
ס אשמח לשמוע דעות לפני פתיחת תיק השקעות, האם זה הדבר הנכון כרגע? שוק ההון 20
י ההורים פתחו לי קופת גמל לחיסכון לפני שנת 2000, אשמח להכוונה/ייעוץ. (בן 25, סטודנט) שוק ההון 5
T שיפור תיק השקעות "על הגדר" לפני קניית דירה שוק ההון 7
מ מה חשוב לדעת לפני עריכת צוואה צרכנות פיננסית 3
R פנסיה של אדם שנפטר לפני כ20 שנה. אוף טופיק 3
S ״תזמון״ מעבר לברוקר זר לפני סוף השנה? צרכנות פיננסית 10
I הפקדות פנסיוניות לעובדת קשישה לפני גיל פרישת חובה צרכנות פיננסית 1
Y אפיקי השקעה המתאימים לפני מעבר זמני לארה"ב? שוק ההון 7
Y האם כדאי למכור אג"ח לפני חלוקת ריבית?אחרי? או שזה לא משנה... שוק ההון 1

נושאים דומים

למעלה