ניוד קה"ש נזילה | קופת גמל מפעלית | התמקחות קרן פנסיה

yogev_b17

משתמש רשום
דירוג
6
שלום רב,

אני עובר למקום עבודה חדש (שירות המדינה), ובמסגרת בדיקת המכשירים הפנסיוניים שבהסדר עם מקום העבודה, החלטתי כבר לעשות סדר בכל החסכונות הפנסיוניים.

1. קרן השתלמות:
יש לי קרן נזילה. איך עובד עניין הניוד ומה אפשרי / כדאי: להמשיך להפקיד בעבודה החדשה לקרן הקיימת או לפתוח קרן חדשה ולהפקיד אליה? האם יש דברים שצריך לדעת או לקחת בחשבון?
האם יש משמעות אם לא הופקדו לקרן זו כספים בשנה וחצי האחרונות? (בין לבין הייתי במקום עבודה שלא הפקיד לקה"ש).

תהייה נוספת: עד עכשיו קרן ההשתלמות שלי (וגם של אשתי) הן במסלול כללי.
אחרי שלמדתי קצת את העניין, הבנתי שכיוון שאנו בני 30 והקרנות אינן מיועדות לשימוש בטווח הקרוב, כדאי להעבירן למסלול מנייתי עוקב מדד.
עם זאת, אנחנו כן רוצים שתישאר קרן אחת למטרת "חירום".
א) האם זו חשיבה נכונה?
ב) האם כדאי להשאיר את הקרן הנזילה במסלול הכללי שתשמש לחירום, ואת הקרן של אשתי (נפתחת עוד שנתיים) ואת הקרן החדשה שאפתח לשים במסלולים עוקבים?

2. קופת גמל:
אני "מחויב" על ידי מקום העבודה החדש להצטרף לקופת גמל מפעלית (חיסכון לגיל פרישה בלבד).
יש מספר קופות גמל בהסדר עם מקום העבודה (דמי ניהול ממוצעים של 0.3 מהצבירה) אשר מציעות כל אחת מספר מסלולי השקעה (סולידיים / מנייתיים / משולבים).
האם עומדות בפני לבחירה כל קרנות הגמל להשקעה הקיימות בשוק או שמדובר בקרנות ספציפיות?
בנוסף, קיימת אפשרות להעביר את ההפקדות של קופת הגמל המפעלית לקרן הפנסיה (ולא לפתוח קופת גמל בנפרד). מה המשמעויות ומה צריך להשפיע על החלטתי?

3. שאלה כללית לגבי קרן פנסיה:
עשית סימולציית השוואה לעתיד בין קרן הפנסיה שלי לבין קרנות פנסיה שבהסדר עם מקום העבודה, וקרן הפנסיה שלי "מנצחת".
א) האם ישנם יתרונות בכל מקרה לעבור לקרן שבהסדר עם מקום העבודה (משרד ממשלתי גדול) מבחינת כח למקרה של תביעה / משהו אחר? או שפשוט ללכת עם מה שנותן תוצאות יותר טובות?
ב) מיקוח על דמי הניבול בקרן הנוכחית - הפעם האחרונה שהתמקחתי וקיבלתי הוזלה היתה לפני מעל 5 שנים.
האם כדאי / מקובל להתמקח שוב? (מקום עבודה חדש עם ביטחון תעסוקתי גבוה, שכר גבוה יותר ופוטנציאל גדילה עם השנים)
אם אני רוצה "לביים" מעבר לקרן פנסיה חדשה כדי להוזיל את דמי הניהול, אני יכול להתחיל בתהליך ניוד ותהיה לי אפשרות לקבל הצעה נגדית מהקרן שלי או לחילופין לעצור את התהליך גם ללא קבלת הצעה נגדית (כמו שאמרתי, התנאים הנוכחיים שלי טובים יותר)?

תודה רבה!

נערך לאחרונה ב:

Shlomi Z

משתמש בכיר
דירוג
4,088
אני עובר למקום עבודה חדש (שירות המדינה)
מברוק!
if u cant beat them... ;)

יש לי קרן נזילה. איך עובד עניין הניוד ומה אפשרי / כדאי: להמשיך להפקיד בעבודה החדשה לקרן הקיימת או לפתוח קרן חדשה ולהפקיד אליה? האם יש דברים שצריך לדעת או לקחת בחשבון?
האם יש משמעות אם לא הופקדו לקרן זו כספים בשנה וחצי האחרונות? (בין לבין הייתי במקום עבודה שלא הפקיד לקה"ש).
מה ז"א איך עובד? אתה מתקשר לחברה Y ומנייד אליה את הקרן.
זה חסר משמעות אם תפקיד לאותה קרן ספציפית או תפתח חדשה. בסוף הכל מגיע לכיס שלך (חוץ מעניין הנזילות).
לקחת בחשבון: דמי ניהול / מסלול השקעה.

עם זאת, אנחנו כן רוצים שתישאר קרן אחת למטרת "חירום".
אישית, לא הייתי פותח קרן השתלמות עם צבירה בשביל "חירום" חראם על ההטבת מס, על אחת כמה וכמה אם יש לך צבירה נרחבת בעניין.
תפתח חשבון בנק ללא עמלות בשקרכלשהו או במקום שלא תגע בו קרן חירום וחסל. אל תערב את התיק השקעות בזה

האם עומדות בפני לבחירה כל קרנות הגמל להשקעה הקיימות בשוק או שמדובר בקרנות ספציפיות?
בנוסף, קיימת אפשרות להעביר את ההפקדות של קופת הגמל המפעלית לקרן הפנסיה (ולא לפתוח קופת גמל בנפרד). מה המשמעויות ומה צריך להשפיע על החלטתי?
זו כבר שאלה נרחבה
ש"ב 1 + 2
) מיקוח על דמי הניבול בקרן הנוכחית - הפעם האחרונה שהתמקחתי וקיבלתי הוזלה היתה לפני מעל 5 שנים.
האם כדאי / מקובל להתמקח שוב? (מקום עבודה חדש עם ביטחון תעסוקתי גבוה, שכר גבוה יותר ופוטנציאל גדילה עם השנים)
אם אני רוצה "לביים" מעבר לקרן פנסיה חדשה כדי להוזיל את דמי הניהול, אני יכול להתחיל בתהליך ניוד ותהיה לי אפשרות לקבל הצעה נגדית מהקרן שלי או לחילופין לעצור את התהליך גם ללא קבלת הצעה נגדית (כמו שאמרתי, התנאים הנוכחיים שלי טובים יותר)?
אתה גר במזרח התיכון, כל שעה שווה לעשות סקרשוק ולבדוק מי נגד מי.
לא לשכוח לציין שאתה עובד חברת חשמל / מורה / חייל / מנהל בהייטק סטודנט / מילואמניק (סתם בצחוק, מי שם עליהם) כדי לגלות מה הכי משתלם.
לא שאני אומר לשקר, לעיתים קרובות הסוכן אומר "תארגן לי תעודה של הדוד של השכן שקיבל את הסמגד ואני אאשר לך"
ישראבלוף.

סגר נעים אח יקר.

*קח את הכל בעירבון מוגבל. אני ממש לא מבין בזה יותר מדי.
** לא נראה לי שיש ניסוח קופת גמל מפעלית. אולי הכוונה לקופת גמל "דרך העבודה" ?

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O ניוד נכסי הון מהבנק לאינטראקטיב ברוקרס העולמית שוק ההון 11
M ניוד קרן פנסיה לקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
I ניוד החלק ההוני של ביטוח המנהלים לק. גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א ניוד נקודת זיכוי של תינוק - איך עושים את זה? מיסים 10
A ניוד משכנתא צרכנות פיננסית 2
ה ניוד קרן השתלמות עצמאי-שכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תקנות ניוד לקרן השתלמות בניהול אישי IRA - ניוד פנימי אל חשבון העמית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T ניוד קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מ ניוד כספים מקופ"ג לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Z החזר תשלומי ביטוח כפולים עקב אי ניוד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ה ניוד תיק ני"ע ברוקרים ופלטפורמות מסחר 3
ה ניוד תקופתי מקופת גמל לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
D שאלה לגבי ניוד כספי פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
אחד שתוהה הרבה ניוד כספים למוצר פנסיוני בחו"ל שוק ההון 1
S כדאיות ניוד ב"מ עם מקדם מובטח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
N ניוד קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Y ניוד ל 019, מומלץ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
M ניוד תכולה של ביטוח מנהלים לקפ"ג IRA? בלי לסגור את הביטוח? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 4
R ניוד לIRA שוק ההון 2
מ ניוד פנסיה לקראת פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
U קופת גמל ישנה נזילה ניוד ל IRA וסקר שוק 2020 שוק ההון 53
ש ניוד פנסיה מקרן גדולה לקרן ברירת מחדל צרכנות פיננסית 3
א ניוד קרן פנסיה פעם נוספת תוך זמן קצר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Yoss ניוד קופת גמל להשקעה צרכנות פיננסית 3
Yuval328 ניוד קרן פנסיה לקופת גמל צרכנות פיננסית 17
M ניוד קרן השתלמות IRA או מחקה מדד שוק ההון 15
L ניוד קופת גמל ישנה במעמד עצמאי לIRA שוק ההון 7
D ניוד קרן פנסיה צרכנות פיננסית 5
א ניוד בין חברות פנסיה צרכנות פיננסית 39
נ ביטוח מנהלים - ניוד חלקי של פוליסת חיסכון צרכנות פיננסית 2
C קרן השתלמות - ניוד כספים בין חברות בזמן משבר שוק ההון 0
E כמה שאלות בנושא ניוד תיק לIB והוספת כסף (לא שלי) לחשבון שוק ההון 4
G ביטול/ניוד של ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 10
O מחשבות על ניוד ביטוח מנהלים שוק ההון 6
נ ניוד מפוליסת חיסכון עם מקדם מובטח לקרן פנסיה עם מקדם לא מובטח- מי יכול לעזור?? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 13
waskindalost התייעצות - ניוד רכיב אובדן כושר עבודה בין חברות? בעיה? צרכנות פיננסית 4
M ניוד פנסיה וביטוח מנהלים מסוכן צרכנות פיננסית 9
ע ניוד ני"ע מלאומי לIB - האם מישהו התנסה? שוק ההון 13
U ניוד קופת גמל ישנה לפני תיקון 3 - שמירה על תנאים שוק ההון 22
י ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה צרכנות פיננסית 26
נולי ניוד ביטוח מנהלים לקופ"ג צרכנות פיננסית 14
מ עמלה על העברת נכסים בעת ניוד IRA? צרכנות פיננסית 24
ברק א. חוות דעת בנושא ניוד קרן פנסיה וביטוח מנהלים לקופת גמל IRA צרכנות פיננסית 2
קורא הדוק ניוד קרן הפנסיה בלי תקופת אכשרה (בני 55 ומעלה). מה דעתכם ? צרכנות פיננסית 11
ד מה הן אפשרויות המשיכהֽ/ניוד של כספים צבורים בביטוח מנהלים ישן? צרכנות פיננסית 3
I ניוד פנסיה משלימה לקופת גמל עצמאית צרכנות פיננסית 15
B ניוד פנסיה משלימה לקופת גמל צרכנות פיננסית 4
ע הפסדים משמעותיים בתקופה קצרה בעת ניוד כספי קרן פנסיה צרכנות פיננסית 16
פשוט ניוד למסלול חדש - הוצאות נהול השקעות צרכנות פיננסית 4
G ניוד ביטוח מנהלים לניהול עצמי, כן או לא? שוק ההון 8

נושאים דומים

למעלה