• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן פנסיה לאזרח ישראלי תושב חו"ל

NotMike

משתמש רשום
דירוג
1
שלום לכולם
חדש בפורום
לפני מספר שנים עברתי לכמה שנים של עבודה בחו"ל. משהו שהיה מתוכנן להיות שנתיים-שלוש התארך ל8. כרגע אני לא חושב שאחזור בשנים הקרובות לארץ. במהלך כל שנות השהות בחו"ל המשכתי להפקיד עצמאית לקרן פנסיה (חשבתי לשמור על רצף ההפקדות). השאלה שלי, האם יש טעם להמשיך? האם לרכיב הביטוחי שבקרן יש משקל כאשר אדם לא חי בארץ? אם אני עדיין רוצה להמשיך להפריש משהו לפנסיה בארץ, האם עבורי נכון יותר להפקיד לקופת גמל?
תודה רבה

היי, השאלה המתבקשת היא מה רצף הפקדות נותן לך לעומת לא להפקיד כלל? והאם בדקת שכלל הכיסויים, למשל אובדן כושר עבודה, חלים עליך גם אם אתה לא תושב ישראל?

מהבדיקה הקצרה והלא מחייבת שעשיתי, אין טעם בהמשך הפקדה עצמאית. אם נחוץ לך חיסכון לטווח ארוך, בישראל, אז ישנם אפיקים אחרים גם אם אינם משלמים קצבה בגיל הפנסיה.

אישית, אני תושבת חוץ ולא מפקידה לקופות הפנסיה בישראל.

גם אם ביטוחי הקרן חלים על תושב חוץ, נראה לי שקבלת הפיצוי כשאינך בישראל תהיה סיוט בירוקרטי שיהיה קשה מאד לעבור. מנגנוני קרן הפנסיה מותאמים לישראל (אישור בט"ל, מ"ה, ויתור על סודיות רפואית בישראל וכו'). אם חשובים לך הביטוחים, עדיף שתעשה אותם במדינה שלך.

היי, השאלה המתבקשת היא מה רצף הפקדות נותן לך לעומת לא להפקיד כלל? והאם בדקת שכלל הכיסויים, למשל אובדן כושר עבודה, חלים עליך גם אם אתה לא תושב ישראל?
זאת בדיוק הייתה שאלתי - האם יש לי את הכיסוי כאשר איני גר בארץ.
מהבדיקה הקצרה והלא מחייבת שעשיתי, אין טעם בהמשך הפקדה עצמאית. אם נחוץ לך חיסכון לטווח ארוך, בישראל, אז ישנם אפיקים אחרים גם אם אינם משלמים קצבה בגיל הפנסיה.
כמו מה? קופת גמל להשקעה?

האם יש לי את הכיסוי כאשר איני גר בארץ.
התשובה המלאה נמצאת בפוליסת הביטוח, או דרך יועץ פנסיוני.

אם אתה מעוניין בחיסכון לטווח ארוך בישראל, אז אפשר לבחון למשל רכישת תעודות סל (דרך הבנק / עצמאית), הפקדה לתיק מנוהל באחד מבתי ההשקעות, אגרות חוב עם מועד פדיון רחוק וכן הלאה.

לא ייעוץ ולא המלצה.

האם את יודעת מה קורה לקרן הפנסיה כשאת מגיעה לגיל הפטור?
האם את זכאית לקבל קצבה למרות שאת לא מתגוררת בישראל?
האם יש פטור?

לדעתי כן, זה הכסף שהפקדתי עם המעסיק שלי. לא חושבת שתושבות ישראלית היא תנאי.
לגבי מיסוי הקצבה או פטור, לא בדקתי כי זה מורכב וגם דינמי, גם רחוק לי בהרבה מאוד שנים....

• אהבתי
Reactions: Roi
האם את יודעת מה קורה לקרן הפנסיה כשאת מגיעה לגיל הפטור?
האם יש פטור?
כן, אתה זכאי לקצבה. אבל:
1. הכסף יועבר רק לחשבון בארץ, לא בחו"ל, תצטרך להעביר את הכסף לחו"ל בעצמך.
2. תצטרך להעביר לקרן הפנסיה "הוכחת חיים" , מסמך שמאשר שאתה בחיים על מנת למנוע הונאות (למשל נפטרת, אבל יורשיך לא מדווחים על כך וממשיכים לקבל קצבה). אפשר להוציא כזה בקונסוליה הישראלית הקרובה אליך, צריך להעביר את זה פעם בשנה, ובגילאים מבוגרים פעם בחצי שנה.

לגבי מיסוי: שאלה טובה, לא מצאתי מקור מוסמך. אבל, אם ניקח את הגישה המחמירה, תצטרך לשלם מיסים על הפנסיה, ולא יהיה לך נקודות זיכוי כי אתה לא תושב ישראל. כלומר תשלם מיסים מהשקל הראשון.

• אהבתי
Reactions: Roi
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ttmoon קרן פנסיה IRA וETFs פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
T הגורל של קרן פנסיה מסולקת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
tomer111 האם יש משמעות לאיזה קרן פנסיה מבחינת חברה נמצא בה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ס קרן פנסיה וקרן השתלמות פעם ראשונה בחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
Y מעסיק לא מאשר העברת קרן פנסיה למסלול מחכה snp500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S קרן פנסיה מקיפה - איך עובד מנגנון הבטחת התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A קרן פנסיה כללית עם כיסוי ביטוחי או תחליף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מ משיכת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I הפעלת קרן פנסיה לא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S ניוד קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
K קרן פנסיה ומסלול מחכה מדד SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
א העברת קרן פנסיה - איחוד צבירות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ איזו קרן פנסיה מחקת סנופי בחרתם ולמה? (יש גם סיכום של תמונת המצב היום) פוסטים מאיכות נמוכה 5
deussex וותק קרן פנסיה משלימה - בעקבות העברת ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן פנסיה מחקה מדד S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y בחירת קרן פנסיה ו"אנומליה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
U קרן פנסיה לא פעילה מצד מעביד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E קרן פנסיה מול גמל IRA - הבדל תשואות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
M העברת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
The Thinker חלוקה אופטימלית בין קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
T קרן פנסיה משלימה ללא כיסוי ודמי ניהול - לעומת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A ניוד קרן פנסיה בחוב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ש קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
R קרן פנסיה משלימה או קופת גמל ופיצול תגמולים פיצויים - שכר 45k פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
E האם לעבור קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
K קרן פנסיה כללית עם תנאים נחותים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M בחירת קרן פנסיה בשלב שבו מתחילים למשוך קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R קרן פנסיה מור או הפניקס ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M מסלול השקעה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T פתיחת קרן פנסיה ממעסיק לא מוכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
W קרן פנסיה משלימה מול ביטוח מנהלים עם דמי ניהול נמוכים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B פתיחת קרן השתלמות / פנסיה ללא סוכנים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
B עובד מדינה - חודשה האפשרות להפקדה לביטוח מנהלים, קרן פנסיה וקופת גמל במעמד עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
B קרן פנסיה מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
E דמי ניהול בפתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ג ניהול קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23

נושאים דומים

Back
למעלה