• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קניית רכב חדש ואחזקתו לתקופה ארוכה

Meni Adam

משתמש רגיל
דירוג
446
היי,

בקרוב אצטרך להחליף את הרכב המשפחתי לרכב 7 מקומות.

עד היום הרכבים שקניתי היו יד2 בני 10+ שנים מטופלים ויד ראשונה, והחזקתי אותם כמה שהיה אפשר.

רכב הראשון כשהוא נמכר היה בן 19 ועם 300 אלף בקילומטרז' והסיבה למכירה היה כי הבת זוג הוציאה רישיון על אוטומט והרכב היה ידני.
הרכב הנוכחי בן 16 וגם קרוב ל300 אלף בקילומטרז' ומבחינתי הייתי משאיר אותו אצלי עוד , רק שעכשיו יש אילוץ לעבור ל7 מקומות.

מהחיפושים בשוק היד2 לרכבי 7 מקומות, הרכבים מיד ראשונה ומטופלות היטב הם במחיר גבוהה משמעותית ממחיר המחירון. ותמיד ביד2 יש חשש של חתול בשק. וברכבים הקודמים המחירים היו באזור ה30אלף שח וזה פחות הפחיד אותי. ברכבי 7 מקומות המחיר הוא כבר באזור ה100 אלף. וזה מפחיד אותי ליפול על רכב עם בעיות.

ולכן חשבתי על לקנות רכב חדש יפנית בגלל האמינות ולהחזיק אותו ככל האפשר. אני מבין שבתחילה יהיה הפסד גדול בגלל ירידת הערך וביטוח יקר יותר, אבל בגלל שאני לא מתכוון למכור אותו אז יכול להיות שבטווח הארוך זה כן ישתלם.

אשמח לשמוע את דעתכם.

נערך לאחרונה ב:
קנית רכבים בני עשר ועכשיו אתה רוצה לקנות חדש.
יש אופציית ביניים כמובן.
אני קניתי רכב בן שנתיים וחצי, כבר עלה חצי מחדש.

בוספו של יום אם אתה חושב להחזיק את זה עד המוות של אוטו, ולא להחליף כל הזמן, זה העסקה טובה
ירידת ערך לא מפריעה לך,
תסתכל על זה מחיר אוטו לחלק בכמה שנים שנראה לך (20/25) ותבדוק אם שווה לך

נערך לאחרונה ב:
היי,

עד היום הרכבים שקניתי היו יד2 בני 10+ שנים מטופלים ויד ראשונה, והחזקתי אותם כמה שהיה אפשר.

רכב הראשון כשהוא נמכר היה בן 19 ועם 300 אלף בקילומטרז' והסיבה למכירה היה כי הבת זוג הוציאה רישיון על אוטומט והרכב היה ידני.
הרכב הנוכחי בן 16 וגם קרוב ל300 אלף בקילומטרז' ומבחינתי הייתי משאיר אותו אצלי עוד , רק שעכשיו יש אילוץ לעבור ל7 מקומות.

מהחיפושים בשוק היד2 לרכבי 7 מקומות, הרכבים מיד ראשונה ומטופלות היטב הם במחיר גבוהה משמעותית ממחיר המחירון. ותמיד ביד2 יש חשש של חתול בשק. וברכבים הקודמים המחירים היו באזור ה30אלף שח וזה פחות הפחיד אותי. ברכבי 7 מקומות המחיר הוא כבר באזור ה100 אלף. וזה מפחיד אותי ליפול על רכב עם בעיות.

ולכן חשבתי על לקנות רכב חדש יפנית בגלל האמינות ולהחזיק אותו ככל האפשר. אני מבין שבתחילה יהיה הפסד גדול בגלל ירידת הערך וביטוח יקר יותר, אבל בגלל שאני לא מתכוון למכור אותו אז יכול להיות שבטווח הארוך זה כן ישתלם.

אשמח לשמוע את דעתכם.
אם אתה רוצה, אני מוכר רכב 7 מקומות במצב מצוין. שלח לי הודעה בפרטי.

היי,

אשמח לשמוע את דעתכם.
בהשקעות אפשר לומר שאם אני לא מוכר אז ממילא אני לא מממש את ההפסד. אבל בקנייה של מוצר צריכה, משווים לאם היית קונה רכב יד 2 כמה היה עולה לך לאותו מספר שנים. (במיוחד שהחשש שלך ליפול על רכב עם בעיות, ברגע שתחזיק את הרכב עד הסוף של הרכב ברוב הסיכויים שבמשך הזמן תיפול על בעיות)

מהידע המועט שיש לי בנושא אפשר לקנות רכבים 7 מקומות במצב מצוין באזור 60 אלף שח.

כשתעשה בדיקה במוסך לרכב לפני הקנייה, הם עולים על כל בעיה רצינית שיש באוטו. וגם אם תיפול על רכב שיש בו בעיה לא צפויה, ברוב הסיכויים שהתיקון עדיין יצא הרבה יותר זול מלקנות רכב חדש.

היי,

אשמח לשמוע את דעתכם.
אאוטלנדר 7 מקומות אמין מאוד.
חדש עולה 180k וצפונה. אפשר למצוא שנת 13-15 ב50-60k .
אם הסתדרת עד עכשיו עם רכבים בני 10 אין סיבה שלא תמצא רכב 7 מקומות במצב טוב.

מה הסיבה ל-7 מושבים? המשפחה גדלה ל-6? רוצים לצאת לטיולים כולם ביחד?
האם כל הזמן נוסעים כולם? או שבשביל יום בשבוע (בתקווה) תצטרך לסבול כל השבוע בצריכת דלק ומציאת חנייה לרכב גדול?
למה לא לרכוש רכב נוסף? ככה לא תצטרך לגדול ל-8~9 מקומות.
אולי אפילו רוב הזמן הרכב השני ישב בחנייה.

אישית - I20 שנת 2009 + אופנוע.

החשבון שלך לא הגיוני.
זה כמו תרגיל באינפי, ההתחלה לא משנה בשאיפה לאינסוף. עדיף לקנות רכב בן 3 ולמשוך איתו.
לגבי חתול בשק, יש מכוני בדיקות. לרכב תקין בן 3 לא רמורות להיות תקלות.
לגבי מחיר, עדיף לשלם 5-10K מעל המחיר ולקבל רכב שמור מלהפסיד 50K ב3 שנים הראשונות על ירידת ערך.

לגבי חתול בשק, יש מכוני בדיקות
זה קצת טריקי, בגלל המוני הכסת"חים שם.
אני גם עושה בדיקה במכון, אבל מתייחס אליה ככה: לכל הסעיפים של המנוע, גיר וכו', מקשיב בעיקר למה שנאמר לי בעל פה ע"י הבוחן(חוות הדעת האמיתית שלו, לא ההגנה המשפטית*), ובכל מקרה עיקר הערך של הבדיקה בעיני היא לגבי תאונות עם משמעות גבוהה שהוסתרו ממני.

לגבי התקינות המכנית אני סומך בעיקר על היסטוריה מושלמת של טיפולים במוסך טוב.

*האחריות המשפטית של המכון לפצות את הבודק במקרה תקלה שלא התגלתה בדו"ח, הורסת את כל הבדיקה לדעתי והופכת את הדו"ח לבלתי קריא לרוב האנשים.

@nick
אומר זאת בעדינות: לא (תמיד) נכון.
מכרתי טויוטה קורולה 2010 לפני שנתיים שבסעיפי המנוע וההילוכים לא היה רשום כלום מלבד V בעמודה של תקין.
אין שום סיבה להערות ברכב שמור בן 3-4 .
כשרכשתי רכב, סיכמתי עם המוכר (רכב בן שנה) שאם יש הערה כלשהי בסעיפי שלדה, מנוע או גיר העסקה מבוטלת וכך היה. כעבור יומיים עם רכב אחר הבדיקה הייתה נקייה והרכב נרכש.

מכרתי טויוטה קורולה 2010 לפני שנתיים שבסעיפי המנוע וההילוכים לא היה רשום כלום מלבד V בעמודה של תקין.
אולי זה תלוי במכון הספציפי.
אני אישית לא מכיר אף מקום שבו ישחררו רכב מ 2010 בלי אף הערה במנוע, ומי שבוחר רכב לפי זה (ברוב המכונים) מבזבז את זמנו

אני קניתי רכב בן שנתיים וחצי, כבר עלה חצי מחדש.
עדיף לקנות רכב בן 3 ולמשוך איתו.
אחרי קריאת התגובות וחשיבה מחדש זה נראה האופציה הכי נכונה.
מה שאני תוהה לגביו. למה מישהו שקנה רכב ב200K לפני 2-3 שנים ימכור איתו בהפסד של עשרות אלפי שח? אם הרכב עדיין 100% ואין תקלות?
מהידע המועט שיש לי בנושא אפשר לקנות רכבים 7 מקומות במצב מצוין באזור 60 אלף שח.
חדש עולה 180k וצפונה. אפשר למצוא שנת 13-15 ב50-60k .
בחלק מרכבי 7 מקומות כמו אווטלנדר לא היה פתחי מזגן בשורה השלישי עד לדגמים של שנים האחרונות וזה משהו שהוא חובה עם החום הישראלי.
האם כל הזמן נוסעים כולם? או שבשביל יום בשבוע (בתקווה) תצטרך לסבול כל השבוע בצריכת דלק ומציאת חנייה לרכב גדול?
2-3 נסיעות שבועיות בהרכב מלא!

אחרי קריאת התגובות וחשיבה מחדש זה נראה האופציה הכי נכונה.
מה שאני תוהה לגביו. למה מישהו שקנה רכב ב200K לפני 2-3 שנים ימכור איתו בהפסד של עשרות אלפי שח? אם הרכב עדיין 100% ואין תקלות?
לא מדובר אמנם ברכב שעולה 200K כחדש, אבל אני קניתי רכב בן 3 מטרייד אין, כאשר המוכרים היו פנסיונרים שפשוט אחרי 3 שנים שהרכב היה ברשותם החליפו אותו בחדש ("מה להיקבר עם הכסף?", כמו שאמר לי הבעלים הקודמים בטלפון כששאלתי למה החליפו רכב בן 3 עם קילומטרז' נמוך).

2-3 נסיעות שבועיות בהרכב מלא!
אני חושב שאתה מגזים...
כמה פעמים בשבוע האוטו אצלכם זז?

מצד שני... זה הארנק שלך.
תקנה מה שבא לך.

בחלק מרכבי 7 מקומות כמו אווטלנדר לא היה פתחי מזגן בשורה השלישי עד לדגמים של שנים האחרונות וזה משהו שהוא חובה עם החום הישראלי.
ממה שאני יודע הדגם התחלף ב2022 ולפני כן ב2015, לא חושב שיש הבדל בין 2019 ל2015 כששניהם באותה הצורה.
ושוב , אם אתה שם על הכף הפרש של 120,000שח מול פתח מזגן בשורה השניה -אני מעדיף לחסוך 120,000 שח ולהדליק מזגן 5 דקות מראש.

מה שאני תוהה לגביו. למה מישהו שקנה רכב ב200K לפני 2-3 שנים ימכור איתו בהפסד של עשרות אלפי שח?
מאותה הסיבה שבחור שקונה רכב בן 3 יעדיף לקנות חדש אם ההפרש יהיה פחות מכמה עשרות אלפי שקלים.

כמה פעמים בשבוע האוטו אצלכם זז?
פעמיים-שלש בשבוע לצאת כל המשפחה זה מוגזם?
האוטו בשימוש יומיומי, לפזר את הילדים במסגרות ונסיעה לעבודה.

ושוב , אם אתה שם על הכף הפרש של 120,000שח מול פתח מזגן בשורה השניה -אני מעדיף לחסוך 120,000 שח ולהדליק מזגן 5 דקות מראש.
התייחסתי לבין לקחת רכב מלפני 10 שנים לבין משהו מלפני שנתיים שלש.
ובטוח ש5 דקות מראש כל כך עוזר לשורה השלישית ברכב ארוך.

התייחסתי לבין לקחת רכב מלפני 10 שנים לבין משהו מלפני שנתיים שלש.
ובטוח ש5 דקות מראש כל כך עוזר לשורה השלישית ברכב ארוך.
נראה לי שאתה מגזים, זה לא מיניבוס . אאוטלנדר 7 מקומות כזו באורך 4.69 , יונדאי טוסון 5 מקומות באורך 4.50 .

ממה שאני יודע הדגם התחלף ב2022 ולפני כן ב2015, לא חושב שיש הבדל בין 2019 ל2015 כששניהם באותה הצורה.
אתה צודק וטועה בו זמנית.

כן, חיצונית הדגם השתנה ב-2016 וב-2022 הוצג הדגם החדש.
אבל מעשית היו מיני מתיחות פנים/ עדכוני מפרט מספר פעמים בשנים האחרונות של הדגם הקודם.
באזור 2018-2019* נוספו מערכות בטיחות מקוריות מהיצרן (במקום מובילאיי בהתקנה מקומית). וב-2019-2020* נוספו פתחי המיזוג בשורה השניה.

*לא סגור בדיוק על השנה המדויקת שזה קרה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O קניית רכב ומימון צרכנות פיננסית 10
M קניית רכב עם כסף מהכיס או במימון צרכנות פיננסית 4
T האם כדאי לחכות עם קניית רכב לדצמבר, אם החל מה-1 לאוקטובר לא יהיה לי רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
I קניית רכב - התלבטויות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
A ליסינג או קניית רכב שני מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
מ קניית רכב אפס קילומטר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 38
adamshalev קניית רכב עם שעבוד עליו אוף טופיק 20
א התלבטות בנושא קניית רכב ע"י חברה בע"מ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
א קניית רכב חדש תשלומים VS הלוואה מקרן השתלמות צרכנות פיננסית 2
H קניית רכב פעם ראשונה למשפחה בת 5 נפשות צרכנות פיננסית 14
S קניית רכב צרכנות פיננסית 23
R קניית מניות דיבידנד שוק ההון 6
ק עמלת קניית קרן כספית צרכנות פיננסית 5
P עסקאות קניית קרקע נדל"ן 11
S קניית אג"ח ממשלתי אמריקאי שוק ההון 2