• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קיזוז מס רווחי הון - הבהרה קטנה

shaharbh

משתמש רשום
דירוג
3
אהלן
קראתי מספר פעמים את הפוסט לגבי קיזוז מס רווח הון ונשארתי עם שאלה. מצטט את הפיסקה:

"ואף על פי כן, הגם שקיזוז המס אינו מבטל את החובה לשלם מס רווח הון, הוא יכול לדחות אותה במספר בלתי מוגבל של שנים. זוהי פונקציה של ערך הזמן של הכסף: כסף בהווה שווה הרבה יותר מכסף בעתיד, ולכן דחיית תשלום מס בהווה חשובה כל כך. במילים אחרות, קיזוז המס מאפשר למשה לקבל הלוואה ללא ריבית ממס הכנסה – כסף חינם."

אני חושב שחסרה לי פה הבנה בסיסית - מה זה משנה אם אני פודה את הכסף ומשלם את המס עכשיו או עוד חמש שנים? אם כבר הייתי אומר שבמהלך הזמן בזכות הריבית דריבית אני ארוויח יותר ולכן עדיף לפדות כמה שיותר מאוחר ביחד עם כל הקיזוזים שצברתי.

אשמח להכוונות של מה שאני מפספס :)
תודה

• אהבתי
Reactions: d4c
אני חושב שחסרה לי פה הבנה בסיסית - מה זה משנה אם אני פודה את הכסף ומשלם את המס עכשיו או עוד חמש שנים? אם כבר הייתי אומר שבמהלך הזמן בזכות הריבית דריבית אני ארוויח יותר ולכן עדיף לפדות כמה שיותר מאוחר ביחד עם כל הקיזוזים שצברתי.
אתה צודק כמעט.
בגלל התשואה (והריבית הריבית כדבריך) עדיף לשלם כמה שיותר מאוחר.

תחשוב על זה כהלוואה בחינם מהמדינה

אני אנסח כדי לראות אם הבנתי:
אל מול האופציות - לפדות עכשיו את הרווח שלי (נגיד 100K) עם הקיזוז מס,
עדיף לי לפדות את הכסף בעוד כמה שנים (נגיד שהרווח כבר יהיה 150K) עם הקיזוז.

אם כך, אז אני מצטער על הדיליי כי עדיין לא הבנתי איפה ההלוואה כאן :)
זה שעדיף לי לדחות את הפדייה של הכסף כדי להרוויח תשואה ואפקט ריבית דריבית זה ברור, וזה שיש לי כמו מין "הנחה" במס רווח הון שאשלם זה גם פשוט.
לא הבנתי איפה כאן ההלוואה בחינם? מה זה משנה כמה אני דוחה את זה? מה שחשוב שאני אדחה את זה עד ליום שבו אפדה, כדי באמת להנות מה"הנחה" הזאת

אני אנסח כדי לראות אם הבנתי:
אל מול האופציות - לפדות עכשיו את הרווח שלי (נגיד 100K) עם הקיזוז מס,
עדיף לי לפדות את הכסף בעוד כמה שנים (נגיד שהרווח כבר יהיה 150K) עם הקיזוז.
בסכומים גבוהים כאלו רצוי להתייעץ עם רואה חשבון מנוסה או יועץ מס ולא עם חבר וירטואלי באינטרנט..

בסכומים גבוהים כאלו רצוי להתייעץ עם רואה חשבון מנוסה או יועץ מס ולא עם חבר וירטואלי באינטרנט..
תודה :)
אבל אני לא בסכומים האלה, סתם זרקתי מספר.
אני מנסה להבין את העיקרון.

אתה מסכים שככל שאתה משלם את המס מאוחר יותר ככה אתה יותר מרווח?
אם אתה צריך למשוך חלק מסוים מהתיק, בעזרת קיזוז עם הפסד תוכל לדחות את חבות המס.

גם אני לא כל כך הבנתי את זה, יש אולי דוגמא מספרית של העקרון הזה?

אשמח להכוונות של מה שאני מפספס :)
לדעתי לא פספסת כלום,מה שרשום שם קצת מטעה,בארה"ב אתה יכול לקזז מס על הכנסות ממקורות אחרים ואז זה משתלם כי נשאר לך היום יותר כסף בכיס שיכול לעבוד.

עוד מקרה יכול להיות עם אתה רוצה להחליף תעודה ברווח(נגיד ישראלית שהעלתה דמי ניהול)ואז ניתן לקזז מס כנגד נייר אחר בהפסד.

אבל סתם למכור ולקנות לא נותן כלום להבנתי כי אתה מוריד את בסיס המס וכשתמכור תשלם אותו מס אחרי קיזוז ההפסד.

אתה מסכים שככל שאתה משלם את המס מאוחר יותר ככה אתה יותר מרווח?
אם אתה צריך למשוך חלק מסוים מהתיק, בעזרת קיזוז עם הפסד תוכל לדחות את חבות המס.
אני מסכים אבל לא רואה שום קשר בין זה לבין הקיזוז מס. כלומר להבנתי ה"הנחה" שהוא מספק לי היא אותה "הנחה".
ברור שזה טוב אבל אני מבין מדבריה שהיא כיוונה למשהו יותר מזה.

לדעתי לא פספסת כלום,מה שרשום שם קצת מטעה
אם זה ככה אז למה היא מעודדת לעשות את זה כשיטה?​

אם זה ככה אז למה היא מעודדת לעשות את זה כשיטה?
רק אם יש סיבה. לא כולם מחזיקים רק נייר אחד עד למימוש אחרי פרישה.
אתה מצטט חלקית, אבל היא כותבת באותו פוסט
אם ישנה חובה לשלם מס רווחי הון על השקעה מסוימת, ובמקביל קיימת השקעה נוספת שרשמה הפסד גדול על הנייר, אזי יש סיבה טובה מאוד לממש את ההשקעה הכושלת בהפסד על מנת לקזז אותו כנגד הרווח, למרות עלויות העסקה.

רק אם יש סיבה. לא כולם מחזיקים רק נייר אחד עד למימוש אחרי פרישה.
אתה מצטט חלקית, אבל היא כותבת באותו פוסט
אבל באמת השורה התחתונה לא מובנת גם לי, זה מה ש @הסולידית רשמה:

"בשורה התחתונה, קיזוז הזדמנותי של הפסדי הון כנגד רווחי הון הוא כלי מועיל אשר עשוי להגדיל את תשואת תיק ההשקעות לאורך זמן, במיוחד בראשית הדרך וכששווי התיק עוד קטן. ספציפית, קיזוז מס בשלב מוקדם עשוי להקטין משמעותית את נטל המס על משקיעים המושכים אחוז קבוע מתיק ההשקעות שלהם בשלב שלאחר הפרישה מעבודה."

אני לא רואה איך קיזוז מס בשלב מוקדם בצורה כזאת כשהתיק קטן משאיר לך פחות נטל מס בשלב הפרישה או משאיר לך יותר כסף להשקיע בדרך, ניתן לבצע את זה במקרה הצורך בזמן המשיכה (להבנתי) בלי להפסיד כלום.

@nicepo1 נראה לי שזו סתם היתפסות לניסוח לא מלוטש. היא כותבת בבירור לגבי קיזוז מול רווח. באופן כללי הפוסט הוא חלק מסדרה של איך להיפגע פחות ממס, ואחת הדרכים היא שאם יש לך חבות מס בשלב מוקדם, אפילו כשהתיק קטן, כדאי לדחות אותה באמצעות קיזוז הפסדים וההשפעה בזמן הפרישה תהיה גדולה (לא כי נטל המס יקטן, אלא כי הרווחים הצבורים יהיו גבוהים יותר. ריבית דריבית).
אם אין רווחים ממומשים ולא צפויים כאלה בעתיד הנראה לעין, אכן אין טעם לממש בכוח הפסדים רק כדי לגלגל אותם לעת זיקנה.

@nicepo1 נראה לי שזו סתם היתפסות לניסוח לא מלוטש. היא כותבת בבירור לגבי קיזוז מול רווח. באופן כללי הפוסט הוא חלק מסדרה של איך להיפגע פחות ממס, ואחת הדרכים היא שאם יש לך חבות מס בשלב מוקדם, אפילו כשהתיק קטן, כדאי לדחות אותה באמצעות קיזוז הפסדים וההשפעה בזמן הפרישה תהיה גדולה (לא כי נטל המס יקטן, אלא כי הרווחים הצבורים יהיו גבוהים יותר. ריבית דריבית).
אם אין רווחים ממומשים ולא צפויים כאלה בעתיד הנראה לעין, אכן אין טעם לממש בכוח הפסדים רק כדי לגלגל אותם לעת זיקנה.

אז אם הבנתי נכון, אם יש לי פטור ממס על 6000 עקב הפסד בעבר, כדאי לי לחכות כאשר אהיה מורווח במניות פי 4 מההפסד (6000 כפול 4 =24K), למכור, לא לשלם מס אך "לאבד את הפטור", ולהשקיע מיד שוב בתעריף גבוה יותר, וזה יגרום שאמנע מהרבה יותר מס בעתיד?

שאלתי על משהו דומה בפורום ואמרו לי שזה זניח ולא שווה את ההתעסקות. האם מדובר במשהו שכדאי לעשות? כעת אני ברווח של 16K

אז אם הבנתי נכון, אם יש לי פטור ממס על 6000 עקב הפסד בעבר, כדאי לי לחכות כאשר אהיה מורווח במניות פי 4 מההפסד (6000 כפול 4 =24K), למכור, לא לשלם מס אך "לאבד את הפטור", ולהשקיע מיד שוב בתעריף גבוה יותר, וזה יגרום שאמנע מהרבה יותר מס בעתיד?

שאלתי על משהו דומה בפורום ואמרו לי שזה זניח ולא שווה את ההתעסקות. האם מדובר במשהו שכדאי לעשות? כעת אני ברווח של 16K
אתה לא מרוויח מזה כלום, אבל חוסך את הצורך להמשיך לגלגל את ההפסד משנה לשנה אז אני הייתי עושה את זה.
רווח ממשי מגיע רק אם אתה מממש רווחים מסיבה אחרת, לא כדי לקזז מס.

ואתה לא מגלגל פטור ממס, אלא הפסד. אם הפסדת 24k, הם יתקזזו מול רווח של 24k. אין לך פטור ממס של 6k.

אתה לא מרוויח מזה כלום, אבל חוסך את הצורך להמשיך לגלגל את ההפסד משנה לשנה אז אני הייתי עושה את זה.
רווח ממשי מגיע רק אם אתה מממש רווחים מסיבה אחרת, לא כדי לקזז מס.

ואתה לא מגלגל פטור ממס, אלא הפסד. אם הפסדת 24k, הם יתקזזו מול רווח של 24k. אין לך פטור ממס של 6k.

הבנתי
הבעיה שזה בVT והכל בדולרים ואלוהים ישמור איך עושים את החישוב הזה. נגיד אני רוצה למכור רווח של 6000 שח. אני מחשב את זה לפי השער של הדולר באותו רגע וצריך למכור לפני שהוא משתנה?

הנה דוגמה מספרית ליתרון בדחיית מס:

משה משקיע 100,000₪ בריבית שנתית 7.2% (כלומר 100% בעשר שנים) ל-20 שנה. אחרי עשר שנים יש לו 200,000, אחרי עשרים 400,000. מזה 300,000 רווח והמס הוא 75,000. למשה נשאר 325,000 ביד.

גם דוד משקיע 100,000 באותה ריבית לאותה תקופה. אבל אחרי עשר שנים, כשיש לו 200,000 בתיק, הוא מוכר וקונה הכל מחדש. זה מצריך תשלום מס, אבל מה זה משנה, ממילא צריך לשלם מס. אז על רווח 100,000 הוא משלם 25,000 מס ומשקיע מחדש 175,000. עוד עשר שנים עברו, והתיק שווה 350,000, מתוכם 175,000 רווח. דוד משלם 43,750₪ מס ונשאר עם 306,250₪ ביד.

בסוף הסיפור למשה יש 18,750₪ יותר. הבדל של בערך 5%.

בסוף הסיפור למשה יש 18,750₪ יותר. הבדל של בערך 5%.

יפה. קודם כל תודה על הדוגמה.

אני רק מבקש להדגיש שכדי שהדוגמה הזו תפעל צריך הנחות על תשואה יפה (7.2%) לאורך הרבה מאוד זמן (20 שנה).

בפועל אם עושים את החישובים האלה תחת הנחות פסימיות (ריאליסטיות?) יותר, רואים שההבדלים הם קטנים, אחוזים בודדים או פחות.

אני כותב את זה כי יש בפורום איזו אימה מהמס שצריך לשלם כאשר קרן מגדילה דמי ניהול, או אם רוצים להחליף אחזקה מסיבות אחרות.

אבל לא לקחת בחשבון את העניין של הפסדים - לצורך העניין נפילה מ-100 ל-50 ואז ל-400: מכירה ב-50 תייצר מגן מס של 50*0.25=12.5. ואז מכירה ב-400 תייצר רווח של 350, כלומר תשלום מס של 0.25*350=87.5 סך הכל אחרי קיזוז המגן מתקבל תשלום 75.

יפה. קודם כל תודה על הדוגמה.

אני רק מבקש להדגיש שכדי שהדוגמה הזו תפעל צריך הנחות על תשואה יפה (7.2%) לאורך הרבה מאוד זמן (20 שנה).

בפועל אם עושים את החישובים האלה תחת הנחות פסימיות (ריאליסטיות?) יותר, רואים שההבדלים הם קטנים, אחוזים בודדים או פחות.

אני כותב את זה כי יש בפורום איזו אימה מהמס שצריך לשלם כאשר קרן מגדילה דמי ניהול, או אם רוצים להחליף אחזקה מסיבות אחרות.

בוא נעשה את החישוב הכללי. יש לנו שני פרקי זמן. התשואה בפרק זמן א' היא x (כלומר התיק יגדל פי 1+x) ובפרק זמן ב' היא y ואני אניח ש-x>0 ו-y>0. התשואה אם מוכרים וקונים מחדש בין שני הפרקים היא (להתעלם מה-zzz):
zzz 0.75x+0.75y+0.5625xy zzz
ואם לא מוכרים אז
zzz 0.75x+0.75y+0.75xy zzz
כלומר הפרש של 0.1875xy (כפול הסכום ההתחלתי) לטובת האופציה השניה. זה אומר שכל עוד x או y קטנים זה יוצא זניח.
(בדוגמה שניתנה לעיל x=1 ו-y=1 ואם מכפילים בסכום התחלתי של 100,000 אכן מקבלים 18,750)

אבל לא לקחת בחשבון את העניין של הפסדים - לצורך העניין נפילה מ-100 ל-50 ואז ל-400: מכירה ב-50 תייצר מגן מס של 50*0.25=12.5. ואז מכירה ב-400 תייצר רווח של 350, כלומר תשלום מס של 0.25*350=87.5 סך הכל אחרי קיזוז המגן מתקבל תשלום 75.
בסדר. אם אתה מוכר בהפסד אז לא תשלם יותר מבחינת מס (וגם לא תשלם פחות). אם אתה מוכר ברווח אז כן תשלם יותר מס.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N קיזוז מס רווחי הון כנגד מס הכנסה מעבודה מיסים 1
קורא הדוק קיזוז מס רווחי הון על פקדונות בנקאיים מיסים 3
B קיזוז מס רווחי הון לאחר מכירה ברווח שוק ההון 30
D קיזוז עלויות מימון עם מס רווחי הון שוק ההון 9
B קיזוז מס רווחי הון במניות זרות דרך הבנק שוק ההון 9
Marinero קיזוז מס על רווחי ני"ע שוק ההון 23
M החזר מס והפסדים ברי קיזוז ב 867 מיסים 4
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0
G ענייני קיזוז מס מיסים 6
כ שאלות לגבי קיזוז מס בחשבון ממוסה מיסים 2
Y שאלות בנושא קיזוז מגן מס ושאר ירקות מיסים 27
פ קיזוז דיוידנדים חו"ל עם הפסד הון מחו"ל ללא חבות מס מיסים 3
ריש-לקיש קיזוז מס - רווח בקופת גמל להשקעה והפסד בחשבון האישי העצמאי מיסים 5
F ביצעתי מכירה של מנייה בהפסד ולאחר מכן ברווח לא היה קיזוז במגן מס שוק ההון 9
מ החזר מס בגין קיזוז עם אינפציה מיסים 5
Michel יצירת הפסד מכוון בשוק ההון לצורך קיזוז מס שבח שוק ההון 25
stamEhad קיזוז מס לשכיר על הוצאות השקעה כlimited partner מיסים 0
H מס דיבידנד בחו"ל - קיזוז הפסד הון? מיסים 16
ליאונידס כדאיות קיזוז מס כנגד הפסד מיסים 10
S קיזוז מס שוק ההון 12
K קיזוז מס בנוגע למט"ח מיסים 7
W שאלה טכנית - איך למשוך קופת גמל להשקעה מבלי לשלם מס ע"י קיזוז מול נקודות זכות מיסים 1
M שאלת קיזוז מס רווח הון והפסד מניה שוק ההון 9
Y קיזוז הפסד בקופות גמל להשקעה מול מס מהכנסה ממשכורת מיסים 1
mudale222 האם יש אפשרות להכיר בהפסד של ריבית הלוואה לצורכי קיזוז מס רווח הון? שוק ההון 1
G קיזוז מס רווח הון שוק ההון 2
Cfy קיזוז מס בין חשבונות בבעלות שונה שוק ההון 9
לאץ' קיזוז הפסדים בבורסה: כך תשלמו פחות מס רווח הון דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
Mancini קיזוז הפסד הון עם מס מרווחי הון קודמים צרכנות פיננסית 1
Z שאלה אודות קיזוז רווח/הפסד משנה לשנה לעניין מס ייסף שוק ההון 2
yossik מחשבון קיזוז מס שוק ההון 8
omer101 קיזוז מס על רווחים מול מגן מס בין חברות שונות שוק ההון 6
E קיזוז מס רווח הון - קופת גמל להשקעה שוק ההון 2
Z קיזוז מס בין שנים 18-19 שוק ההון 1
י בקשת הסבר - יתרון העברת הפסד לטובת קיזוז מס בעתיד שוק ההון 24
ש שאלה לגבי קיזוז מס שוק ההון 5
E החזר מס -קיזוז הפסדי הון שוטפים מני"ע (נספח ג') צרכנות פיננסית 3
קטלן קיזוז מס על ניירות לא סחירים שוק ההון 1
פסיוני קיזוז מס ריווחי הון- בגין סעיף 46 צרכנות פיננסית 14
Cfy קיזוז מס בחשבון משותף שוק ההון 1