• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קופ"ג או קרן פנסיה לא פעילה לפורש מוקדם

פשוט

משתמש בכיר
דירוג
1,946
ניקח פורש מוקדם בגילאי ה-50/30/40 שהפסיק לעבוד ולכן קרן הפנסיה שלו הופכת להיות לא פעילה כעבור שנתיים מקסימום.
האם כדאי לו להמשיך להחזיק בה או לנייד חלקית לקופ"ג ולמה?

ההבדל שנותר הוא דמי ניהול (אולי), אגח מיועדות (פנסיה) ויכולת שליטה מדויקת יותר על אפיקי השקעה (גמל מחקה מדדים). ופנסיה עדיין חשופה לכל מיני דברים כמו איזון אקטוארי.

וגם ההבדל בין הקצבה שתתקבל מקרן הפנסיה, לבין הקצבה שתתקבל אם הסכום יהיה בקופת גמל ויעבור לקרן פנסיה רק בעת התחלת משיכת קצבה. (אין לי מושג מה יהיה ההבדל הזה, ואני לא בטוחה שלמישהו יש כיום)

ואני לא בטוחה שלמישהו יש כיום
זו תשובה שנתתי כבר ב-2007 לאיזה סוכן ביטוח ששאל "מי יודע מה תהיה הקצבה שלו כשיצא לפנסיה?"
האמת...
בקצב שהמפקח/ת על הביטוח פנסיה ושוק ההון מוציאים עדכונים, אני בטוח שאפילו הנוכחית לא יודעת לומר מה תהיה הקצבה שלה בבוא היום.

נ.ב.
לא לשכוח שכנראה כשהקופה תהפוך ללא פעילה, יעלו את דמי הניהול למקסימום המותר, כלומר 0.5% מהצבירה ולך תתווכח שוב על התנאים אם וכאשר תתחיל להפקיד מחדש.
אולי, אם תשלם את ה-RISK יתנו לך לשמור על התנאים.
אולי.

@מרק עוגיות זה מה שעושים גם לפנסיונרים כאשר מתחילים למשוך קצבה.
הרי, מי יקבל אותך? אתה לקוח שבוי.

@מרק עוגיות זה מה שעושים גם לפנסיונרים כאשר מתחילים למשוך קצבה. הרי, מי יקבל אותך? אתה לקוח שבוי.
עדיין לא ברור לי למה. אם עוד לא פרשת ואתה לא מקבל קצבה, הם יכולים להרוויח ממך דמי ניהול כמו מכל אחד, לכן יש להם אינטרס שתישאר אצלם, ואם תאיים לעזוב הם עשויים להפחית לך את דמי הניהול, בדיוק כמו בניוד קרן השתלמות לא פעילה (שבה ניסו "לשמר" אותי על סכומים הרבה יותר נמוכים ממה שאמור להיות בקרן פנסיה למי שפרש בגיל 50).
לגבי גימלאים שמקבלים קצבה, זו באמת בעיה היום. נדמה לי שהמנגנון החדש בו יהיה מסלול השקעה נפרד לגמלאים וגם הקיזוזים יהיו בין הגמלאים לבין עצמם אמור לעזור בעניין הזה, אבל אני לא בטוחה.

לא לשכוח שכנראה כשהקופה תהפוך ללא פעילה, יעלו את דמי הניהול למקסימום המותר, כלומר 0.5% מהצבירה ולך תתווכח שוב על התנאים אם וכאשר תתחיל להפקיד מחדש.
אולי, אם תשלם את ה-RISK יתנו לך לשמור על התנאים.
אולי.
רק הערה לגבי פעיל/לא פעיל -
את הריסק ניתן לשלם עד שנתיים מתום הפקדות המעסיק. בשלב זה הקופה עדיין פעילה כלומר אתה נחשב מבוטח פעיל.
לאחר שנתיים הקרן הופכת להיות לא פעילה.
לא ברור לי מתי קרן הפנסיה מעלה לחצי אחוז את דמי הניהול.
מאמין שמיקוח אפשרי אלא אם כן זה כתוב בתקנון איפשהוא שמבוטח לא פעיל ישלם מקסימום או משהו דומה.

בקצב שהמפקח/ת על הביטוח פנסיה ושוק ההון מוציאים עדכונים, אני בטוח שאפילו הנוכחית לא יודעת לומר מה תהיה הקצבה שלה בבוא היום.
היא בטח תקציבית

• אהבתי
Reactions: HHH
המיקוח תמיד אפשרי, הבעיה היא שכל הגופים לוקחים 0.5% ולכן הם יודעים שאין לך מי יודע מה כוח מיקוח... מניסיון של בן זוגי

המיקוח תמיד אפשרי, הבעיה היא שכל הגופים לוקחים 0.5% ולכן הם יודעים שאין לך מי יודע מה כוח מיקוח... מניסיון של בן זוגי
אבל אפשר להעביר לקופ"ג שיש סיכוי שתיתן דמי ניהול נמוכים מחצי אחוז

אם פרשת בגיל 45 אז אפשר לשקול מה עדיף
דמי ניהול גבוהים פחות ומימון איזון אקטוארי
לעומת גידור סיכון ביולוגי + אגח מיועד
אם הפורש בגיל 55 ומעלה כנראה שיש עדיפות להמשך קרן הפנסיה
וכמו שנכתב תמיד ניתן לנייד לקופג זולה תוך מודעות שהמקדם של הגמלאים שמניידים מקופג
יהיה ככל הנראה גבוה משל העמיתים בקרן

פתח תיק עצמאי, תפקיד לקרן פנסיה במעמד עצמאי. אחרי שנה וקצת סגור תיק. תמשיך שנתיים ריסק ושוב...

פתח תיק עצמאי, תפקיד לקרן פנסיה במעמד עצמאי. אחרי שנה וקצת סגור תיק. תמשיך שנתיים ריסק ושוב...
כדי לקבל הטבות מס צריך הכנסות ,
לא הבנתי מה הייתרון בשיטה .

ככה הקרן לא הופכת ללא פעילה אחרי שנתיים.

אם משלמים על הריסק בלבד, למיטב ידיעתי הקרן לא נחשבת לפעילה.

כל אחד יכול להפקיד במעמד עצמאי. גם שכיר. ריסק זמני חסום מלמעלה בתקופת ההפקדה הרציפה האחרונה. לא תקבל ריסק לשנתיים אם הפקדת שנה אחת בלבד.

אם משלמים על הריסק בלבד, למיטב ידיעתי הקרן לא נחשבת לפעילה.
אני מצטט מתקנון הראל גלעד פנסיה
"
"מבוטח פעיל" - ) 1( מי שמשולמים בגינו תשלומים לקרן ובהם דמי סיכון ו/או הזכאי לקבל פנסיית נכות מהקרן והמשוחרר מתשלום
דמי סיכון בשיעור נכותו; וכן –
) 2( מי שלא משולמים בגינו תשלומים לקרן, נגבים מחשבונו דמי סיכון, הכל לתקופה שאינה עולה על חמישה
חודשים רצופים כאמור בסעיף 4.1 להלן ויש לו יתרה צבורה חיובית; וכן –
) 3( מבוטח המשלם דמי סיכון לצורך רכישת כיסוי ביטוחי לסיכוני פטירה ו/או נכות לפי סעיף 4.5 להלן ויש לו
יתרה צבורה חיובית.
"
אין בתקנון הגדרה של קרן פעילה/ לא פעילה רק של מבוטח פעיל / לא פעיל

ברירת המחדל היא 0.5% מהצבירה. בכל הסכם מיטב מצוין כי הוא מותנה בכך שתהיינה הפקדות רציפות. היתה לי בעיה השנה עם ההפקדות (עוכבו מספר חודשים) וכמדומני אחרי 4 חודשים דמי הניהול עודכנו למקסימליים. כשנקלטו ההפקדות זה סודר. אני חבר בהסתדרות המהנדסים ובהסכם הפנסיה מצוין כרגיל שנדרשות הפקדות בכדי לשמור על ההטבה עם סייג שבמקרה של צבירה גדולה, יש על מה לדבר (כלומר אפשר שדמי הניהול לא יועלו למקסימום).

@אנטארטיקה , אם תוכל פנות ביום מן הימים ולברר מה נחשב "צבירה משמעותית", אשמח לשמוע.
בערך כמו ההגדרה של "מסלול בלי הגבלה בתנאי שימוש של אדם סביר" בחוזה לקו סלולרי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א מה עדיף: חשבון מסחר עצמאי או קופ"ג להשקעה בדמי ניהול זולים? שוק ההון 4
G קופ"ג או IRA ל-100K פנויים בבנק שוק ההון 4
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
בובין חוט-השני קופ"ח כללית עשו טעות ואני משלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
S העברת קופ"ג וקה"ש ל-IRA עבור אמא + תכנון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
N פתיחת חשבון מסחר לטובת קופ"ג IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ברזילרו עזרה במיטוב קופ"ג ישנה שוק ההון 9
A מס רווחי הון מופחת לגלאי 60+ אל מול קופ"ג להשקעה מיסים 11
א תיק עצמאי + קופ"ג להשקעה שוק ההון 1
א תיק עצמאי + קופ"ג להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
T בעל קופ"ג להשקעה, שוקל לעבור לאופי השקעה אחר וחייב יעוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
TheOneTech לקוחות קופ"ח מכבי שצורפו לביטוח סיעודי ללא ידיעתם צרכנות פיננסית 6
E דמי ניהול קופ"ג קה"ש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
D קופ"ג להשקעה עם דמי ניהול מופחתים שוק ההון 4
ס כדאיות העברת קה"ש ואו קופ"ג לחיסכון לניהול אישי ב-IRA שוק ההון 17
P מכירת קופ"ג להשקעה ומעבר לחשבון השקעות שוק ההון 21
J סדר בתוכנית לעתיד (קופ"ג, השתלמות, פנסיה וביטוחים להמשיך החיים ותיכנון סגירה המשכנתא מוקדם) צרכנות פיננסית 7
H קופ"ג חדשה עוקבת S&P - מיטב דש שוק ההון 5
N בחירת קרן פנסיה/קופ"ג/קרן השתלמות ודמי ניהול צרכנות פיננסית 5
ע בדיקת כדאיות לרכישת מניות + קופ"ג להשקעה שוק ההון 3
aeh הפקדה מעל לתקרת קופ"ג להשקעה שוק ההון 58
dorian העברת קופ״ג - השוואה בין בתי השקעות+מסלקה כתנאי שוק ההון 0
E העברת כספים מהבנק לאינטרגמל - קופ"ג להשקעה שוק ההון 34
L האם קופ״ג מחייבת אובדן כושר עבודה עפ״י תיקון 14 צרכנות פיננסית 18
A ביטוח סיעודי - קופ"ח/פרטי? צרכנות פיננסית 63
ל עזרה - העברת קופ״ג ללא אישור שוק ההון 3
ג קופ"ג IRA לעומת ניהול עצמי מחוץ לקופ"ג שוק ההון 73
N משקיע מתחיל - קופ"ג להשקעה מול תיק בניהול עצמי שוק ההון 34
S שתי שאלות של מתחילים - קופ"ג להשקעה וקרן השתלמות צרכנות פיננסית 2
פרנצ'סקה ביטוח קופ"ח/ בריאות/ סיעודי- הלכתי לאיבוד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
W קופ"ג ישנות שוק ההון 18
P פדיון רעיוני של פוליסות חסכון/קופ"ג לצורך אופטימיזצית מס לפי 125ד וכד'? צרכנות פיננסית 24
C קופ"ג בתיקון 190 לעומת מסחר עצמאי שוק ההון 6
P קופ"ג להשקעה: היוון מלא אחרי פרישה רק אם יש קצבת מינימום? צרכנות פיננסית 22
N האם ניתן לאחד בין קופ"ג שכיר לקופ"ג עצמאי? צרכנות פיננסית 6
י שיקולים במשיכת קופ"ג עם צבירה נמוכה בפטור ממס שוק ההון 27
liranviper קופ"ג ללא מס החל מגיל 60 - למוכרי דירות שוק ההון 13
רולי קופ"ג IRA מניות בודדות שוק ההון 1
S שאלה על תכנון קרנות השתלמות, תיק השקעות, קופ״ג ופנסיה שוק ההון 23
פ פורסמה הבהרה לעניין קופ"ג להשקעה שוק ההון 65
L ביטוח בריאות פרטי לעומת המשודרגים של קופ"ח צרכנות פיננסית 2
מתכנת מה ההבדלים בין ROTH IRA בארה"ב לבין קופ"ג IRA הישראלית? שוק ההון 12
G קופ"ג / קה"ש מחקה מדדים ב-IBI - פיצול מסלול שוק ההון 10
wa11a בחירת קופ"ג, קרן פנסיה וקרן השתלמות צרכנות פיננסית 2
א עבודה חדשה- קופ"ג צרכנות פיננסית 33
מ חלוקת קה"ש+קופ"ג IRA שוק ההון 7
Jane Doe מי רוצה קופ"ג וקרן פנסיה עוקבי מדדים עם דמי ניהול נמוכים ולא קיבל/ה? צרכנות פיננסית 261
פשוט קופ"ג מחקה s&p 500 עקיבה שוק ההון 5
Jane Doe אנא הקדישו דקה לקמפיין Mail Bomb לפתיחת קופ"ג בניהול אישי לשכירים צרכנות פיננסית 10
L בחירת בית השקעות לפנסיה/קופ"ג צרכנות פיננסית 26

נושאים דומים

Back
למעלה