• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה ההבדלים בין ROTH IRA בארה"ב לבין קופ"ג IRA הישראלית?

מתכנת

מודרטור
דירוג
8,692
קודם כול אני חושב שיש אולי בלבול בקשר למשמעות שיש ל IRA בארה"ב לעומת ישראל
בישראל אני מבין שזה מייצג ניהול אישי בארה"ב זה מייצג כול תוכנית פנסיונית ויש כול מיני סוגים
ROTH IRA זה סוג מסוים של חיסכון שמופקדים אליו כספים לאחר מס בלבד.
התנאים(שאני זוכר כרגע):
ניתן לפדות מעל גיל 59.5 ללא מס או קנס על הרווחים ובפטור מלא
ניתן לפדות את סכום הקרן בכול זמן ללא קנס( חשיבה אמרקאית, שילמת כבר מס אליו אי אפשר לקנוס אותך על גישה אליו)
ניתן לניהול עצמי\מנוהל ע"י חברה וגמיש מאוד בסוגי ההשקעות
חסרון גדול רק עד $5500 בשנה ומגיל מסוים קצת יותר.

*ממש לא מומחה לעניין רק למדתי לא מזמן מה זה קופת גמל בארץ :)

בארה"ב יש כמה סוגי חסכון לפרישה, ורובם קשורים במעסיק (בדומה לכל הכלים הפנסיוניים הקיימים בארץ). חלק מחסכונות אלו מנוהלים אישית על ידי החוסך (כך שבארץ הם היו נקראים IRA אבל לא בארה"ב).

יוצאי הדופן הם הIRA על גווניהם, שמופרשים ומנוהלים על ידי החוסכים בלבד, ואין למעסיק שום דרך לדעת עליהם והוא לא מקבל עליהם הטבות מס. למיטב ידיעתי, הכלי היחיד בארץ שדומה לIRA בארה"ב הוא קרן הגמל להשקעה, רק שבארץ לוקחים רעיון פשוט וממומש במדינות אחרות, ומסבכים אותו מאוד.
Roth IRA הוא סוג של IRA, כפי שפירט nicepo1.

כדי לחסוך באחד המוצרים שמתוארים בפסקה הראשונה, יש צורך במעסיק אמריקאי או להיות עצמאי בארה"ב. לעומת זאת, בשביל IRA נדרשת רק תושבות או אזרחות, ולכן הם נידונים כאן ביתר הרחבה.

לא מומלץ לסמוך על תשובות של גלמים.

הבנתי, תודה @nicepo1 @TunaGolem

מה המשמעות של המילה Roth בהקשר הזה?

מה ההבדלים בין ROTH IRA בארה"ב לבין קופ"ג בניהול אישי שמקודמת כעת?
יש לי ROTH IRA בארהב. ההבדל הבולט בינו לבין קופג בניהול אישי הוא שב ROTH IRA אני יכולה להשקיע את הכספים כראות עיניי בלי שום אילוץ. וגם שאני לא משלמת שום דמי ניהול ואני נהנית מאפס עמלות על קניה ומכירה.
שירות לקוחות טלפוני 24/7. עונים לכל אימייל תוך 24 שעות. מערכת מסחר נעימה ומפנקת. אין מה להשוות לאורדרנט.
לא ממש בקיאה בהיביטי המיסוי. יום יבוא ואשתלט על הנושא הזה.

נערך לאחרונה ב:
ממה הם מרוויחים?
אני מניחה שמריבית על העו"ש ומכך שרוב הלקוחות לא מנצלים את המסחר החינם במלואו. ההטבה מוגבלת ל-100 פעולות מסחר בשנה בכל חשבון. יש לי חשבון רגיל ו-2 סוגים של IRA אז אצלי זה מוגבל ל 300 פעולות חינם בשנה. די והותר עבורי.

גם שאני לא משלמת שום דמי ניהול ואני נהנית מאפס עמלות על קניה ומכירה.
שירות לקוחות טלפוני 24/7. עונים לכל אימייל תוך 24 שעות. מערכת מסחר נעימה ומפנקת. אין מה להשוות לאורדרנט.
לא ממש בקיאה בהיביטי המיסוי. יום יבוא ואשתלט על הנושא הזה.
את מבלבלת בין סוג החשבון(רוט) לפלטפורמה שאת משקיע בה. ההיתרון הפשוט של רוט זה שאת פטורה ממס רווחי הון במכירה\קניה ובעת משיכה אחרי גיל 60.
אפשר להחזיק חשבון רוט גם בבית השקעות יקר שיגבה ממך עמלות מנופחות כמו בארץ :)
ממה הם מרוויחים?
באמת מעניין גם חשבתי על העניין לא מזמן, יש פה הסבר של אחד מביתי ההשקעות שלא לוקח עמלות בכלל:
https://support.robinhood.com/hc/en-us/articles/202853769-How-Robinhood-Makes-Money

ההסברים האלו מוזרים כי לפי זה לקוח שאין לו מזומן בחשבון ולא ממנף הוא הפסד נקי

לא בדיוק, מצויין שם עוד דברים כגון עמלות הפצה ועוד מקורות(שאת המשמעות של חלקם אני גם לא מבין)
יש לציין שזה מקרה מיוחד וחברה חדשה ושברוב בתי ההשקעות כן עולה לקנות מניות, אבל ניתן לקנות ולהחזיק קרנות בחינם בכמה חברות גדולות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B מה ההבדלים בין שירותי תוכנת/אתר "אלפי" ל- "נומרוטק"? מיסים 1
ס ההבדלים בין טפסים 1322, 1324, 1325 בדוח השנתי מיסים 22
D צריך כמה חידודים לגבי ההבדלים בין קרן סל לקרן נאמנות, ופקודות קנייה. שוק ההון 40
ש יתרונות וחסרונות על ההבדלים בין הqqq ל tqqq שוק ההון 0
Liron2035 יצירת דו"ח Trade Confirmation ב-IB, מה ההבדלים בין ה-Options השונים? שוק ההון 1
A השורשים האבולוציונים של ההבדלים בין המינים אוף טופיק 152
ITS פיקדון בבנק מול אג"ח של אותו הבנק - מה ההבדלים, היתרונות והחסרונות? שוק ההון 3
Waler [בקשת עזרה] הבנת ההבדלים בין קרנות שונות שוק ההון 3
Y שכר נמוך והפקדה ל-Roth IRA מיסים 1
C העברות ל Roth IRA שוק ההון 31
Y פתיחת חשבון ROTH IRA ב IB עם אזרחות אמריקאית ו LLC שוק ההון 8
nicepo1 traditional\roth ira limits change שוק ההון 14
S רכיב הפיצויים בקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
N קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
A קרן השתלמות IRA מגבלת קניה חודשית סנופי אירי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
L ניוד כספים IRA קה״ש + גמל שוק ההון 1
A מנגנון ה"דלת האחורית" ב- IRA אמריקני וניכוי במקור ע"י ברוקר מיסים 0
F האם ניתן לחזור מ-IRA לבית השקעות "רגיל"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
M קניה ומכירה של ניירות ערך גלובלנט IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרנות ריט ב IRA שוק ההון 6
V IRA קופות גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ttmoon קרן פנסיה IRA וETFs פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Finfree IRA ובניית גליון לאיזון תיק פנסיוני... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R קה"ש IRA Vs s&p פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
M קופת גמל IRA לתושבי חוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
N דמי ניהול תיק ממוסה לעומת IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
IAmSam ניהול כולל של קה״ש IRA + תיק השקעות ב-IB ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
O קרן השתלמות IRA במגדל - לא ניתן להפקיד הפקדות חדשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
N IRA סנופי לעומת מדד עולמי - שיקולים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U קרן השתלמות IRA בנק לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A עזרה במעבר ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
N IRA - איחוד קרנות השתלמות וקופות גמל - קושי במעקב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
O קופת גמל IRA - אג״חים פוסטים מאיכות נמוכה 2
L קרנות איריות בחשבון IRA שוק ההון 6
T מסלקה פנסיונית וקה״ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O קופת גמל IRA בפרישה וקבלת קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
A מחשבות על קניה חודשית IRA בעקבות המלחמה שוק ההון 31
ttmoon סוגי הוצאות בקרן פנסיה אל מול קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
I קופת גמל במסלול מחקה מדד או IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
מ IRA לאחר גיל 67 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S עזרה בבחירת ברוקר במעבר ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E קרן השתלמות IRA ועמלות שוק ההון 12

נושאים דומים

Back
למעלה