• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קופת גמל להשקעה-מסלול עוקב מדד S&P500

פיצה מתוך מגנט

משתמש סולידי
דירוג
9
הי,
יש לי קופת גמל ובה 3000 שח.

קראתי בפוסט מהבלוג של הסולידית על בחירת קרן השתלמות. בפוסט היא כתבה שהדרך הכי טובה לדעתה להשיג תשואות גבוהות היא במסלול מניות עוקב מדד S&P500 , האם גם היום מסלול זה עדיף ממסלול מנייתי אקטיבי? (הפוסט על קרן השתלמות הוא מ2016) האם זה נכון גם לקופת גמל?
אני נמצאת בקופת גמל להשקעה במסלול עד גיל 50, ושוקלת לעבור למחקה מדד S&P500 או למנייתי הרגיל. מה כדאי?
דמי הניהול אצלי הם 1.05%.
מחפשת לסכן את הכסף כדי לקבל תשואות.אני לא מתכננת למשוך אותה בשנים הקרובות. נמצאת במיטב דש.
תודה רבה וחג שמח

בפוסט היא כתבה שהדרך הכי טובה לדעתה להשיג תשואות גבוהות היא במסלול מניות עוקב מדד S&P500
לא זוכר את הפוסט הספציפי אבל אני מניח שלא הבנת נכון (לא אומר שהמסקנה שלך היא טעות אפילו להפך)

בגדול אסור להמליץ בפורם וגם הסולידית לא ממליצה בפוסטים שלה

2 עקרונות חשובים שמדברים עליהם בפוסטים ובבלוג

1. צריך לשלם כמה שפחות דמי ניהול. אם הדמי ניהול שלך הם 1.05 אחוז והקרן שלך עושה בממוצע 4 אחוז בשנה אז 25 אחוז מהרווחים שלך הולכים לקרן וכמובן שכל הסיכון הוא עליך. (דרך אגב ל1.05 תוסיפי עוד בערך 0.15 אחוז עלויות תפעול והוצאות)
להשוואה רק יש קופות גמל להשקעה שלוקחות רק 0.4 אחוז דמי ניהול. ותיק בניהול אישי אצל ברוקר יכול להסתכם בדמי ניהול של 0.1 אחוז סדר גודל (תלוי בגודל התיק בעיקר)

2. ניהול אקטיבי הוא בעצם ניסיון של הקופה להכות את המדד ולהרוויח יותר ממדד הייחוס. אם יש לך קופת גמל להשקעה מנייתית וממד הייחוס הוא sp500 אז הם ינסו להרוויח יותר ממנו (אולי יצליחו ואולי לא)
לאורך זמן רב ניתן לראות שחברות ההשקעה לא מצליחים לנצח את המדדים עלפי מספר רב של שנים רציפות. ובכל מקרה הם יקחו על זה דמי ניהוך יותר גבוהים שבפועל יורידו לך את השורת רווח הסופית

ספציפי sp500 זה רק דוגמא. את יכולה לבחור מדד עולמי או כל תמהיל מניות של מדד רחב שתבחרי
כן הsp500 הוא הכי פופולרי והכי ידוע ונפוץ והוא גם בערך 2/3 משוק המניות העולמי בנפח שוק לפחות (אם אני זוכר נכון)

*גילוי נאות לי אישית יש הרבה השקעות כל מדד sp500 אבל כמובן לא ממליץ.

בגלל הסכום הנמוך שיש לך היום סהכ 3 אלף שקל
ממליץ לא לרוץ לעשות שינוים אלה ללמוד עוד ולקרוא עוד עד שתרגישי נוח עם המושגים והחלופות

כן הייתי שולח אותך לבדוק למה דווקא קופג להשקעה ואם את חושבת שבאמת תנצלי את ההטבת מס בגיל 60 ותמשיכי את הכסף כקצבה (אם לא אז אין סיבה לשלם דמי ניהול יותר גבוהים מחלופות אחרות)

וגם לקרוא קצת על קרנות איריות יש גם כאלה של sp500...

הי דמי ניהול של 1.05 במיטב דש ובכלל זה ממש גבוה
תתמקחי איתם על דמי הניהול הממוצע של הדמי ניהול שלהם זה 0.6 או 0.7

לא זוכר את הפוסט הספציפי אבל אני מניח שלא הבנת נכון (לא אומר שהמסקנה שלך היא טעות אפילו להפך)

בגדול אסור להמליץ בפורם וגם הסולידית לא ממליצה בפוסטים שלה

2 עקרונות חשובים שמדברים עליהם בפוסטים ובבלוג

1. צריך לשלם כמה שפחות דמי ניהול. אם הדמי ניהול שלך הם 1.05 אחוז והקרן שלך עושה בממוצע 4 אחוז בשנה אז 25 אחוז מהרווחים שלך הולכים לקרן וכמובן שכל הסיכון הוא עליך. (דרך אגב ל1.05 תוסיפי עוד בערך 0.15 אחוז עלויות תפעול והוצאות)
להשוואה רק יש קופות גמל להשקעה שלוקחות רק 0.4 אחוז דמי ניהול. ותיק בניהול אישי אצל ברוקר יכול להסתכם בדמי ניהול של 0.1 אחוז סדר גודל (תלוי בגודל התיק בעיקר)

2. ניהול אקטיבי הוא בעצם ניסיון של הקופה להכות את המדד ולהרוויח יותר ממדד הייחוס. אם יש לך קופת גמל להשקעה מנייתית וממד הייחוס הוא sp500 אז הם ינסו להרוויח יותר ממנו (אולי יצליחו ואולי לא)
לאורך זמן רב ניתן לראות שחברות ההשקעה לא מצליחים לנצח את המדדים עלפי מספר רב של שנים רציפות. ובכל מקרה הם יקחו על זה דמי ניהוך יותר גבוהים שבפועל יורידו לך את השורת רווח הסופית

ספציפי sp500 זה רק דוגמא. את יכולה לבחור מדד עולמי או כל תמהיל מניות של מדד רחב שתבחרי
כן הsp500 הוא הכי פופולרי והכי ידוע ונפוץ והוא גם בערך 2/3 משוק המניות העולמי בנפח שוק לפחות (אם אני זוכר נכון)

*גילוי נאות לי אישית יש הרבה השקעות כל מדד sp500 אבל כמובן לא ממליץ.

בגלל הסכום הנמוך שיש לך היום סהכ 3 אלף שקל
ממליץ לא לרוץ לעשות שינוים אלה ללמוד עוד ולקרוא עוד עד שתרגישי נוח עם המושגים והחלופות

כן הייתי שולח אותך לבדוק למה דווקא קופג להשקעה ואם את חושבת שבאמת תנצלי את ההטבת מס בגיל 60 ותמשיכי את הכסף כקצבה (אם לא אז אין סיבה לשלם דמי ניהול יותר גבוהים מחלופות אחרות)

וגם לקרוא קצת על קרנות איריות יש גם כאלה של sp500...

אם לא קופת גמל להשקעה איזה אופציות אחרות יש לי? ברשותי סכום כסף סביב ה3, ובנוסף אני מעוניינת בכל חודש להפקיד 1000 שח ..ייתכן ואצטרך את הכסף, אולי אקח הלוואה על חשבות הקופ"ג אם אצטרך ואם יהיו רווחים יפים..

אם לא קופת גמל להשקעה איזה אופציות אחרות יש לי? ברשותי סכום כסף סביב ה3, ובנוסף אני מעוניינת בכל חודש להפקיד 1000 שח ..ייתכן ואצטרך את הכסף, אולי אקח הלוואה על חשבות הקופ"ג אם אצטרך ואם יהיו רווחים יפים..
השקעות בשוק ההון זה לא שחור לבן
וזה בטח לא יכול להיות על בסיס המלצה אנונימית באינטרנט

את צריכה לעשות תוכנית מסודרת של כמה את רוצה להשקיע, כמה להוסיף ואיך (כל חודש כל רבעון כל שנה, זה גוזר עמלות וגוזר זמן התעסקות וכמובן גם הפרש תשואה)
מה הטווח זמן
מה העדפת סיכון
האם יש לך לפני אפשרות להשקיע במכישרים פתורים ממס (דוגמא קרן השתלמות)
כלומר אין לך מה להשקיע 100 במניות בתיק ממוסה אם בקרן השתלמות שלך את במסלול כללי של 30 אחוז מניות (מהביט המיסוי)

ממליץ לקרוא עוד פוסטים של הסולידית במיוחד אחד מלפני כמה חודשים איך להשקיע בשוק ההון
ועוד אחד על עצות לחוסכים צעירים בשנות ה20 לחייהם

כך או כך השקעה של 3000 שקל בשוק ההון במדד רחב לא תניב לך תשואה מדהימה
לרוב סביב ה6 אחוז

כלומר שנה שלמה של השקעה תתן לך רווח של 180 שקל לפני מס ו135 שקל אחרי מס
העמלות, דמי הניהול, פתיחת התיק וכו יעלו לך יותר

כנראה שדווקא בסכומים הקטנים האלה יותר משתלם דרך הבנק, אבל גם אז אולי הם לא יסכימו כי הסכום קטן
בעיקר ממליץ לקרוא וללמוד
ולהיכנס שיש חיסכון של 50K

אפשר כמובן לפני אבל בעיקר בשביל לימוד, יכול להיות גם תיק וירטואלי

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15
G ניוד כספים של קרה"ש ושל קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A קופת גמל להשקעה- אזרח אמריקאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R משיכת קופת גמל להשקעה עבור תיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
S קופת גמל להשקעה עוקב סנופי VS השקעה בסנופי בחשבון מסחר עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
N קופת גמל להשקעה או תיק מחקה מדדים באקסלנס? פוסטים מאיכות נמוכה 4
Y הבדלים בתשואות קופת גמל להשקעה עוקבות SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N קופת גמל להשקעה מחקה מדד בגיל 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Y קופת גמל להשקעה - שאלה על משיכת כספים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א השקעה בs&p דרך etf או קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א קופת גמל להשקעה - מקדם קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T קופת גמל להשקעה והשקעה במדדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A זיכוי מס חוץ בישראל כנגד מס ששולם לארה"ב על פדיון קופת גמל להשקעה מיסים 10
X פדיון של קופת גמל + קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
F קופת גמל להשקעה - משתלם רק מגיל מבוגר יחסית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 44
L השלכות מס לתושב חוץ - קופת גמל להשקעה וקרן השתלמות מיסים 5
פיטר גריפין קופת גמל להשקעה בנוסף לתיק השקעות כתכנית גיבוי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
עצמאי שמח קופת גמל להשקעה או קופת גמל לחסכון לעצמאי מיסים 1
Myrath שימושים אפשריים בהפסד קופת גמל להשקעה? מיסים 11
גימפל רוצה להשקיע בS&P 500 לעשות את זה דרך קופת גמל להשקעה, או דרך מסחר עצמאי בבורסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
גימפל קופת גמל להשקעה על שם בני, האם זה כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Y למה קופת גמל להשקעה פחות טוב מהשקעה עצמאית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
A קופת גמל להשקעה בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T האם להעביר קופת גמל להשקעה לאחר שירדה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
B קופת גמל להשקעה או השקעה במדד שוק ההון 6
N קופת גמל להשקעה-התייעצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G התייעצות: האם להוציא קופת גמל להשקעה+פוליסת חיסכון ולשלם מס לטובת הפחתת העמלות? שוק ההון 7
T קופת גמל להשקעה - האם כדאי להעביר את הסכום שהצטבר לברוקר? איך? שוק ההון 4
A קופת גמל להשקעה האם כדאי לפתוח עכשיו שהמניות בירידה שוק ההון 5
M קופת גמל להשקעה vs ברוקר. חישוב דמי ניהול, מס רווחי הון. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
E קופת גמל להשקעה - האם לשנות מסלול בתקופה של ירידות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
M קיימת קופת גמל להשקעה, שוקל לעבור לברוקר? שוק ההון 146
N קופת גמל להשקעה בנוסף לתיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
N קופת גמל להשקעה פאסיבית וזולה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
A דיווח קופת גמל להשקעה בדוח השנתי מיסים 5
H קופת גמל להשקעה. משהו מוזר באלטושר שחם. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
W מבטיח תשואה- האם זו קופת גמל להשקעה ? ואם כן נראה על פניו משתלם 5 אחוז שנתי אחרי דמי ניהול שוק ההון 1
A מינוף כנגד קופת גמל להשקעה שוק ההון 6
ע קרן השתלמות או קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
G איזון תיק השקעות באמצעות קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T MSCI AC WORLD מול קופת גמל להשקעה? שוק ההון 22
A ניצול קופת גמל להשקעה בשביל הלוואה שוק ההון 9
D לאדם בן 50 - קופת גמל להשקעה או תיק עצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Z בחירת מסלול קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ח קופת גמל להשקעה IRA צרכנות פיננסית 2
Lag קופת גמל להשקעה למול השקעה עצמאית שוק ההון 16
א קופת גמל להשקעה- שאלות מתחיל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
א קופת גמל להשקעה- דמי ניהול פוסטים מאיכות נמוכה 2

נושאים דומים