• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

צרות של עשירים

AIML

משתמש בכיר
דירוג
6,066
איך ערבבת בין מיסי הכנסה למיסי הוצאה?
הוא לא עירבב. הוא לא אמר שזה מיסי הכנסה. הוא אמר שזה מיסים. מס על הדלק ארנונה ומע"מ, כל אילו כספים שאתה משלם למדינה בהנחה שהם "עובדים" לטובת כלל האוכלוסיה כולל כמובן בשבילך, אבל איכשהו, כמו שאומרים בכתבה, אתה לא מקבל כלום "בתמורה" לכל התשלומים האילו:
הארנונה גבוהה, והרחוב מלוכלך, הכבישים הרוסים והמדרכות צרות ומלאות מהמורות וקקי של כלבים.
בתי הספר הטובים בעיר הם בתשלום - כלומר בנוסף למיסים ותשלומי החינוך הרישמיים יש תשלום נוסף לתיגבורי שעות ומורים. גנים כנ"ל - אם שלושים ילדים על שתים-שלוש מטפלות לא נראה לך יחס הגיוני אז תשלם לגן פרטי.
כביש שש ומנהרות הכרמל הם תשתיות שהיו אמורות להיות מסופקות על ידי המדינה אבל הן בתשלום.
מי שרוצא שרותי בריאות בזמן סביר שישלם בפרטי, או לפחות ישלם על ביטוח בריאות משלים בנוסף ל5% ששולמו מהמשכורת. כשאתה סיעודי אז אתה "מעל הסף ההכנסה" ותשלם הכל לבד, וטיפולי שיניים לילדים בחינם הם רק במרפאות מסוימות.
אז נכון, זו בחירה. יכולת לבחור לעמוד בפקקים, לחכות חודשים לניתוח ולשלוח את הילדים לגן מסובסד של חרדים. בפועל אתה משלם מהנטו על הדברים שאמורים היו להיות משולמים מהמיסים שכבר שילמת.

Roee123

משתמש סולידי
דירוג
17
הזה הוא של המפרנס העיקרי,
מה ההבדלים בשכר בין מפרנס עיקרי ללא עיקרי ?
מדובר ברמת חיים לא גבוהה במיוחד
רמת חיים לא גבוהה ? כיצד אתה מגדיר רמת חיים גבוהה ?
לא עשירון עליון. פוסט
מי כן עשירון עליון ?

Roee123

משתמש סולידי
דירוג
17
הזה הוא של המפרנס העיקרי,
מדובר ברמת חיים לא גבוהה במיוחד
לא עשירון עליון. פוסט
מי כן עשירון עליון ?

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
27,395
לא יודע מה הסטטיסטיקה. בסביבה שלי לפחות אחד מבני הזוג (כמעט תמיד האישה) נמצא עד 17.00 בבית כל יום וההשלכות על השכר בהתאם.
אולי לא היה ברור, אבל אני מדבר על תפיסות מקובלות ולאו דווקא על ההשקפה שלי שדומה מאד לגישות הסולידיות כאן בפורום.
בסביבה בה אני חי משפחות עם 3 ילדים מוציאות 5K על דיור (ככל שמתקרבים לתל אביב הרבה הרבה יותר כמובן) ועל חינוך סכום שמתקרב לזה, תלוי בגיל הילד. חופשה משפחתית אחת בשנה לחו"ל ונגמרה המשכורת של 20K ואז אם השכר של בן הזוג לא גבוה, לא חוסכים כמעט בכלל. זה גורם לתחושה אצל הרבה אנשים שמדובר בשכר שלא מבטיח רמת חיים גבוהה וחסכון כלשהו לעתיד.

• אהבתי
Reactions: HHH

אשר35

משתמש סולידי
דירוג
133
מי כן עשירון עליון ?
לפי ההגדרה היבשה מי שמרוויח 21k הוא עשירון עליון.
אולם, גם האמירה הבאה נכונה: "משה מרוויח 21k, יש לו 3 ילדים והוא גר בהרצליה, משה אינו "מרגיש" כמו עשירון עליון".
איך שתי הטענות מתיישבות בינהן? אתה מוזמן לקרוא בלינק ששלחתי אבל בגדול אם נשווה את משה לאוכלוסיית בני גילו בעלי שלושה ילדים שחיים באיזור המרכז נקבל שהוא בעצם בעשירון 6 בערך ולכן הוא (בצדק?) לא מרגיש כמו עשירון עליון.

מתכנת

מודרטור
דירוג
8,702
אולי פספסתי משהו בשיחה אבל שכיר שמרוויח 21 או 40 אינו משלם 50% מס על ההכנסה, אפילו לא קרוב.
אנשים נוטים לחשוב שהם משלמים 50% בגלל שההפרש בין הנטו לברוטו גדול יותר מ- 33% בגלל הטבות סוציאליות שונות כמו פנסיה וקרן השתלמות וגם בגלל שאנשים נוטים להתבלבל בין המס השולי למס הכולל.
פספסתם ביטוח לאומי ודמי בריאות שנוגסים עוד 12% מחלק העובד (ויש מחשיבים אף את חלק המעביד ומגיעים ל 20%!!!)
מס שולי בשכר מעל 20K הוא 55% (35% מס הכנסה, 20% ביטוח לאומי)
שים הטבות סוציאלוית בצד, ותראה שהמיסים הישירים בתלוש שווים ל 40% בתלוש של 30K
מכאן
RSwEbWR.png

Roee123

משתמש סולידי
דירוג
17
השכר בהתאם.
ובאחוזים ?
מבטיח רמת חיים גבוהה וחסכון כלשהו לעתיד.
אז איך אתה מכמת רמת חיים גבוהה במספרים ?
הוא (בצדק?) לא מרגיש כמו עשירון עליון.
שתי הטענות מתיישבות בינהן? אתה מוזמן לקרוא בלינק ששלחתי אבל בגדול אם נשווה את משה לאוכלוסיית בני גילו בעלי שלושה ילדים שחיים באיזור המרכז נקבל שהוא בעצם בעשירון 6 בערך ולכן הוא (בצדק?) לא מרגיש כמו עשירון עליון.
עשירון 6 ? קראתי את הכתבה שצירפת שהתיימרה להוריד מהסטטיסטיקה כל מי שלא גר במדינת תל אביב , לא גרוש, לא מרובה ילדים, לא חרדי- מה זה השטות הזו ? ברור שאם נצמצם את המדגמים להייטקיסטים ממדינת תל אביב הממוצע יעלה.
מה בנוגע לאישתו של משה ?
ואני חוזר לשאלה- מי כן צריך להרגיש עשירון עליון ?

בתלוש שווים ל 40% בתלוש של 30K
לא 40% , יותר באיזור של 32% .
ביטוח לאומי- עד תקרה של 5944 - 3.5% , מעל בדוגמא שלך עוד 24000 - 12% - בממוצע 10%
מס הכנסה - אתה לא משלם 35% על כל ה- 30000 , המס הוא פרוגרסיבי לפי מדרגות מס, עד 6220 - 10% וכך הלאה . בדוגמא שלך 22% . סה"כ 32%.

מתכנת

מודרטור
דירוג
8,702
הבאתי לך נתונים אמפיריים כולל קישור למחשבון שכר עדכני,
אנו מתווכחים על עובדות?
ביטוח לאומי- עד תקרה של 5944 - 3.5% , מעל בדוגמא שלך עוד 24000 - 12% - בממוצע 10%
מס הכנסה - אתה לא משלם 35% על כל ה- 30000 , המס הוא פרוגרסיבי לפי מדרגות מס, עד 6220 - 10% וכך הלאה . בדוגמא שלך 22% . סה"כ 32%.
אני יודע מה זה מיסוי פרוגרסיבי, ולא נפלתי בפרט הזה, כשרשמתי 55% ציינתי מס שולי.
כשרשמתי 40% מתלוש של 30K זה טוטל - משכר של 30K נוכה מיסים בסך 12K (אם להיות מדויק יותר זה רק 38% כי אם מחשיבים גם ביטו"ל מעסיק צריך להתייחס לשכר 32K ולא 30K)

roneng

משתמש בכיר
דירוג
15,852
עשירון 6 ? קראתי את הכתבה שצירפת שהתיימרה להוריד מהסטטיסטיקה כל מי שלא גר במדינת תל אביב , לא גרוש, לא מרובה ילדים, לא חרדי- מה זה השטות הזו ? ברור שאם נצמצם את המדגמים להייטקיסטים ממדינת תל אביב הממוצע יעלה.
מה בנוגע לאישתו של משה ?
ואני חוזר לשאלה- מי כן צריך להרגיש עשירון עליון ?
אז פספסת לגמרי את הרעיון העיקרי בכתבה.
הנקודה שאותו אדם "ממוצע" ממעמד ביניים לא מקבל כל החיים את אותה המשכורת. מן הסתם בזמן שאתה סטונדט אתה מרוויח יחסית מעט, אח"כ יש עליה בשכר עם שיא באזור גיל 40-50, ואח"כ השכר יורד.
האם נכון להשוות שכר של אדם בגיל 40 לשכר של אדם בן 20?
מאחר ולא היה לו מידע על גילאים הוא השתמש במספר ילדים כדי לקבל קירוב של גיל. יוצא שמשק בית ממוצע של זוג בגילאי ה40 מכניס כ20 אש"ח בחודש.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
15,852
קח מחשבון ותסתכל שוב בלינק ש @מתכנת שם.
עבור שכר של 30 אש"ח יש מיסים של כ12 אש"ח, לפי המחשבון של חילן (שמתחשב בדיוק במה שאמרת על מס פרוגרסיבי, נק זיכוי וכו').
פעם אחרונה שבדקתי 12K מתוך 30K יוצא 40% ולא 32%

אשר35

משתמש סולידי
דירוג
133
אני אנסה לחדד. האם אתה מסכים עימי שהעובדה שאני עשיר בהרבה מחרדים בביתר עילית/סטודנטים שעובדים כמלצרים/בדואים בפזורה אינה תורמת לי להרגשת העושר?

Roee123

משתמש סולידי
דירוג
17

קפה שחור

משתמש בכיר
דירוג
10,258
המיסים ששילמת הם 9944 ש"ח מתוך 30000 שווה- 33% . חלק הביטוח הלאומי של המעסיק לא יורד מהנטו שלו זו עלות של המעסיק- אתה לא משלם אותה!
מה התוצאה אם אני המעסיק?

roneng

משתמש בכיר
דירוג
15,852
המיסים ששילמת הם 9944 ש"ח מתוך 30000 שווה- 33% . חלק הביטוח הלאומי של המעסיק לא יורד מהנטו שלו זו עלות של המעסיק- אתה לא משלם אותה!
בטח שכן.
אם המעסיק לא היה צריך לשלם את המס הזה הכסף היה עובר אלי.

בסופו של דבר את המעסיק לא מעניין כמה אתה מקבל ברוטו או נטו (או כל סוג חישוב אחר שתמציא). מה שמעניין אותו זאת עלות העסקה כוללת, וזה כולל את כל המיסים שהוא צריך לשלם עלי ואת כל ההפרשות לביטוחים/פנסיות וכו' שהוא צריך להפריש.

Roee123

משתמש סולידי
דירוג
17
אני אנסה לחדד. האם אתה מסכים עימי שהעובדה שאני עשיר בהרבה מחרדים בביתר עילית/סטודנטים שעובדים כמלצרים/בדואים בפזורה אינה תורמת לי להרגשת העושר?
חופשה משפחתית אחת בשנה לחו"ל ונגמרה המשכורת של 20K ואז אם השכר של בן הזוג לא גבוה, לא חוסכים כמעט בכלל. זה גורם לתחושה אצל הרבה אנשים שמדובר בשכר שלא מבטיח רמת חיים גבוהה וחסכון כלשהו לעתיד.
ושוב אני חוזר לשאלה שלי- איך אתם מגדירים רמת חיים גבוהה ? החל מאיזה סכום למשפחה ?
לא תשכנעו אותי שאיש הייטק שמשתכר 30K בחודש לא מרגיש עשירון עליון/לא חוסך מספיק/מרגיש מסכן.

Roee123

משתמש סולידי
דירוג
17
מה התוצאה אם אני המעסיק?

המיסים הישירים שיורדים מהברוטו של העובד הם כפי שחישבנו בדוגמא למעלה 33%.
עלות העסקה למעביד כוללת- קרן השתלמות - חלק המעסיק 7.5% + 8.33 פיצויים + הפרשות לפנסיה- 6.5% + ביטוח לאומי חלק מעסיק - 3.45%/7.5% בהתאם לתקרה - סה"כ עלות העסקה למעביד עוד כ- 27% לברוטו.
המעסיק לא היה צריך לשלם את המס הזה הכסף היה עובר אלי.
אתה לא יכול להגיד שבגלל שהמעסיק משלם ביטוח לאומי עבורך אתה משלם 40% מס כי זה לא נכון.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
15,852
המיסים הישירים שיורדים מהברוטו של העובד הם כפי שחישבנו בדוגמא למעלה 33%
לא נכון. חישבנו ויצא 40% :)
עלות העסקה למעביד כוללת- קרן השתלמות - חלק המעסיק 7.5% + 8.33 פיצויים + הפרשות לפנסיה- 6.5% + ביטוח לאומי חלק מעסיק - 3.45%/7.5% בהתאם לתקרה - סה"כ עלות העסקה למעביד עוד כ- 27% לברוטו.
אל תשכח שגם על ההפרשות האלה יש מיסים שהעובד צריך לשלם (חלקם רק במשיכה בפניסה וחלקם כבר היום אם הם עוברים תקרה מסויימת).
אתה לא יכול להגיד שבגלל שהמעסיק משלם ביטוח לאומי עבורך אתה משלם 40% מס כי זה לא נכון.
למה לא?
אפקטיבית המדינה מקבלת מיסים בשווי 40% מהברוטו שלי.
זה לא משנה אם הכסף עבר קודם מהכיס של המעסיק לכיס שלי ורק אז למדינה או שהוא עבר ישירות מהכיס של המעסיק לכיס של המדינה.
ויותר מזה - אם לא היו מיסים בכלל כל ה40% האלה היו מגיעים אלי לכיס.

AIML

משתמש בכיר
דירוג
6,066
פקטיבית המדינה מקבלת מיסים בשווי 40% מהברוטו שלי.
ארנונה זה לא מס? מע"מ זה לא מס? מיסי דלק ומגן הם לא מס? המדינה לא מקבלת אותם?

מתכנת

מודרטור
דירוג
8,702
לכן תיקנתי ואמרתי שהיות ואני מחשיב גם תשלומי מעסיק לביטוח לאומי:
מדויק יותר זה רק 38% כי אם מחשיבים גם ביטו"ל מעסיק צריך להתייחס לשכר 32K ולא 30K)

• אהבתי
Reactions: ogi

אנון נימוס

משתמש בכיר
דירוג
2,458
פספסתם ביטוח לאומי ודמי בריאות שנוגסים עוד 12% מחלק העובד (ויש מחשיבים אף את חלק המעביד ומגיעים ל 20%!!!)
מס שולי בשכר מעל 20K הוא 55% (35% מס הכנסה, 20% ביטוח לאומי)
שים הטבות סוציאלוית בצד, ותראה שהמיסים הישירים בתלוש שווים ל 40% בתלוש של 30K
מכאן
RSwEbWR.png

אז הראת מי שמרוויח 30 אשח ללא הפרשות סוציאליות משלם בערך 30% מס מהברוטו, וכנראה מי שיש לו הפרשות סוציאליות (בטח שבמשכורות כאלה) מצבו יהיה משופר בהרבה לפי החישוב שלי ביחס להפרשות המעסיק זה יוצא כ 20% מס

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א בנקאות פרטית? פמילי אופיס? הכל לבד? צרות של עשירים? שוק ההון 48
C צרות עם סלייס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S ירושות גדולות צרות גדולות? אוף טופיק 89
Myrath משקפי שמש לבעלי פנים צרות אוף טופיק 7
ל מניעת צרות בעתיד אוף טופיק 14
R בדיקה של בית להריסה נדל"ן 0
NeonDrift האם יש כלל אצבע בנושא של דמי ניהול של קרן סל? שוק ההון 2
ס התיק של סולידי אופנסיבי שוק ההון 12
T איך מדווחים רווח/הפסד של מט״ח בטופס מס השנתי (1301) ? מיסים 2
ס שאלה של טרום התחלה שוק ההון 28
A יש הגיון כלשהו בשילוב גישה של השקעה במדדים ובגישה של מניות דיבידנד? שוק ההון 2
A שמעתי שיש בעיות בקופות הגמל של סלייס שוק ההון 2
ס איך לבצע מימוש מהיר של דירה במחיר השוק? נדל"ן 5
Homer רגע של עברית אוף טופיק 63
E מח"מ וריבית ממוצעת של קרן מחקה אג"ח שוק ההון 2
ריש-לקיש הגדלת אחוז הניכוי של החלק שלי בקרן ההשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
H חלקן של חברות בעליית המחירים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
F ה s&p 500 ובעיית החוב של ארהב שוק ההון 2
ב מכירת דירה קיימת וקנייה של אחרת - איך אני מצמצם מיסים? נדל"ן 1
S אודה להמלצה על אתר אחד שמאפשר השוואת גרפים/תשואות גם של ETF אמריקאיות וגם של ETF איריות שוק ההון 5
מ מה השווי של הדירה? נדל"ן 7
Michel ביצוע מהלך משמעותי של הפקדה עצמאית בקרן פנסיה מקיפה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ש תכנית הDRIP של אינטראקטיב ישראל שוק ההון 1
yanosh34 עודף לא ברור של זיכוי לפי סעיף 45א מיסים 21
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 3
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 19
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 16
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 14
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2

נושאים דומים

למעלה