• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

צעיר שבדיוק התחיל בהייטק

ואני במקומך הייתי עוזב את בית ההורים כבר לפני שנתיים. אל תהיה פרזיט מפונק. בטח כשאתה מרוויח יותר מההורים של
+1 על התוכן
-1 על הטון.
לפות"ש:
יש לך תנאים מעולים לצאת מהבית ולעבור שלב חשוב בהתבגרות שלך שהוא בעצם התחלת החיים הבוגרים מחוץ לבית באופן עצמאי. זו חוויה חשובה שעדיף לעשות כמה שיותר מוקדם במידת הניתן.

אז אתה מסיים אוטוטו את התואר השני, או שהפסקת איתו בינתיים?
לדעתי בשביל לעשות את התיזה כדאי לך לעשות הפסקה בעבודה לפרק זמן של 5-8 חודשים, ברגע שתרצה כמובן.
הפסקתי לבנייתם, היה לי קצת קשה תוך כדי הצבא לעשות תזה.
אני אקח שנה הפסקה מאקדמיה ואז אחשב מסלול מחדש.
לחיות עולה כסף.

נשמע שלפותח השרשור לא צפויות בעיות כלכליות.
הוא יכול וצריך להרשות חופשה ולצאת מבית ההורים. אלו דברים מינימליים. אני עשיתי את זה עם הכנסות של 27 שקל בשעה והצלחתי לחסוך תוך כדי.

ואני במקומך הייתי עוזב את בית ההורים כבר לפני שנתיים. אל תהיה פרזיט מפונק. בטח כשאתה מרוויח יותר מההורים שלך.

אתה לא יודע שהסטארטפ יהיה יוניקורן. עם רובם לא קורה כלום ואתה נשאר ראש צוות בחברה קטנה ומפסידה שאף אחד לא שמע עליה.
היי, אני לא אוהב את הסגנון שלך אז אבקש ממך לעדן אותו/ להפסיק להגיב בשרשור.
בהתחלה רשמתי תגובה יותר מפורטת, אבל אז הבנתי שיש גבול כמה אני רוצה לחשוף.
בוא רק נגיד ככה:
1. אני משתתף בעבודות הבית(קניות, כביסות, וכ"ו)
2. ההורים שלי בעד שאני אשאר בבית ואחסוך את הכסף של השכירות
3. השתחררתי מהצבא לא מזמן...
4. "בטח כשאתה מרוויח יותר מההורים שלך" - אני לא הולך לפרט על המצב הכלכלי של ההורים שלי

+1 על התוכן
-1 על הטון.
לפות"ש:
יש לך תנאים מעולים לצאת מהבית ולעבור שלב חשוב בהתבגרות שלך שהוא בעצם התחלת החיים הבוגרים מחוץ לבית באופן עצמאי. זו חוויה חשובה שעדיף לעשות כמה שיותר מוקדם במידת הניתן.
תודה על התגובה, כפי שכבר ציינתי מהכותרת של השרשור "בדיוק התחיל בהייטק"
אני עדיין טיפה במנטליות של חייל:)
כנראה אעשה את הצעדים האלה. אעדכן:)

לא מחשיב אופציות ובונוסים כי זה סטארטאפ.
הבונוסים שלך הם רק בצורה של אופציות/מניות?
הוצאות :
כ 1000-1500 שקל על יציאות עם חברים, דלק, בגדים, הוצאות רכב אחרות(לא מחשיב ירידת ערך בסעיף הזה)
יש חודשים של 500 שקל ויש של 2000. לקחתי אומדן
כרגע חיי בבית של ההורים, אז אין הוצאות על שכירות
כמה אתה חושב שתוציא על שכירות כאשר תצא מהבית של ההורים?
לרכוש דירה להשקעה בפריפריה - אני מפסיק להזרים כסף לשוק ההון כדאי לצבור הון להשקעה בנדל"ן
למה בפריפריה? אתה חוסך מספיק כדי להיות מסוגל לקנות דירה קטנה באזורים יותר מרכזיים.

בהצלחה

לחיות עולה כסף.

נשמע שלפותח השרשור לא צפויות בעיות כלכליות.
הוא יכול וצריך להרשות חופשה ולצאת מבית ההורים. אלו דברים מינימליים. אני עשיתי את זה עם הכנסות של 27 שקל בשעה והצלחתי לחסוך תוך כדי.

ואני במקומך הייתי עוזב את בית ההורים כבר לפני שנתיים. אל תהיה פרזיט מפונק. בטח כשאתה מרוויח יותר מההורים שלך.

אתה לא יודע שהסטארטפ יהיה יוניקורן. עם רובם לא קורה כלום ואתה נשאר ראש צוות בחברה קטנה ומפסידה שאף אחד לא שמע עליה.

נשמע שאתה קצת תוקפני, אין פה משהו נגדך. רק החלפת דיעות. וכמובן , גם אני מדבר מהניסיון שלי.
מהניסיון שלי , רוב ההורים (גם קשי היום) מעדיפים את הילד בבית. מצטער אם אצלך זה אחרת. וכן, גם בגיל מבוגר. וגם אם הילד מרוויח פי 3 מהם.

והרצון הזה לחופשות מפוארות רק בגלל שעכשיו הוא מרוויח כסף - זה עניין אישי. לטעמי זה מיותר , כי כמו שאמרו פה לפניי - בועת ההייטק אולי לא תישאר פה לנצח.

וכן , אתה כן יכול לנסות לחזות שהסטרטאפ יהיה מוצלח. כמו השקעה במניות , אתה יכול להיצמד לעובדות ברורות כמו - האם אתה מבין את המוצר וצופה לו עתיד? האם יש כסף בקופה - ואם כן כמה ? מי המשקיעים המובילים בחברה ? מי המייסדים , האם יש להם רקורד הצלחות ?
ברור שלא מדובר ב100% . אבל אין להשוות בין סטרטאפ אנונימי לבין סטרטאפ בסגנון של wiz .
אם אתה חושב אחרת, סלח לי - אני טוען שזה נובע מחוסר ידע.

דברי חכמה אמרת.

מאז התחיל כל הסיפור של הספאקים, אנשים התחילו לחשוב שלהצטרף לסטארטאפ בהכרח הופך אותך למיליונר תוך שנה-שנתיים (תאריך המיזוג לספאק בשווי שהופך את החברה ליוניקורן).

לא מכיר מקום שאפשר להתברג לצוות הראשון שלו , כשהוא כבר אחרי מיזוג ספאק.
יכול להיות שיש לך מטען על הספאקים ובועת ההנפקות. לא על זה דיברתי.
וכן, היצמדות למחיר מנייה זה אף פעם לא נכון.

מהניסיון שלי , רוב ההורים (גם קשי היום) מעדיפים את הילד בבית. מצטער אם אצלך זה אחרת.
כמה הורים יש לך ברזומה?
אתה כן יכול לנסות לחזות שהסטרטאפ יהיה מוצלח
ברור שאתה יכול. אבל יוניקורנים קיבלו את השם הזה כדי לשקף כמה זו תופעה נדירה.

היי, אני לא אוהב את הסגנון שלך אז אבקש ממך לעדן אותו/ להפסיק להגיב בשרשור.
תשמע חבר, זה לא הפורום שלך. מצד שני מקבל את זה שהייתי תקיף יתר על המידה.

כמה הורים יש לך ברזומה?

ברור שאתה יכול. אבל יוניקורנים קיבלו את השם הזה כדי לשקף כמה זו תופעה נדירה.

תשמע חבר, זה לא הפורום שלך. מצד שני מקבל את זה שהייתי תקיף יתר על המידה.
ההורים שלי ושל כל החברים שלי מהצבא :) . לא מכיר הורה אחד שלחץ או ביקש מהבן שלו לעזוב. לרוב זה אפילו הפוך.

יוניקורן זה כבר מזמן לא תופעה נדירה. הרבה אנשים בתעשייה הפסיקו להתרגש מהתופעה כבר, וקוראים לעלות את הרף - כדי להחזיר את המילה למקומה הראוי.

שמע , מהצד חייב להגיד שזה נראה שאתה מתעקש להגיב בנושאים שאתה לא חי אותם.

ה לא, אבל זה יומן מסע של פות"ש ופות"ש ביקש, לא דרש
צודק באמת שלא שמתי לב שזה מסע אישי.

ההורים שלי ושל כל החברים שלי מהצבא :) . לא מכיר הורה אחד שלחץ או ביקש מהבן שלו לעזוב. לרוב זה אפילו הפוך.

יוניקורן זה כבר מזמן לא תופעה נדירה. הרבה אנשים בתעשייה הפסיקו להתרגש מהתופעה כבר, וקוראים לעלות את הרף - כדי להחזיר את המילה למקומה הראוי.

לפעמים הפרה רוצה להניק יותר ממה שהעגל צריך/רוצה לינוק. אני חושב שיציאה מבית ההורים היא צעד משמעותי מאוד בהתפתחות של כל אדם נורמטיבי ולא רואה למה לדחות איתו אם יש את האמצעים והרצון. בטח לא בשביל לפרוש שנה או שנתיים קודם.

נכון, זה כבר פחות נדיר, אך עדיין רובם הגדול של הסרטאפים לא מסיימים שם. יכול להיות שאתה מומחה גדול בזיהוי סטארטפים שיגיעו לגדולה. רוב האנשים, כולל היזמים והעובדים בסטארטפים האלו לא.

לא נראה לי שהדיון כאן הוא עלי.

לא מכיר מקום שאפשר להתברג לצוות הראשון שלו , כשהוא כבר אחרי מיזוג ספאק.
יכול להיות שיש לך מטען על הספאקים ובועת ההנפקות. לא על זה דיברתי.
לא אמרתי שמתברגים אחרי הספאק. דיברתי על הצטרפות בתקווה שתוך שנה-שנתיים יהיה מיזוג לספאק של החברה הלא בשלה, כפי שנהוג בחודשים האחרונים.

סטארטאפ = אתה מצטרף בתקווה להתעשר ואז נשאר ראש צוות של צוות חלש, בחברה קטנה ומפסידה, שאף אחד לא שמע עליה ולמעשה היא על סף סגירה עוד רגע.

סטארטאפ = אתה מצטרף בתקווה להתעשר ואז נשאר ראש צוות של צוות חלש, בחברה קטנה ומפסידה, שאף אחד לא שמע עליה ולמעשה היא על סף סגירה עוד רגע.
וזה עדיין ניסיון ניהולי ואתה קופץ להיות GM או דירקטור בסטארטפ הבא.

יוניקורון זו עדיין תופעה נדירה מעטים אלו המחזיקים מספיק אופציות כדי להיקרא יוניקורן, גם אם אתה עובד בחברה שהונפקה/מוזגה זה לא אומר שאתה בעל מספיק אופציות. מדבר מניסיון עבר לצערי.

בנוגע ליומן, הייתי קורא על אלטרנטיבות לקופג. יקח לך כמה שנים עד שתוכל להתמנף בנדלן, איפה הכסף יחנה עד אז?

לא אמרתי שמתברגים אחרי הספאק. דיברתי על הצטרפות בתקווה שתוך שנה-שנתיים יהיה מיזוג לספאק של החברה הלא בשלה, כפי שנהוג בחודשים האחרונים.

אני מצטער אם הובנתי לא נכון, אבל ההודעה שלי דיברה על הצטרפות לסטרטאפ בשלבים הראשוניים לא בכדי לעשות כסף מהיר - אלא כדי לעשות כסף לטווח ארוך - ובמיוחד בכדי להתקדם בקריירה בקצב מהיר ביותר.
לטעמי, המטרה היא לא כסף מהיר [למרות שגם זה נחמד] - אלא קידום מהיר. (תסתכל בהודעות שלי, כתבתי את זה).
וכן, אם אתרע מזלך והחברה נופלת למטה, אתה יכול למצוא את עצמך בצוות חלש. אבל במקרה ההפוך - אתה יכול למצוא את עצמך מהר מאוד מתקדם (לצורך העניין השיא שראיתי זה בחור שנהפך להיות vp ביוניקורן של מאות אנשים. כאשר התחיל ממפתח בכיר - תוך מספר שנים בודדות.)
אני מאמין שזה לגלגל את הקוביות . אבל גם לגלגל את הקוביות זו פריוולגיה. פריוולגיה שלא תמצא בחברות מבוססות. וזה גלגול ששווה לבצע אותו ככל שאתה יותר צעיר.

יוניקורון זו עדיין תופעה נדירה מעטים אלו המחזיקים מספיק אופציות כדי להיקרא יוניקורן, גם אם אתה עובד בחברה שהונפקה/מוזגה זה לא אומר שאתה בעל מספיק אופציות. מדבר מניסיון עבר לצערי.

בנוגע ליומן, הייתי קורא על אלטרנטיבות לקופג. יקח לך כמה שנים עד שתוכל להתמנף בנדלן, איפה הכסף יחנה עד אז?

יוניקורן זו חברה פרטית השווה מעל מיליארד דולר. אין שום קשר לכמות האפציות שהאינדיבידואל מחזיק/כמות הון מונפק.
וכן , שווי האופציות הוא נגזר מהמון משתנים, אבל ככלל בסיס - העובדים הראשונים מרוויחים יותר(לרוב) מאשר מצטרפים מאוחרים.

ברוך הבא לפורום!
נשמע שאתה בהתחלה מבטיחה למימוש המטרות שלך.
אני גם עברתי את המסלול של השקעה דרך קופת גמל להשקעה. מכרתי אותה כי המס על הרווח היה קטן מהאימפקט על התשואה העתידית.
רשמת "אני יכול לסבול סיכון". למה הכוונה? פסיכולוגית? סך הכל ההוצאות שלך נמוכות, יש לך קרן חירום של מספר גבוה של חודשי מחייה ונישמע שיש לך תמיכה מהמשפחה.

איזה אחוז מהתיק שלך היית רוצה שיהיה מוקצה לנדלן בעזרת דירות? האם אתה מתכנן לקבל תמיכה מהמשפחה לקניית דירה? אם לא, אז למה בעצם הבחירה להשקיע בנדלן?
האם אתה מתכנן לרכוש דירה למגורים בשלב מסויים?

אני סקרן לדעת אם עשית תואר ואם לא אז באיזה תחום אתה בהייטק? הניחוש המיידי שלי הוא סייבר

ברוך הבא לפורום!
נשמע שאתה בהתחלה מבטיחה למימוש המטרות שלך.
אני גם עברתי את המסלול של השקעה דרך קופת גמל להשקעה. מכרתי אותה כי המס על הרווח היה קטן מהאימפקט על התשואה העתידית.
רשמת "אני יכול לסבול סיכון". למה הכוונה? פסיכולוגית? סך הכל ההוצאות שלך נמוכות, יש לך קרן חירום של מספר גבוה של חודשי מחייה ונישמע שיש לך תמיכה מהמשפחה.

איזה אחוז מהתיק שלך היית רוצה שיהיה מוקצה לנדלן בעזרת דירות? האם אתה מתכנן לקבל תמיכה מהמשפחה לקניית דירה? אם לא, אז למה בעצם הבחירה להשקיע בנדלן?
האם אתה מתכנן לרכוש דירה למגורים בשלב מסויים?

אני סקרן לדעת אם עשית תואר ואם לא אז באיזה תחום אתה בהייטק? הניחוש המיידי שלי הוא סייבר

עשיתי תואר, לא עובד בתחום הסייבר D:

הניחוש היה סייבר רק רם לא עשית תואר
מוכן לפרט?

אני פחות מעוניין לפרט כרגע:)

אני מבין למה הניחוש היה סייבר ואני באמת מכיר הרבה אנשים עם ובלי תואר שהלכו לשם.

סיכום חודש אוגוסט
מבחינת הוצאות - 1300 שקל
שווי נקי לא כולל פנסיה ורכב : 230,000 ש"ח (רובו מושקע)
שווי כולל פנסיה : 290,000 ש"ח

סיכום חודש ספטמבר:

הוצאות : 900 שקלים
פנסיה : 70 אש"ח
קופת גמל להשקעה : 65 אש"ח
תיק השקעות : 120 אשח
עו"ש : 70 אשח
שווי נקי (לא כולל פנסיה ורכב): 255 אשח
כולל פנסיה : 325 אשח

סיכום חודש אוקטובר:

הוצאות : 2300 שקלים
כמה דברים של תחזוקה עבור הרכב, קניות בגדים וכ"ו
פנסיה: 80 אש"ח
קופת גמל להשקעה: 72 אש"ח
תיק השקעות : 137 אש"ח
עו"ש : 76 אש"ח
שווי נקי (לא כולל פנסיה ורכב): 285 אשח
כולל פנסיה : 365 אשח

אני תוהה למה אתה ממליץ לעזוב את הבית כמה שיותר מוקדם. גם ככה זה יקרה מתישהו, למה למהר?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
W ביטוח נהג צעיר ליברה צרכנות פיננסית 31
ס דמי ניהול לבחור צעיר בפנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S השקעת כספים בתור אזרח אמריקאי צעיר מיסים 0
S פתיחת תיק עבור צעיר עם חשיפה גבוהה לשוק המניות (העולמי) שוק ההון 8
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ל לזוג צעיר נמאס מהאוטובוסים. מה הלאה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 63
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
M זוג צעיר - אפיקי השקעה אפשריים? נדל"ן 3
K איפה לגור בגוש דן?- זוג צעיר אוף טופיק 13
D זוג צעיר בצומת דרכים- האם לקנות דירה? נדל"ן 23
ה הבהרת נקודות - משיכת פיצויים מול רצף פיצויים לעובד צעיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
T יומן מסע - צעיר סולידי יומני מסע אישיים 15
R יומן מסע לזוג צעיר יומני מסע אישיים 8
E תמהיל השקעה לחוסך צעיר בן 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Y בחור צעיר - מדוע שיער הזקן מלבין? אוף טופיק 38
תפוזינה השקעה של אלפים בגיל צעיר צרכנות פיננסית 6
L נהג צעיר רכב ראשון - יד 2 או ליסינג פרטי צרכנות פיננסית 3
N יזם צעיר המעוניין להקים עסק אוף טופיק 35
I מוות בגיל צעיר של מבוטח בקרן פנסיה לעומת מבוטח בקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
M יומן מסע מגיל צעיר יומני מסע אישיים 24
A תיק השקעות חדש לאזרח אמריקאי צעיר שוק ההון 18
J זוג צעיר לפני רכישת דירה, עזרה בכמה החלטות פיננסיות בבקשה נדל"ן 16
I הייטקיסט צעיר - צבירת הון התפתחות אישית 70
T מ״משתכן צעיר״ ל״מחיר למשתכן״ נדל"ן 0
stamEhad מחיר למשתכן לזוג צעיר - עסקה משתלמת תמיד או לא בהכרח? נדל"ן 10
השועל דירה ראשונה להשקעה לזוג צעיר נדל"ן 31
F יומן מסע - זוג צעיר. מטרה: חופש כלכלי יומני מסע אישיים 13
ס עצות לבחור צעיר שנכנס מחדש לשוק העבודה התפתחות אישית 2
B זוג צעיר מהמרכז- תכנון לעתיד יומני מסע אישיים 7
מסעו של צעיר תל אביבי יומני מסע אישיים 12
N תיקון 190 ל"צעיר" בן 37 צרכנות פיננסית 11